Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

5.1 Zosilnovac

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Rodolfo
Hifi obsluha


Založený: 30 november 2009
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po november 30, 2009 20:05:21    Predmet: 5.1 Zosilnovac Odpovedať s citátom

Zdravim Smile
Potreboval by som nejake lacne a vykonne riesenie zosilnovaca pre repra co mam a lamem si s tym hlavu lebo sa mi zda ze mam velmi specificke poziadavky a na vlastnu vyrobu si velmi netrufam, hlavne nemam na nu cas Smile

Takze k tomu s cim by som chcel pomoct Smile

Mam -
2x65w repra (front)
3x15w repra (rear+center)
1x250w subwoofer Fusion


Momentalne to ide cez prvu generaciu 5.1 Genius home sw kde ja 5x15w a 1x60w

Chcel by som dostat ale viac z prednych kanalov a hlavne zo subaku lebo ten chudak je trochu poddimenzovany a aj kvalita zvuku z toho geniusu neni nic moc Wink

Rozmyslal som ze kupim novsi genius kde je 100w na subaku ale tiez by som vela nevyhral, hlavne ked som sa dopocul, ze to, ze moj este po 6 rokoch zije je vzacny jav i ked uz mi na nom jeden kanal odisiel Very Happy

Recievery su drahe, len na 5 kanalov bez subaku a zbytocne s 1080p synchronizaciou ktora mi ku stastiu nechyba. Staci bohate HD si pustit na pc a pustit do led telky tak Smile

Ak niekto pozna nieco v rozumnej cene (do 200e, idealne okolo 100e) tak mi pls poradte Smile Dobry by bol aj nejaky 1x150w a 5x50w, alebo take daco.
Dik Rolling Eyes

(Edit - ono to masti slusne nahlas aj teraz, ale skreslenie chyta subak pri vacsej hlasitosti a jeden kanal mi nefunguje, to su hlavne dovody preco chcem lepsi zosik, pripadne cely system ak by bol lacny, repra uz nejak vyuzijem Very Happy)

+ jedna starsia fotky ( stol som uz do dneska otapetoval ciernym drevom Smile ) http://bia.battlefield.sk/e107_files/public/hpim1765.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2009 10:16:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Za 200 ečiek nezoženieš ani prt.
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2009 10:55:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To si jen myslíš, že výkon Geniusů je takovej jakej je. Prošel jsem si servisní schéma a to co udávaj jako RMS je hodnota o třetinu vyšší oproti skutečnosti!

Na ten subwoofer opravdu nepotřebuješ tak vysokej výkon, stačilo by aby byl rozumně navrženej. Ten původní je zmršenej šíleným způsobem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rodolfo
Hifi obsluha


Založený: 30 november 2009
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2009 11:05:52    Predmet: Odpovedať s citátom

JJD napísal:
To si jen myslíš, že výkon Geniusů je takovej jakej je. Prošel jsem si servisní schéma a to co udávaj jako RMS je hodnota o třetinu vyšší oproti skutečnosti!

Na ten subwoofer opravdu nepotřebuješ tak vysokej výkon, stačilo by aby byl rozumně navrženej. Ten původní je zmršenej šíleným způsobem.
Tie hodnoty geniusu mam zo schemy, nie zo skatule Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rodolfo
Hifi obsluha


Založený: 30 november 2009
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2009 11:07:11    Predmet: Odpovedať s citátom

matus_pigy napísal:
Za 200 ečiek nezoženieš ani prt.
Tak, aspon nieco co mi vyhovuje, ja si uz najdem v rozumnej cenovej hladine, mne len treba dobry 5.1 zosik, nieco co ma 5 kanalov a jeden silny na subak, ziadne equalizery, srandicky, a serepeticky s HD, len zosik Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2009 13:10:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Vim, ze jsem to schema prochazel a aby to melo ty vykony co to ma tak by to muselo mit o neco (ne uplne malo) prekroceny mezni napajeci napeti...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2009 13:48:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavně je ta honba za watty nesmyslná- jestli to má 30 nebo 50 je uchu celkem putna. A další věc kvalita a zatížitelnost reproduktorů. Na vyšší výkon bys potřeboval bud něco s 3886 nebo rovnou diskrétní zesilovač (na sub určitě) a kvalitní repro, a cena je pak ale uplně jinde...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Rodolfo
Hifi obsluha


Založený: 30 november 2009
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2009 14:20:35    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
Hlavně je ta honba za watty nesmyslná- jestli to má 30 nebo 50 je uchu celkem putna. A další věc kvalita a zatížitelnost reproduktorů. Na vyšší výkon bys potřeboval bud něco s 3886 nebo rovnou diskrétní zesilovač (na sub určitě) a kvalitní repro, a cena je pak ale uplně jinde...
Ja sa nezeniem za wattmi, ale zosilovac na sub ktory uz ked dam trochu silnejsie chrci a dva predne repraky s kvalitnymi bas reprami ktorym ani nevidno pohyb a pritom viem ze maju vychylku aspon 1cm je malo. Maju 65 wattow, staci mi do nich takych 50 watt, nie 15 a do subu tak 150, mozno aj len 100, nepride mi ze by to malo byt extremne drahe, keby som si to stavial sam bude to stat mozno 50 eur.
A hlavny ucel je opravit jeden nefunkcny kanal, a ked uz tak lepsie uplne novy cely zosilovac jak do toho babrat a hladat chybu v suciastke ktoru uz mozno ani nezozeniem.

Ale mozno mi viete poradit cim to priblizne je ze nejde jeden kanal, otec (elektrotechnicky inzinier) len tak odhadom tipuje ze daco odislo na vystupe no nema cas sa tomu venovat a ja sa v tom nejak extra nevyznam ani sa nechcem lebo nemam casu tiez.

Odchadzal ten kanal tak pomaly postupne, najpr len silno chrcal pri zmene hlasitosti na potenciometri, neskor isiel len na urcitej hlasitosti ked som s potenciometrom nehybal, az napokon neide vobec teraz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2009 14:53:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Viděl bych to tak, že tohle dáš nějakému kutilovi na opravu..Je možné že je chyba v potenciometru. Pokud bude bastlíř zdatný mohl by ti to upravit na treba tohle http://opamp.wz.cz/ Nebo si holt přišetříš a koupíš něco lepšího..

Podobná diskuse..

http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=156784#p156784

http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=22138


Naposledy upravil roberto dňa Ut december 01, 2009 14:58:22, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jaro.r
Hifi obsluha


Založený: 08 január 2009
Príspevky: 45

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2009 14:54:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Na ako upgade Geniusov? to je skor asi vtip... Smile

No ak mate schemu, tak je mozno riesenim uprava zosilnovaca ktory v nich je. Mozno vymenit neake tranzistory, lepsi zdroj.... Mohlo by to dost pomoct.

_________________
jaroslavrohal(zavinac)hotmail(bodka)com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rodolfo
Hifi obsluha


Založený: 30 november 2009
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2009 15:42:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Este potom mam chut ked tak kupit GENIUS SW HF 5.1 6000 kde je 100w na subaku, a nemusel by som teda sa s tym co mam srat a bolo by to za 100eur

EDIT:

Alebo Z-5500 vyzeraju slusne presne pre mna Very Happy lenze do 200 ecka chcem, 320 za to nedam ani za svet, mne tie male prditka netreba, len zosik z toho, nepreda dakto ? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: St december 02, 2009 09:48:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jeste jednou. Kasli na ty Watty!Vykony to muze mit daleko mensi! Chrci ti to protoze je to proste spatne navrzeny, ma to spatny repro atd. a nikoliv kvůli malýmu výkonu!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rodolfo
Hifi obsluha


Založený: 30 november 2009
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St december 02, 2009 10:19:23    Predmet: Odpovedať s citátom

JJD napísal:
Tak jeste jednou. Kasli na ty Watty!Vykony to muze mit daleko mensi! Chrci ti to protoze je to proste spatne navrzeny, ma to spatny repro atd. a nikoliv kvůli malýmu výkonu!
To si mi pomohol Laughing Konkretne sa vas na daco pytam ale dostavam odpovede typu na co sa nemam pytat Very Happy Ukaz mi co by som si mal kupit, na to sa pytam, ja uz to potom zvazim Rolling Eyes
(A nie som sprosty ze neviem preco to chrci, sam maturujem z Ele, a obaja rodicia su Ele ing. Wink )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St december 02, 2009 11:05:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Rodolfo napísal:
JJD napísal:
Tak jeste jednou. Kasli na ty Watty!Vykony to muze mit daleko mensi! Chrci ti to protoze je to proste spatne navrzeny, ma to spatny repro atd. a nikoliv kvůli malýmu výkonu!
To si mi pomohol Laughing Konkretne sa vas na daco pytam ale dostavam odpovede typu na co sa nemam pytat Very Happy Ukaz mi co by som si mal kupit, na to sa pytam, ja uz to potom zvazim Rolling Eyes
(A nie som sprosty ze neviem preco to chrci, sam maturujem z Ele, a obaja rodicia su Ele ing. Wink )

Tak týmto môže to vlákno končiť, tým si to zaklincoval...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rodolfo
Hifi obsluha


Založený: 30 november 2009
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St december 02, 2009 15:09:48    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
Rodolfo napísal:
JJD napísal:
Tak jeste jednou. Kasli na ty Watty!Vykony to muze mit daleko mensi! Chrci ti to protoze je to proste spatne navrzeny, ma to spatny repro atd. a nikoliv kvůli malýmu výkonu!
To si mi pomohol Laughing Konkretne sa vas na daco pytam ale dostavam odpovede typu na co sa nemam pytat Very Happy Ukaz mi co by som si mal kupit, na to sa pytam, ja uz to potom zvazim Rolling Eyes
(A nie som sprosty ze neviem preco to chrci, sam maturujem z Ele, a obaja rodicia su Ele ing. Wink )

Tak týmto môže to vlákno končiť, tým si to zaklincoval...
Preco ? Ja sa pytam ci niekto nepozna daco dobre pre mna, nejaky cely system ci len zosik alebo ci niekto nema na predaj daco podobne...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: St december 02, 2009 16:54:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Rodolfo napísal:
JC napísal:
Rodolfo napísal:
JJD napísal:
Tak jeste jednou. Kasli na ty Watty!Vykony to muze mit daleko mensi! Chrci ti to protoze je to proste spatne navrzeny, ma to spatny repro atd. a nikoliv kvůli malýmu výkonu!
To si mi pomohol Laughing Konkretne sa vas na daco pytam ale dostavam odpovede typu na co sa nemam pytat Very Happy Ukaz mi co by som si mal kupit, na to sa pytam, ja uz to potom zvazim Rolling Eyes
(A nie som sprosty ze neviem preco to chrci, sam maturujem z Ele, a obaja rodicia su Ele ing. Wink )

Tak týmto môže to vlákno končiť, tým si to zaklincoval...
Preco ? Ja sa pytam ci niekto nepozna daco dobre pre mna, nejaky cely system ci len zosik alebo ci niekto nema na predaj daco podobne...


Ty elektro maturante se máš ještě hodně co o elektronice učit (neříkám, že já ne Laughing ) a o výkonech just! Asi ani neznáš rozdíly mezi sinusovým, RMS a MAX výkonem, tak si to někde prostuduj. Pokud doma nemáte soukromou diskotéku tak ty výkony musí vklidu stačit.
Lidi tu staví DPA223, který má asi 80W a to by ses divil jak to hraje a jakej to má bas - a to je pouhých 80W!

Ty repro maj výkon adekvátní k výkonům zesilovače, takže nemá cenu se snažit zvyšovat výkon.

Roberto psal, aby sis postavil něco s LM3886 pro subwoofer a já s ním plně souhlasím. Celkově se pro tuhle aplikaci hodí všechny podobné čipy od LM, tam bych začal! Pěkně vypadá ten LaMa zesilovač a nebo na netu najdi jiný Gainclone.

Dál to chce postavit rozumnej zdroj s rozumným trafem a filtrační kapacitou, vše podstivě vyblokovat a změřit a bude to.

Doporučení 2:
Prodej to a investuj do něčeho lepšího! Logitech hrajou o něco líp a nebo si kup z bazáče nějaký lepší dvojpásma za 2000 a k nim si postav Gainclone. Uvidíš jak to bude hrát a už se ke Geniusům nikdy nevrátíš!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: St december 02, 2009 19:57:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pripájam sa. LM 3886 som staval. Je to skvelý zosik kámo. Postav si ho a zamiluješ si ho. Pokiaľ Ťa však chytí audio, tak nie na dlho Very Happy
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rodolfo
Hifi obsluha


Založený: 30 november 2009
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St december 02, 2009 20:08:47    Predmet: Odpovedať s citátom

No dobre, viem rozdiely medzi udavanymi max vykonmi a realitov, ale ja si nejdem nic skladat, som sa pytal ci dakto nepozna nieco lepsie od geniusu v rozumnej cene. Mam v rodine hudobnikov, aj skladatela, ja sa teraz nepytam na odborne teoreticke rady, ale na kus plechu a v nom postaveny zosik do 200e, v tom mi aj tak nikto z vas asi nepomoze lebo je bud za 100e alebo 350e ( genius a logitech ) Dik Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St december 02, 2009 22:33:34    Predmet: Odpovedať s citátom

ci dakto nepozna nieco lepsie od geniusu v rozumnej cene.
obavam sa, ze pri tejto znacke nic pouzitelne nenajdes. Logitech detto (i ked tam sa je snaha ist trosku vyssie; ale ani vlajkova lod Z-5500 nie su nic extra, co sa tyka vernosti).

zo skusenosti s logitech: pokial aj pri nastaveni najnizej hlasitosti subwoofera, tento neustale huci a duni (a nejde nastavit menej), tak nie je co riesit. Podotykam ze slo o 2.1 repro, kde sa dalo ocakavat aj pouzitie na muzku. Zial, tieto repro hrali nejlepsie vypnute.

Prva generiacia Geniusu 5.1 (druhu som nepocul) detto - ten bas len huci a huhni. Nic, co by sa dalo pocuvat bez toho, aby ta to nesralo.

Recievery su drahe...


Akykolvek AVR (naozaj) bude lepsi ako genius. Za par eur kupis z druhej ruky pouzitelne AVR, ktorych sa ludia zbavaju koli tomu, ze nemaju HDMI a ostatne "terajsie vtakoviny". Tu mas napriklad za "par supov" yamahu
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1398
popripade o tisicku drahsi sony (7x100W)
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1404


Naposledy upravil vivi dňa Št december 03, 2009 13:11:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Rodolfo
Hifi obsluha


Založený: 30 november 2009
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St december 02, 2009 23:25:05    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
ci dakto nepozna nieco lepsie od geniusu v rozumnej cene.
obavam sa, ze pri tejto znacke nic pouzitelne nenajdes. Logitech detto (i ked tam sa je snaha ist trosku vyssie; ale ani vlajkova lod Z-5500 nie su nic extra, co sa tyka vernosti).

zo skusenosti s logitech: pokial aj pri nastaveni najnizej hlasitosti subwoofera, tento neustale huci a duni (a nejde nastavit menej), tak nie je co riesit. Podotykam ze slo o 2.1 repro, kde sa dalo ocakavat aj pouzitie na muzku. Zial, tieto repro hrali nejlepsie vypnute.

Prva generiacia Geniusu 5.1 (druhu som nepocul) detto - ten bas len huci a huhni. Nic, co by sa dalo pocuvat bez toho, aby ta to nesralo.

Recievery su drahe...


Akykolvek AVR (naozaj) bude lepsi ako genius. Za par eur kupis z druhej ruky pouzitelne AVR, ktore sa ludia zbavaju koli tomu, ze nemaju HDMI a ostatne "terajsie vtakoviny". Tu mas napriklad za "par supov" yamahu
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1398
popripade o tisicku drahsi sony (7x100W)
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1404
No, konecne, takyto post som cakal, dik Smile Lepsie od genisu nebolo myslene ze od znacky genius daco, ale lepsie od toho co mam, lepsie ako ten genius co mam Smile To druhe je nieco pre mna Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: St december 02, 2009 23:59:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty vole už, to ti to musí někdo podstrčit až pod nos? Jsi vůbec svéprávná osoba? Už asi potřetí ti tu někdo píše aby sis postavil do těch Geniusu zesilovače s LM3886.... a taky jsem ti psal abys zašel do nějakýho bazaru. Skra to si to nedovedeš vygooglit sám když jsi elektro maturant?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rodolfo
Hifi obsluha


Založený: 30 november 2009
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št december 03, 2009 09:01:43    Predmet: Odpovedať s citátom

JJD napísal:
Ty vole už, to ti to musí někdo podstrčit až pod nos? Jsi vůbec svéprávná osoba? Už asi potřetí ti tu někdo píše aby sis postavil do těch Geniusu zesilovače s LM3886.... a taky jsem ti psal abys zašel do nějakýho bazaru. Skra to si to nedovedeš vygooglit sám když jsi elektro maturant?
Dekazem ty debilko, ale ja nemam cas len tu sediet a hladat donekonecna, este v prvom poste som napisal ze nic si skladat nebudem a traja ako vravis ste mi napisali ze si mam poskladat LM3886 Wink Ja som sa pytal na to ci dakto nepozna daco dobre presne preto aby som to nemusel googlit, pripadne ci nema skusenosti alebo na predaj, stale tazke pochopit na co som sem pisal ? Ked si mi nechcel poradit lebo si to neviem vygooglit tak na co mi sem pises ?
Keby mi neslo len o pomoc s hladanim tak sem nepisem asi ze, na co je toto forum potom ? Len na rady "profesionalov" pre totalnych lajkov ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
warezo
Hifista


Založený: 14 júl 2009
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Št december 03, 2009 22:38:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Rodolfo napísal:
Dekazem ty debilko, ale ja nemam cas len tu sediet a hladat donekonecna....

tak tymto si si to pekne posral Very Happy
sorry za OT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist