Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Actidamp Mk IV - úprava pre MC
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Ut december 15, 2009 09:37:09    Predmet: Actidamp Mk IV - úprava pre MC Odpovedať s citátom

Velky Bobo uvolnil zverejnenie úprav pre MC verziu, za čo mu patrí vďaka. Tá patrí samozrejme aj kazzatelovi za výborný pôvodný návrh. Mne za realizáciu a odskúšanie ďakovať nemusíte Very Happy .
Všetci záujemcovia, ktorí si zakúpili u mňa PCB dostanú cez mail schému a popis úprav zdarma. Úpravy je možné bez problémov realizovať na pôvodnej doske výmenou súčiastok. Samozrejme aj tí, ktorí chcú zostať pri MM si zapojenie môžu vylepšiť. Už som spomínal v inom vlákne, že minulý týždeň p. Bunta previedol meranie na upravenom kuse /MC/:
- THD: 0,00023 merané cez Spectral Lab - zvuková karta Lynx L22
- Odstup šumu: 80 dB /1V, 1kHz vystup/ - audioanalyzátor Neutrik A2
- RIAA: 0,2 dB - audioanalyzátor Neutrik A2
Pre ďalších záujemcov mám ešte pár dosiek navyše.
Kvôli prehľadnosti píšte len na mail !

_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...


Naposledy upravil L.V. dňa Ut december 15, 2009 10:56:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut december 15, 2009 10:53:39    Predmet: Re: Actidamp Mk IV - úprava pre MC Odpovedať s citátom

L.V. napísal:
Velky Bobo uvolnil zverejnenie úprav pre MC verziu, za čo mu patrí vďaka. Tá patrí samozrejme aj kazzatelovi za výborný pôvodný návrh. Mne za realizáciu a odskúšanie ďakovať nemusíte Very Happy .
Všetci záujemcovia, ktorí si zakúpili u mňa PCB dostanú cez mail schému a popis úprav zdarma. Úpravy je možné bez problémov realizovať na pôvodnej doske výmenou súčiastok. Samozrejme aj tí, ktorí chcú zostať pri MM si zapojenie môžu vylepšiť. Už som spomínal v inom vlákne, že minulý týždeň p. Bunta previedol meranie na upravenom kuse /MC/:
- THD: 0,00023 merané ce SpectralLab - zvuková karta Lynx L22
- Odstup šumu: 80 dB /1V, 1kHz vystup/ - audioanalyzátor Neutrik A2
- RIAA: 0,2 dB - audioanalyzátor Neutrik A2
Pre ďalších záujemcov mám ešte pár dosiek navyše.
Kvôli prehľadnosti píšte len na mail !

Tak toto je veľmi dobrá správa pre začiatok dňa! Som rád, že tú dosku mám od Teba Very Happy . Srdečná vďaka za námahu!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
little.fox
Hifista


Založený: 15 apríl 2007
Príspevky: 111
Bydlisko: Kladno, v soucasnosti Plymouth, UK

PríspevokZaslal: Ut december 15, 2009 14:29:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Velke diky Velkemu Bobovi a Tobe tez L.V., sice jsem jeste nerozchodil ani tu puvodni verzi MM, porad mi chybi par operaku, ale kazdou zmenu k lepsimu uvitam, mozna se v budoucnu dostanu i na upgrade a poridim si MC.
_________________
Řetěz je tak pevný, jako jeho nejslabší článek...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut december 15, 2009 17:43:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To nie si jediný, čo to ešte nerozchodil (pôvodnú verziu), lenže u mňa je to normálne, som slimák. Smile

Vďaka L.V. aj Veľký Bobo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut december 15, 2009 20:56:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ľuboš:e-mail som dostal, ďakujem. Budem teraz bádať nad mechanickým riešením a možno sa ešte ozvem e-mailom. Ale chcem poprosiť o Tvoj subjektívny pocit z rozdielu v počúvaní cez MC a MM prenosku. Viem, je tam zrejme iný výrobca, aj cenová kategória môže byť iná, ale predsa... predzosilňovač zostáva koncepčne aj konštrukčne ten istý, zmenil sa iba vstupný obvod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut december 15, 2009 20:58:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
To nie si jediný, čo to ešte nerozchodil (pôvodnú verziu), lenže u mňa je to normálne, som slimák. Smile
Vďaka L.V. aj Veľký Bobo.

Z toho si nič nerob, ja tiež osádzam posledných asi 5 súčiastok. Ale aspoň sme vo výhode, že to kvôli tej úprave nemusíme rozoberať Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Ut december 15, 2009 21:48:56    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
Ľuboš:e-mail som dostal, ďakujem. Budem teraz bádať nad mechanickým riešením a možno sa ešte ozvem e-mailom. Ale chcem poprosiť o Tvoj subjektívny pocit z rozdielu v počúvaní cez MC a MM prenosku. Viem, je tam zrejme iný výrobca, aj cenová kategória môže byť iná, ale predsa... predzosilňovač zostáva koncepčne aj konštrukčne ten istý, zmenil sa iba vstupný obvod.

Priznám sa, že neviem. Ja som to mal možnosť len zbežne odskúšať na mojej high output MC prenoske. Tá má ale oproti čistokrvnej MC predsa len iné parametre /vyssie výstupné napätie/ a požadovanú záťaž. Subjektívne sa mi to zdalo veľmi slušné. Ja som aj písal, či niekto v BA a okolí nemá gramec s MC a kvalitným preampom na porovnanie. Bohužiaľ sa nikto neozval. Objektívny výsledok by mohol poskytnúť jedine slepý test za účasti viacerých prítomných. Teraz už má viac ľudí možnosť to odskúšať, a ja sám som zvedavý na ich ohlas.

_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 10:14:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som tú úpravu trošku študoval a vychádza mi, že najvhodnejšie bude nepoužiť prepínanie pre obe varianty prenosky, ale sa rozhodnúť pre jeden typ dopredu a pre tú to zapojiť. Nejde ani tak o mechanickú úpravu prepínania, skôr o kompromisy v použití rovnakého IO a jeho optimálneho zapojenia. Našiel som tam aj drobnú chybičku v zapojení, ale to vyriešime e-mailom. Inak čo sa týka tej poznámky s tlmivkou, tak to sa dá elegantne vyriešiť aj s existujúcim plošákom. Ja by som bol za to, aby sme nakreslili úplnú zmenu v zapojení pre jednu aj druhú prenosku zvlášť, aj s číslovaním súčiastok podľa existujúceho pl. spoja a toto dali k dispozícii príslušným záujemcom. Tá schéma je totiž v podstate len ideová, s iným číslovaním súčiastok a určite to stavali aj ľudia, ktorí to síce dokážu zapojiť, ale v tom popise a úpravách sa nemusia vyznať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 10:30:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlasím s JC, čo sa týka kompletnej zmeny zapojenia pre obe varianty. Pre mňa to bude vhodné, dokážem podľa schémy zapojiť a čo to odmerať, ale to je všetko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 10:40:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, v tomto prípade je vhodnejšie sa rozhodnúť pre MC alebo MM variantu. Číslovanie súčiastok je iné, ale dá sa to v pohode odsledovať. Samozrejme, ak by niekto chcel prekresliť schému a prečíslovať súčiastky tak to bude záslužný čin Very Happy . Inak, všetko sa dá realizovať na pôvodnej doske. Treba ale použiť pár drôtových prepojok. Odpory R12 a R6 /značenie Velky Bobo/ som naletoval akurát zo spodu dosky. Pre vstupný filter MC stačí paralelná kombinácia R a C, ale ak by chcel niekto laborovať prípadne aj s tlmivkou, môže to odskúšať. R je vhodné vybrať podľa požadovanej záťaže z datasheetu konkrétnej MC prenosky. Ale vo väčšine prípadov vyhovie 100R.
_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 14:52:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som sa trošku potrápil a úpravu hodil na pôvodný plošák. Červené súčiastky by mali korešpondovať s číslovaním Velkého Boba. Nezapojené súciastky som z dosky vyhodil. Aj obvod aktívneho tlmenia. Mozno by to niekto mohol vyskúšať aj so zapojeným obvodom a porovnať . Ten je bez zmeny. Ja to mam takto zapojené. Len si to pre istotu prekontrolujte, kreslil som to narýchlo.
Toto je verzia pre MC.

_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 21:16:25    Predmet: Odpovedať s citátom

L.V. napísal:
Áno, v tomto prípade je vhodnejšie sa rozhodnúť pre MC alebo MM variantu. Číslovanie súčiastok je iné, ale dá sa to v pohode odsledovať. Samozrejme, ak by niekto chcel prekresliť schému a prečíslovať súčiastky tak to bude záslužný čin Very Happy . Inak, všetko sa dá realizovať na pôvodnej doske. Treba ale použiť pár drôtových prepojok. Odpory R12 a R6 /značenie Velky Bobo/ som naletoval akurát zo spodu dosky. Pre vstupný filter MC stačí paralelná kombinácia R a C, ale ak by chcel niekto laborovať prípadne aj s tlmivkou, môže to odskúšať. R je vhodné vybrať podľa požadovanej záťaže z datasheetu konkrétnej MC prenosky. Ale vo väčšine prípadov vyhovie 100R.

Samozrejme, že ak tomu človek trochu rozumie nie je problém sa zorientovať. Dokonca sa to zapojenie pri použití MC prenosky aj zjednoduší. Išlo mi ale skôr o prípad vylepšenia zapojenia pri použití MM prenosky (sám chcem použiť túto verziu). Tam je ten popis pre neskúseného trošku mätúci. A pre tento prípad som mal aj poznámku ku vstupnej tlmivke, o ktorej sa v popise VB zmieňuje. Napíšem ti e-mail.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Št december 17, 2009 11:08:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Bol som upozornený na chybu vo vstupnom obvode. Správne by to malo byť takto. Ale pre istotu si to prekontrolujte.
_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Guru
Hifista


Založený: 22 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: B.B.

PríspevokZaslal: St apríl 28, 2010 05:38:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte,
včera som zapojil svoj ActidampIV upravený pre vysokovýtupovú MC, t.j. vynechal som obvod aktívneho tlmenia a pri vyššej hlasitosti je počuť taký prerušovaný signál ako z mobilnej siete, také prerušované bzučanie. Bez zapojenej prenosky to nepočuť. Prenosku mám Dynavector 10x5. Vstupný filter mám riešeny bez tlmivky, iba kondenzátor 220p na zem. Zaťažovací odpor mám použitý 2K. Doporučený u tejto prenosky >1k. Máte niekto podobnú skúsenosť, prípadne viete poradiť, ako to odstrániť?
Díky.

_________________
Kutil domáci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: St apríl 28, 2010 07:15:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Skús zväčšiť ten kondenzátor na 10 nF a prípadne aj odpor. Niektoré HO MC prenosky sa zaťažujú odporom až 47 k, tak ako MM. Inak ta uprava je navrhnuta pre standardnu MC prenosku s vystupom okolo 0,5 mV.
_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Guru
Hifista


Založený: 22 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: B.B.

PríspevokZaslal: St apríl 28, 2010 09:00:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúsim ten kondík 10nF a uvidím. Zaťažovaciu kapacitu som tam dal schválne len o niečo vyššiu ako je minimálna doporučovaná.
Viem, že úprava je pre štandardnú MC. Zosilnenie som nechal ako pre MM, vynechal som len to tlmenie.
Lubo, keď už si na dráte, tie dosky na prepínač vstupov ako vyzerajú, bude z toho niečo?Very Happy
Martin

_________________
Kutil domáci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: St apríl 28, 2010 11:16:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Dosky na prepínač vstupov dám v piatok vyrobiť. Takže by mali byť hotové do 3 týždňov.
_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
warezo
Hifista


Založený: 14 júl 2009
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: St apríl 28, 2010 13:04:35    Predmet: Odpovedať s citátom

budeš mať nejakú dosku navyše? mal by som záujem ak ich robíš ako predtým pre MM.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 18, 2010 11:22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím o trpezlivosť týždeň až dva, Ľuboš (L.V.) má vážne zdravotné problémy - dostal mozgovú príhodu, dúfam že sa mu bude dariť čoskoro sa dostať z toho späť.

Ak Vás môžem zastupovať, budem s nimi v kontakte. Keď budem vedieť viac dám sem hneď vedieť. Teraz zatiaľ s jeho ženou nechcem nič komunikovať ohľadne HiFi .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
warezo
Hifista


Založený: 14 júl 2009
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Ut máj 18, 2010 12:20:23    Predmet: Odpovedať s citátom

uf... tak to mu želám skoré uzdravenie a určite nieje vhodné ho s tým teraz zatažovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut máj 18, 2010 12:23:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyřiď mu, že držíme palce...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut máj 18, 2010 12:43:41    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Prosím o trpezlivosť týždeň až dva, Ľuboš (L.V.) má vážne zdravotné problémy -


No do p... Ľubovi želám skoré uzdravenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut máj 18, 2010 13:13:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj ja sa pripájam, želám skotré uzdravenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ut máj 18, 2010 16:18:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Doufám, že se z toho dostane
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 18, 2010 17:19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem, odkážem za Vás všetkých.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
milan_mpx
Hifi obsluha


Založený: 01 marec 2010
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Ut máj 18, 2010 20:13:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Verim ze sa z toho dostane, skore uzdravenie zelam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut máj 18, 2010 20:29:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Dufam, ze bude vsetko ok, pozdrav Luba aj odo mna Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2638
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut máj 18, 2010 20:43:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Držím palce..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mita
Hifista


Založený: 09 február 2007
Príspevky: 109

PríspevokZaslal: Ut jún 29, 2010 07:50:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím pošlete mi někdo na email úpravu pro MC. Pokud někomu zbyl DPS, mám zájem. Díky.
xmitazavinacseznam.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St september 15, 2010 12:30:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud si někdo hodlá postavit Actidamp IV anebo ho už má a měl by zájem o mírné upgrade, mohu uvolnit do oběhu JFETy 2SK363 (už jsem se o tom kdesi zmiňoval, ale teď je to definitivní, je to šumově nejlepší verze nízkošumových FETů Toshiba). Upgrade je vhodné zejména v případě použití s MC přenoskou. Hlašte se mi do pošty, počkám do konce září - bude nutné aspoň přibližné párování, tak abych to udělal všechno najednou. Krámská cena v Anglii je 1,99 libry za kus, já nabízím čtveřici za 200 Kč plus poštovné (dobírka).
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 1 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist