Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sluchátka 2003-2010 - přehled hodnocení

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2010 08:40:33    Predmet: Sluchátka 2003-2010 - přehled hodnocení Odpovedať s citátom

Dárek časopisu Stereo.de, kompletní přehled testovaných sluchátek a jejich hodnocení od roku 2003 do ledna 2010:

http://www.stereo.de/fileadmin/user_upload/Downloads/PDF/Kopfhoerer_Internet_2010.pdf Thumbs up

Procenta vyjadřují zvukovou kvalitu v absolutním měřítku (bez ohledu na cenu), hvězdičky poměr cena/užitná hodnota, u každého modelu stručný popis charakteru zvuku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2010 08:49:30    Predmet: Odpovedať s citátom

BOSE QUIET COMFORT 15 - 72% / 350E = 5 hviezdiciek cena/vykon
DENON AH-D2000 - 88% / 350E = 4 hviezdicky
a su aj dalsie priklady, kde to nejako nesedi ....
Zeby to bolo datumom testu ? Smile
EDIT: Ze by brali do uvahy "noise-canceling" ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2010 09:14:09    Predmet: Odpovedať s citátom

HD 800 přidali 1% z 91 na 92... buď je v redakci šotek od Sennheiser nebo se rozehrály Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
xb
Hifista


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2010 09:27:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mne takovéhle recenze na repro a sluchátka, i kdyby byly dělané seriózně, nemají cenu. U ostatní techniky se jakž takž nějaká shoda dá najít. Velkou roli tam hraje technika: jaký je použitý silič, zdroj signálu atd. Ale rozhodující jsou ale preference a dispozice posluchače. Myslím tím třeba žánr hudby, který se poslouchá. Těma dispozicema myslím, co nám příroda nadělila: citlivost na fázové posuvy, frekvenční charakteristika, dynamika a třeba i něco dalšího. Proto totiž vzniká tolik hádek o tom, co je lepší, a co ne. Lidské ucho se dá do určité míry vytrénovat, aby vnímalo všechny tyto aspekty, ale třeba i jen některé. Spoustě lidem třeba nevadí falešný zpěv ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2010 10:51:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Starší hodnocení 4/09:

http://www.excelia-hifi.cz/1/sluchatka-stereo_04_09.jpg

Denon AH-D 2000 sedí.

Všechny testy jsou subjektivní. Berte to jen jako jeden názor z mnoha, byť jde o názor renomovaného odborného periodika. Rozhodující jsou samozřejmě osobní preference a vlastní uši. Na druhou stranu, dali si s tím chlapci práci a měli možnost bezprostředního porovnání - redakce si vyložené "špeky" jako SR-007, K-701, HD 800 ponechává pro své potřeby a porovnání s novými modely v budoucnu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
JonnY
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2010 10:59:22    Predmet: Odpovedať s citátom

neni divne, ze T1 ma len o 1% vyssie hodnotenie nez HD650 a DT990?
to su o triedu nizsie sluchatka, nie ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St január 06, 2010 07:11:47    Predmet: obecne známe Odpovedať s citátom

Vždy keď čítam hodnotenia, a žiaľ tie v Nemeckú sú trochu „nadnesené“ pre nemecké veci, tak ich beriem s rezervou. To, že HD 800 sú ultra vysoko, to ma neprekvapuje a myslím i nikoho z Vás. T1 sa mi zdá že podcenili. Oni sú na úrovni HD 800, možno o jedno percento nižšie, lebo tam naozaj záleží na preferenciách poslucháča. Ale čo je podstatnejšie. Kde sa nám podeli Grada? Tie bájne PS 1000? GS 1000? Ja som fakt počul PS 1000cky a poviem Vám, niekde na úrovni D-7000 alebo W-5000. Veľký závoj okolo nich ale kvalitou na nemecké tigre fakt nemajú ani náhodou. Prečo neposkytne nemecký distribútor kúsky pre recenzie pre porovnania? Skrýva nedostatočnú kvalitu pekelne predraženú do nebeských dimenzií. Pustil som vo Viedni vtedy Madam batterfly od Pucciniho, spievala Toru te kanawa a poviem Vám, PS 1000 mi pílili uši, výšky hrali falošne. A to boli pustené v zosíku Rudistor RP 010B. Pri D-7000, v jednom porovnaní boli vyššie ako HD 800. To pravda nie je, nejaké to percento nižšie. T1 a HD 800 sú v súčasnosti top elektrodynamickej triedy. U AKG sa čaká, ticho pred tornádom, ako mi napísal kamarát z head-fi.
U STAXov vec sedí, len treba dodať, že keby to pustili so zosíkom Coriolan 2 od Rudistora, tak by mohli pár percent pridať, tak 5. Fakt tento super zosík veci pomože.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St január 06, 2010 10:40:07    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
U STAXov vec sedí, len treba dodať, že keby to pustili so zosíkom Coriolan 2 od Rudistora, tak by mohli pár percent pridať, tak 5. Fakt tento super zosík veci pomože.

Kedze v nemeckom Stereu vobec nemaju s hifi skusenosti a nevedia, co sa deje vo svete a s testami zacali len velmi nedavno, mozno by bolo dobre napisat priamo im. Mozno potom vydaju opravene testy....
A co keby vsetky pustili s poriadnym zosilnovacom, vsetky by isli hore o 1-5% , a niektore by mali aj cez 100% ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St január 06, 2010 11:27:38    Predmet: testovanie Odpovedať s citátom

Nemci sú veľmi zaťažení na svoje nemecké. Na druhej strane, robia to novinári audio časopisov a vieme ako to je keď o audio technike píše novinár a nie audiofil. Oni majú top 1000 produktov hifi techniky a so sluchátkami sa naozaj rozbiehajú. S Gradami to budú mať ťažké, lebo nemecký distributor, a nielen on, je veľmi neochotný ich poskytnúť na také veci. Dôvod zrejmý. Napísal som ako dopadli bájne PS 1000 alebo GS 1000 v slepom teste vo Viedni. Úplne prepadli. Čo sa týka reťazca, ono to nie je len zosíkmi ale aj káblami k sluchátkam. Takže treba dávku približnosti akceptovať. Ako som písal na head-fi, kde to bolo “vytiahnuté” do super zostavy (skupina 4 podľa môjho príspevku) a to bolo úplne o inom než keď som zobral stock kábel HD 800 + Bechmark DAC PRE. Keď som späť nasadil svoje pozeral som čo sa deje. Či je niečo zle zapojené alebo pokazené že to nehraje dobre. V ušiach bol proste super zvuk ...
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St január 06, 2010 11:29:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa mňa, keby pánu magistrovi niekto daroval napr. KPP, tak už by boli na svete tretie sluchátka medzivesmírneho megahighendu. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St január 06, 2010 13:35:57    Predmet: Moje KPP sú v Thajsku Odpovedať s citátom

Sklamem ťa, aj KPP som dostal, ale nezaujali ma. Neboli to dobré sluchátka pre mňa. Tak som ich zabalil a poslal v slepeckej zásielke do Thajska. Tam z nich mali veľkú radosť. Ak máš tiež nejaké čo nepotrebuješ, urob to tiež, skvelá vec pre ľudstvo.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: St január 06, 2010 14:20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Je zaujímavé to pozorovať, ale čím viac ľudí dupe po jeho eliminácii, tým viac mu rastie ego a zároveň počet jeho príspevkov. Byť vami chlapi, tak ho skúsim ignorovať a jeho to možno prestane baviť. Viem, že to nieje ľahké, ani v mojej RSS čítačke sa nedá to množstvo sajrajtu len tak prehliadnuť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St január 06, 2010 15:06:28    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Na druhej strane, robia to novinári audio časopisov a vieme ako to je keď o audio technike píše novinár a nie audiofil. Oni majú top 1000 produktov hifi techniky a so sluchátkami sa naozaj rozbiehajú.

CO je vela, to je moc Headbang
http://www.stereo.de/index.php?id=473

Dost pochybujem, ze do znacnej miery uz v renomovanom stereo.de robia recenzie "novinari" (typu zive.sk/cz a pod.), nemajuci vztah k problematike. A to tvrdim napriek tomu, ze z inzercie zrejme tiez ziju.
http://www.stereo.de/index.php?id=117

Ano, sluchatka robia iba niekolko rokov .... A sucasne nemaju pristup k spickovej technike. Iba co im sem-tam podaruje vyrobca za vydarenu recenziu ...

Na druhej strane rozhovor o.i. aj o kabloch je nam tu davany za vzor, pricom nevadi, ze je od vedenia dotycnej firmy, robiacej si P.R. na novy model.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=94425#94425

Ak niekto dostava za velmi "vyhodnych" podmienok modely sluchatok a sucasne tvrdi: "Neboj, recenziu na T1 intenzívne pripravujem, lebo aj z Beyeru ju veľmi očakávajú." http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=95831#95831
zrejme pojde naproti ocakavaniam o velmi objektivnu zalezitost.

A takychto prikladov by som nasiel ovela viac.

Uz ma tato demagogia a manipulacia fakt prestava bavit.

Aby som to zrhnul:
- vsetky recenzie su ovlyvnene sidlom recenzenta a zapredanostou novinara (nezaujaty clovek aj sam vie posudit do akej miery)
- recenzie a popisy darovanych komponentov su v poriadku a objektivne
- je niekolko komponentov/vyrobcov, jedine s ktorymi su pripadne recenzie objektivne (konkretne modely su vzdy top modelom v danom case), vid Rudistor, Stefan audio, inak nie je sanca ukazat, co komponent vie, alebo ho porovnat s inym (na rovnakom zvysku retazca!)

Mozno si mal na zaciatku aj dobry umysel, ale teraz ti uz bohuzial nikto neveri, dotknutym vyrobcom je to len na skodu a mozes si za to sam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St január 06, 2010 15:09:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Budem to tu (aj ine temy) musiet trocha "precistit" ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St január 06, 2010 15:15:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton napísal:
CO je vela, to je moc Headbang
http://www.stereo.de/index.php?id=473


Co sa ti na tom nepaci ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St január 06, 2010 15:23:40    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
Troton napísal:
CO je vela, to je moc Headbang
http://www.stereo.de/index.php?id=473


Co sa ti na tom nepaci ???

No, asi som to napisal nejasne Smile
Skor naopak, nepaci sa mi to, ze ani toto Z. nestaci ako nejake referencne komponenty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St január 06, 2010 15:36:23    Predmet: Odpovedať s citátom

aha tak ..
ja uz tie zvratky ani necitam, nejako mi to nerobilo dobre Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St január 06, 2010 19:04:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ferenc – sluchátka STAX Omega sú super class, bes debaty, ale osobne som ich počul so zosíkom Rudistor Coriolan 2 a to bolo inde ako „stock zosík“. Rudistor ten zosík vypyplal do detailov. Osobne dúfam, že príde na výstavu aj dr. Rudi Stor. To by potom nebol high end ale Super high end Praha 2010.

Troton – problém je niekde úplne inde. Osobne píšem recenziu a poviem ti je to šialene ťažké a toľko vecí musíš zohľadniť a dať do dvoch strán, že to fakt dá zabrať. Ale k veci. Pozri si „pradovník“ zo stránky o sluchátkach:
http://www.excelia-hifi.cz/

V ich poradovníkoch je dosť veľa nezrovnalostí. D-7000 rozhodne nemajú na HD 800. AKG K 701 rozhodne nie sú rozdiel percenta než HD 800. Tam rozdiel by mal byť o to percento vyššie. D-7000 na 90 percent, HD 800 na 92, možno 93. Podobne T1. Rozhodne 87 percent je hlboké podcenenie. T1 sú určite lepšie ako K 701, dynamika, detail, soudstage, tónová reprodukcia, kvalita výšok a tá dynamika je rozhodne hodne nad D-7000. HD 650 s 86 percentami k T1 s 87 ani náhodou nejde porovnať. Rozhodne tam nevidím Sony Qualia model a to je rozhodne špičkový model. Tak istoT1 rozhodne sú nad JVC DX-1000 v skoro všetkých parametroch.
Podobne to môžem poukázať na tom článku čo ste tu zaslali. Tie PXC-450, áno kvalitou nestačia, ale na tých 60 percent, to veru je hodne podcenené. Tie hviezdičky sú skôr pomer cena výkon, aspoň mi to tak pripadlo. A podobne ďalšie ukáźky.
Osobne si myslím, že naozaj špičkový audiofil by také kiksy, aby nevšimol podstatne vyššiu detailnosť či dynamiku, precíznosť výšok neprehľadne. Tobôž, keď sú určité dve modely „približne“ do rovnakej škatuľky čo sa týka charakteristiky, aby bol rozdiel v hodnotení podstatne odlišný.

Ako vravím, táto robota je naozaj tvrdá práca a to čo odvádza Kuba4 je skvelá a ťažká práca.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: St január 06, 2010 19:57:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo ten žebříček Stereo.de se mi taky vůbec nelíbí, přijde mi padlej na hlavu. D2000 že jsou lepší než HD600 nebo DT8800/990 mi přijde jako špatnej vtip. Taky věci jako rozdíl jednoho procenta mezi sluchátkama co jsou ve skutenčnosti od sebe vzdálena o třídu co se zvuku týče.... No co každej slyšíme jinak a máme jinej vkus tak proč ne. Ale hloupý je, že pak někteří lidé berou takovej žebříček závazně jako fakt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Št január 07, 2010 08:51:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč? Vy jste všechna ta sluchátka porovnával? To že nějaký výrobce nasadí vyšší cenu, ještě automaticky neznamená, že jeho výrobek hraje lépe a "je vzdálen o třídu". Samozřejmě prodejci, zejména ti, které prodej sluchátek živí, raději prodávají výrobky s vyšším rabatem a vytváří kolem nich "auru". Realita však bývá často jiná.

Měl jsem možnost slyšet a porovnat rozehrané HD 600 s novými K-601 na Meridianech 507 + 551. AKG zahrály čistěji, průzračněji, zvuk byl bohatší v celém spektru, živější, reálnější. Komfort "nebe a dudy" ve prospěch AKG. Hodnocení Sterea.de je v tomto případě v souladu s mojí poslechovou zkušeností.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Št január 07, 2010 09:03:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Někde se s nimi taky shodnu, ale dávat Denony D2000 nad HD600 a beyery 880/990? Taky IE8 míň procent než SHure Se420? TO si dělají srandu, IE8 jsou na úrovni Shure SE530. Také jsem zamtený z těch ULTRASONE PROLINE 2500, podle obrázku a ceny by to měla být Edition 8, což jsou taky sluchátka který by měli mít hodnocení tak 90%.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Št január 07, 2010 10:02:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou to Ultrasone Edition 8:
http://www.testberichte.de/rv/190611.html

Vytýkají jim "typický zvuk v hlavě uzavřených modelů" a "silné ovšem jednotvárné basy".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Št január 07, 2010 11:20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Všechny jsem samozřejmě neporovnával. S tim AKG se určitě dá souhlasit. Jejich sluchátka mají takový živý dynamický charakter, rychlost. Senny HD600 jsou pomalejší což mi taky vždycky vadilo. Prostě občas mi to hodnocení nesedí. Hlavně to vypadá že si ta procenta cucají tak trouchu z prstu. Rozdíly mezi spoustou (i hodně odlišných) sluchátek jsou 1-2% což působí spíš jako nějaké diplomatické hry Smile Prostě si řeknou těmto sluchátkám X dáme o procento víc než sluchátkám Y, aby jsme nikoho neurazili když už je tady všude tak vychvalují.
Ale je to jen jeden subjektivní názor, neberte to moc vážně Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J@nik
Hifista - pokročilec


Založený: 29 december 2009
Príspevky: 272

PríspevokZaslal: Št január 07, 2010 22:32:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Vsetko to je relativne niekto povie ze K701 su lepsie ako D2000 niekto povie ze nie ... vsetko je to o preferenciach a hlavne o tom aky styl hudby clovek pocuva...

A preto si clovek musi vyberat model taky ktory sa hodi k hudbe ktoru pocuva ...Mozno su niektore modeli vyrovnane ale aj tak neexistuju univerzalne sluchadla na kazdy typ hudby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2010 15:35:09    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Vsetko to je relativne niekto povie ze K701 su lepsie ako D2000 niekto povie ze nie ... vsetko je to o preferenciach a hlavne o tom aky styl hudby clovek pocuva...


ty v tom mas ocividne jasno... Frightened

PS: aky styl hudby pocuvas?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J@nik
Hifista - pokročilec


Založený: 29 december 2009
Príspevky: 272

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2010 20:57:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Metal
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: So január 09, 2010 21:57:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Komfort "nebe a dudy" ve prospěch AKG.

Můžeš upřesnit,jak jsi myslel ten komfort "nebe a dudy"? Komfortem bych myslel to, jak sluchátka sedí na hlavě, ale v tomto případě si myslím, že o to tady nejde.Pokud všichni pochopili ,vo co go, a jen já si nejsem jistý, tak sorry, právě jsem přišel od kamaráda a mám v sově pár panáků vodky Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2010 23:30:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Obšák – vec konfortu je dosť subjektívna. Je pravdou, že ten headbend na K-701 je dosť sparťanský a mne nesedí, mne tlačí na hlavu a veľa sa s tým urobiť nedá. Iná vec je aké sú náušníky. Či menič tlačí alebo nie, či náušníky sú príjemné na kožu a pod. Ďalšia vec je ako je rozložená hmotnosť sluchátok na hlave. HD 800 sú proste v tomto smere parádne urobené. Beyery T1 sú tiež skvelé, ťažia z úspešných skúseností z modelov triedy Premium. D-7000 sú tiež veľmi príjemné, ovšem k headbendu mám výhrady. A čo Gradá. Mal som na ušiach GS 1000 a PS 1000 a poviem otvorene, ucho sa mi šúchalo o ten „cushions“. Sú ultra ľahké, ale keď ti nesadnú na ucho, smola.

Agustini, J@nik – na metál by som vyberal skôr T1, lepšie ako Ultrasone a sú muzikálnejšie ako HD 800, hoci HD 800 sú nesporne výhodne pre detailný analytický posluch, hoci, tak povediac sterilný, čo má svoje výhody a význam.

Kocmeister – hodnotenie a hlavne „bodovanie“ percentami je veľmi pošetilé. T1 a HD 800 sú na rovnakom leveli ale pritom odlišné. Ten detail, soudstage, airstage proste HD 800 majú parádny, ale basy či bicie (bubny), no dá sa im čo vytknúť. T1 sú živšie a muzikálnejšie, tak aj dynamika (rýchlosť) výšok a plynulosť je skvelá. Ovšem ak kvalitne rekabluješ HD 800, tak je to hneď o inom. Ono je to ťažké čo a ako, lebo je tam šialene veľa parametrov.

excelia-hifi.cz – Ultrasone robia „dobré“ sluchátka, to im nikto neuprie, ale má to jeden háčik. Zvukovou charakteristikou idú úplne po svojom. Ako som kdesi čítal, čierno-biely obraz je iný ako farebný, ale má zase svoje kúzlo. Pravdou je, že Ultrasone sú tiež z kategórie „pekelne“ predražených, o Gradách ani nehovoriac. Veď už aj v Audio Technica pochopili, že 1670 dolárov za W-5000 je chorá cena a hneď ako krásne klesli cenou prudko dole. Prečo tou cestou nejde aj John Grado s GS 1000 a PS 1000? Audio Technica toho rozhodne bola schopná a to veľmi výrazne.

Bína – Tých pochybných hodnotení je tam veľa. Osobne som radšej vec postavil do „classov“ a tam je to prehľadnejšie a lepšie vidieť čo je ako zrovnateľné a čo nie. Rozhodne HD 800 či T1 majú na vrch oproti D-7000, GS 1000, PS 1000 ... a pod.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist