Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

auto cal. (data system) F770/990

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
masipo
Hifi obsluha


Založený: 04 január 2008
Príspevky: 3
Bydlisko: Stará Ľubovňa

PríspevokZaslal: Št január 07, 2010 19:29:40    Predmet: auto cal. (data system) F770/990 Odpovedať s citátom

Prosim o vyjadrenie majitelov zmienenych typov, ci im stroj nahrava kalibracny ton na obe stopy, alebo len na R kanal ako mne Question Pripadne nejaky tip ako realne poznat, ze to funguje ako ma. Rolling Eyes A ake su rozdiely /ak su/ medzi takouto automatikou a medzi deckom kde pustim kalibracny ton a potom nastavujem bias a level podla stupnice na optimalne hodnoty, teda okrem toho, ze pri tom druhom sposobe si to mozem prisposobit aj mimo tych optimalnych hodnot. Dalej ako riesite to, ze vseobecne kazdy deck ma inu rychlost posuvu pasky a iny sklon hlav - nastavit podla vybratych kaziet vsetky stroje rovnako, alebo nechat kazdy tak ako je a prehravat len na nom jeho nahravku hm Confused Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
majkibc
Hifi obsluha


Založený: 13 január 2010
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: St január 13, 2010 18:35:07    Predmet: kalibracia Odpovedať s citátom

Ako spoznat, ze to funguje tak ako ma?
- jedine nahliadnutim do service manualu.
Rozdiely?
- Automatika sa riadi programom a rucna kalibracia umoznuje vyhoviet urcitym zvyklostiam posluchaca.
(napr.preferencia vysiek). Vo velkych detailoch pri rucnej kalibracii musi byt este spravne nakalibrovany aj samotny merak (stupnica), takze nie vzdy je rucna kalibracia tym najoptimalnejsim riesenim. Na druhu stranu, automatika ma niekedy problemy s pasmi, ktore extremne vybocuju svojimi charakteristikami z normalu alebo sa s nimi neratalo v case navrhu systemu.
Ak riesis na F770/990 rychlost tak ho mas rozladeny. Odporucam dat do servisu.
Male odchylky (v ramci pripustnej tolerancie) su nedolezite aj ked su na kazdom rozdielne.
Slkon hlavy je ina vec a ma sa riesit pri kupe noveho stroja pred tym, nez si na nom nahras stovky kaziet. Ak nemas doveru v spravny sklon tak prehravaj nahravky len na nom.
Bolo to davno, co som mal F990-ku, takze ci nahrava test signal do stopy R alebo R+L neviem zodpovedat, ale vo vseobecnosti staci aj do jednej stopy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist