Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Gramo - věčné dilema:)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
horolezec
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2008
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2010 18:12:28    Predmet: Gramo - věčné dilema:) Odpovedať s citátom

Už se to tu omílalo tisíckrát, ale nikde jsem nenašel souhrnný přehled vlastností a srovnání gramofonů, které mám v merku. Po trápení se s mojí starou Teslou NC 580 jsem se konečně rozhoupal jít do něčeho lepšího.
Hlavní a dost zásadní požadavek je šířka max. 43,2cm. Cenově cca do 7000,-Kč. Vzhled moc neřeším. Hlavními kandidáty jsou Debut III Esprit a RPM 1.3. Jak jsem říkal, vzhled neřeším, ale klasická Debutovská konstrukce je mi bližší. Pokud ovšem RPM lépe hraje,tak... Další v řadě může být stará NC 500, ale vzhledem k tomu, že finanční prostředky teď momentálně mám, tak bastlit se mi už nechce, nehledě na to, že ty nové kousky budou asi přece jen o chloupek lepší. A pak samozřejmě zbývá nějaký starší typ od zahraničních konkurentů. Tam však je skoro vždy problém šířka a dále se obávám, že se zase nevyhnu drobným repasím a opravám, nemluvě o tom, že by to člověk nakupoval stylem zajíc v pytli z E-Bay. Co bych považoval jako zajímavé je možnost koupit nějaký (polo)automat, protože LP poslouchám také často jako kulisu při různých činostech a přece jen se po dohrání neničí hrot, když člověk zapomene, ale faktem je, že na manual vypínání se dá zvyknout.
Poslední dotaz se týká přenosky. Prozatím bych použil Music Hall Tracker, kterou jsem zakoupil novou za skvělých 350,-Kč nebo použil tu co bude na gramci. Časem, pokud budou love, tak bych zainvestoval do něčeho lepšího. Mám doma slušnou sbírku starších LP, takže asi MM. Bude to hlavně pro klasiku, folk a něco málo rock. Zesilovač umí jak MM i MC. Cenově bych se rád vešel tak do 3-4 tis. Díky moc za váš čas a odpovědi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2010 19:02:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro-Ject RPM1.3 Genie.
Pak Buď Ortofon 2M Blue, nebo Bronze.
Možná bys po MH Tracker, do Sumika Blue Point 2. (Dynamika)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
horolezec
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2008
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 02:24:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za odpověď. Ještě se tě zeptám v čem je ten Debut horší, přece jen je o chloupek těžší a větší akrylátovej talíř taky není k zahození, že? Chápu však, že to jsou jen takové "kosmetické" doplňky. Ještě jsem teď pořádně provětral E-Bay a musím říct, že při správném hledání se dá koupit skoro nová RPM 5 i s Ortofon 2M Red už tak od 300-350 Eur, což mi přijde víc než lákavé. Má velkou výhodu, že je malá a tudíž se mi vejde a přece jen je to asi o třídu lepší stroj než oba výše zmíněné. Jen je to už trochu přes limit, ale na druhou stranu je to pro mě investice na dlouhou dobu konečná, neb jsou i jiné zdroje utrácení (manželka, děti, focení, lezení ...Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
shineonyou
Hifista


Založený: 31 december 2009
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 11:10:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tiez zacinam zvazovat vymenu mojej MC-400 za nieco nove. Ten project mi pride dost futuristicky, ale je pravda, ze sa do gramcov moc nevyznam.

Aktualne sa rozhodujem, ci len dokupim predzosilnovac k Tesla MC 400, alebo kupim rovno novy gramec. Nie som nijaky velky gramofonofil a v podstate tomu nerozumiem, ale mam doma zbierku platni a rad by som ich pustal a mozno aj zdigitalizoval.
Zvazujem, okrem spominaneho, tento project:
http://www.ketos.eu/index.php/component/option,com_item/Itemid,1312/id,836/
ale rad by som ho rozsiril aj o usb a predzosik, aby som homohl napojit na moj zosik, ktory nema fono vstup (vid. tema:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=7202&highlight=

No uvidim, dnes idem do Ketosu (hifi studio) a uvidim, co mi ponuknu...
Aky je Vas nazor, investovat do stareho, alebo ist do noveho?
Sorry, ze sa prizivujem na tvojej teme. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Po február 08, 2010 11:10:06    Predmet: predaj retro-vintage elektroniky Odpovedať s citátom

Vyskúšajte www.retro-shop.eu
Kopec strojov poznám čo tam sú-hlavne analogy,ktorých som kopec z tej stránky repasoval a kalibroval.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Froggg
Nádejný hifista


Založený: 10 marec 2008
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Po február 08, 2010 11:15:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Kopec věcí tam je ale taky dost předražených... Sleduju ten web, některý věci tam jsou za ceny příjemný, ale to, co zajímalo mě, bylo vždycky předražený a co se týká LP, tak už prodaný a stejnak často předražený.

Naposledy upravil Froggg dňa Po február 08, 2010 11:37:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
shineonyou
Hifista


Založený: 31 december 2009
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Po február 08, 2010 11:21:43    Predmet: Odpovedať s citátom

U mna vyhral Project debut III. Spokojnost! I ked automat by riesil moje obcasne zadriemanie...Very Happy
_________________
Nepytajte sa ma, kam idem, neviem to, ale ak tam pridem, nezabudnem, ze ste sa pytali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Froggg
Nádejný hifista


Založený: 10 marec 2008
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Po február 08, 2010 11:40:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si pracně sehnal NC-450, hned ze dvou důvodů. Jednak je to poloautomat, což by řešilo tvůj problém a druhák mám rád starší věci Smile No ale do budoucna plánuju koupi nějakého Pro-jectu z těch vyšších. Ale to spíš pro radost, myslím si, že NC-450 mi bude ještě dlouho stačit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2010 16:58:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Froggg napísal:
Kopec věcí tam je ale taky dost předražených... Sleduju ten web, některý věci tam jsou za ceny příjemný, ale to, co zajímalo mě, bylo vždycky předražený a co se týká LP, tak už prodaný a stejnak často předražený.

A videli ste už tie predražáky na vintageaudiu_
Napr.Pioneer RT 909 na retre sa pohybuje okolo 800-900 a na vintage sa v prepočte pohybujú kusy aj za 1500 eur.Aj na Ebay sa to zdá s dražením pozitívne ale trebasi pripočítať poštovné aj 50 a to ešte neviete čo Vám príde.Na tom retre sú aspoň veci prehliadnuté a väčšinou aj zrepasované a nakalibrované.(osobne sa poznám s väščinou predávajúcich)

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fitter
Hifista - pokročilec


Založený: 16 september 2009
Príspevky: 250

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 14:59:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Môžem potvrdiť, že na retre sú overené veci a veľmi prijateľné ceny. Detailne by som menoval dlho. Dokonca som si tam zadal objednávku na niekoľko nie lacných vecičiek a získam ich v znesiteľných sumách.

Forever:

Revox A700
Teac X-10
Tesla B73
Mig 29
Mazda MX-5
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Froggg
Nádejný hifista


Založený: 10 marec 2008
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 16:14:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tam taky občas něco vezmu, protože něco tam je zase levnějc, než kdekoliv jinde, ale v průměru tam je na můj vkus draho, hlavně co se LP týká, tak některé ceny jsou dost mimo. Názor si ale může udělat každej sám. Netřeba tu přesvědčovat o jednom či druhém názoru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist