Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

různé impedance reproduktorů

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
elda
Hifi obsluha


Založený: 21 december 2009
Príspevky: 14
Bydlisko: Třebenice

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 14:49:53    Predmet: různé impedance reproduktorů Odpovedať s citátom

Zdravím všechny. mám k dispozici výškový, středový a bosový reproduktor.
Bohužel nemají stejnou impedanci. střeďák a výškáč jsou po 8ohmech a basák má 4 ohmy. Pokud bych nechtěl kupovat další basovej reprák a dávat je sériově, nešlo by třeba vytvořit nějakou impedanční kompenzaci už ve výhibce?
Nebo je to uplně jedno, a celý soustavě různý impedance nevaděj?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 15:11:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokiaľ majú streďák s výškáčom dostatočnú citlivosť, tak v tejto kombinácii z toho bez problémov stvoríš 4 ohmovú sústavu. To že bude mať impedanciu na stredoch a výškach voľačo vyššiu nevadí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
elda
Hifi obsluha


Založený: 21 december 2009
Príspevky: 14
Bydlisko: Třebenice

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 16:33:45    Predmet: Odpovedať s citátom

výškáč má 107 dB a středak 96 dB. To je dost, ale ten basovej má 100 dB, což te taky docela dost. Ledaže bych snížil citlivost basovýho repráku děličem, krajní řešení.
Podle toho co jsem zjistil, tak maji mit reproduktory stejnou citlivost (intenzitu zvuku) v okolí dělící frekvence výhibky.
Moje teorie?
Takže při určitym vybuzeni zesilovače na kmitočtu dělící frekvence bude při impedanci reproduktoru Z vykon:
P = (U^2)/Z
, který vytvoří intenzitu:
Lp = SL + 10log(P)
kde SL je citlivost reproduktoru.
No a pokud budou ty intenzity přibližně stejný pro ty dva daný repraky, v mém případě basový a středový, nemuselo by to bejt tak špatný.

Pravděpodobně to bude chtit odzkoušet.
Konec koncu se vlastně dělaji i soustavy s "6 ohmy" kombinací 4 a 8. Ovšem nevim jestli je to tento připad.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: So február 06, 2010 14:08:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Predpokladam,že reproduktory z tak vysokou citlivosťou budu PA nie hifi.. mam pravdu? Mohol by si uviesť o aké rozmery sa jedná v prípade basáka. Je docela rozdiel či sa jedná o 12palcový menič,alebo 18. Pri 18 palcoch a 100decibeloch dokáže membrána vyvolať tak silný akustický tlak,že ti ten stredový a výškový doslova prekričí. Dalej by ma zaujímal ten výškový reproduktor - či sa jedná o tweeter,alebo raketový. Napr ja mám PA aparatúru ktorá tlačí 8KW a jednu 1.6 KW mam v činžáku v izbe 3krat 3metre jedná sa o 4 pásmovú zostavu... 4 basové meniče velkosti 18 , 2 nižšie stredy velkosti 15 , 2 krát vyššie stredy 12, a raketový výškač - teraz pozor. jeden basový JBL 18 má výkon 400W a 100db - to máš 1.6KW len hlbky. A ten výškač je TESLA o výkone 50W a je naprosto dostačujúci aj s rezervamy voči ostatným,samozrejme citlivosť ma 110 db. Záleží čo to máte za repro,ale ak je to tak ako som odhadol, malo by to byť ok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
elda
Hifi obsluha


Založený: 21 december 2009
Príspevky: 14
Bydlisko: Třebenice

PríspevokZaslal: So február 06, 2010 15:58:14    Predmet: Odpovedať s citátom

jo jsou to PAčka. je to jak řikáš. Konkrétě:

basák
12 palců, 150-300W, 100dB

středák
8 palců, 100-200W, 96 dB, ma vlastí ozvučnici

výškový
asi to bude typ "raketa" když má uprostřed takovej ten nehybnej trn.
50-100W, 107 dB

Soustavu pocitam jako dvě bedny a v každý bude každé pásmo zastoupeno jedním reproduktorem. Všechny ty repraky jsou nový TESLY.
Celé toto bych neřešil, kdyby ten basovej měli taky v 8 ohmech.

A k te Vaší soustavě. Jak je to s vyvážeností jednotlivých pásem. Ten počet - 4 krát basák, 4 krát středy a jednu výšku ?? To je jedna bedna, nebo součet celý soustavy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: So február 06, 2010 16:55:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže je to 12ka..Hm, to že ma reproduktor 4ohmy znamena že bude vzásade tlačiť trochu viac a to pravdupovediac nebude ani na škodu.Takýto výškový reproduktor sa dá skombinovať kludne s basakmy veľkosti 18.To že vaša 12ka bude mať menší odpor je hádam aj k dobru,vobec by som sa toho nebál,práve naopak,výškový reproduktor Vám otrhne uši pri hlasitom poslechu a reproduktor takéhoto rozmeru prekričí bez problému. Teraz k mojej aparatúre - Každý jeden reproduktor má svoju vlastnú ozvučnicu,až na vyšší stred,ktorý je s výškovým umiestnený v jednej bedni. PS - davajte velký pozor na výkon a hlasitosť ,popr.sledujte výchilku membrány reproduktoru pri vyšších hlasitostiach - mal by chodiť max 1cm, tie reproduktory stačí malinko preťažiť a sú v ťahu.popr.Vám ešte aj koncák odpály.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
elda
Hifi obsluha


Založený: 21 december 2009
Príspevky: 14
Bydlisko: Třebenice

PríspevokZaslal: So február 06, 2010 19:32:38    Predmet: Odpovedať s citátom

velice Vám prozatim děkuji za rady. Počítam, že ty reproduktory přijdou v úterý a než navrhnu nějakou výhybku a udělam ozvučnici, trochu to potrvá. Jestli bude všechno jak říkáte, budu velice spokojen. Trochu podobná slova jako Vy, měl i technik z TVM-valmez se kterým jsem tento problém řešil. Nebyl jsem si ale ještě jist. Ted, když to slyším znovu, tak mě to potěšilo.

Konkrétní zesilovač ještě nemám. Pokud to nakonec nepřipojím k receiveru s deklarovaným výkonem 5x100W (asi hovadina když přikon činí 190W) který mám též objednaný, avšak nebyl původně plánovaný k této reprosoustavě. Ke stavbě mě přivedly velice lákavé slevy na stránkách právě TVM.
Například mám doma basovou tubu s subwoferem SONY Xplode 1400W max a 800W RMS, který již dlouho nemám v autě, tuba váží asi 25 kg a má něco kolem 60l a to už není na časté manipulace, a protože by v autě zabírala hodně místa, mám ji v pokoji a krmím to zesilovačem z TDA 2030 což je maximálně 15W. Pro basový doprovod k TV stačí - ani se nemusim bát o destrukci.

Po dokončení beden mě nejspíš ještě čeká odměření elektrických a hlavně akustických parametů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Ut apríl 20, 2010 18:52:08    Predmet: Odpovedať s citátom

focal nicko napísal:
...... a jednu 1.6 KW mam v činžáku v izbe 3krat 3metre jedná sa o 4 pásmovú zostavu...


Při jaké hlasitosti posloucháš ? Co na to sousedi ? A z uší ti teče krev ?

Já mám v místnosti 4x3 metry tri-amping a jak jsem měřením zjistil, při mé běžné poslechové hlasitosti mají odběr ze sítě 22 W každý. Takže výkon nic moc, spíše hóóóóódně málo. Nebo těch 1,6 KW je pouze součet toho co je napsáno na reproduktorech, čili blábol ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Ut apríl 20, 2010 20:35:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Toto nemá nič spoločné s hifi a tých 1600W sú len basy-4x 18palcov 400Wsinus 100db kus ,žiadny súčet.. a susedi? pár krát som hradil škody susedovy nadomnou za popadaný inventár,vázy,rozbyté sklo na dvierkach nábytku atd,atd. policajtov volajú len z vedlajších vchodov,moji si už zvykli,za škody platím cash.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut apríl 20, 2010 20:53:47    Predmet: Odpovedať s citátom

sused ako sa patri Laughing
_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut apríl 20, 2010 22:04:26    Predmet: Odpovedať s citátom

focal nicko napísal:
moji si už zvykli,za škody platím cash.

A čo na to hovoria Tvoje uši, aj tie si už zvykli? A myslíš si že ich tiež raz vyplatíš cash?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: St apríl 21, 2010 04:01:18    Predmet: Odpovedať s citátom

focal nicko napísal:
Toto nemá nič spoločné s hifi .....

Takže odhaduji: celodenně na nohou kanady, komplet v maskáči a vyvíjíš tajnou zbraň, něco podobného jako je zde http://aktualne.centrum.cz/veda/clanek.phtml?id=610391.
Již předem tě lituji - až budeš mít zdravotní problémy ty, bude to vcelku putna. Ale musíš nutně počítat s tím, že tě někdo z okolí zažaluje za poškození a ztrátu sluchu (a to zcela určitě přijde), celoživotně mu budeš platit cash a věř, že nebude sám. Inu, za blbost se platí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Pi apríl 23, 2010 19:08:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Neodhadol si.. vyvýjam niečo ako zde http://blog.svconline.com/briefingroom/wp-content/uploads/2009/05/coachella_k1.jpg 1.6KW je len guláš párty na dvorku,zatial som dovršil 11.5KW(18ky Very Happy ) a to už je solídnejšia garden party.Ale mega festy ozvučuje známy ktorý má niečo cez 100KW v troch kamionoch doma na dvore Ashamed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi apríl 23, 2010 19:46:13    Predmet: Odpovedať s citátom

focal nicko napísal:
Ale mega festy ozvučuje známy ktorý má niečo cez 100KW v troch kamionoch doma na dvore Ashamed


Hifi ako zbran hromadneho nicenia Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi apríl 23, 2010 23:23:32    Predmet: Odpovedať s citátom

focal nicko kde bývaš? Pýtam sa len pre istotu a pri tom sa modlím za to aké mám šťastie že môj sused má len cirkulár a hoblovku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Ne máj 02, 2010 03:40:52    Predmet: Odpovedať s citátom

No to máš šťastie,mohol by si bývať kludne na 8smom aj vo vedlajšom vchode zobúdím ťa aj počas najtuhšieho spánku a keby si býval nadomnou tak ťa tvoja postel povozí po byte Very Happy ..(bývam na prvom) a teraz nebudete veriť,ale z piateho prišiel pán,že mu manželka musela držať počítač kým nezišiel výťahom za mnou aby mu nespadol zo stola (že mám dať tichšie vraj Laughing ) dal som o kilowat Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist