Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

EMGETON - magnetofónové pásy

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2010 22:05:46    Predmet: EMGETON - magnetofónové pásy Odpovedať s citátom

Podarilo sa mi zohnať nové, ešte nehrané 720m pásy EMGETON DP 25LH a EMGETON DP 25LHD.
Potreboval by som zistiť podrobnosti o týchto pásoch, parametre, údaje výrobcu a z toho plynúce rozdiely. Subjektívne - zvukovo aj opticky - sa javia ako rovnaké, veľmi podobné pásu BASF DP 26LH, ale na rozdiel od neho skoro vôbec nešpinia páskovú dráhu.
Myslel som, že sa jedná o klon úplného štandardu EMGETON DP 25LN, ale som vcelku milo prekvapený.



EMG DP 25 LH.JPG
 Description:
Emgeton DP 25LH a DP 25LHD
 Filesize:  109.02 KB
 Viewed:  389 Time(s)

EMG DP 25 LH.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fitter
Hifista - pokročilec


Založený: 16 september 2009
Príspevky: 250

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 08:43:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedná sa o klasický 25 mikrónový pás. Mám ich niekoľko. Niekde by som našiel aj parametre, v AR. tak rok 86 až 88. Skúsenosti? O niečo menší zisk a o máličko väčší šum, ako napr, Maxel UD. Inak fajn pásik na bežnú nahrávku na komerčnej mašinke. Dobré výsledky po nastavení na mojej B73. Akurát ten obal, inšpirovaný obalom na CC. Účelnejčí bol ten archivbox, inšpirovaný Basf DP.

Tesla B73
Teac X 10
Revox A700

Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 09:42:35    Predmet: LH či LHD? Odpovedať s citátom

Vďaka, súhlasím, že pre normálne nároky (nejako to hrá) postačujú oba. Krabičky sú vcelku OK, dá sa na to zvyknúť. Zaujíma ma hlavne rozdiel medzi nimi, povedzme či LHD je reálne viac prebuditeľný, či vyžaduje zmenu nastavenia apod.
Asi tak ako rozdiel medzi klasickou 29 a 29A Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fitter
Hifista - pokročilec


Založený: 16 september 2009
Príspevky: 250

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 14:52:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak čo som zatial zistil, Medzi pásmi LN-Low Noise, klasický nízkošumový pásik, je rozdiel v LH zvýšením koercivity. T.z.: že odovzdaná energia reprodukčnej hlave, má nižší pokles úrovne oproti LN. Navyše, u LHD, je aktívna vrstva doplnená zložkou kobaltu. Info som k tomuto nezohnal, no podľa mojich skúseností by som takýto pás použil iba na stroj z tvrdenými hlavami. Emgeton, vzhľadom na konštrukciu našich strojov, ktoré boli konšruované tak, že mali začať skreslovať pri vybudení indikátorom na 0 Db, nevyrábali sa pásy z vysokou koercivitou. Preto boli trochu problémy hlavne u Maxell UD. Ten bol zhruba o 2Db citlivejší a pre dosiahnutie optima by som doporučoval úrovňovú kalibráciu. Inak tie pásy budú na bežnú prevádzku vyhovovať. Taká B 73 a jej mladší súrodenci budú spokojní. Poprípade aj iné mašinky do Priemeru 18cm.

Mám zopár takýchto pásov, aj LN a LH. D-čka nie. Používam to iba na tej B73. Inak mám nové Basf 911 Studio Master, A nejaké Agfa 555.

Na menšie priemery cievok som ešte v opuse ponatáčal Nejaké Zonal-y, 911 a 555. Obal je na mnohých Emgeton, Basf, Agfa a kadečo iné. Dával som, čo bolo a kto zo susedov čo vyhadzoval.


Forever:

Revox A700
Teac X 10
Tesla B73
Mig 29
Mazda MX-5
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 20:35:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za info. K čomu kobalt? Vyššia koercivita?


LHD.JPG
 Description:
EMG LHD
 Filesize:  158.89 KB
 Viewed:  320 Time(s)

LHD.JPG



LH.JPG
 Description:
EMG LH det
 Filesize:  152.8 KB
 Viewed:  349 Time(s)

LH.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fitter
Hifista - pokročilec


Založený: 16 september 2009
Príspevky: 250

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 23:09:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem, či to ovplyvní aj koercivitu, ale istotne to zlepší homogenitu a stálosť aktívnej vrstvy. Nakoľko podla Mendelejevovej sústavy prvkov by mal byť kobalt, vzhľadom na počet protónov, deliteľnejší na menšie častice, ako železo a ešte vo forme oxidu. Dopĺňa vrstvu a poľa môjho názoru, by mal ísť dole šum. Len čo to urobí po tých rokoch. Na snímkach to ale vyzerá dobre.

Podľa mňa, je tu na fóre zopár ľudí, čo o tom isto vedia ešte viac a majú aj viac praktických skúseností.



Forever:

Revox A 700
Teac X-10
Tesla B73
Mig 29
Mazda MX-5
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 10:57:50    Predmet: EMGETON DP 25 LH aLHD Odpovedať s citátom

Trochu to budem testovať, uvidím, k čomu sa dopracujem. V minulosti som pásy Emgeton skoro nikdy nepoužíval, 70% mojej fonotéky tvorili Maxell UD 25-120, 20% BASF DP 26LH a zvyšok AGFA PE 46 a SCOTCH 220.

Emgeton LN mali vysoký základný šum, nezniesli sebemenšie prebudenie a špinili páskovú dráhu. Prestal som sa o ne zaujímať. LH a LHD je skutočne o kus ďalej.

Ďakujem za zaujímavé informácie. Možno sa pridajú aj ďalší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist