Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Symphones Magnum/ Magnum Lite (http://www.symphones.ca/)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ne marec 14, 2010 16:41:20    Predmet: Symphones Magnum/ Magnum Lite (http://www.symphones.ca/) Odpovedať s citátom

Modifikace sluchátek Grado řady Prestige Series (ne iGrado) která nahradí plastové díly zvukové komory (jak lépe přeložit „sound chamber“ ?) a obložení/kryt reproduktoru za hliníkové díly. Dále mění samotný reproduktor (reproduktory) za vlastní které nikde nespecifikují takže čert ví co jsou zač. Kvalita práce je slušná a sluchátka po modifikaci konečně nevypadají jako vyrobené doma na koleně. Původní díly posílají zákazníkovy nazpět takže si může „užít“ kvalitu výroby Grado na vlastní oči.


Sluchátka jsem se rozhodl vyzkoušet a koupit z důvodu že mám výhrady ke všem sluchátkům které vlastním a tedy stále hledám lepší Smile . Některé věci které mě vadí u sluchátek které jsem měl/mám.
Ultrasone edition 9 – příliš moc basů, středy mají lehký nádech umělosti a sluchátka tlumí dozvuky takže při poslechu se zdá že něco chybí.
Stax SR-404 – při úderu bicích dochází k „roztrhnutí“ zvuku na vyšší a nižší basy, přesněji na samotný úder a na dozvuk.
Grado RS1i – klasický Grado zvuk který buď skladbě sedne nebo ne. Nestíhají tvrdší alba na kterých se vyskytuje více kytar (například Running Wild).
Grado HF-2 – lehce zabarvený zvuk, opět nestíhají tvrdší alba na kterých se vyskytuje více kytar (například Running Wild).


Magnum Lite (na modifikaci použité Grado 325is)

Dodáno v docela bytelné krabici, vnitřek připomíná klasické balení Grado ale je bytelnější a a kryje spodek i vršek takže sluchátka přežijí i zacházení na České poště. Po vybalení překvapí sluchátka svojí vahou, rozhodně přibrala Smile .

Při poslechu okamžitě zaujme čistota zvuku, žádné zabarvení, žádné pásmo nepřebíjí ostatní. Výšky rozhodně nejsou potlačené, spíše je jich více než nahrávka obsahuje ale jsou výborně kontrolované takže neruší. Bicí mají dostatečnou razanci i pro tvrdé žánry a basy jdou tak hluboko jak nahrávka požaduje. Sluchátka jsou velice transparentní a dobře ukazují kvalitu nahrávek. Největší překvapením je rychlost, sluchátka kopírují rychlost nahrávky naprosto bez problémů. I problémové nahrávky se kterými má většina sluchátek problémy nevykazují žádné nedostatky, po dlouhé době jsem si opět vychutnal například moje oblíbené Running Wild.

Hlavním nedostatkem těchto sluchátek je asi jen absence prostoru neboť sluchátka hrají přímo do hlavy a o velikosti prostoru například HD800/K701/2 se jim může jen zdát.

Cekově se jedná o velice podařená sluchátka která plně odpovídají ceně za kterou se prodávají(650$ +DPH), podle mě se jedná o nejlepší sluchátka na poslech metalu na které jsem zatím narazil. Pro mě také překvapením roku neboť od naprosto neznámé firmy (čert ví jestli se nejedná dokonce o „one man show“) bych toto nikdy nečekal.
---
Použité obrázky jsou přímo od výrobce a „ukradl“ jsem je z Head-fi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne marec 14, 2010 20:07:00    Predmet: Odpovedať s citátom

skusal si na tom aj ine zanre? napriklad klasiku? a kde by si tieto sluchadla zaradil vo svojej zbierke? k tym viac top ci skor viac na koniec?
_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ne marec 14, 2010 20:24:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Při poslechu hudby je považuji za nejlepší které vlastním. Ovšem já poslouchám převážně metal případně rock. Blues nebo jazz jen velice okrajově. Na klasiku bych asi doporučil spíše HD800 které jsou zhruba stejně detailní ale mají větší prostor a to především na dobře nahrané klasice docela vynikne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: St august 04, 2010 20:03:29    Predmet: Verze V2 Odpovedať s citátom

Nová verze V2 přinesla zásadní změnu v objemu a důrazu basového pásma. Pokud u verze V1 byla některá alba při poslechu zvukově příliš tenká a bez dostatečného důrazu na basech tak s verzí V2 už toto nehrozí. Ovšem na některých stopách (nikoliv celých alb) je basů až moc a docela přebíjí ostatní pásma. Zatím si nejsem jistý jestli je vina na straně špatného masteringu případně přímo nahrávání a tedy sluchátka hrají přesně to co mají nebo třeba sluchátka nestíhají od nějaké hranice objemu basů v nahrávce. I když tento stav není ideální tak se, alespoň dle mě, jedná o jednoznačný krok kupředu. Slabinou je rozhodně nepřítomnost prostoru neboť sluchátka hrají přímo do hlavy a tedy dojem prostoru nevytváří. Pro některé žánry to problém není ale například na klasiku to není. Univerzální „nadsluchátka“ to tedy rozhodně nejsou ale pro posluchače tvrdých a agresivních směrů metalu to je nejlepší volba. Ovšem i posluchači jazzu nebudou pravděpodobně zklamaní pokud preferují čistý nezkreslený zvuk a například HD800 pro ně nemají „ostrý“ projev. Pokud v současné době nebyly na trhu sluchátka které by kombinovaly detailní přednes se schopností zahrát i komplexní pasáže a přitom neobětovaly důraznost basového pásma tak to se s uvedením verze V2 změnilo. Problém není ani v ceně neboť cca 550 – 600$ je naprosto přijatelná cena ale v osobě prodejce který se vymlouvá a případně i nekomunikuje když se mu to hodí a dodací lhůty překračuje klidně o 3 měsíce. Tedy s ohledem na prodejce nemohu nákup doporučit ale na druhou stranu sluchátka s výše uvedenými silnými stránkami nikdo jiný nenabízí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist