Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Modifikace digitálních přehrávačů
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

"Věříte" doladění drahých digitálních přehrávačů?
Ano
80%
 80%  [ 21 ]
Ne
7%
 7%  [ 2 ]
Nevím
11%
 11%  [ 3 ]
Celkom hlasov : 26

Autor Správa
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po marec 05, 2007 09:56:39    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Pokud jste si všiml, do diskusí DIY se nepletu - na to nemám a jsem si toho vědom. Klidně to přiznám (a už jsem to několikrát udělal).
Tady jde ale o něco jiného. začíná mi to připadat, že kdo nemá stejný názor jako Vy a několik dalších, má držet hubu a nebo souhlasit s Vašimi názory. Ono by to chtělo trošku méně toho ega a trochu více skromnosti, to nikdy nezaškodí.


Tu nejde o nazory, ale o uvedenie konkretnych(!) pripadov (negativnych i tych lepsich) z kategorie highendu. Nevidim nikde, ze by to PMA/Hogy/BV nejako zovseobecnovali a vnucovali svoj nazor.

citácia:
Je smutné, že už i tady člověk nemůže napsat, co si myslí, aniž by ho někdo okřikoval, že tomu nerozumí. Znovu opakuji - do diskusí DIY jsem se nikdy nepletl a Vy mě nemáte co přikazovat.


Nejako mi uznika, o co tu ide - nic take tu neodznelo.
Skor by sa mohla ohradit druha strana voci niekolkym sarkastickym poznamkam o saboteroch, smejdoch, Frantovi Vonaskovi a pod.

Chcelo by to trocha nadhladu...
EDIT: PMA ma pocas pisania predbehol Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po marec 05, 2007 09:58:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton: před chvílí jsem omylem odeslal jako příspěvek pouze citaci, bez odpovědi. Opravil jsem jej a svůj názor napsal. Jinak, abych rozptýlil ev. obavy, v tomto typu diskuse nebudu pokračovat, ale vyjádřit jsem se musel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Po marec 05, 2007 10:12:39    Predmet: Odpovedať s citátom

co takhle udelat malou knihovnu vnitrnosti CD prehravacu ... zesilovacu?

...odfotit vnitrky a pokusit se shrnout jejich plusy a potencialni minusy (problemy) a pak treba pridat uzivatelske zkusenosti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po marec 05, 2007 10:32:52    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Troton: před chvílí jsem omylem odeslal jako příspěvek pouze citaci, bez odpovědi. Opravil jsem jej a svůj názor napsal. Jinak, abych rozptýlil ev. obavy, v tomto typu diskuse nebudu pokračovat, ale vyjádřit jsem se musel.


Ten omyl som ani nestihol zaregistrovat Smile
Ja obavy nemam, je to na Tebe, ci budes reagovat, alebo nie Smile
Len som sa musel ozvat, lebo mi udrela do oci jednostrannost tvrdeni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Po marec 05, 2007 10:47:34    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
Pokud čtete moje příspěvky, tak je tam několikrát jasně napsáno, že si vážím všech, kteří něco dokáží - mimo jiné jste tam byl zmíněn i Vy. Tímto příspěvkem diskusi s Vámi ukončuji, nemá cenu v ní pokračovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po marec 05, 2007 10:59:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Odowakar
Tie emócie sú trochu zbytočné, myslím že PMA tu nikoho neokrikoval.. Len sme (PMA,Hogy a ja, tiež si aj my dosť pamätáme.. ) uviedli konkrétne, objektívne zistiteľné a merateľné fakty o konkrétnych strojoch, to je všetko.
Prečo je to tak urobené? Je to možno pripôsobenie sa "vkusu" a preferenciám niektorých zákazníkov, ktorí niekedy požadujú zvuk, čo má k vernému (IMHO = najbližšie k obsahu dát na CD..) dosť ďaleko. Ak by boli všetky prehrávače objektívne maximálne dotiahnuté, zvuk by bol dosť podobný a pre mnohých nudný, sterilný a nemuzikálny..Preto to musí byť nejako výnimočné, niekedy za každú cenu. Ide hlavne o obchod, zvuk je často (bohužial) druhoradý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Po marec 05, 2007 16:40:57    Predmet: Odpovedať s citátom

BV

Mám dotaz.Když BV audio vyrábí výborné zesilovače,bedny,dovede tunit CD,je výhledově v plánu vyrábět CD playery,pro případnou celistvost řady?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 08:46:59    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenek3
Neuvažujem nad tým ,ako sa hovorí "veľa psov-zajacova smrť".. Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 10:43:24    Predmet: Odpovedať s citátom

BV

Děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 11:05:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednoznačně jsem pro upgrade.Po zkušenostech s hodinami od BVAudio.Myslel jsem že u mého C.E.C. TL51 to bude slušně vyřešeno a bohužel neééé.V těhle digi věcech se neorientuju ,ale i pan Bunta byl zaskočen ,že u takového stroje je to řešeno obyč 74HC04.A o vlivu výstupních analog obvodů se tady radši nebudu rozepisovat!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 11:13:50    Predmet: Odpovedať s citátom

mne robil Mr.Bunta hodiny a nejake dalsie upravy na nade 541i..
ked som sa ho pytal hovoril ze bol celkom prijemne prekvapeny riesenim napajania takze neviem... snad to nebol iba kompliment.. Smile

mozno ste majstre mohli zverejnit nejaky rebricek, resp. zoznam playerov v ktorych ste mali svoje prsty a ktore su podla vas slusne riesene ..

ja rozmyslam ze okusim stastenu na dalekom vychode - velmi silne rozmyslam o shanlingu t80 - vraj je ten stroj ako stvoreny na bastlenie - ma to elektronky, daju sa menit operaky, kondenzatory na vystupe a pod.. a vraj aj slusne hra ..
a navyse to vraj ma na rozdiel od nadu lepsie mechanicke vyhotovenie .. s tou mechanikou mam stale iba problemy ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 14:20:31    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc
rebríček-radšej nie, niekto to vezme ako doporučenie, aj ja budem vinný, že som sa netrafil do vkusu Confused .
Zoznam- viac menej som to napísal, niečo doplnil Pasul (montoval to sám do toho C.E.C), niečo Vy... Zatiaľ to bol môj Rotel RCD971, NAD541i, Amber 2000, nejaký starší Sony , Marantz..., Micromega Stage6, Micromegu Trio po odbornom "tuningu" som odmietol (zničená DPS, chýbajúce trafá..).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 14:26:50    Predmet: Odpovedať s citátom

ok, s tym odporucanim to chapem ..

inak ten vas rotel hral pekelne dobre ..
ovela lepsie ako ten moj nad ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 15:43:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Odowakar:

1. firmy zaměstnávají nýmandy (jinak by značná část populace chcípla hlady)
2. renomované firmy zaměstnávají nýmandy (vidím velice často okolo sebe v oblasti IT/procesů/financí/projektového řízení etc.)
3. z bodů 1. a 2. velice pravděpodobně vyplývá, že renomované firmy v oboru spotřebního hifi (kam patří highend jakbysmet) zaměstnávají nýmandy.
4. je to o penězích. Může li firma ušetřit na materiálu (BOM) nebo na času či ceně vývojáře (R&D režie) tak to udělá.
5. doporučuji pár semestrů ekonomie jako čtení po večerech a také nějakou tu knížku o marketingu a brandingu.
6. doporučuji se rozloučit s vlastními iluzemi...
Wink

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 17:03:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo jednoduše pracovat ve vývojářské firmě a přímo vidět, jak se tvoří projekt a jeho cena. Iluze zmizí ve vteřině Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EKKAR
Hifi obsluha


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: Anywhere in Czech Republic

PríspevokZaslal: Ne marec 11, 2007 17:04:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, pánové, co a proč tady řešíme:

Bloody Fucking Professional vývojář sedí ve svém kutlochu a bastlí. Když něco ubastlí, změří tomu parametry a následně bastlí rekonstrukci, aby ty parametry byly co nejlepší. Když toho docílí, jde s výsledkem na trh = do výrobní fabriky. A zatímco BFP vývojář se snaží vytřískat co nejlepší parametry a nekouká přitom na náklady, management té fabriky kouká, jak z daného zapojení vytřískat co nejvíc zisku při co nejnižších nákladech. Nejsou snad tohle zákony trhu?

Takže fabrika prvnímu BFP vývojáři tučně zaplatí, a pošlou ho bádat nad dalším, ještě lepším zapojením a zatím si najmou skupina dalších, o něco málo hůře zaplacených, už ne BFP, ale šikovných, kteří tu a tam a ještě tady a onde tu něco vymění za levnější typ, tamhle něco vypustí, protože je to podle jejich názoru trochu zbytečné, když už vypustili tamto, k čemu by tam bylo toto - prostě konstrukci natolik vymazlenou, že měla opravdu špičkové parametry, kvůli ekonomice výroby pořádně očešou a otesají.
Do zkušebny se samozřejmě vozí jen ten první prototyp, maximálně jeho pár totožných kopií, vydávaných za nultou sérii. Vše se vestaví do módním designérem navržené pixly z nerezu (akrylového skla, třešňového dřeva nebo mramoru), opatří pozlacenými konektory a astronomicky vyšroubovanou cenou (=to by bylo, aby to nehrálo jako kúry andělské, když to stojí takové prachy!!!) a jde se na trh. Výroba se zadá do libovolné země 3.světa, nejlépe ve východní Asii, pošlou se jim tam k tomu i podklady k výrobě "originálních" výrobních štítků a obalů (pak se divme, kde Ťamani berou ty své pajcované kopie všeho, od tenisek po kosmetiku) a hotová výroba se reimportuje zpátky do Evropy (Ameriky, Japonska...).
Ještě se zaplatí novináři nebo rovnou vydavateli co nejpopulárněšího časopisu , publikujícího články a recenze o HI-Fi, aby vyšel článek plný chvalozpěvů na (cituji nejmenovanou recenzi!!!) : kulatý průzračný zvuk, plný detailů, s čirými středy, excelentními výškami a odlehčenými, přesto výraznými basy. Tohle hodnocení nic nevypovídá o tom v jakém prostoru byl test uskutečněn, nakolik byl ovlivněn výsledek kvalitou sluchu testujícího, zda to není častý návštěvník diskoték nebo symfonický či rockový hudebník - ti jsou po 10 letech své práce hluší jak pařezy!!! Navíc je plné přívlastků, které mně osobně připomínají situaci fyziků při objevu existence kvarků - z nedostatku termínů, popisujících stručně vlastnosti jednotlivých druhů, použili naprosto nesouvisející slova - kvarky mají barvu, půvab, vůni... Ale tvrdit, že je něco kulaté pro mne znamená, že to má rotační tvar, symetrický podle středu nebo podle osy - už jste viděli takový zvuk??

A protože ve skutečném sériovém výrobku tolerance součástek ani topologie desek a spojovací kabeláže neodpovídají původnímu vzoru, výsledek je opravdu dobrým terčem kutila-tuniče, který s polovinou znalostí původce návrhu a zbytkem intuice zapojení vrací tam, kde ho chtěl původní autor mít. Ten by samozřejmě mohl promluvit a s výrobcem se soudit o odškodné za zneužití jména k zaštícení tak zbastardované konstrukce, ale proč by to dělal, když za původní zapojení dostal tučnou částku s jednou podmínkou: že bude čušet? Tak čuší a inkasuje, pak sedne do kutlochu, původní zapojení ještě trošku poladí, aby nebylo shodné s tím pro továrnu a on tím neporušil prodaný copyright a pak ho nabídne nějakému odbornému časopisu jako plánek ke zveřejnění - a dostane další honorář. Ještě se domluví s nějakým distributorem elektro stavebnic a nechá svůj produkt rozesílat i s DPS za další tučný peníz. Amatér pak koupí tovární přístroj a za další obolus údajně up-gradující stavebnici, jejímž sestavením teprve dostane to, co si chtěl (a logicky měl...) odnést v tom továrním výrobku...

Kdy už se konečně probudíme do tržní ekonomiky a uvědomíme si, že každé zařízení je pouze tak dobré, jak poctivý a nezištný je jeho výrobce? Proto zůstaňme nohama pevně na matičce kouli a podporujme Udělej (Urob) Si Sám čili USS (ten FUJTAJXL DIY ať si používají za louží) a buďme rádi, že to umíme. A nevyhazujme už konečně peníze z okna proto, že nás někdo tučně zaplacený přesvědčuje o pravdě toho, kdo chce PŘEDEVŠÍM NA NAŠÍ NEVĚDOMOSTI VYDĚLAT.

_________________
nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Volty všecky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne marec 11, 2007 17:27:54    Predmet: Odpovedať s citátom

EKKAR
citácia:
Takže fabrika prvnímu BFP vývojáři tučně zaplatí

Kde je taká fabrika? Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Ne marec 11, 2007 17:58:30    Predmet: Odpovedať s citátom

BV

Asi nejsi BFP a nebo žiješ v blbým státě,kde takové nechtěj,nepotřebují,nemaj takovou fabriku. Rolling Eyes případně obé.

Vážně
Kolikrát jsem už myslel na to,kdyby jste vy chytří a znalí byli třeba u známé fy (XY),jak by to s těmi vašemi mašinkami nakonec dopadlo. Surprised
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EKKAR
Hifi obsluha


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: Anywhere in Czech Republic

PríspevokZaslal: St marec 14, 2007 16:30:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Například firma AuRa, ProJect a další. Je nás hodně znalých, uplatnění ve skutečně produktivní firmě najde jen zlomek. Bohužel jsou i jiné firmy, takové, které jsem popsal výše, a je jich většina. Tam najdou zaměstnání jiní znalí. Výsledky postupné snahy těch prvních i těch druhých si kupuje 99,99% procent lidí. To zbývající 0,1promile si je schopné vše postavit doma. Kdyby každá značka produkovala kvalitu high-end, nikdo by si ji nekoupil, protože by na to neměl finančně. Produkční elektroniku berme jako kompromis mezi high požadavky a low možnostmi, stupňů je přehršel. Někomu stačí poslech na tranzistorák za pár set, druhému nestačí aparatura za statisíce. Je třeba si uvědomit možnosti lidských smyslů a nepřehánět své požadavky na kvalitu reprodukce nad jisté meze, když už jakýkoliv záznam původního zvuku s sebou nese ve svém principu frekvenční limit a omezení dynamiky. Někdo kdesi tvrdil, že člověk sice slyší max 20kHz, ale vnímá 10x výš, já bych tak vysoko neskákal, ale věřím, že těch 40-50 kilo někteří vnímaví jedinci pociťovat mohou. Zvířata tak vysoko slyší úplně normálně. Až budou součástí každé hudební produkce A/D převodníky s velkou dynamikou a nekonečným frekvenčním rozsahem a lidem se ještě v porodnici budou implantovat přijímací čipy, nebudou záznamy s omezenými parametry potřeba. Proto zatím tuňme, dokud máme co, do mozků si sami sobě nevlezem.
_________________
nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Volty všecky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: So marec 17, 2007 07:25:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechtěl jsem se již k této diskusi vyjadřovat (navíc jsem byl nějakou dobu mimo republiku) ale přece jenom mi to nedá, takže alespoň velice stručně.
PMA - nevadí mi, když mi někdo odpoví, vadí mi, když mě někdo okřikuje, abych byl zticha.
Všeobecně - je samozřejmé, že výrobci, prodejci ale i tuningáři si chválí svou práci nebo výrobky, které prodávají. Ovšem třeba u toho tuningu by mě zajímala jedna věc. Někdo přinese k tuningáři svůj nový CD přehrávač od renomované firmy, jejich třeba nejvyšší řadu, aby se pochlubil, jak dobře koupil. Tuningář přístroj otevře (možná si ho předtím i poslechne) a začne nebohému kupci vysvětlovat, že tohle a tohle a ještě támhleto je ošizeno ale pokud by on provedl úpravy, bude přístroj hrát mnohem lépe. Kupec souhlasí a přehrávač tam nechá na úpravu. A teď. Asi všichni budeme souhlasit, že schopnost zapamatovat si (hudební paměť) je velmi krátká - max. několik minut. Jenže tuning bude trvat podstatně déle, pokud má tuningář rozděláno ještě něco jiného, klidně i několik dnů, možná týdnů.
Po nějakém čase je úprava hotová, majitel pozván na poslech, zmasírován argumenty takže samozřejmě slyší obrovskou změnu. Ale porovnával tuningář ( a poté i majitel) zvuk zároveň s neupraveným přehrávačem? Při cenách a dostupnosti takovýchto přístrojů o tom velmi pochybuji.
Ale kde je potom objektivita? Jak může někdo tvrdit, že po úpravě hraje přehrávač lépe?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: So marec 17, 2007 07:39:37    Predmet: Odpovedať s citátom

EKKAR
Z tvých příspěvků vyplývá, že ti, kdo dokáží postavit zesilovač (přehrávač ...) jsou doma a ve všech továrnách nebo menších výrobnách (M.Levinson asi RRM nenavrhuje v klasické fabrice, ale kdo ví) jsou už jenom ti, kteří mají za úkol výrobek, byť třeba vlajkovou loď firmy, co nejvíc ožulit. Z toho co píšeš o snaze firem za každou cenu ušetřit (ano, firmy se snaží ušetřit, ale ne na úkor kvality a bezpečnosti, alespoň ne ty solidní) by vyplývalo, že je lepší si auto postavit sám nebo od někoho, kdo doma v garáži staví buginu, než si koupit třeba Mercedes nebo Toyotu, protože ti prodávají z důvodu úspor šmejdy.
Příjemné svezení Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So marec 17, 2007 09:15:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Naprosto nesmyslné srovnání s autem, pro hájend neplatí žádné crash testy ani ekologické normy. U aut mastal zlom v bezpečnosti až ve druhé polovině osmdesátých let. Byl to tlak množství mrtvých, v hájendu hrozí tak k leda tlak volů, a to směrem k nebezpečné produkci Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: So marec 17, 2007 10:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
Každé přirovnání více či méně kulhá, ale u aut nerozhoduje pouze bezpečnost a ekologie. Přísné bezpečnostní normy se musely ve výrobě dodržovat i dříve (samozřejmě odpovídaly tehdejší době a poznatkům).
Za daleko nebezpečnější (a nejen v highendu) voly považuji lidi, kteří si myslí, že všechno ví nejlépe, vše dokážou lépe a svůj názor berou pomalu za slovo boží. Tihle lidé již napáchali na světě již mnoho zla.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So marec 17, 2007 12:25:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Odowakar
citácia:
ano, firmy se snaží ušetřit, ale ne na úkor kvality a bezpečnosti

Problém je v tom, čo je v tejto oblasti(HiFi) kvalita. Pri automobiloch sú to jednoznačne objektívne technické parametre, v Highende ???
Ad bezpečnosť- napr.také odkryté lampy s povrchovou teplotou cez 200 stupňov a anódovým napätím 400 a viac volt pod tenkým sklom.., Auto s podobným prevedením si neviem predstaviť. Takýchto nonsensov je "HignEnd" plný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: So marec 17, 2007 16:23:49    Predmet: Odpovedať s citátom

BV
Naprosto souhlasím. Ale zase - firmy jako C/J, McIntosh apod. mají lampy pod krytem. Já neustále mluvím o těchto zavedených firmách. I když třeba u kabrioletu také není žádné varování pro spolujezdce, že nemá vystrkovat ruce moc daleko, jinak o ně příde Smile A tak nějak asi uvažují i ti výrobci, kteří lampy nezakrývají - že má každý dost rozumu anebo že si majitel ohlídá, aby na žhavé lampy nikdo nesahal.
Ale máte pravdu - zakryté být mají. No a s tím "co je vlastně highend?" je to podle mě tak, jak tvrdím již delší dobu. Neexistuje jediná pravda, že třeba zesilovač s tímhle zvukem je ten jedinej pravej, kterej realisticky zahraje zpěv nebo nástroje.Každý preferujeme trošku jiný zvuk a jak jsem tu již někde psal, ani profesionální muzikanti se neshodli, který fagot od různých výrobců, hraje správněji. Jak potom může někdo, po poslechu nějaké desky napsat, že tenhle zesilovač hraje nejlépe klavír, když ani většinou netuší, na jakém nástroji byl záznam pořízen? Byl to Petrof, Steinway nebo nějaký jiný? A rozdíly tam jsou, byť jsou to všechno klavíry.
Takže každý prodejce nebo výrobce si protlačuje to své, někteří majitelé také nejsou ochotni připustit, že i něco jiného může hrát dobře atd. Prostě hifistickej začarovanej kruh.
Čest výjimkám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So marec 17, 2007 19:02:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Odowakar
citácia:
Jak potom může někdo, po poslechu nějaké desky napsat, že tenhle zesilovač hraje nejlépe klavír, když ani většinou netuší, na jakém nástroji byl záznam pořízen? Byl to Petrof, Steinway nebo nějaký jiný? A rozdíly tam jsou, byť jsou to všechno klavíry.

Opoveď je(IMHO) jednoduchá Confused ,posluchom sa to zistiť nedá, ale logicky je správne to, čo je najmenej vzdialené originálu (záznamu..), teda najpresnejšie reprodukované. To , že niekto očakáva, že sa nahrával Steinway,( a pritom to bol Petrof, alebo naopak), a chce "ladením" zostavy a komponentov "prerobenie" zvuku docieliť, a potom to vydáva za správny zvuk,je dosť vzdialené od vernej reprodukcie( netvoríme, muzikanti áno,preto sa dohadujú o najlepšom nástroji a jeho zvuku..)..
Napr. zvukár v štúdiu to má jednoduchšie, má možnosť bezprostredne zrovnať zvuk nástroja. Pochybujem, že by si niektorý potom na monitoring vybral zostavu s výrazným vlastným zvukom,aby zlepšil zvuk klavíra, pretože tá mu ten "Steinway" zvuk pridá napr.aj do spevu.
citácia:
třeba zesilovač s tímhle zvukem je ten jedinej pravej

Určite nie, ak má charakteristický, vlastný zvuk, tak je niečo špatne. Má "len" zosilňovať.
Zavedené firmy- aj tým sa občas "zadarí", tlak trhu a "módy" je neúprosný. Niekedy to vyzerá, ako by sa riadili heslom" to je blbé, to sa bude páčiť". Bohužiaľ, často to je pravda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: So marec 17, 2007 20:03:37    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo, ale tady je podle mě právě ten problém. Pokud budu stavět zesilovač podle výše zmíněného, tedy aby se co nejvíce přiblížil nahrávce, jak vím, že třeba akustika v místě nahrávání neovlivnila zvuk třeba u toho klavíru? Nebo zvukař? Nebo když použiju originál zvuk klavíru, nemohu použít jako mustr zvuk určitého klavíru, ale jakýsi průměr - aby nebyl zvuk ovlivněn třeba více zvukem koncetního křídla Petrof. Omlouvám se, možná jsem to špatně pochopil, ale pořád mě z toho vychází, že každý konstruktér si zvuk udělá tak trochu podle svého a potom tvrdí, že jeho zesík hraje nejvěrněji.
Pokud si vezmu dva bipolární zesilovače, třeba Krell a ML (oba jsem slyšel na stejném zbytku sestavy), všude, kde je měřili, neměli výhrady. Parametrově by tedy měly oba hrát alespoň přibližně stejně - tedy stejně by měly reprodukovat klavír ve shodné skladbě. Jenže rozdíl ve zvuku byl jasně patrný, přesto by se určitě pánové z obou firem hádali, že ten jejich zesík hraje co nejblíže originálu.
Takže kde je pravda?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So marec 17, 2007 20:21:10    Predmet: Odpovedať s citátom

"každý konstruktér si zvuk udělá tak trochu podle svého"

To je do nebe volající pitomost. Konstruktér se snaží, aby jeho zesilovač měl co nejlepší parametry a vlastnosti. Podle toho, jak je dobrý, kolik na to má času a peněz, se mu to více či méně zdaří. Představa, že si svůj výtvor poslechne, a podle poslechu mění charakter zvuku změnou zapojení, je zcestná. Tohle lze dělat (poměrně úspěšně) s reprobednami, nikoliv se zesilovačem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So marec 17, 2007 21:10:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Odowakar
citácia:
Pokud budu stavět zesilovač podle výše zmíněného, tedy aby se co nejvíce přiblížil nahrávce, jak vím, že třeba akustika v místě nahrávání neovlivnila zvuk třeba u toho klavíru? Nebo zvukař? Nebo když použiju originál zvuk klavíru, nemohu použít jako mustr zvuk určitého klavíru, ale jakýsi průměr

Práve pretože to nevieme, tak podľa toho nemôžeme nič stavať..Nemôžem ako "mustr" použiť priemer, pretože potom by to podľa "priemerného" klavíra "priemerovalo" aj spev, husle... Umelá inteligencia sa do zosilňovača zabudovať nedá..
Môžeme urobiť jediné- snažiť sa to, čo je v nahrávke čo najmenej zmeniť, bez ohľadu na jej obsah.. Je tam totiž (malo by byť) to, čo chcel interprét, zvukár, producent. Nie to, čo sa nám (každému obvykle iné..) vždy páči, teda nejaký "priemer".
Ad zrovnanie Krel vs. ML- To, že tam, kde ich merali nemali výhrady, neznamená že obidva nijako nedeformujú signál, jednoducho len sa zmestili do určitej prijateľnej normy. Ak "hrajú" počuteľne inak, tak majú určite "merateľne" rozličné parametre, aj keď napr. v jednom (THD/1kHz..) sa budú zhodovať, ale o zvuku vypovedá súhrn parametrov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: So marec 17, 2007 21:11:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si nemyslím, že je to blbost. Každý konstruktér si postaví zesilovač podle svého. Nemyslím, že by třeba kazzatel (omlouvám se) postavil zesilovač, který by se mu nelíbil zvukově. Samozřejmě že přitom používá měření, nadání ale taky svůj pohled na to, jak podle něj má hrát zesilovač. A jiný konstruktér použije taky měření, nadání a zase svůj pohled na to, jak má znít hudba. Kdyby to tak nebylo, hrály by konstrukčně stejné zesilovače alespoň přibližně stejně, tak tomu ale není.
Ostatně i v rozhovorech s konstruktéry, která jsem četl, přiznávají, že do přístrojů promítají i svůj pohled na hudbu (D'Agostiny, Khomenko, Conrad). Je to i logické. Pokud by tomu tak nebylo, konstruktér by nemusel znát vůbec žádnou hudbu, jen by sestrojil přístroj podle nějakých parametrů a šmytec. Potom by ovšem hrály všechny stejně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist