Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aký multiformátový prehrávač do 150000,-

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Ísť do SACD/DVDaudio? :-)
V žiadnom prípade, CD formát nás prežije.
20%
 20%  [ 3 ]
Môže byť, ale jednoznačne SACD, DVDaudio nemá budúcnosť
33%
 33%  [ 5 ]
Môže byť, ale jednoznačne DVDaudio,SACD nemá budúcnosť
13%
 13%  [ 2 ]
Kde si nechal uši, vinyl bol aj bude to najlepšie pod slnkom.
20%
 20%  [ 3 ]
Za také peniaze veľa muziky s vysokým rozlíšením nebude.
13%
 13%  [ 2 ]
Celkom hlasov : 15

Autor Správa
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 20:05:13    Predmet: Aký multiformátový prehrávač do 150000,- Odpovedať s citátom

Rozmýšľam o kúpe multiformátového kombajnu. Predstavujem si to tak, že by časom mohol vymeniť môj terajší CD prehrávač Sony 557ESD, ale hlavnou podmienkou je, aby podporoval minimálne jeden formát s vysokým rozlíšením SACD/DVDaudio (HDCD len výhoda). Nevylučujem podporu aj DVD video.

Finančný strop by mal byť niekde okolo 150000,- pultovej ceny. Samozrejme nebránim sa kúskom z druhej ruky.

Pár mojich kandidátov:

Primare DVD30
T+A 1245R (asi najhorúcejší kandidát k momentálnemu siliču tej istej značky)
Denon DVD-A1
Sony SCD-XA777ES


Rád si vypočujem vaše názory, skúsenosti s konkrétnymi prístrojmi, prípadne ponuky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 20:22:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Chyba ti tam jedna moznost - SACD aj DVD-A ano .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 20:25:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtělo se mi zakliknout do ankety, ale nějak jsem se nenašel v nabízených možnostech, tak to zkusím trochu okecat. Za nejméně perspektivní považuju DVD-A, sám jsem se s ním ještě nikdy nesetkal. Kousek za ním je SACD - samozřejmě vyšší rozlišení má své neodiskutovatelné výhody, nicméně jeho většímu rozmachu si myslím brání hlavně cena a dostupné tituly. Navíc, ruku na srdce, k čemu např. takové Depeche Mode na SACD? Stále bude drtivě převažovat CD formát, protože 95% uživatelů bude kupovat tyto. 95% těchto běžných uživatelů/konzumentů vyšší rozlišení nezajímá, je to vysoko nad rozlišovací schopností jejich aparátů, z jejich pohledu nepotřebné, drahé, nedá se to kopírovat ... k čemu? Navíc v době MP3? Malou krabičku s 5000 skladeb do kapsy, špunty do uší a tradá. Navíc do toho všeho přichází překotné zavádění nových formátů (HDDVD, BlueRay, EVD, FVD, ...), i když zatím se nikdo nesnaží protlačit samostatný hudební formát. I když co není, může být. Samozřejmě to bude plné otravných ochran proti kopírování ...

Můj skromný odhad do budoucna - CD formát bude stále dominující, samostatné DVD-A potichoučku zanikne, SACD se stane dominantním formátem pouze na poli klasické hudby.

Co se týče přístrojů, prý jsou výborné multikombajny TEAC. Ale osobně je neznám, chce to si je všechny někde v klidu poslechnout. Jak jinak.
SCD-X777 má bartoli, mi osobně na tom děsně irituje strašně dlouhá doba načítání média. Jinak je to krásný stroj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 20:46:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje doporučení je jakýkoliv bitperfect multikombajn přehrávač + Audiopraise Vanity + Externí DAC jenž podporuje 24bit/192kHz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 20:50:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton
Už mi to tam akosi nejde pridať, tak táto možnosť zrejme nebude. Smile

Hlava
Je pravda, že momentálne je to zamotané viac ako dosť. Ale verím, že minimálne jeden formát musí mať budúcnosť. Predsa to nemôže zostať večne bez zlepšenia. Ak by to tak bolo, tak ešte teraz počúvame hudbu na magnetických páskach.

Čo sa týka konkrétnych formátov, tak aj ja dávam väčšiu šancu pre SACD a jeho 2822400 samples per second Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11190
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 21:28:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Řešil bych to dvěma přístroji. Nějaký kombajn za 10 tisíc, který umí všechny formáty včetně videa. A k tomu co nejkvalitnější CD přehravač. Důvody byly již zmíněny, nechci je opakovat. Ale vydat takovou hromadu peněz je konina. Maximálně tak 20 tisíc a ev. nechat vytunit od Hogyho Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 21:51:38    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Řešil bych to dvěma přístroji. Nějaký kombajn za 10 tisíc, který umí všechny formáty včetně videa. A k tomu co nejkvalitnější CD přehravač. Důvody byly již zmíněny, nechci je opakovat. Ale vydat takovou hromadu peněz je konina. Maximálně tak 20 tisíc a ev. nechat vytunit od Hogyho Smile


Pri kombinaci bitperfect multiprehravac + Vanity + ext.DAC 24/192 nebude CD prehravac potreba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 21:52:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ghost
Tak dej nějaký tip na bitperfect multipřehrávač ... ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2007 21:58:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Ghost
Tak dej nějaký tip na bitperfect multipřehrávač ... ?


Denon 19xx, 29xx ,39xx nebo na http://www.casea.eu/vanity.htm jsou jiz realizovane playery.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St marec 07, 2007 06:59:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Podobnou anketu mám již na svých stránkách, mrkněte na: www.cdprehravace.wz.cz

A je to jasné, CD byl je a bude nej hudební formát!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vítek
Nádejný hifista


Založený: 20 december 2006
Príspevky: 69
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: St marec 07, 2007 07:14:43    Predmet: Odpovedať s citátom

CD je nejrozšířenější formát, pokud se nezmění ceny SACD (DVD-A), tak bude ještě dlouho nejoblíbenějším. Very Happy
Formáty s vyšším rozlišením si teprve v současné době začínají získávat na oblibě, vždyť před nějakou dobou to vypadalo, že nemají šanci se prosadit a že zmizí z trhu.

Moje doporučení by také směřovalo k univerzálnímu přehrávači od Teacu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mac
Hifista - zaslúžilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 572
Bydlisko: Znojmo, ČR

PríspevokZaslal: St marec 07, 2007 07:51:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Za ty peníze se dá pořídit už ledacos.
Esoteric DV50, DV60 (Teac)
Krel SACD Standard
Bel Canto PL2
McIntosh MVP861
McIntosh MCD 201
Cary 306
Lexicon RT10, 20
Theta Compli
A mnoho dalších ... Denon, Marantz, Sony, Pioneer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St marec 07, 2007 08:29:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Netroufám si radit, ale sám bych vždycky zůstal u specializovaných mašinek. Tj. v každé cenové hladině bych dal přednost nákupu sacd přehrávače a dvd přehrávače (s dvd-a incl.) zvlášť. Možná je to paradox, ale jsem přesvědčený, že za stejnou cenu obvykle dostanu lepší věci. Navíc takový postup umožňuje postupný nákup, což je vzhledem k tomu, že nikdo nemá peněz nazbyt (ať jich má, kolik chce Wink ), nemalá výhoda.

"Válka formátů" je dobrý fór. CD se samozřejmě pořád prodává nejlépe, i když prodej jede asi z kopce a sám nechápu, kdo cd vlastně ještě kupuje. Vždyť všude, kam se člověk podívá. lidé vypalují (vesnice) a stahují (nepřátele z kůže).

SACD mělo podle všech předpovědí dávno zaniknout. Kupodivu titulů stále přibývá, a poslední dobou snad rychleji než kdy dřív. Pravdou ovšem je, že vychází převážně tzv. vážná hudba. Ale svoje Dire Straits, Genesis, Rolling Stones, Claptona apod. si v tom formátu taky najdete.

O dvd-a nemám velký přehled. Podle všeho taky nezaniklo, ale přiznám se, že při informacích z druhé ruky často zanikne rozdíl mezi dvd-a a Dual Discem, takže čort znajet.

Vinyl je určitě taky krásná možnost, i když nejspíš pro jinou skupinu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mac
Hifista - zaslúžilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 572
Bydlisko: Znojmo, ČR

PríspevokZaslal: St marec 07, 2007 09:25:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Dřív jsem si taky myslel, že nejlepší je na každý formát samostatný přístroj, ale dnes si to už nemyslím. Každopádně nákupem přístroje s vyšším rozlišením vždy máme jako "bonus" CD přehrávač, kde např u Esoteric DV 50,60..... je CD formát "povýšen" upsamplingem, a u všech jsou pro CD formát používány převodníky formátů vyšších. Proč tedy kupovat CD přístroj, kde toto samozřejmostí není a zvukový přínos je diskutabilní.
Moje osobní zkušenost s některými přístroji, které jsem jmenoval výše, to potvrzuje. (Esoteric, Bel Canto, Krell, McIntosh)
Pozn. Většina přístrojů přehraje též MP3 !?! ale v takové kvalitě, že jsem nevěřil svým uším.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St marec 07, 2007 09:59:26    Predmet: Odpovedať s citátom

To bylo jen malé nedorozumění: pokud bych si pořizoval sacd přehrávač, nekupoval bych k němu ještě cd player. Měl jsem na mysli specializované mašinky na sacd a na dvd-a - ty dvě věci bych nemíchal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: St marec 07, 2007 10:12:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemate niekto skusenosti s Denon DVD A1 ? Da sa zohnat za celkom priaznivu cenu (do 40000).
Mal by podporovat prehravanie DVDA,HDCD,DVDvideo

http://www.michaeldvd.com.au/HardwareReviews/DenonA1/DenonA1.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2007 19:53:30    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Coques"]Ja už som to spomínal kedysi u susedov. Keď som kupoval ja, bolo tam viac značiek, za zmienku stojí Teac Esoteric, Primare a Lexicon. Kupodivu najdrahší TEAC (cez 200t Sk) dopadopl najhoršie. Primare a Lexicon veeľmi podobne, nakoniec sme sa zhodli na Lexicone. Dnes po výdení RT20 sa dá RT10 kúpiť ne ebay za 1000-1500 dolors
_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2007 20:08:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som prave ten Lexicon este nikdy na ebay nevidel, inde nehovoriac. Moc casta komodita to zjavne nieje. Zeby sa ho majitelia neradi zbavovali? Smile

Chystam sa este otestovat ten Denon, co som tu spominal. Moc tu znacku nemusim, ale model A1 je predsalen uz z inej kategorie.. Skoda len, ze na SACD by som casom musel kupit nieco ine, hoci v CD mode nech to hra akokolvek, cize by stacilo nieco lacnejsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: So marec 10, 2007 12:40:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Coques
tiež mám ku komerčným značkám averziu, ale netvrdím, že opodstatnenú.
Ak sa Lexiconu ludia neradi zbavujú tak ma to len teší. Je fakt, že pri výdení modelu RT10 bol vynikajúco hodnotený v mediách v usa aj európe tak zrejme na tom niečo bude. Ale nekupoval som ho na základe toho, ale na základe vlastného posluchu.
Lexicon som na ebay videl 2x. Raz za 1500 a raz za 1000, ale ešte sa prihadzovalo a je fakt, že sa tam často nepozerám, keďže som nateraz vybavený. Ak by si bol bližšie, nebol by problém vyskúšať ten môj, ale bez priamej konfrontácie s konkurenciou to nie je ono. Tvoj cenový limit splní aj nový.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Po marec 12, 2007 17:45:06    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Ghost napísal:
Moje doporučení je jakýkoliv bitperfect multikombajn přehrávač + Audiopraise Vanity + Externí DAC jenž podporuje 24bit/192kHz.


Pojem bitperfect je zcela zavádějící. Nejde ani pořádně definovat. Jakým způsoben tento pojem zohledňuje jitter apod.?


Bitperfect = neměnit, neoversamplovat zkrátka nijakým závažným způsobem nezasahovat do dat digitálního signálu.Bitperfect např.není SB Audigy viz.její oversampling na 48kHz. Je to pojem poněkud zavádějící, ale je vztažen k Vanity jenž nemá význam implementovat do přehrávačů, které si uvedeným způsobem s digitálními daty pohrávají.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BOB
Hifi obsluha


Založený: 29 október 2007
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Po október 29, 2007 02:22:04    Predmet: NABÍDKA NA SONY SCD-XA777ES B. Odpovedať s citátom

ZDRAVÍM,
MÁM NA PRODEJ SONY SCD-XA777ES ČERNÝ. CENA JE 43.990KČ. NA DOPRAVĚ JSEM K DOHODNUTÍ. BOB35@EMAIL.CZ. FOTKY MOHU POSLAT NA EMAIL. Smile
BOB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Po október 29, 2007 12:28:44    Predmet: jak na high res Odpovedať s citátom

V ankete jsem si nevybral žádnou odpověď.
Cesta kterou já jsem zvolil, je dobrý CD přehrávač, u mne lyngdorf, a později zvažovat SACD.
CD proto, že je na něm dostupné neomezené množství hudby všech žánrů.
SACD proto, že mám rád klasickou hudbu, a je tam docela dobrý výběr.
myslím že jeden poměrně ted opomíjený komponent jehož význam imho by měl vzrust, je high end DAC, podporující všechny formáty, s kvalitním potlačením jitteru, a ideálně s regulací hlasitosti, aby se od celkové ceny pořízení dala odečíst cena preampu.

myslím že DAC-Preamp, dobrý transport, a možná i HDD jako skladiště dat je dobrá reakce na zmatek ve formátech, DAC je komponent který je imunní vuči tomu chaosu a chrání investici.

Za zmínku stojí i high end CD playery, s vysoko kvalitním DACem který je přístupný přes digit vstup, snad Wadia apod.

spolu s modifikovaným transporty, jako je Vanity (a na cestě je nový typ, pouze na sacd...) se rýsuje cesta k racionálnímu zdroji signálu, snad i vč. regulace hlasitosti, který podporuje cd, sacd, u Vanity i dvd a.

u mně zatím Lavry Black. CD lze poslouchat z transportu, high res z compu.
tudy cesta vede soudruzi.
150k za nějaký luxusní multiplayer mi přijde jako funkční řešení, mnou navrhovanou cestou se ale ke stejnému zvuku a variabilite formátů lze dostat mnohem levněji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Po október 29, 2007 13:07:31    Predmet: Odpovedať s citátom

podporou formátů u DAC mám na mysli podporu až 192/24, při využití digit. out od Audiopraise umožní poslech všech formátů v kvalitě limitované už jen kvalitou DACu samotného /tu je jediný a hlavní problém - výběr DAcu pro tuto konfiguraci není lehký úkol. Ale s budgetem 150k už to de v poho. koupim multiplayer vanity, 18k...
zbyde asi 130k na dobrý dac...6600 USD, možná by šlo sehnat nějakou Wadii, nebo DCS . Zajímavý je prý britský http://www.audiosynthesis.co.uk/dax_discrete.htm

a vykašleš se na svuj plán neprodat předzes, prodáš ho mně za 10k.... Razz

no, tak ten Audio synthesis by asi mohl být řešení... 3000-5000 poundů. Jelikož máš preamp tak nepotřebuješ nejvyšší model Variable.
a nabízejí přímý digital interface , proprietární svůj, s high resolution sacd, dvd audio. Si myslím že by to bylo konečné řešení zdroje signálu, co do řešení vysoko nad možnostmi snobských multiplayers.
na webu zmiňují "několik podporovaných transportů". chtělo by to zjistit, co za transporty podporují, a kolik stojí. zda se to vejde do poptávaných 150k
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Po október 29, 2007 13:42:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja uz som sa upisal diablovi s Esoterikom DV50.

To tvoje riesenie sa zda byt dotiahnute, problem je, ze napriek tomu kolko poznam ludi pohybujucich sa okolo hifi, tak som take riesenie este nevidel..


Naposledy upravil Coques dňa Po október 29, 2007 14:08:25, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Po október 29, 2007 14:03:02    Predmet: Odpovedať s citátom

upisal znamena kupil?

jj to je pravda. Suprove riešenie digitalu sa len tak nevidi...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Po október 29, 2007 14:06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

isteze kupil, zadarmo mi ho nikto neda Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Po október 29, 2007 17:24:02    Predmet: Odpovedať s citátom

tiež mi tam chýba 1 možnosť
jednoducho len multiprehrávač. Alebo existuje taký, čo prehrá SACD a nie DVD-A a naopak?

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist