Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Prosba - vrceni trafa u TV - neumel by nekdo pomoci?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Ut apríl 13, 2010 00:26:12    Predmet: Prosba - vrceni trafa u TV - neumel by nekdo pomoci? Odpovedať s citátom

Ahoj, resim problem u plazmy SAMSUNG B550. Priserne vrci zdroj. Samozrejme jsem zkusil reklamaci a servis, dle nich je to v norme. Ja ale slysim vrceni na 4m a pro moje usi to v norme samo neni Sad Hledal jsem informace, vrceni pochazi udajne od tlumivek v pulsnich zdrojich TV. Jeden Slovak to vyresil nasledovne:

To vrcanie ide od tlmiviek z pulznych zdrojov. Svetlejsi obraz = vyssi prudovy odber = hlasnejsie vrcanie. Sused na pive vzdy plakal, nech mu s tym nieco urobim, ze on uz kasle na zaruku, len nech to je ticho. Tak sme to otvorili, tych zdrojov je tam hadam 7... kazdu tlmivku som mu "zapatlal" tesniacou silikonovou hmotou a uz je ticho. Takze kto sa neboji, ze pride o zaruku, vrelo doporucujem.

Ja na zaruku taky kaslu, TV navic neni zaplombovana, jde ale o to, ze ja jsem co se tyka elekt. naprosty laik a do teto opravy nemam odvahu jit sam. Pokud by nekdo z Prahy, nebo okoli si troufal na tento zasah, tak jsem samozrejme ochoten to dobre zaplatit a uhradit veskere naklady na dopravu atd. Jeden velmi ochotny clovek se zkusenostmi(jine diskuzni forum) mi opravu nabidl, ale je to ve Zline a dopravit tam ted tu kravu TV je pro me velky problem. Za kazdou radu nebo pomoc predem moc diky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: St apríl 14, 2010 20:36:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som mal pred pár rokmi rovnaký problém s HD TV CRT Philips. V Nay-ku mi tie cievky v rámci záruky zaliali aj keď trvrdili že to nepočuli. Možno to v pracovných a obchodných priestoroch naozaj nepočuť, keďže aj keď sa to nezdá je tam stále vysoká miera hluku.

Potom to bolo úplne v poriadku. U Samsungov je hučanie trafa všeobecne známe. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: St apríl 14, 2010 21:23:12    Predmet: Odpovedať s citátom

No, v servise Samsungu o takovem zasahu nechteji slyset a odvolavaji se na zarucni podminky Samsung CR, kdy hluk do 45dB neni povazovan za zavadu televize. Takze mi bud zbyva pustit se s nimi do boje opakovanou reklamaci, obracenim se na COI atd. nebo si to nejaky zpusobem opravit sam Sad Bohuzel...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Št apríl 15, 2010 11:07:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnešní základní µprocesorové desky různých výrobců a výrobků se tlumivkami jen hemží a jejich pískání a vrčení je, bohužel, zcela běžné. Třebaže zapojení TV Samsung neznám, lze daný problém zobecnit. Veškerá zapojení jsou si dnes, díky 100% digitalizaci, velmi podobná. Tyto procesorové desky mají i několik napájecích napětí a to poměrně malých hodnot: 5, 3, i 1 V pro napájení procesoru, pamětí a dalších digitálních obvodů pro ethernet, usb, karty, hdmi další vymoženosti. Vzhledem k poměrně značné integraci a tím celkovému velkému počtu tranzistorů, je proudový odběr na daném napětí značný. Kromě zdrojů obsahuje každá napájecí větev tlumivky, navinuté na feritovém jádře. A ty díky procházejícímu proudu začnou vrčet. Je to čistě mechanická záležitost a velmi záleží na provedení tlumivek a dostatečném utažení závitů. Proto se také každá deska projevuje jinak. Jsou desky naprosto tiché, jiné jakoby šumí, jiné vrčí, jiné pískají na velmi nepříjemné frekvenci asi od 5 kHz do již neslyšitelných výšek. A to vše při různé intenzitě - a jsou kusy, které jsou skutečně nesnesitelné!! Opravy se optimálně řeší tak, že se nahradí stávající cívky tlumivkami od jiného, lepšího výrobce. Tlumivky se vymění a většinou je naprostý klid. Někdy ale výměna nestačí a deska si vesele jakoby šumí dál. Mám podezření i na samotné DPS. Desky jsou totiž několikavrstvé (4 a více) a jednotlivé vrstvy zřejmě nejsou dokonale slepeny a tak pěkně rezonují. Stačí na desku zatlačit a je opět klid, ale jen do chvíle, kdy tlak povolí. Zde pomůže jenom popelnice.
Holt překotná velkovýroba kdesi si vybírá svoji technologickou daň. Velmi záleží na výrobci a na servisu, zda-li je ochoten pomoci a chybu si přizná. Výměna za jiný kus TV bez předchozího poslechu (u TV Shocked) nic neřeší. Nebo si pomoci sám. Samotné zalití cívek je málo účinné. Je potřeba lokalizovat místo hluku – zdroj, filtry. Pokud to dělají filtry – tlumivky – je ideální, stávající cívky vyletovat, vinutí omotat textilní páskou a silně utáhnout. Pak celou cívku namočit třeba do laku a nechat zatvrdnout. Je třeba závity cívky mechanicky stabilizovat. Při opětovném zaletování trochu zatlačit na cívky proti desce a zaletovat. Pak se můžou ještě zafixovat nějakou tavnou hmotou.
Jen připomínám, že vyletování cívek z vícevrstvých desek není až taková legrace, je potřeba kvalitní odsávačka atd. Přeji rychlé vyřešení problému.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Pi apríl 16, 2010 11:34:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Samodoma oprava u me neni realna, jsem absolutni laik. Takze se pustim do boje se znackovym servisem Samsung a nasledne i se Samsung Czech republic, uz jen z principu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Pi apríl 16, 2010 15:10:59    Predmet: Odpovedať s citátom

WaVe_99 napísal:
Samodoma oprava u me neni realna, jsem absolutni laik. Takze se pustim do boje se znackovym servisem Samsung a nasledne i se Samsung Czech republic, uz jen z principu...

Myslím, že si sa rozhodol správne. Ešte by bolo zaujímavé vedieť či tú hladinu hluku, na ktorú sa odvolávajú, vedia aj zmerať. To by mohol byť záchytný bod - nech doložia meracím protokolom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: St apríl 21, 2010 18:29:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tomu nějak nerozumím .Sousedovi jsi telku opravil silikonovou hmotou a u svojí tv, kde je stejná nebo podobná závada to nezkusíš, i když říkáš, že na záruku prdíš Very Happy .
a teď taková perlička- brácha si koupil před pár dny lcd tv Samsung. V obchodě ještě fungovala, doma už ne . Ale je to lepší, než kdyby se posrala pár dní po skončení záruční doby Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St apríl 21, 2010 19:44:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Obšák napísal:
Sousedovi jsi telku opravil silikonovou hmotou a u svojí tv....


Staci len poriadne citat:
WaVe_99 napísal:
Jeden Slovak to vyresil nasledovne: ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
tucetpras
Hifi obsluha


Založený: 12 júl 2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Po júl 12, 2010 11:20:54    Predmet: ako to dopadlo Odpovedať s citátom

Ahoj

Ako si dopadol s reklamaciou?

ja som prave na zaciatku- novy LCD SAMSUNG LE37C630 vrci jak svina
a vsetci (predajca, velkosklad, servis) mi prikyvuju, ze to pocut ale zaroven davaju vsetci ruky prec... a tvrdia ze to nie je vada...

ja som zatial po prvej reklamacii v servise, kde vadu neuznali, tv som zabalil a dal naspat predajcovi a oznamil mu ze fakturu za tv nemienim zaplatit...

SAMSUNG sa zatial nevyjadril..

tak preto som zvedavy ako to dopadlo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po júl 12, 2010 23:26:24    Predmet: Odpovedať s citátom

WaVe_99 napísal:
...odvolavaji se na zarucni podminky Samsung CR, kdy hluk do 45dB neni povazovan za zavadu televize.


Toto som si vsimol az teraz. Tak to je celkom sila. Moja chladnicka je o niekolko decibelov tichsia a to ju sakra pocut aj z kuchyne, a umyvacka ma prave 45db. Ze by som chcel takyto hluk pocuvat pri pozerani TV sa povedat neda.

tucetpras> btw, pokial to nieje uvedene vyslovene v navode (o tom hluku) tiez by som vyrobok vratil. Samsungy jemne brumia cim nizsie je podsvietenie - tym intenzivnejsie. Pri najvyssom podsvieteni brum vobec nepocut.

Problem maju s tymto skoro vsetci majitelia LCD (niektorym to vrci viac, niektorym menej, niektori to ani nezaregistrovali) uz od modelov starsich rad (3 roky dozadu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
tucetpras
Hifi obsluha


Založený: 12 júl 2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ne júl 18, 2010 23:46:16    Predmet: nove info Odpovedať s citátom

zdravim

v mojom pripade nastal v piatok zlom, servis sice reklamaciu opat neuznal, pricom podla ich vyjadrenia ma SAMSUNG normu pre sum TV 28dB a tuto hranicu reklamovany LCD nedosiahol. Ale predajce dosiahol vratenie LCD do velkoskladu, kedze som ho reklamoval hned na druhy den. cez tyzden si mam vybrat novy TV.
pola info zo servisu je sum u LCD pomerne casty problem a aj u toho isteho typu sa sum lisi kus od kusa. Ale vraj to skoro vzdy vyhovuje norme.
Ak nie tak menia "invertor" co vsak niekedy stav este zhorsi Smile) Moje poznamky, ze problemom teda asi nebude spinany zdroj ako generator vyssich harmonickych ale rezonancie harmonickych na nekvalitnych kondenzatoroch a tlmivkach odbili mlcanim.

Dovolim si tu este upozornit ze konkretne typ SAMSUNG LE37C630 ma velmi casto zvyseny sum. u uhlopriecky 40 to uz vraj nie je take zle. Ja osobne vsak uz znacku SAMSUNG nechcem ani vidiet. A po porade v servise
sa vraciam k osvedcenemu SONY (este pre mesiacom sme mali 5 rokov v obyvacke absolutne bezproblemovy Sony Vega Trinitron 82cm s plochou obrazovkou). Moj terajsi favorit je KDL-40EX505. dufam ze tentokrat uz bude vsetko OK...

PS: stale som zvedavy, ako to dopadlo v tvojom pripade.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Po júl 19, 2010 13:38:42    Predmet: Odpovedať s citátom

tucetpras:
Vyššie si písal toto: "ja som zatial po prvej reklamacii v servise, kde vadu neuznali, tv som zabalil a dal naspat predajcovi a oznamil mu ze fakturu za tv nemienim zaplatit..."
To ti ten telkáč vydali bez zaplatenej faktúry?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tucetpras
Hifi obsluha


Založený: 12 júl 2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ut júl 20, 2010 06:11:58    Predmet: bez faktury Odpovedať s citátom

ano, s predajcom sa poznam roky, takze s tym nebol problem.
.... a nazalatena faktura velmi motivuje k cinnosti. myslim, ze ak by bola telka zaplatena, vratenie by som pri spravani sa servisu a postoji vyrobcu nedosiahol....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tucetpras
Hifi obsluha


Založený: 12 júl 2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: So júl 31, 2010 06:35:24    Predmet: KONIEC Odpovedať s citátom

ahojte
povodne LCD SAMSUNG L37C630 sa vratilo az do velkoskladu bez zaznamu v registri zarucnych oprav (kedze mu podla servisu nic nebolo)
a ja od vcera preskumavam plazmu SAMSUNG PS42c450.
jej bzucanie je OK a ja dufam ye bude dobre sluzit...
majte sa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist