Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AQ Labrador 1

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Paul
Hifi obsluha


Založený: 21 apríl 2010
Príspevky: 3
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 21, 2010 10:18:20    Predmet: AQ Labrador 1 Odpovedať s citátom

Přátelé, poraďte.

Před asi šesti lsem jsem si koupil AQ Labrador 1. Pordavač mi je vnutil s tím, že tahle kvalita by u jiné značky stála třikrát tolik. No nekupte český výrobek, za tuhle cenu... Před dvěma měsíci jsem upgradoval na Cambridge Audio a chtěl jsem také nové bedny. Jenže jaké???

Lítám od jednoho poslechového studia do druhého, výběr už jsem zúžil na dvoje bedny, ale vždycky, když přijdu domů a poslechnu si svoje AQ, tak najednou nevím, proč bych měl měnit. Má to basy, má to detail, kresbu, zvuk je bohatý a zahraje to všechno. Že mi ty basy nevyrazej okna spíš znamená, že co není na nahrávce, tak to z beden nevyleze. Nic nepřidávají. Jinými slovy, když pustím něco od Chesky Records, tak to nemá chybu. Ty bedny jsou přesné a asi i dost neutrální.

Mám se nutit do velkých stojanovek? Nebo mám být rád, že nemusím utratit pár desítek tisíc za jiné bedny. Jinak podle parametrů jsou ty Labradory 1 asi současné Labradory 21. Komentář odborníka, který je slyšel byl v tom smyslu, tohle že jsou ákvéčka? to jsou teda docela slušný, ty hrajou dobře.

Beru jakýkoliv názor, jsem "nějakej nerozhodnej"...

Jo, místnost je 3,5 x 4,5 metry, do jedné užší strany otevřená do většího prostoru, velká sedačka, závěsy, koberec, menší kusy nábytku, obrazy, prostě dost tvarů a hran, asi skoro ideální. Bedny a já jsme v trojůhelníku asi 2,5 metru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
skyd
Hifista


Založený: 09 január 2008
Príspevky: 155
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom / Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 21, 2010 12:27:28    Predmet: Odpovedať s citátom

tak preco menit, ked si lepse nenasiel?

skus si nejake ine bednicky pozicat domov. ono, mozno mas doma lepsiu mestnost ako v predajni. alebo su tie AQ naozaj take dobre:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Piskot
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2007
Príspevky: 95
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 21, 2010 12:45:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam jeden tajny TIP. Bez si nekam poslechnou Aurum Cantus. Sice ty schopnejsi stoji od cca 35k, ale pro mne to byl vzdy ten lepsi zvuk z ruznych HiFi vystav. Dale pak zkus nejake lepsi Dynaudio. Netusim kolik do repro chces dat penez, ale na kvalitnim repru neusetris. Jedine pokud by byl nejaky dobry bazarovy kup, coz se obsac najde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St apríl 21, 2010 12:54:08    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Odar dňa Št september 22, 2016 07:29:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Piskot
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2007
Príspevky: 95
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 21, 2010 14:30:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejake predvadecky zminenych repro bylo treba zde http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=1986&p=21996
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ReneKocian
Hifi obsluha


Založený: 11 apríl 2009
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: St apríl 21, 2010 14:44:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Paul:Zapoměl jsi napsat co jsi vlastně od Cambridge koupil, (jakou řadu) pak je teprve možno něco řešit!
_________________
Cambridge Audio 840W+840E+840C+Acoustic Energy Radiance 3
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Paul
Hifi obsluha


Založený: 21 apríl 2010
Príspevky: 3
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 21, 2010 19:06:55    Predmet: Odpovedať s citátom

To: ReneKocian

Omlouvám se! Mám Azur550 cédéčko, zesík i tuner, gramofon TT550 (což je Pro-Ject s AudioTecnica přenoskou) a přenoskový zesík 650. Začíná mi být jasné, že jsem měl sáhnout výš, ale nakazil jsem se hifistickou chorobou teprve nedávno, takže procházím standartními prvními příznaky této strašlivé choroby. Ale s azurovým nebem, pardon: zvukem, nad Cambridgem jsem moc spokojený. Připadá mi hodně neutrální... což ale může být těmi bednami také. Nebo obojím. Pro mě ta neutralita je dost významná, protože se mi líbí všechno kromě dechovky a moderní vážné hudby. Takže to musí umět symfonický orchestr i Pink Floydy nebo jazzík a Magdalenu Koženou i rock. Navíc: pokud reprodukční řetězec vnáší něco do nahrávky, tak mi to připadá jako když bych se měl dívat na obraz přes zabarvené, byť jen lehce, sklo.

Ostatním zatím děkuji!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ReneKocian
Hifi obsluha


Založený: 11 apríl 2009
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: St apríl 21, 2010 20:42:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Paul:Skus si poslechnout Acoustic energy Aelite 3 a pokud jsi pouze příznivcem regálu tak Aelite 1, Radiance 1.Rozhodně by za poslech stálo i Dynaudio tyto dvě značky jsou k C.A. doporučovány a opravdu si spolu sednou.Hodně štěstí při výběru, jo a ještě něco, prodejcům kteří tvrdí že nějaký výrobek přehraje 3x drachší nevěř, nikdo nevyrobí a už vůbec ti neprodá bednu která stojí 12tis a přehraje bednu za 35tis to jsou bláboly, kterými se boužel prodejci a často i recenze jen hemží!Nahnat jde tak max. 30% u nějakého fakt vydařeného výrobku.Vyjímku občas tvoří i různé výprodejea akce ale i tam musí být člověk opatrný, mít dost zkušeností a dlouho poslouchat.Ahoj R. Peace
_________________
Cambridge Audio 840W+840E+840C+Acoustic Energy Radiance 3
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NIRVANAHIFI
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 62
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 27, 2010 21:00:37    Predmet: AQ Labrador 26 Odpovedať s citátom

To Paul:
Jestli se ti tak líbí zvuk AQ, můžu ti nabídnout AQ Labrador 26. Tři roky staré mahagonová dýha, nepoškozené. Můžeš si je přijet poslechnout v Praze do studia www.nirvanahifi.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 12:13:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud už si něco nevybral, jdi výš, třeba ATC SCM-11. Ale možná jsou pro azur 550A málo citlivé. Aspoň si je poslechni pro představu, co je neutrální. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Paul
Hifi obsluha


Založený: 21 apríl 2010
Príspevky: 3
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 02, 2010 20:40:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové,

všem díky moc, "dobrzdil" jsem na Monitor Audio RX6 a jsem spokojený. Malé elegantní sloupky, super design, velmi dobrá cena a zvuk mi velmi vyhovuje. Jsou rozhodně spíš pastelovější než neutrální, ale kupodivu se mi to zalíbilo! Kdybych to měl přirovnat ke grafice, tak za neutrální bych považoval ocelorytinu a tohle je spíš mědirytina, padesátý tisk, kdy už jsou linie malinko sametové. Je to bohatší, má to víc odstínů, zejména dole, hořejšek v mém věku hlavně spíš citím než slyším, končím na 12,5 kHz, dál jsem hluchej. Zadní port od střeďáku jsem zatím ucpal a jedu jen na přední basreflex, nějak to tak má čistší basy. Budu ještě laborovat s umístěním a uvidíme. Jo, zatím jsem na tom poslouchal jazzíky, symfonickou hudbu a zpívání Magdaleny Kožené, Garanči a nějaké housle a cellové koncerty, vypadá to dobře. Úplně bezchybné jsou swingy s Buckym Pizzarellim a Johnnym Frigem od Chesky. Teď přes to protáhnu Pink Floydy.
Ty Labradory půjdou do ložnice, nějak se s tím skoromonitorvým zvukem nemůžu rozloučit... sem si zvyknul.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist