Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Receiver 5.1 Yamaha a slabé basy

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
f888
Hifi obsluha

Založený: 22 jún 2010

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2010 15:10:06    Predmet: Receiver 5.1 Yamaha a slabé basy Odpovedať s citátom

Dobrý deň,

po dlých hodinách surfovania po internete a štelovania receivera doma som sa rozhodol, že sa obrátim s prozbou o pomoc na vaše fórum.

Dostal som darom staršiu sadu domáceho kina, receiver 5.1 Yamaha RX V-357+ DVD Yamaha S-550. S funkciami a ostatnými vecami som veľmi spokojný ale trápi ma zvuk receivera. Mám k nemu pripojené 3-pásmové stĺpové repro s bassreflexom JAMO E470 (staršie označenie je STUDIO 190) a problém je v tom, že podanie basovej zložky je veľmi slabé, basy nemajú hĺbku ani objem, jednoducho ako keby miesto veľkých stĺpových bední boli pripojené iba malé satelity...

V reproduktoroch problém není, lebo keď ich pripojím k inému zosiľňovaču tak hrajú celkom pekne. A problém nieje ani v nastavení receivera, v menu sú nastavené "veľké reproduktory" a smerovanie basovej zložky je nastavené na "SUB+FRONT" tzn. že basy by mali hrať aj v subwooferi aj v predných reproduktoroch. Vyskúšal som už všetky možné kombinácie nastavení a žiadna výrazná zmena. Ak sa hrám s nastavovaním tlačítka BASS, tak rozdiel v tónovej korekcii je cítiť, ale stále sú tie basy nevýrazné. A len aby nevznikali špekulácie tak káble + a - sú zapojené správne...

Neviete v čom by mohol byť problém? Nemôžu byť odpálené nejaké súčiastky vo vnútri receivera? Budem vďačný za každú radu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura

Založený: 18 január 2007

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2010 15:51:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu to bylo řešené, je potřeba přejít na odkazované video:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=68701#68701

f888
Hifi obsluha

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2010 16:58:01    Predmet: Odpovedať s citátom

No video síce pekné ale poprosil by som pripomienky k veci... Myslel som, že mi tu niekto poradí predtým, než to odnesiem do servisu, resp. či s tým mám vôbec do servisu ísť....
Návrat hore
Xhibit
Hifista

Založený: 20 február 2007

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2010 18:02:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Dle meho nazoru je ten reciever kram ktery treba ani lip nehraje.Tezko je z tveho popisu poznat jak moc "nehraje" basy.. Ma prikon 240W na 5kanalu,to mas cca. 50W na kanal,pri ucinnosti koncovych stupnu tak 30W výkonu Wink 5x110W jak pise vyrobce se urcite neblizi ani jeho zboznemu prani.K tomu v teto kategorii poddimenzovane vse co jde,to asi moc hrat nebude..
A tomu od koho jsi ho dostal fungoval normalne,kdyz jsi ho dostal darem?

Jedine co bych tak asi zkusil zkontrolovat jsou filtracni kondenzatory zdroje.Stejny problem mel bratranek se starsim recievrem technics ktery prestal hrat basy.Kdyz jsem se mu do nej mrknul byly videt slabe nafoukle zdrojove elyty,byly vicemene bez kapacity.I kdyz to byl starsi stroj nez tvoje yamaha.Po vymene uz to bylo v ramci moznosti ok.Na druhou stranu otazka jak kvalitni soucastky tam jsou,iluze si moc nedelam.Muze mu stacit i par let co ma aby byly v haji..
Návrat hore
f888
Hifi obsluha

PríspevokZaslal: St jún 23, 2010 06:57:29    Predmet: Odpovedať s citátom

No ten kto mi ho daroval, mi tvrdí že tie basy boli biednejšie už odnova... ale zasa je nutné povedať že receiver bol kupovaný ako predvádzací, tzn. mali ho v obchode vystavený a pustený, nikto však nevie čo tam s ním predavači dorábali, čo všetko naň zapájali atď... takže skôr sa prikláňam k tomu že vo vnútri môže byť niečo pokazené. V elektronike sa vôbec nevyznámm po funkčnej stránke je všetko v poriadku, len ten zvuk...

A napríklad keď doma tie reprobedne pripnem na starý stereo zosilovač VIDEOTON, čo má 2x35 W tak basy sú úplne vporiadku a nedajú sa porovnať s tou yamahou.

A pre predstavu ako tie basy znejú, no sú ako keby som hudbu počúval cez malé plastové satelity...
Návrat hore
suK
Hifista - pokročilec

Založený: 16 október 2006

PríspevokZaslal: St jún 23, 2010 08:42:17    Predmet: Odpovedať s citátom

A jde v menu přístroje nastavit kromě "SUB+FRONT" jenom "FRONT"? A co zkusit připojit bedny na jiné kanály (třeba REAR), jestli třeba nejsou "odpálené" jen přední kanály?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vivi
Hifi expert

Založený: 30 október 2006

PríspevokZaslal: St jún 23, 2010 10:05:05    Predmet: Odpovedať s citátom

suK napísal:
A jde v menu přístroje nastavit kromě "SUB+FRONT" jenom "FRONT"? A co zkusit připojit bedny na jiné kanály (třeba REAR), jestli třeba nejsou "odpálené" jen přední kanály?

Tiez mi to napadlo, nemas nahodou zapnuty v AVR subwoofer?
Treba ho vypnut.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
VOX
Hifista

Založený: 15 júl 2007

PríspevokZaslal: St jún 23, 2010 13:05:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Neznám možnosti tohodle receiveru, ale jestli má 5.1 analogový vstup, přepnout na něj a zkusit to. Soudím tak podle mojeho denonu 2106, pokud dám analog vstup 5.1 obchází to všechny DSP včetně všech nastavení a do jednotlivých konců jde čistý signál ze vstupů pouze přes volume, nic víc, žádné omezení. Takhle by se dalo poznat po přehazování beden na jiný kanál, jestli není chycený, nebo jenom omezený nastavením v DSP...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert

Založený: 29 november 2008

PríspevokZaslal: Ut jún 29, 2010 10:34:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebylo by marné sehnat si aspoň testovací CD se sadou kmitočtů od 20Hz, vyřadit korekce a změřit, co ze zesilovače leze. Na to stačí s trochou dobré vůle pro začátek i multimetr z benzínky, pokud má střídavý rozsah. Není vyloučeno, že tam jsou zařazením nějaké funkce basy odříznuty.
Návrat hore
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec

Založený: 17 október 2010

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 21:01:18    Predmet: Odpovedať s citátom

presný ten typ zosilnovača a dvd som mal aj ja,ten zosilnovač máš z technickej strany 100perc,totiž to je na 5.1 zvuk zo subwooferom,na stereo hudbu to vobec sa nehodi,ako ani jeden z receiverov 5.1. Tu yamahu možeš v menu nastavovat kam má basové pásmo posielat či do subwoofre alebo do front repro,nové modely od yamahy maju aj crossover,čo sa dá aj manuálne frekvencia nastavit,pri filmoch DSP funguje velmi dobre ale stereo nedokáže zázraky.
f888
Hifi obsluha

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 11:11:40    Predmet: Odpovedať s citátom

No hej, dal som ho pozrieť do servisu a technik mi povedal, že je všetko v poriadku... Potom nechápem, prečo výrobca v menu dal možnosť nastaviť reprobedne na Large/Small keď po pripojení veľkých reprobední idú basy aj tak len do subwoofera...
Návrat hore
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 18:18:19    Predmet: Odpovedať s citátom

je to yamaha 5.1 ,na to je uplne zbytočné nejaké kvalitné repro ,stačí efektové alebo niečo malé regálové,stereo zosilnovače od yamahy su o troška lepšie
focal nicko
Banned

Založený: 31 január 2010

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 18:23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

no ja mám starí reciever 459 a basi tam rozhodne nechýbajú.

- nastavenie small a large taktiež robí hodne a je to hlavne kôli tomu aby si neodprášil reproduktori malých rozmerov... čomu aj verím, lebo tlačí nehorázne.

- nemá to síce 130W do 4ohm ako uvádza výrobca, ale tych 50 tam je a s tým sa dá tiež narobiť viac škody než úžitku..
Návrat hore
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 18:33:43    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som nedávno mal novu yamahu htr6230 ,a predtým asi 457 ked sa dobre pamatám,mal som na tom jamo s506 ku,hralo to aj basy mal,ale nebolo to nejako extra dobré,ale pre filme to bolo o dost lepšie,myslím basy. na stereo hudbu ja by som to neodporučal,ale ako dom.kino je celkom dobre
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: