Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

PRE 3
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 15:27:26    Predmet: PRE 3 Odpovedať s citátom

Postavil jsem další předzesilovač, který dostal název Dispre Royal Edition (Dispre RE). Konstrukce skříně je shodná s Dispre II (modushop 1U, panel 10mm), a shodný je i napájecí zdroj. Úplně jiná je deska elektroniky, která využívá v signálové cestě pouze tranzistory JFET a MOSFET. Cílem je představit zvukově skutečně high-endový produkt. K dispozici by mohl být pouze jako finální provedení ve skříni.

Dispre Royal Edition - Touch Your High End Wink


Naposledy upravil PMA dňa Ut február 22, 2011 13:28:32, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 16:48:51    Predmet: Re: Dispre Royal Edition Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Dipsre Royal Edition - Touch Your High End Wink


Co si mám představit pod DIPSRE ? Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 16:59:06    Predmet: Re: Dispre Royal Edition Odpovedať s citátom

danhard napísal:
DIPSRE ? Very Happy


Překlep Smile

Podle svitků v servu je to první vzorek..Pěkné macaté mosfety do preampu Very Happy

Nějaká poezie na téma zvuk, případně rozdíl proti D2 ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 17:10:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě že to tam Pavel nevygravíroval Very Happy
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 19:27:53    Predmet: Re: Dispre Royal Edition Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Postavil jsem další předzesilovač, který dostal název Dispre Royal Edition (Dispre RE)....

Když jsem viděl název vlákna, tak mě napadlo, že si Láďa Kratochvíl u Tebe objednal předzesík. Laughing

Nebudu se ptát na technické věci, ale moc by mě zajímalo, o co to hraje lépe, než bipolární verze.
Dá se to nějak popsat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 19:41:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes tu frčí obdélníky, tak nezůstanu stranou. Obrázky ve 2us/d a 400ns/d:
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 20:02:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Milovníkům FFT přidávám CCIF IMD 19+20kHz, ale, bohužel, ani obdélníky, ani limitace, ani IMD toho o zvuku mnoho neřeknou ..... Cool

Jediná možnost je poslech, přímé poslechové srovnání. V klidném prostředí, v postavení beden, kdy se dá hodnotit podání prostoru atd. Ty obrázky, co si tu navzájem ukazujeme, jsou na kočku, dokazují jen to, že autoři obvodů nejsou úplní troubové Cool

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 21:20:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu lepší foto části PCB:
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 21:43:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Uf, som sa zľakol že v tých šváboch sú vystrelené diery Smile
Čo v prípade že skriňu mám a chcel by som vymeniť iba dosku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 22:14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapojení vychází s pre standard two?
Ten jsem slyšel a zvukově to bylo super, o dost lepší než Dispre 2.
I když ani ten není špatný. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 22:39:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Na te fotce je videt, co to je za mosfety... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 07:25:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Zapojení vychází s pre standard two?
Ten jsem slyšel a zvukově to bylo super, o dost lepší než Dispre 2.
I když ani ten není špatný. Wink


Ano. Je to tak, s mírnou modifikací.

Jelikož není použita frézovaná Al skříň, tak jsem zůstal u varianty názvu Dispre. Nedílnou součástí řešení "pre standard II" je právě zmíněná Al skříň.

Zvukový rozdíl mezi all-bipolar a all-fet verzí je velký, dokumentoval to právě poslechový test u Tomáše na chatě. Ideální pro posouzení jsou domácí podmínky a poslech v optimálním poslechovém místě (podání prostoru).

Unobtainiové dvojité fety plánuji nahradit jednoduchými, párovanými.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 08:01:01    Predmet: Odpovedať s citátom

K limitaci v předzesilovači

Bylo by možné ukázat obrázky "měkké" limitace. Ale přiznám se, že u předzesilovače tuto vlastnost nepovažuji za důležitou vůbec.

Předzesilovače se provozují pro max. výstupní úrovně 1Vrms, možná 2Vrms. Nerozumím tomu, jaký význam má chování předzesilovače kolem 25Vp-p. (Jedinou výjimkou snad bylo při použití s áčkovým bufferem PM-A1 se ziskem 1x).

Pokud vím, max. vstupní úroveň 99,9% výkonových zesilovačů je do 2Vrms.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jirik
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 258
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 10:08:50    Predmet: Povzdech... Odpovedať s citátom

Škoda že bude možno produkt objednat pouze jako kompletní zařízení. Koncová cena bude pro spoustu zdejších bastlířů a holoprdelníku (ano včetně mě) závratná. Plně ovšem chápu pohnutky autora obvzláště po zkušenostech z předchozích verzí...

Tento příspěvek prosím berte pouze jako hlasité povzdechnutí Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Nolwendil
Hifi obsluha


Založený: 29 apríl 2010
Príspevky: 40
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 10:49:00    Predmet: Re: Povzdech... Odpovedať s citátom

Jirik napísal:
obvzláště po zkušenostech z předchozích verzí...


Můžeš to nějak rozvézt? Měl p. Macura nějaké špatné zkušenosti se zákazníky, kteří si objednali jen desky s osazovacím manuálem?

Ano, došlo k tomu cca před 1 rokem a 1 měsícem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky MSN Messenger
Nolwendil
Hifi obsluha


Založený: 29 apríl 2010
Príspevky: 40
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 10:49:36    Predmet: Re: Povzdech... Odpovedať s citátom

Nolwendil napísal:
Jirik napísal:
obvzláště po zkušenostech z předchozích verzí...


Můžeš to nějak rozvést? Měl p. Macura nějaké špatné zkušenosti se zákazníky, kteří si objednali jen desky s osazovacím manuálem? Nebo s těmi, co si objednali hotové oživené moduly? Mě třeba Dispre nejvíce láká právě jako ty hotové oživené moduly...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky MSN Messenger
Jirik
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 258
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 10:58:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslel jsem to samozřejmě tak, že se brzy objevily pajcované desky atd. Když bude dodáváno zařízení jako celek, nebude už tak jednoduché aby ho někdo obkresloval (ikdyž nemožné to samozřejmě není). Všemu také pomůže nezveřejnění schématu a to ani zákazníkům, kteří ho stejně nepotřebují jelikož si koupí koncový výrobek stejně jako někde v hifishopu. Navíc člověk který si takové zařízení koupí taky z nějvětší pravděpodobností nebude mít pajcovací pohnutky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
warezo
Hifista


Založený: 14 júl 2009
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 11:05:41    Predmet: Odpovedať s citátom

no neviem s tym pajcovanim, ak na tom bude chciet niekto zaryzovat, tak sa mu investicia do finalu vyplati, lebo samotna doska na predaj nebude a iba doplni dieru na trhu, nic viac.
tiez by som bol aj za moznost len samotnej dosky, ale samozrejme budem respektovat autora. osobne sa mi napriklad doska za Dispre II, vzhladom na to ako to hra, zda lacna...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nolwendil
Hifi obsluha


Založený: 29 apríl 2010
Príspevky: 40
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 11:12:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Když to někdo bude chtít okopírovat, tak je jasné, že to udělá. Na druhou je ale pravda, že když do toho bude muset investovat plnou cenu, tak si to třeba rozmyslí...
Každopádně jsem netušil, že je to kopírování takový problém. Vzhledem k tomu, kolik ta deska stojí, si nedokážu představit, že by ji někdo kopíroval, natož ještě prodával ostatním jako svůj výrobek. To se přece nemůže vyplatit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky MSN Messenger
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 11:40:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen malý dotaz, při plném vytočení potenciometru je zesílení 4x jako u Dispre, nebo jiné ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 11:59:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Max. zesílení je v konkrétním případě zesilovače na fotce 1,1x. Podle přání je možné jej zvolit od téměř libovolně malé hodnoty do max. 10x změnou hodnoty 4 součástek.

Je to dobrá otázka .... Thumbs up

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 12:06:30    Predmet: Re: Povzdech... Odpovedať s citátom

Nolwendil napísal:
Nolwendil napísal:
Jirik napísal:
obvzláště po zkušenostech z předchozích verzí...


Můžeš to nějak rozvést? Měl p. Macura nějaké špatné zkušenosti se zákazníky, kteří si objednali jen desky s osazovacím manuálem?


Ano, došlo k tomu cca před 1 rokem a 1 měsícem.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 12:13:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Samotná deska asi nebude (téměř jistě ne), modul je na zvážení. Finál je možný.

Jeden z důvodů, proč nebude deska, je i to, že je nutné individuálně vybírat odpory podle strmosti FETů a je nutné párovat FETy. Tudíž nelze do rozpisky předepsat hodnoty některých odporů. Vím předem přesně, co by to znamenalo. Nemám zájem, aby to bylo "masové" zapojení se vším všudy. Nejsem pak schopen garantovat výsledky.

Další a neméně závažný důvod je to, že jde o opravdu high-endový předzesilovač, i když se toto vysvětlení nemusí líbit, a zejména u těch, jejichž výstupem je graf ze simulátoru, bude nepochopitelné a neakceptovatelné. To ovšem tak je.

Význam to má až od určité "laťky" aparatury. Cena bude vycházet čistě z toho, že jde o vyšší třídu, než je Dispre 2. Lze počítat s poměrem cca 2 : 1.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 12:38:59    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Samotná deska asi nebude ....

... Další a neméně závažný důvod je to, že jde o opravdu high-endový předzesilovač, i když se toto vysvětlení nemusí líbit, a zejména u těch, jejichž výstupem je graf ze simulátoru, bude nepochopitelné a neakceptovatelné.


Pavle, rozumím všem důvodům technickým (párování) i obchodním (kopírování). Nemám ani problém s tím to akceptovat a už vůbec nechci vést nějakou polemiku. Všechno je v naprostém pořádku, ale jak jsi správně předpokládal, nedaří se mi rozšifrovat tu větičku o High-Endu. Mohl bys alespoň malinko naťuknout, jak je to myšleno ?
(pouze pro mé poučení, nebudu to nijak komentovat.)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 12:55:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám tím na mysli charakter zvuku, spojený s některými přístroji vesměs z vyšší až vysoké cenové kategorie. Může to být jak lampový, tak polovodičový přístroj. Dost těžko se to vysvětluje, což na druhou stranu úplně chápu. Důsledkem je to, že můžeš hrát podstatně více "nahlas" (objektivně, ve Voltech a Wattech Laughing ) bez toho, že bys měl nepříjemný, únavný a ukřičený pocit ze zvuku.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 13:05:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za vysvětlení, tohle jsem opravdu nemohl odhadnout. Teď už je to jasné...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 22:37:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle, já si pořád myslím (a myslet určitě nepřestanu), že předzesilovač bez přepínání vstupů není zrovna dobrý nápad. Možná by nebylo od věci udělat takovou menší anketu a zeptat se lidí, komu opravdu stačí jeden vstup a kdo by jich chtěl víc. Troufám si tvrdit, že výsledek je předem jasný. Argument, že relé v cestě signálu nepředvídatelně zhoršuje zvuk moc neberu, ale pokud připustím, že by to tak opravdu bylo, tak já osobně chci "o procento" horší zvuk a o "tisíc procent" lepší ovládací komfort Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 23:12:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Obšák napísal:
Pavle, já si pořád myslím (a myslet určitě nepřestanu), že předzesilovač bez přepínání vstupů není zrovna dobrý nápad. Možná by nebylo od věci udělat takovou menší anketu a zeptat se lidí, komu opravdu stačí jeden vstup a kdo by jich chtěl víc. Troufám si tvrdit, že výsledek je předem jasný. Argument, že relé v cestě signálu nepředvídatelně zhoršuje zvuk moc neberu, ale pokud připustím, že by to tak opravdu bylo, tak já osobně chci "o procento" horší zvuk a o "tisíc procent" lepší ovládací komfort Cool

Mám stejný názor a ještě k tomu přidám, že ne každýmu se líbí ten poněkud "zvláštní dyzajn" s jedním asymetricky umístěným hmatníkem.
Prodej osazených modulů určitě přiláká víc zákazníků. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Pi apríl 30, 2010 23:30:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Obšák napísal:
Pavle, já si pořád myslím (a myslet určitě nepřestanu), že předzesilovač bez přepínání vstupů není zrovna dobrý nápad. Možná by nebylo od věci udělat takovou menší anketu a zeptat se lidí, komu opravdu stačí jeden vstup a kdo by jich chtěl víc. Troufám si tvrdit, že výsledek je předem jasný. Argument, že relé v cestě signálu nepředvídatelně zhoršuje zvuk moc neberu, ale pokud připustím, že by to tak opravdu bylo, tak já osobně chci "o procento" horší zvuk a o "tisíc procent" lepší ovládací komfort Cool

Mám stejný názor a ještě k tomu přidám, že ne každýmu se líbí ten poněkud "zvláštní dyzajn" s jedním asymetricky umístěným hmatníkem.
Prodej osazených modulů určitě přiláká víc zákazníků. Wink

Cool jestli tomu správně rozumím, tak pro Pavla je prvořadá kvalita zvuku. Ne že by to nešlo udělat s přepínáním vstupů tak, aby to zvuk nedegradovalo , ale má to jeden háček, ... už to pak nezaplatíte ... Guitar
a ten dyzajn má taky něco do sebe, je nezaměnitelnej Laughing nebuďme otroky spotřebky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So máj 01, 2010 08:14:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Very Happy Very Happy Kdo chce prepinat vstupy, ten se musi poohlednout jinde, treba po srolovi, ten to umi -))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Ďalšia
Strana 1 z 13

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist