Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

PRE 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 19:37:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za zpětnou vazbu, pánové.

Zajímavé je, co hodnota 10pF dělá. Vyrovnává fázovou charakteristiku Loop Gainu poblíž kmitočtu 1MHz.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 13:20:24    Predmet: PRE3 - zkušenost Odpovedať s citátom

Taky jsem postavil PRE3 a musím tady Pavlovi Macurovi vyslovit uznání a poděkování. Zvukově je to opravdu skvělý předzesilovač.
Ve srovnání s bipolárním Dispre 2 je zvuk znatelně přirozenější, jemnější a "klidnější". Dále mizí částečné stopy nepříjemnosti v některých vypjatých pasážích hudby a láká to k poslouchání více nahlas. Zvuk je pohodový, ale přitom přesný, bohatý a plný přirozených barev. Prostor je výborně vykreslený.

Zkusil jsem taky odpojovat kompenzační kapacitu C2/ C102, a musím říct, že mé poznatky jsou zatím trochu jiné, než se tady psalo. Už při prvním poslouchání se zapojenou původní hodnotou kondenzátoru C2/ C102 jsem si říkal, že nemůže být řeči o tom, že by nějaké nástroje neměly šťávu nebo tak nějak. Naopak, se zapojeným kondenzátorem 27 pF je u mně bohatý, plný a dobře zaostřený zvuk. Bez kompenzačního kondenzátoru mám hůře vykreslený prostor, trošku mázlé kontury a jako by tam něco chybělo (středy?). Celkově je to pocit zmenšení zvuku. Jeví se to stejně na klasice i na rocku. Musím však říct, že ten rozdíl je u mně poměrně malý, čekal jsem mnohem výraznější změnu. V každém případě bych dal přednost variantě s kondenzátorem. Mám tam zatím keramiku 27 pF NPO. Chci koupit ještě menší kapacity a ke srovnání se vrátit. Rád bych zkusil i MICA a polystyren.
SILVER MICA by měli mít v GESu, ale kde koupit polystyren (styroflex)? Zítra budu mít cestu do Prahy, tak bych rád něco sehnal, pokud mi vyjde čas. Poradí někdo kde?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 13:26:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Martine,

něco jsem našel v GES

http://www.ges.cz/cz/kondenzatory/slidove-kondenzatory/X6S.html

http://www.ges.cz/cz/kondenzatory/keramicke-kondenzatory/X6R.html

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 13:33:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, o těch slídových (MICA) a keramických vím.
Ale co ten polystyren (Styroflex)? Ten jsem nikde nenašel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 13:38:29    Predmet: Odpovedať s citátom

V takto malých hodnotách se pokud vím nedělají. Wink
Myslím že začínají na 100pF

_________________
BW801, SPaudio P1, SPaudio A400, HTPC; SPaudio D1, LC1 repro kabel.
www.revize-hc.cz
www.customworks.cz
www.spaudio.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 13:54:35    Predmet: Odpovedať s citátom

MaK napísal:
Jo, o těch slídových (MICA) a keramických vím.
Ale co ten polystyren (Styroflex)? Ten jsem nikde nenašel.


U mě, jestli se chceš zastavit. Pošli mail.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 15:40:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Styroflexove kondy muzou mit trochu jine nectnosti dane konstrukci.
Ve vyprodeji http://www.pesimat.cz/p_info/1462-tgl-5155-63v/

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 16:24:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky, zkusím se stavit u PMA.

Jinak ten PESIMAT má v nabídce na stránkách zajímavé "poklady" Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 16:27:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty TGL51-- mají špatné kontaktování a šumí nebo něco podobného ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: So november 12, 2011 11:54:27    Predmet: kompenzace Odpovedať s citátom

Myslím, že tady ještě dlužím výsledky z poslechového porovnání kondenzátorů. Proběhlo to sice už před 3 týdny, ale nějak jsem pak už nenašel čas na Slovanet.
Takže, porovnával jsem stříbřenou slídu (MICA) a polystyrén (Styrofkex), v hodnotách, co se mi podařilo sehnat. MICA 10 pF a 22 pF, Styroflex 15 pF a 27 pF. Vítězem se stal ..., ne, není to MICA, kterou jsem favorizoval, je to Styroflex 27 pF.
A chtěl bych říct, že se mi potvrdilo, co jsem psal už na začátku, a co příliš nesedělo se zkušenostmi ostatních. Nižší kapacity u mně nevedou k živějšímu zvuku, ale spíše naopak. Nejtransparentnější a nejotevřenější zvuk bez jakýchkoli negativních stránek jsem dosáhnul se Styroflexem 27 pF (skutečná změřená kapacita byla 24,5 pF a 26,5 pF) a tyto kondy už tam zůstaly. Jsou sice v patici, takže další experimenty jsou možné, ale já jsem naprosto spokojený. Vždy, když jsem od té doby poslouchal hudbu, byl jsem "very happy" Very Happy
Tento PRE se Pavlovi Macurovi opravdu povedl Good job
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po november 14, 2011 09:10:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Maku, použil jsi ten styroflex 27pF na 63V či 630V z toho Pesimatu? Jak je velký zvukový rozdíl mezi styroflexem, slídou a keramikou?
Díky.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opamp
Hifista


Založený: 12 február 2010
Príspevky: 204
Bydlisko: Černé /rudé Kladno

PríspevokZaslal: Po november 14, 2011 10:35:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Škoda, že se neporovnávaly kondenzátory různého provedení, ale stejné kapacity. Takhle nevíme, co vlastně mělo jaký vliv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Po november 14, 2011 22:10:47    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:
Maku, použil jsi ten styroflex 27pF na 63V či 630V z toho Pesimatu? Jak je velký zvukový rozdíl mezi styroflexem, slídou a keramikou?
Díky.


Styroflexy nebyly z Pesimatu, získal jsem je díky PMA. Nevím, na jaké jsou napětí, ale tipoval bych těch 63 V, jsou docela maličké (průměr 2 - 3 mm, délka 8 mm).
Zvukové rozdíly nejsou velké. Navíc jsem k tomu přistoupil čistě pragmaticky a na systematické zjišťování rozdílů způsobených změnou typu kondenzátoru jsem rezignoval. Ono to ani nebylo dost dobře možné, protože jsem ve slídě a polystyrénu měl k dispozici jen po dvou nestejných hodnotách a na keramiku jsem se ve druhém kole vykašlal. MICA kondenzátor měl dost silné vývody, které roztáhly kontakty v dutinkách a poměrně tenké nožky keramiky tam už neměly dobrý kontakt. Na ještě slabší vývody Styrflexu jsem musel napájet krátké silnější "kolíky". Po zjištění, že Styroflex 27 pF hraje skvěle a nejlépe ze všech, jsem se na další pokusy vybodnul.
Tímto dávám za pravdu i opampovi, že není zcela jasné, co mělo jaký vliv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po november 14, 2011 22:54:55    Predmet: Odpovedať s citátom

27 p má vliv na zvuk...hezký...na běžných hodnotách souástek tedy posuzuješ rozdíly v regionu minimálně stovek kiloherz...bravo,,,šum růstu trávy je setsakra zapeklitá věc,,, Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Po november 14, 2011 23:20:09    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
27 p má vliv na zvuk...hezký...na běžných hodnotách souástek tedy posuzuješ rozdíly v regionu minimálně stovek kiloherz...bravo,,,šum růstu trávy je setsakra zapeklitá věc,,, Laughing


Ačkoli dlouho tvrdím, že "vše je slyšet", v tomto případě jsem od začátku psal, že vliv kompenzační kapacity je u mě poměrně malý. Na rozdíl od jiných.
Neříkej, že jsi nečetl celé vlákno. Nebo jsi už zapomněl? Smile
A raději nechtěj, abych se začal rozepisovat o tom, co má větší vliv na zvuk Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut november 15, 2011 18:22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

PD evidentně stačí juknout na grafy, a ihned ví, co jak hraje Very Happy Třeba rozdíl mezi BJT, JFETem a MOSFETem na vstupu. To taky roste tráva?? Confused

Nebo pračka? Co naměříš (PD) po zařazení pračky? Můžeš to ukázat? Další tráva?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut november 15, 2011 18:25:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Šlo by upřesnit o jaké šlo styroflexy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut november 15, 2011 19:38:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne, to není růst trávy a milerád to každýmu předvedu, výměna bude prakticky okamžitá, protože mám v TYA snadno výměnný vstupní moduly a tedy porovnání je relativně objektívní ( a neargumentujte mi potřebou současný výměny deseti dalších věcí, to bychom se nikam nedostali ). Že je slyšet pak rozdíl, uslyší každej...
Ale NIKDY jsem neslyšel rozdíl mezi enpénulkovou kompenzací a stejnou hodnotou polystyrénovou ( kromě případu, kdy tenhle skvost německých soudruhů měl blbej dotek a zesilovač jím osazenej proto kmital nebo se projevoval mikrofoničností. Slyšíš-li to ty, milerád si to přijdu poslechnout....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: So november 19, 2011 22:48:24    Predmet: Odpovedať s citátom

http://conradhoffman.com/cap_measurements_100606.html
_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2011 22:09:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tak, kondenzátory jsou nevyzpytatelné součástky. Jakýkoliv kondenzátor v signálové cestě je nejlépe vůbec nepoužít. Jsou nelineární s teplotou, vlhkostí i kmitočtem. DA je problém sám o sobě. Když už kondenzátor, tak polypropylén, polystyrén (styroflex) nebo teflon.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2011 23:02:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Když vybavíš každý stupeň ss detektorem, pak se na vazebák opravdu můžeš vybodnout...problém vznikne u flašek, neboť musíš přesvědčččit skleněný hlavy, že by měly přejít na symetrický napájení - už slyším ten šum v úlu... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2011 23:06:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně tak. A na zpětnovazebním kondenzátoru je téměř plný výstupní napětí - tím se situace liší od vazebního kondenzátoru - k horšímu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 21, 2011 06:58:26    Predmet: Odpovedať s citátom

A o čo sú horšie všetky "nelinearity" napr. NPO kompenzačného kondenzátora na 500V než rádovo horšie vlastnosti parazitnej Cgd kapacity napr. mosfetu v rozkmite? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Po november 21, 2011 07:42:30    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
A o čo sú horšie všetky "nelinearity" napr. NPO kompenzačného kondenzátora na 500V než rádovo horšie vlastnosti parazitnej Cgd kapacity napr. mosfetu v rozkmite? Smile


zobral ste mi to z klávesnice Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 21, 2011 19:00:59    Predmet: Odpovedať s citátom

BV, babaudio:
pánové, to je zásadní rozdíl. Ten tranzistor tam prostě je, jeho výměna za jiný by byla obtížná, znamenala by změnu pracovních bodů, samé komplikace. Laik by ta ani nezvládl.
Zato kondenzátor, to je jiná! Má to jen dvě nožičky, dají se koupit různé typy a hurá do experimentování. Znalosti nejsou třeba, stačí dobré zlaté uši.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 21, 2011 20:11:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno sú v tom zapojení iné výhody.
Viac či menej dominantné, neviem ani či sú merateľné alebo počuteľné. Tie Vám však PMA neprezradí, tak skúste dumať ďalej. Skúste ich analyzovať bude to zaujímavejšie čítanie, než to podpichovanie...
Mám pocit, že Coffe na ne prišiel pri jednej polemike počas prechádzky lesom na Hradišti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 21, 2011 20:56:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale vůbec nejde o zapojení, to je, jaké je a nějak to funguje.
Jde o to hledání zvukových rozdílů při přehazování kondenzátorů různého druhu v jednotkách pikofaradů.

Všimněte si pikantního rozdílu.

V některých případech je každý, kdo nevlastní patřičný diplom, beznadějně diskvalifikován z jakékoliv diskuze jako nevzdělanec a primitiv.

Jindy je velmi amatérský přístup chválen a vítán, pokud stojí na správné straně barikády a bojuje za pozice "my jsme ti slyšící, strčte si své měřáky do ..."

Motivace, viz udržitelný rozvoj, nechci se opakovat....

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Po november 21, 2011 21:16:44    Predmet: Odpovedať s citátom

to OPA:
2 thumbs up

_________________
BW801, SPaudio P1, SPaudio A400, HTPC; SPaudio D1, LC1 repro kabel.
www.revize-hc.cz
www.customworks.cz
www.spaudio.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Po november 21, 2011 22:27:03    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Jde o to hledání zvukových rozdílů při přehazování kondenzátorů různého druhu v jednotkách pikofaradů.
...

Jindy je velmi amatérský přístup chválen a vítán, pokud stojí na správné straně barikády a bojuje za pozice "my jsme ti slyšící, strčte si své měřáky do ..."


Nezlob se na mě, Vláďo, ale to je opravdu velice laciný příspěvek.

Tak za prvé. Smiř/smiřte se s tím, že od určité kvalitativní úrovně reprodukční sestavy (rozlišení, transparentnost, čistota...) je ve zvuku skutečně slyšet prakticky jakákoli změna v řetězci. S tím žádné ironické příspěvky nic nenadělají, bohužel. A o nějaké hledání zvukových rozdílů tady nejde. Ty rozdíly není třeba hledat, ty tam prostě jsou.
Konkrétně k těm zpětnovazebním kondenzátorům - změna hodnoty v řádu desítek procent (desítek pF) v každém případě slyšet je. O jednotkách pikofaradů tady nikdo nemluvil. A jestli je slyšet materiál kondenzátoru? Obecně řečeno, v určitých případech je to se 100%-ní jistotou. V tomto konkrétním případě nevím. Jestli sis všimnul z mých minulých příspěvků, neporovnával jsem různé druhy kondenzátorů při stejné kapacitě. Protože hledání rozdílů mi osobně může být ukradené. Jde mi hlavně a především o výsledný zvuk. A jestli mi styrofflex 27 pF hrál výborně, neměl už jsem zapotřebí zkoumat, jestli u keramiky NPO uslyším rozdíl. Protože to stojí dost času a námahy, a čas je drahý. Kdybych chtěl opravdu hledat zvukové rozdíly přehazováním kondenzátorů, tak bych si s tím tu práci dal, to mi věř.

Za druhé, "my slyšící" můžeme být s diplomy, bez diplomů, zkušení obvodáři nebo jen poučení laici. O žádné barikády tady nejde, ty tady teď možná zkoušíš stavět Ty. Pokud narážíš na PMA, tak on byl kdysi v minulosti taky hlavně ten s těmi měřáky. Ale když postupem doby zjistil další skutečnosti, dokázal se posunout. Toho já si velice cením, schonosti vyvíjet se v názorech a ne si jen dogmaticky trvat na někdejších svých dávných "pravdách". To bychom si mohli připomenout, že kdysi dávno se taky tvrdilo, že všechny CD přehrávače přeci musí hrát stejně, že?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po november 21, 2011 22:55:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Těch 27p je v čem a na jaký pozici, Maku ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Ďalšia
Strana 11 z 13

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist