Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Grado-mal by mať tie svoje skutočne každý?!? áno/nie, prečo?
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Št júl 01, 2010 21:01:55    Predmet: Grado-mal by mať tie svoje skutočne každý?!? áno/nie, prečo? Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Sračky menom Gradá nekupuj, maximálne stojí za pozornosť SR 60 alebo SR 80. Vyššie modely sú umelo predražené sračky postavené na rovnakom základe ako nízke modely len sú väčšie a nejaká tá lepšia súčiastka. Kvalitou na konkurenciu vo svoje triede totálne nestačia.


magistre
---nemôžem si pomôcť, ale brutálne (ale naozaj brutálne) na mňa zapôsobila vyššie citovaná veta!

Zvädčša...totižto prevláda názor, že: "Každý by mal mať vo svojom slúchadlovom inventári aspoň jedny Grada" Embarassed

Nuže...čo na to povieš (respektíve poviete, aj ostatní) Question

Už mám svoj uzavretý (ale univerzálny) modelček Senn HD25 C-II a tak do budúcna v hľadáčiku chcem buď nejaké IEM-ky, alebo niečo otvorené/polouzavreté, a ako taká začiatočná vec ma (okrem ATH, AKG atď) napadli práve Grada....

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi júl 02, 2010 07:59:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Napsal to moc tvrdě, ale asi je to tak. iGrado za 1K Kč v poho, SR60 ještě taky jdou, ale už takové 225ky jsou relativně drahé a nehrají bůh ví co. Na druhou stranu, 325i jsem ve slabé chvíli koupil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jibu
Hifista - pokročilec


Založený: 23 február 2010
Príspevky: 280
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Pi júl 02, 2010 19:20:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Můžu se zeptat kolik % by dostaly v žebříčku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi júl 02, 2010 19:41:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Úryvek z nedokončeného (jen nenapsaného) testu sluchátek vyšší třídy:

Grado SR325i 77%
Trochu uřvanější středy, ale super přesné basy, dobré výšky, tenčí hlasy, plastické zvukové podání, sluchátka jsou lehká

třeba to někdy dopíšu ... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jibu
Hifista - pokročilec


Založený: 23 február 2010
Príspevky: 280
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 09:51:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdo neměl Němku neví co je láska, kdo neměl Grado neví co je hifi, takže tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 12:04:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemku?, fujtajbl...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 15:42:35    Predmet: ........ Odpovedať s citátom

Jibu napísal:
Kdo neměl Němku neví co je láska, kdo neměl Grado neví co je hifi, takže tak.


ja som zas počul, že Rómku...a predsa ju nemám záujem "vyskúšať" Laughing

ale ide mi o iné:

PREČO...sú tie Gráda také, že bez nich povedzme nevieme, čo je hifi, a pod., ďalej, na aký štýl hudby sú podľa Vás práve také naj a nezameniteľné? Kdesi som čítal, že na rock....

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 17:16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

cigan - ten ti smrdi - a zlodej nie ?

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 17:20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
cigan - ten ti smrdi - a zlodej nie ?



Question Question Question
"Smrdí".....to som ako kde napísal?

WTF ?!?

Tento príspevok si žiada poriadne vysvetlenie!

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Jibu
Hifista - pokročilec


Založený: 23 február 2010
Príspevky: 280
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Ne júl 18, 2010 08:24:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Domnívám se že stále dokola pleteme hrušky a jablka, nepochybuji o tom že zesilovač Grado je podvod, na tom není co řešit, ale to nic nevypovídá o kvalitě nebo nekvalitě sluchátek Grado. Doporučuji poslechnout jsou velmi muzikální, což se nedá změřit, zvážit, spočítat, když vám sednou jsou na kytarové kapely nebo jazz skvělou volbou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Ne júl 18, 2010 08:57:49    Predmet: ? Odpovedať s citátom

Jibu napísal:
Domnívám se že stále dokola pleteme hrušky a jablka, nepochybuji o tom že zesilovač Grado je podvod, na tom není co řešit, ale to nic nevypovídá o kvalitě nebo nekvalitě sluchátek Grado. Doporučuji poslechnout jsou velmi muzikální, což se nedá změřit, zvážit, spočítat, když vám sednou jsou na kytarové kapely nebo jazz skvělou volbou.


podvod? čiže ako pajcli niekoho vynález/copyright/know-how/whatever?

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne júl 18, 2010 09:06:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Podvod na zákazníkov - predáva sa to za drahý peniaz a vydáva sa to za high-end (ten zosilňovač), pritom je tam jeden operák, toto zvládne urobiť každý, kto udrží v ruke spájkovačku a vyjde to na pár drobných. Prevedenie podľa obrázku je tiež "high-end". Už to tu bolo na fóre preberané.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Ne júl 18, 2010 09:34:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Podvod na zákazníkov - predáva sa to za drahý peniaz a vydáva sa to za high-end (ten zosilňovač), pritom je tam jeden operák, toto zvládne urobiť každý, kto udrží v ruke spájkovačku a vyjde to na pár drobných. Prevedenie podľa obrázku je tiež "high-end". Už to tu bolo na fóre preberané.


OK, takže....drbať na to.

Venujme sa slúchadlám, tie Gradu zjavne idú lepšie Cool

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne júl 18, 2010 23:29:59    Predmet: Odpovedať s citátom

no moment, aj ten zosak bol audiofilsky a neuveritelne "muzikalny" - presne ako tie ich sluchatka - pokial to niekto nerozmontoval ...
nechapem ako moze byt niekto tak naivny mysliet si ze tie sluchatka su o niecom inom - "tam bol k nam uz pan grado milosrdny a neosral nas"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Po júl 19, 2010 08:44:45    Predmet: ..... Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
no moment, aj ten zosak bol audiofilsky a neuveritelne "muzikalny" - presne ako tie ich sluchatka - pokial to niekto nerozmontoval ...
nechapem ako moze byt niekto tak naivny mysliet si ze tie sluchatka su o niecom inom - "tam bol k nam uz pan grado milosrdny a neosral nas"


no dobre teda, podľa viacerých z Vás, je asi celá produkcia fy.Grado postavená na masívnom placebo efekte!?! Tak rozoberte nejaké slúchadlá, spravte pitvu ako tomu zosáku, spravte podobný obrázok, a upnite to na hifi/audio fóra-rozpútajte diskusie, nekupujte ich produkty a čo ja viem čo ešte (doplňte si) Shocked

Alebo Question Exclamation Question

ferenc
: ak som Ti správne videl v profile, si z Trnavy (alebo okolia) ? Ja sa tu momentálne nachádzam tiež, tak tieto a iné audio/hifi veci s Tebou rád preberiem pri nejakom dobrom nápoji (preferujem whisky, ale dám si hocičo), a trebárs ak máš aj nejaké slúchadlá, čo som ešte nemal možnosť počúvať, a si ochotný mi ich predstaviť....bude mi cťou Wink
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ďalej, aby ste reagovali a diskutovali, treba Vás vyprovokovať:

takže, za niečo stoja od Grado tak akurát: SR60i, SR80i

patria tam ešte aj SR125i, SR225i či SR325i Question

Alebo tie už patria do tej kategória predražených a nič moc hrajúcich Question

PS: Ak je to takto s produktami fy.Grado, nie je to náhodou tak aj u ostatných výrobcov (že keď rozoberieš zosák/slúchadlá/whatever....ostaneš nemilo prekvapený) Question

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Po júl 19, 2010 19:37:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jediná Grada co jsem slyšel na slušné sestavě byla HF2 a musím říct že jsem z nich moc nadšený nebyl ani mi nepřišli jako nějaká nutnost. Ovšem nevím jak moc se HF2 liší od ostatních Grado.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ut júl 20, 2010 05:35:26    Predmet: odpo Odpovedať s citátom

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše, pozrite čo som o Gradách napísal vo fóre o GS a PS 1000. Obe som počul vo Viedni a proste sklamanie. Napísal som to v jednom vlákne:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=7057&postdays=0&postorder=asc&start=60

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=7057&postdays=0&postorder=asc&start=90

Poviem ti to na tvrdo, posledné tri high endy Praha, teda roky 2008, 2009 a 2010 som očakával, že tovar, ktorý je pomerne obtiažné vypočuť, vidieť, bude distribútor a jeden z hlavných organizátorov výstavy tak pozorne prezentovať, že audiofily sa nebudú vedieť vynabažiť z nich. Ovšem, v roku 2008 boli sluchátka vystavené za zamknutou vytrínou, aby si ich videl a to je tak všetko. Distribútor po skončení výstavy bol ochotný ti ich „pri balení“ dať na chvíľu kdesi vypočuť (s mega ochotou jeho ľudí pri tebe stáť ... Smile) iba vtedy, ak by si prejavil veľmi seriózny záujem o kúpu. Inak sa s tebou ani nebavil. V roku 2009 to dopadlo tak, že vystavil v jednej mega veľkej miestnosti na stole papierové otvorené krabice s Gradami na pozretie, ale nikde nič aby si ich mohol vypočuť. Pozrieť, zobrať do ruky (s patrnou dávkou nadšenia hostesky ... Smile) a maximálne tak vypočuť na MP3, mobile a pod. A tento rok bol opäť vrchol strápnenia. Na 24. resp. 11. poschodí mi v stánku Finale Audio povedali, aby som šiel na tretie poschodie, tam niečo niečo, lebo oni tu majú svoje čo prezentujú a ostatok neriešia. Fajn, išiel som na tretie poschodie a keď som sa na ne opýtal, že kde sú vystavené aby som si vypočul (nikde som ich nevedel nájsť), tak perzóna z Finale audio mi cinicky povedala, že proste im nedošli, vraj v Rakúzku alebo kde im to na colnici uviazlo či čo. Proste ich tu nemajú. Myslím, že idiotskejšiu výhovorku som ešte nepočul. To je asi tak ako keď Ferrari by povedalo, že nemôže pretekať na GP Nemecka lebo im formulka proste niekde na ceste „uviazla“. Obrázok si každý môže urobiť sám. A to isté platí aj o High Ende vo Viedni, kde ich distribútor prijal opatrenie, že pred dôležitými výstavami vyššie modely dodá len pre veľmi serióznych zákazníkov, aby sa nezopakoval trapas z roku 2009, ako som písal.
Poviem to navtvrdo, aká firma môže takéto veci robiť, seriózna alebo tá čo má sračky? Seriózna firma ako Beyerdynamic alebo Sennheiser, STAX, nemá problém svoje kone ukázať aby si si ty nestranný urobil svoj názor. Veď si spomeňte ako HD 800 či T1 boli vystavené a kto tam bol mohol vziať do ruky a počúvať. Kvalitná práca sa proste pochváli sama. Ak sú dobré, tak ich audiofily ocenia, ak nie, tak žiadna „hra“ im nepomôže. Takže tak.

Kuba4 Gradá sú proste známa značka, technológicky proste už zostarli a Grado nevie sa pohnúť z miesta. Kým HD 800 a T1 prišli s úplne novým konceptom ktorý im dáva možnosť inovovať a posúvať technickú stránku veci na kvalitatívne vyššiu úroveň, Grado zaspal na riešení tak 20-30 rokov starom. Grado má fenomenálny audiofislký sluch a vie fenomenálne sluchátka vyladiť, to je tá ich ľúbozvučná muzikálnosť, ovšem, robí so starým konceptom. O cene sa povedalo všetko. Ak by mal Grado súdne racionálne myslenie, mohol vstúpiť do konzorcií, konglomerácií a tam proste pre výrobcov vyladievať, povedzme pre Denony, otvorené jeho, uzavreté Denony, s tým, že ťažil by z technických inovácií a dostupností materiálu. Za rozumnú cenu by to bolo o inom. Ale to je jeho problém, ja som zákazník a ja som pán svojich peňazí do čoho ich investujem.

Jibu – ja mám fantastickú priateľku zo Slovenska a som spokojný. Takže vravím, kto nemal priateľku Slovensku nevie čo je láska. Úprimná, verná, otvorená, priateľská, milá, nežná ...

casioa5302ca – jednoducho povedané, Grado je súčasť hifi techniky, je v zlatej knihe audio techniky, sluchátkológie, ovšem, všetko má svoj rúb a líc. Dnes je na poli super high endu tvrdá konkurencia a Grado nemá sa kam pohnúť. Buď príde s úplne novým inovatívnym konceptom, alebo proste bude releasovať kúsky pre svoju skalnú klientelu, ktorú v USA má veľmi početnú a pritom bude takej onakej kvality. Doby, kedy sa vravelo, že keď si nepočul vrcholné Gradá tak nevieš čo je super high end, referenčná kvalita, sú proste už dávno preč. Kedysi tam boli dve či tri firmy, dnes ich tam je pomaly k desiatke, takže konkurencia je tvrdá.

Ferenc – Plne s tebou súhlasím. Máš rôzne názory na mňa, ale keď napíšeš skvelú vec tak vždy som to pochválil.

Jibu – poviem to natvrdo. Vieš si predstaviť aby Ferrari robilo jeden model auta ako úplný šit, podvod a druhé ako super špičkové nadupané fáro? To proste nejde. Je to stále tá istá firma. Seriózna firma robí všetko preto, aby svoj produkt bol čo najlepší, nepripúšťa si vyrábať sračky. Ferrari by ani nenapadlo robiť niečo také ako Grado so zosíkmi a pritom aby niekto „obhajoval“ sluchátka. To proste nejde. Komunita Ferrari nadšencov by podvrh od Ferrari nikdy neprijala. Takže tak.

Slimak – to súhlasím. Ono to platí aj o sluchátkach, len trochu v inom kontexte. Pozri čo stoja SR 225i a čo stoja GS 1000, čo stoja SR 325i a čo stoja PS 1000. V zásade ten istý materiál (až na „pribalenie“ lepšieho kábla), len sú očne proste väčšie a preto aj ďaleko väčšia cenovka. Racionálno pre plus 70 percent pre PS 1000 je proste nulové.

Ferenc – súhlasím. Presne ako vravíš. Grado výrobky sú proste odrb na zákazníkoch. Vyladené shiity a patričná dávka naivity audiofilov ktorí nevedia o čo ide. Na head-fi som napísal zopár príspevkov na Gradá a pác, mal som na týždeň „ban“. Je to veľmi rafinovavý floof, lebo nikto nevidel, nepočul, tajupĺno okolo niečoho, sprostredkované info pričom sa najviac ukazuje iba to, čo chcú aby ľudia počuli.

casioa5302ca – whisky? Mám práve v chladničke Thajskú whisky, takže dalo by sa urobiť skvelý audiofilský event ... Smile Je čo naliať.

Bína – to by si nebol ani z GS 1000 a PS 1000. Je to celé postavené na subjektívnom cítení a „marketingu“ okolo toho. Prvotná ľúbozvučnosť, ale keď začneš seriózne porovnávať tak proste odpadneš od Gradoviek. Už high end špunty majú ďaleko lepšie vyváženie (balanc) než ktorékoľvek Gradá. Veď sám poznáš JH Audio 13 ... Smile

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut júl 20, 2010 06:00:03    Predmet: Re: odpo Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Ferenc – Plne s tebou súhlasím. Máš rôzne názory na mňa, ale keď napíšeš skvelú vec tak vždy som to pochválil.


no, to si ma teda fakt potesil kamo - karma na fore mi zavratne stupla Wink
skus ma nabuduce ignorovat, prospeje to obom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: St júl 21, 2010 10:56:56    Predmet: .... Odpovedať s citátom

Fajn, čiže ak to správne chápem, nad SR325i to nie je hodné tých peňazí.... Question

magistre
- inak ten Tvoj posledný príspevok bol asi najlepší vôbec, čo som tu od Teba čítal Cool hádam Ti stúpne karma Razz

-thajská whisky...fúhaa, to si ani netrúfam odhadnúť, čo to bude zač

ale
každopádne, nejaké to stretnutie by som dal (a rád), hoc i len na báze "prinesieme čo máme, a budeme to počúvať", a cenil by som si to oveľa viac, ako návštevu CanJam-u...keďže by to bolo bez toho blbého pozlátka a amerických úsmevov (teda, aspoň dúfam) Cool


to head-fi.org: ja tam mám momentálne viac ako týždeň ban za svoj podpis, ktorý môžete vidieť aj tu ("Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics, even if you win you're still retarded")...zmazaný bol môj akýkoľvek pokus brániť sa, akákoľvek obhajoba a vysvetlenie...dokonca sa unúvali mi odpovedať, že po nejakém 5 emaili, že čo to má asi znamenať, odpovedal mi sám "veľký" Jude Mansilla (zakladateľ head-fi.org) že môj podpis je ofenzívny. Ja som mu odpovedal, že ofenzívne je skôr ich správanie sa voči mne a akejkoľvek diskusii a pluralite, a že ak je tomu tak, tak sa kľudne vzdám pôsobenia na ich stránke, a budem ju maximálne čítať ako hosť. Už x-dní žiadna odpoveď. Chalanko je totálny Grádo-boy, takže...chápem ten ban pre magistra

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St júl 21, 2010 12:59:42    Predmet: o čom sú Gradá, otvorenie očí nad vecou Odpovedať s citátom

Jednoznačne. Bez debaty to nie je hodné tých prachov. Ani náhodou. Veď si zober K 701 čo stoja a RS1. A pritom zvuková kvalita K 701 je proste výborná... AKG určite nerobí K 701 so stratou, je to tvrdo komerčná firma. Nič ma nepresvedčí že RS1 stoja čo stoja keď v princípe je to rovnaký koncept ako SR 225i len väčšie a inak vyladené. O GS 1k a PS 1k ani nehovoriac. Stejný základ, len na oko väčšie a určitým smerom vyladene. Keď by za tým nebol pes, tak by boli vystavované a dostupné k vypočutiu, podobne ako HD 800, T1 ... Pri Gradách racionálna cena je za modely iGrado, SR 60 prípadne SR 80, ale to ostatné už ide s cenou do neúmerna. A ako som vravel, tie top modely, cenovka je proste prehnaná. Platíš za snobstvo a pseudo exkluzivitu. PS 1000 sú tak prasácky predražené že keď niekto povie že HD 800 sú predražené, tak potom PS 1000 sú galakticky predražené ... Kvalita ani náhodou. A keď zoberem STAXy SR 404 za 19,8k KČ tak sme úplne v inej lige.

To celé okolo Gradoviek je proste jeden veľký americký odrb, floof, sila sociológie, emocionalite, psychológii a marketingu, dobre zohraná vec. Ak sa ti páči „ľúbivý“ zvuk z nižších modelov, hoci hrajú plasticky, tak veľký model je marketingový ťah aby si preplácal to skoro nič, trochu viac materiálu. Je zrejmé že veľké lepšie podáva priestor a ďalšie zvukové charakteristiky. Keď si si kúpil z „racionálneho“ spektra a na prvý dojem sa ti „obľúbili“ tak proste raz ťa bude v hlave vŕtať myšlienka o čom sú tie kúsky čo stoja nad 10k, 20k a pod. Proste keď chceš ľúbivý zvuk „na plnej“ veľkosti tak odrb zapracuje a berieš. Dobre vieš čo to stojí, ale ideš do toho lebo tá „ľúbozvučnosť stredov“ ťa láka aby si počul až ako „ďaleko“ vo zvukovej reprodukcii to dokáže ísť vo veľkom modeli. A Grado proste na nich drsne kasíruje. O tom sú mnohí Grado fun ľudia. Mali radi nízke modely ako SR 60, SR 225i ... a tak ich mali „ohrané“ že keď chceli niečo „vyššie kvalitou“ ale chceli tú „muzikálnosť“ alebo „ľúbozvučnosť“ tak sa psychicky premohli a zobrali kúsky z„pekelných položiek ceny“. Keď zobrali, potom je dosť blbé si zdôvodniť za čo som vlastne dal tak šialené prachy a tak podvedome, psychický efekt, obhajuješ aj to čo by si normálne nepovedal a nerobil. Keď si však plne racionálny hifista a máš napočúvané rôzne modely rôznych výrobcov, pozorne precízne zvažuješ, tak proste tento mega floof sa ťa netýka lebo to celé prekukneš. Je to odrb aj v tom, lebo tým že vzhľadovo a typovo sú jednotné, sú to sluchátka rôznych kategórií. Blbo by šlo porovnávať Sennheisery HD 4xx a HD 600 alebo HD 650 a tobôž HD 800. Tí „znalci na Gradá“ neobjavujú vlastne nič nové keď začnú „vyhvaľovať“ povedzme PS 1000 oproti SR 325i alebo SR 225i a GS 1000 či RS 1 lebo porovnávajú neporovnateľné. Podvedome tým, že sú Gradá stále o tom istom, skryte ti uniká pozornosť na kategorizáciu sluchátok. A presne o tomto odrbe je stránka výrobcu kde dlhodobo bol o popise PS 1000 výpoveď takéhoto Grado znalca s tým, že v celom článku zámerne nepíše čo porovnáva, ktoré modely s ktorými, len vraví o kolekcii Grado sluchátok. Ak ti dám na uši SR 60 a hodinu budeš ich počúvať, tento track, taký track a potom ti dám na uši GS 1000 alebo PS 1000, tak proste „základný máz“ ľúbozvučného zvuku zostane ale zbytok zvukovej charakteristiky sa vybaví (čo je pochopiteľné) a potom títo ľudia úplne nadšene hovoria ako fantastické, skvostné super muzikálne sú tieto najdrahšie modely, ako naj z naj Grado kúskov. Ovšem zámerne neporovnávajú s ostatnými výrobcami. Takže človek ak vydrží na stánku počúvať nižšie modely, tie sú vždy vystavené v hojnom počte a príde rad na vrchné modely, tak proste psychicka a emocionálny efekt zapracuje. Ovšem ak počúvaš HD 800, potom T1 a potom PS 1000, tak ta hra nedáva zmysel.

A teraz k tomu ľúbozvučnému zvuku o čom to je. Proste tak ako niektoré modely majú „prekrývajúce“ basy, až počuť iba basy, tak Gradá maú „prekrývajúce“ stredy a hlavne okolo 1k kmitočtu kde človek má najcitlivejšie vnímanie zvuku. Musí sa uznať, že Grado vie vyladiť, ale je to v princípe rovnaký trik ako s basami, preto to znie tak „ľúbozvučne“, lebo proste v týchto kmitočtoch najlepšie vnímaš zvuk. Zviditeľnené basy okolo 70-80 hercov (pre tuc-tuc hudbu) a to vsjo. Výšky Grado nerieši a to ani pri PS 1000. Neutralita a balanc zvukového spektra Grada nezaujíma. Takže podobne ako niekto chce „silné“ pevné bohaté basy a je ochotný počuť „iba basy“ tak pri Gradách je to so stredami okolo 1k kmitočtu. A tá muzikálnosť je o tom, že do určitej miery sú rozladené. Keď pustíš skladby kde je presný zvuk, výsostne na detailnosť podania zvuku, tak tieto Gradá hrajú strašne.

Keď som niečo také začal písať na head-fi, otvoril oči ľuďom, tak proste príspevok bol zmazaný a ban na týždeň na tvrdo. Písal som v tom čase do fóra o T1, ale zabehol som aj ku Gradám a to som zjavne nemal. To je proste demokracia a sloboda názoru made in USA.

Distributorovi Finale Audio som povedal, že keď na budúci rok nebude excelentná prezentácia a neukáže ich na pľaci, tak proste budem tvrdý ako to len pôjde. Panter vybavil z Nemecka prototyp HD 800 v roku 2009 v čase keď bolo len pár prototypov a mali sme možnosť počuť. Ľudia z Panteru chceli, aby naši audiofili mali už vtedy veľmi exkluzívnu šancu počuť HD 800. Sám Gerhard z Beyerdynamiku prišiel na aute do Prahy aby ukázal T1 (Hopp vtedy tuším dostal jeho, tuším mu ich zobral). Prečo distribútor s Gradami sa takto chová? Proste preto, lebo skrýva čo sú Gradá vlastne zač. Ako som vravel, rovnaký 30 rokov starý základ ktorý má technické silné limity a elitná konkurencia je proste úplne inde. Grado sa dobrých 10 rokov nevie pohnúť dopredu a čím ďalej tým viac je to o arogancii, cinickosti k nezávislým audiofilom, ignorancii než o tom o čom to vlastne má byť. Stačí keď si pozrieš správanie, spôsob komunikácie ich distribútora. To ti povie všetko ... Smile

PS: Bol som za kamarátom v práci kde robí (predajca áut) a jeho kolega robí distribútora pre Ferrari pre SR. Pokecali sme a on povedal, chceš sa zviesť vo Ferrari, malá okružná jazda. V pohode zobral a povozil. Sedel som v červenom mustangu po prvý krát, ale ten predajca mal radosť a potešenie z jazdy, z veci, že predáva tak jedinečný tovar, hoci na ktorý skoro nikto na Slovensku nemá prachy. Jemu však to prinášalo potešenie, lebo vedel vychutnať a ukázať si radosť z jazdy s tak skvostným autom. Proste sadli sme do fára a išli, povozili. Prečo nenechá Grado sa povoziť v jeho nablískaných drevených zázrakoch? Názor si iste vie urobiť každý z vás sám. Takže tak.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St júl 21, 2010 13:19:35    Predmet: magister v akcii ... Odpovedať s citátom

Sľúbil som že budem natvrdo rozprávať tak som o Gradách povedal čo a ako. MD raz ma na jednom vlákne mal tiež veľmi rád za Gradá a po pár správach to vzdal. Kde je MD teraz? Prečo sa nikto z Finale Audio neprihlási a nekomunikuje? Neukáže názory z druhej strany mince? Nezabezpečí aby ktokoľvek mohol prísť s jeho kúskom (HD 800, T1 ... ) a porovnať s Gradami? To by som žiadal priveľa od distribútora. Panter so Sennheiserami? V roku 2009 p. Otruba z Pantera požičal v piatok na skok prototyp HD 800 ľuďom z Hifi Študia Panenský Dvor aby na Lebene CS 300 mohli počúvať. Pasul tú možnosť má stále Smile Ľudia z Pantera si vypočuli na ich reťazci a oni mali možnosť ukázať ako skvelý je zosík CS 300. Prečo takú zdôrilosť neurobia ľudia okolo Gradoviek?

Ferenc – pozri, ja mám rád audio techniku, ty tiež. Naozaj musím povedať že si veľmi šikovný človek a okolo audio elektrotechnických vecí máš prehľad. Ak mne sa rozsype zosík tak ja ho určite neopravím, pošlem výrobcovi, lebo ja neviem. Ty vieš po technickej tranke veľmi veľa vecí a naozaj vieš povedať cenné info k veci. Ak napíšeš niečo čo stojí za ocenenie, nemám problém to povedať, lebo dobrá práca sa chváli sama. Ak niečo uletí, tak proste napíšem svoj názor, podobne ako ty.

Thajska whisky je skvelá exotika. Sú dve, tá jedna je pre nás hnusná ale tá druhá je paráda. Ja mám obe fľaše, takže so známymi audiofilami tu ju plánujeme zliesť cez výkend.

Čo sa týka tohto fóra, myslím si, že keď si vysvetlime zopár vecí medzi sebou, iste Ferenc všetko skvele chápe, tak môžeme mať skvostné stredo-európske head-fi, bez amíckych „podrazov“, umelín, zákazkových hifistov pišúci pre určitú značku, bez všade prítomných sponzorov a ideologickej polície. Sme tu fakt skvelá parta hifistov ktorí majú audio techniku a sluchátka veľmi radi. Pozrite na Kuba4, Pasula či ďalších. Sme fakt dobrí a keď zlepšíme technickú kvalitu fóra, urobíme primeranú formu „komercie“ pre značky, lebo nič zadarmo proste nie je, tak môžeme si urobiť aj my náš skvostný CamJam a nepotrebujeme okolo toho balast, blábol a snobov ako je tomu v USA. Veď čoskoro bude High End Slovakia, v marci je High End Praha, poďme urobiť skvelú prácu pre vec a môžeme mať ďaleko viac ako prekomercionalizovaný americký event, v rodinnej priateľskej klubovej atmosfére. Veď aj v Prahe či Bratislave som si s niektorými z Vás skočil do najbliššej hospody (krčmy) a bolo o čom pokecať. A keď dobre začneme za dva roky budú oni chodiť ku nám. Takže čo na to hovoríte ostatní?

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
enregistree
Hifista


Založený: 02 december 2009
Príspevky: 241
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 21, 2010 14:57:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Faktem je, ze rozsireni sluchatek Grado u nas uspesne brani "high end" koncova cena - oproti US je cca dvojnasobna. Neni to nastavene mistnim dovozcem, jinde v Evrope to vypada stejne (Nemecko).

Myslim, ze pro kazdeho stoji za to si je poslechnout. Me sedly zvukove, pocitove i vzhledem (SR-80) a za 99 dolaru je to skvely kauf.
--
L_u_k_a_s
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Pi júl 23, 2010 10:46:34    Predmet: Re: magister v akcii ... Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Čo sa týka tohto fóra, myslím si, že keď si vysvetlime zopár vecí medzi sebou, iste Ferenc všetko skvele chápe, tak môžeme mať skvostné stredo-európske head-fi, bez amíckych „podrazov“, umelín, zákazkových hifistov pišúci pre určitú značku, bez všade prítomných sponzorov a ideologickej polície. Sme tu fakt skvelá parta hifistov ktorí majú audio techniku a sluchátka veľmi radi. Pozrite na Kuba4, Pasula či ďalších. Sme fakt dobrí a keď zlepšíme technickú kvalitu fóra, urobíme primeranú formu „komercie“ pre značky, lebo nič zadarmo proste nie je, tak môžeme si urobiť aj my náš skvostný CamJam a nepotrebujeme okolo toho balast, blábol a snobov ako je tomu v USA. Veď čoskoro bude High End Slovakia, v marci je High End Praha, poďme urobiť skvelú prácu pre vec a môžeme mať ďaleko viac ako prekomercionalizovaný americký event, v rodinnej priateľskej klubovej atmosfére. Veď aj v Prahe či Bratislave som si s niektorými z Vás skočil do najbliššej hospody (krčmy) a bolo o čom pokecať. A keď dobre začneme za dva roky budú oni chodiť ku nám. Takže čo na to hovoríte ostatní?


To, že by nastal tak hustý twist, ako píšeš magistre (že by k nám ONI-amíci či ľudia abroad-mimo Európy začali na audio/hifi udalosti chodiť) zrejme nie je reálne.

A čo sa týka takého "pozdvihnutia" úrovne a vôbec celého ohľadne tejto stránky a čo stránky-skôr celého audio/hifi hnutia v našich slovenských a českých/českých a slovenských luzích a hájoch , som skôr realista...čiže podľa väčšiny zrejme pesimista. Nie že by som také niečo nechcel, len sa na to pozerám z pohľadu, že min. s jednou podobnou skupinou ľudí so záujmom, či ako by som to nazval, mám stále dočinenia, fungujú (či skôr fungujeme okolo daného záujmu-športu, konkrétne kitingu) už X-rokov, a nie a nie ju dostať na úroveň svojich plánov a očakávaní. Na niečo také, by bola potrebná priam profesionálna orientácia viacerých ľudí, ktorí by tomu museli nutne obetovať a podriadiť veľa. Pýtam sa, nájdu sa takí
Question Exclamation Question

to High End Slovakia
: budú tam aj slúchadlá, dúfam Rolling Eyes medzi vystavovateľmi som videl aj dovozcu Grado, čím nás šokuje? Laughing

Anyway
, vidíme sa tam, hádam azda možno snáď Wink

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne august 01, 2010 00:44:55    Predmet: info Odpovedať s citátom

Keď sme pri Gradách, posielam jeden odkaz z head-fi od MacedonianHero.

http://www.head-fi.org/forum/thread/503041/what-are-the-best-grado-s#post_6792365

Ako som vravel, vysvetlenie čo stojí 1700 dolárov resp. 1700 eur na PS 1000 proste neexistuje. Podobne ďalšie príspevky z tohto vlákna.

O High End Slovakia plánujem samostatné vlákno. Takže tak.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jibu
Hifista - pokročilec


Založený: 23 február 2010
Príspevky: 280
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Po august 02, 2010 18:06:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Domnívám se že dlouhé příspěvky pana mgr. na téma Grado jsou vším možným jen ne objektivním hodnocením.
Za 1/ mám pocit že značku Grado z nějakého důvodu bytostně nenávidí, nevím co je špatně na tom že sluchátka mají "líbivý" zvuk, znáte někoho kdo si koupí sluchátka s nepříjemným zvukem za 2/ chování firmy Finale audio nemá ze zvukem sluchátek Grado nic společného, je to jen špatný distributor nevážící si kšeftu za 3/ pokud pan mgr. tvrdí že měl sluchátka Grado k dispozici cca. 10 minut ve Vídni jsou jeho závěry pro mě nepochopitelné. Buď je naprostý genius a má netopýří uši a nebo z nějakého důvodu jen nesmyslně blábolí a cucá si své poznatky z prstu.
Je to úplně stejné jako kdybych já začal tvrdit o jeho milovaných Sennheiser 800 že jsou to naprosté šmejdy. ale ještě nikdy jsem je neslyšel
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po august 02, 2010 22:38:10    Predmet: odpo Odpovedať s citátom

Jibu – je všetko možné len nie diskusia k téme, pričom pisateľ sa navyjadrí k podstate veci ale iba k marginálnym nepodstatným veciam.
Poďme k bodom

1- Ja proti značke Grado nemám nič, beriem ju ako výrobcu sluchátok podobne ako je ním Sennheiser, Beyerdynamic a pod. Ja som vec s „ľúbivým“ zvukom vysvetlil a slovné blúznenie v zbytku vety je prejavom deficitu inteligencie a nie racionality argumentácie. Ten „ľúbivý“ zvuk je o tom že Grado umelo zviditeľňuje, zvýrazňuje stredy okolo 1k Hz kmitočtu. Podobne ako low-endy sú prebasované a prekrývajú iné spektrum, grado zvýrazňuje stredy alebo bass-stredy. Druhá vec je, že sú „umelo“ vytunerované na zafarbený zvuk na subjektívny dojem, nie na kvalitu. Oni sú ladné okrem iného na podanie hlasov aby boli čo „najľúbivejšie“ hoci zbytok je zbytok. Je to o psychológii a prvom dojme, keď pozorne počúvaš a pozorne porovnávaš tak proste hru na gradá proste zanecháš.

2- konečne niekto kto to povedal natvrdo. Ale to je problém firmy Grado že nevymenia neschopného zlého nevhodného distribútora. Beyerdynamic minulého roka urobil zmenu v záujme lepších služieb pre zákazníkov keď prešli na spoločnosť BaSyS. Čo bráni Gradovi tento krok urobiť? Ja som zákazník a teda pán svojich peňazí. Problémy si musí Grado vyriešiť sám ak mu na biznise záleží.

3- blúznenie o niečom o čom nemá pisateľ ani poňatie. Na výstave vo Viedni boli vyložené na stole rôzne sluchátka, vrátane modelov Grado. Počas stretnutia klubu audiofilov som dostal možnosť si Grado PS 1000 model vypočuť na ušiach. Keďže tam bol veľký počet záujemcov, mal som obmedzený priestor. Osobne som vložil CD s veľmi dobre zvolenými a perfektne napočúvanými skladbami, ktoré tak dôkladne poznám, že na nich som veľmi dobre mohol vidieť čo tie či iné sluchátka majú alebo nie. Na výšky som použil začiatok (zvony) zo skladby od Pink Floyd – Dark side of the moon – Time z SACD. Na basy a bicie som použil Jumping drums alebo Van Halena. Na stredy som použil známe veci od Dire straits. Na dvojný bass (double bass) orchestrálne nahrávky vážnej hudby, SACD Viedenskej štátnej filharmónie. Tak isto mám testovacie (SA)CD čo sa dáva k testovaniu bední. Takže za ten krátky čas čo som mohol som pustil tri či štyri tracky a na nich bolo vidieť čo a ako. Keď sluchátka hrajú falošne vo výškach, sičia ako tlakový hrniec (vo vysokých kmitočtoch) a basy sú umelo zviditeľnené pre tuc-tuc hudbu, tak proste skúsený a znalý audiofil proste vidí na prvý pohľad. Ak sú sluchátka pomalé, slabá dynamika, tak skúsený audiofil to proste vidí hneď. Ak sluchátka nemajú priestor alebo je viditeľne horší než pri iných modeloch, tak proste skúsený audiofil to vidí hneď.
Takže ako som povedal, 1700 dolárov alebo 17000 eur za také sluchátka je proste vyhodenie peňazí na vnivoč. Ich reálna cena je tak okolo 800 dolárov. Ako som povedal, čím vyšší model, tým predraženejšie a prehnane predraženejšie. Oni fakt tak kvalitný zvuk nemajú. Oko som povedal, je to 30 rokov starý koncept ktorý má proste limity a Grado sa nemá kam reálne pohnúť, inováciou výrazne zvýšiť kvalitu zvuku. Preto to rieši „faceliftom“, iným vyladením, tu „pohne páčkou“, tam skúsi čo to urobí a pod. Každá inovácia super high endov od konkurencie podstatne dáva priestor zvýšiť kvalitu zvuku, lebo nová technológia zreteľne vylepšuje niečo. Grado je však „uveznený“ v rozmedzí 30 rokov starých mantinelov. A to je proste objektívny pohľad na vec.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po august 02, 2010 22:51:07    Predmet: HSA Odpovedať s citátom

HSA – pri SR 80 s tebou súhlasím. Vo svojej triede za cenu čo staja v Amerike sú proste skvelá voľba. Ale to čo píšeš proste platí pri gradách iba pre tie „spodné“ modely. Čím vyššie ideš, čím ďalej tým viac sa objavuje faktor predraženia a racionalita kúpy sa proste stráca. Hrajú vyššie modely lepšie, to je pravda, ale od modelu čo stojí 500 alebo 600 dolárov proste očakávaš že bude hrať výrazne lepšie než model za 100 dolárov. Ovšem ten dramatický nárast kvality oproti cene tam proste vôbec nie je. Podobne tým že sú tieto modely veľkosťou väčšie, dáš lepšie súčiastky ale vyladíš na „ľúbivú charakteristiku“, tak proste tým nútiš ľudí aby boli ochotní akceptovať tak šialené prachy za „trochu viac materiálu“. Áno, Gradá sú jedinečné sluchátka, ale iní výrobcovia nerobia také „podfuky“ ako tu. A facelift má kov alebo stále drevo, je proste bezpredmetné. Čo je tak zásadne odlišné od modelu SR 225i a GS 1000 že medzi nimi je tak pekelný rozdiel ceny? Podobne SR 325i(s) a PS 1000? Hra na skrývačku od distribútora je proste falošná hra, lebo keď by si sám videl ako hrajú a potom porovnával celkovú kvalitu s inými modelmi z danej triedy, tak proste gradá by totálne prepadli, či už je to kvôli kurzu dolár euro 1 k 1 alebo nie.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po august 02, 2010 23:00:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad "(zvony) zo skladby od Pink Floyd – Dark side of the moon – Time z SACD" - splést si hodiny se zvony, a současně donekonečna mudrovat o rozdílech ve zvuku sluchátek, to už není ani komické...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ut august 03, 2010 08:31:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Merhaut.

Měl by si být vděčnej Mgr.,že ti po tolika letech hudebního života konečně někdo osvětlil,co posloucháš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ut august 03, 2010 14:16:51    Predmet: odpo Odpovedať s citátom

Merhaut – zaiste, preklep sa aj v mojom príspevku objaví. Proste uletí. Ale bavme sa radšej o veci, o Gradách a o ich predaji. Myslím, že mnohí majú čo povedať. Pustil som si ústa na špacír na head-fi a čuduj sa svete že zatiaľ som nedostal ban. Hoci dávajú mi tvrdo na javo že speakujem o veci na ktorú majú „názor“ a sú neradi ak ho „vyvraciam“ a lebo „spochybňujem“. Diskutujme, veď o tom sú predsa tieto fóra nie?

Na Slovensku distribútor pre Gradá je Hanzel audio. Takže vravím, Pán Hanzel, na výstave High End Slovakia budete mať expozíciu. Očakáva sa od Vás, že nám audiofilom, ktorí si radi a s veľkým záujmom vypočujú Vami distribuovaný tovar pre Slovensko, bude možnosť si vypočuť Grado sluchátka, modely vyššej triedy. Naozaj nech každý hifista si vypočuje GS 1000 alebo PS 1000 model, na kvalitnom reťazci, aby si audiofil urobil názor na ich zvukovú kvalitu sám, tak isto, či za tie peniaze čo stoja, či fakt za to stoja. Dúfam, že sa neznížite na takú primitívnu úroveň ako distribútor v ČR, ktorý je kľúčovým organizátorom výstavy High Enda Praha, že budete hľadať výhovorku nato ako sluchátka neukázať. Nás trapušiny českého distribútora nezaujímajú, my chceme sluchátka si vypočuť a dostať priestor porovnať. A o tom predsa výstava ako High End Slovakia proste je. Takže tak.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist