Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Efičák

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2007 12:50:22    Predmet: Efičák Odpovedať s citátom

Ahoj.


Se sestavou jsem spokojen, ale zlepšovat jde do nekonečna.

Oddělovací síťové trafo a pasivní filtr , silný.

Vincent CDP S-1,1, lampový kvalitní player za málo peněz, vynikající mechanika Philips

Densen B-100, dánský integráč s barevným zvukem
byl to starší kousek. Kvalita extrémní, životnost neomezená.

Edgar TP101 MK.II. Jo, ten mě bere. Má tuněný sluchátkový výstup, braný z traf na výstupu. Čili poslouchám celý zesilovač s barvama, jaké mi moc vyhovují. Ale je to má cesta. K lampám se neustále vracím po nabažení křemíkové přesnosti. Je to relax a ten moc potřebuju.

Gramofon prototyp od Renowna na bázi Pro-Ject RPM-9.
Různé přenosky P-J K6, Goldring Elektra, Sumiko Blue Point no.2
Jeho podání klasické hudby strhává barvama a detaily, plností korpusu nástrojů, dynamiky dechů a jiných zajímavých "zkreslení". Moc mi to vyhovuje.

Phonozesík Tube Box s triodama Tung-Sol, objednaný druhý Densen DP-04 karta do integráče.

Sloupy dvaapůlpásma s dvojitým basákem principu izobaric, Phonar P-4.
Monitorové lineární trochu jako starší Dynaudio charakter.

Kabely RCA: Straiht wire Sonata- nejoblíbenější, Oiade PA-02,
repro: Kimber 4TC, měď a teflon biwi, Supra Ply 3,4

Muzika hlavně klasika přes gramo, jazz v cd, český pop LP, nejraději baroko, klasicismus, dobrý romantismus a cokoli chutně nahrané. Cokoli.


Naposledy upravil efičák dňa Ne november 11, 2012 13:31:22, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2007 12:52:41    Predmet: Odpovedať s citátom

som jediny komu tie fotky nejdu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2007 13:21:19    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
som jediny komu tie fotky nejdu ?

No přece ten zelený mužíček na obrázku. Kde má ale kolo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2007 13:59:00    Predmet: Odpovedať s citátom

ani mne to nejde otvorit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2007 14:04:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypadá to na nutnost přihlášení. Možná droxi umí vygenerovat link, přes který je fotka přístupná a který uživatel může poslat mailem přátelům. Ale pouhé URL náhledu fotky fungovat nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2007 14:13:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Efičák
Vstávej, budíčeeeeeeeeek! Máš tu oprávněnou reklamaci.
Jinak budiž pozdraveno světlo (Tvých lamp), vyváženost spektra musí být.

Tranzistor i trioda,
hlavně ať je pohoda.
Měřičům snad lampy zvuk,
trhá bok i kýl,
myslete však na to že,
i cesta může být cíl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2007 14:19:54    Predmet: Odpovedať s citátom

eficak, chcem skusit tie tvoje lampy, chcem kupit shanlinga t80...
nepoznas to nahodou ?
kukni sa mi na to, ci tie lampy poznas a co na ne hovoris ako znalec...

dikes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2007 19:58:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ferenc.

Fotky doufám spraveny. Pardón.
Shanling mi p.Diok pustil. No jo. nemá chybu. A komu se nezdají lampy, může si posloužit tranzistorem. Mě se lampy moc líbí.

Další lampáč je pučený na 14 dní od Renowna.
Ano Edgar CD-1. Vzdušné, barevné a dynamické. Nádhera. Číslicový gramofon.

Neopomenu spokojenost s tuněným Vincentem S-6 u Tomáše Tichého.
Ale není to moje dogma. Jsou jistě dobré tranzistorové výstupy CDP.
Třeba Densen B-420 slibuje mnohé.
Pokud jej kluci ze studia Recal přivezou, budeme hned vědět, jaký mají inženýři z Dánska názor na muzikalitu.
Linn Sondek LP 12 http://www.densen.dk/photogallery/DP-Drive.jpg

Krecek .
Verše vítám. Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut marec 20, 2007 20:10:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednoznačně musím souhlasit s Efičákem, Edgar CD 1 je číslicový gramofon. A mohou za to znovu ty mnohými nenáviděné, mnohými vychvalované lampy.

Podle mne Thumbs up

Ale pozor na debilní chráněná CD proti kopírování. Mechanika je načítá extrémně pomalu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 21:10:10    Predmet: Odpovedať s citátom

efičák napísal:
Zvuk mi tlumí kožešiny vzácných, nejlépe již vyhynutých savců. Rack má police pouze z chráněných stromu pralesní oblasti a přenoska je ze země vycházejícího slunce a pravého diamantu. Její tělíčko z pozlaceného polodrahokamu za čtvrt mega.
Vyfukuji kouř z doutníku revolucí suzovaného národa, který kvůli polím tabákovníku, nemůže nasytit své rodiny. Desky oplachuji v destilátu kubánské cukrové třtiny, které též zabírají zbytek zemědělské půdy ostrova svobody.
Analog oprašuji prachovkou z prachového peří Orla stěhovavého. který již téměř vyhynul.
Podstavce pod repra z pravého karrarského mramoru přivezli rovnou z lomu, kde osobně vybíral bloky na svého Davida sám veliký Michelangello Buonarotti.
Dozvukové pole za sedací soupravou z lemuřích kožek dořešil na míru tkaný perský koberec s vetkanými mušlemi vyhynulého druhu mořských plžů. To kvůli dokonalému absorbování basů do šnečích ulit dle repro Nautilus.
Boční odraz řeším paravanem ze sekvojového dřeva. Připravil sem sice ameriku o jeden z pyšných mohykánů a nejstarších stromů na světě, ale dozvukové pole se řešit musí...

Moc povedené 2 thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Po december 24, 2007 00:14:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeho dřívější básňové výplody mě někdy přišly úsměvné a docela mě i pobavily.
Poslední dobou mě příjdou již mírně řečeno dětinské.
Navíc jeho "poznatky" nabraly z dřívějších velmi amatérských na "síle"a pozornějšímu čtenáři neujde,že se tak děje od velkého analogového třesku "sblížení" s Rožnovem.
Lépe řečeno mi přijde jako= povídám co jinde chtějí.

Sorry za OT.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scylok
Nádejný hifista


Založený: 12 august 2007
Príspevky: 69

PríspevokZaslal: St december 26, 2007 10:15:13    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenek 3: IMHO dělá nadháněče oveček do Renownovy obchodní koliby již dost dlouho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 23:05:32    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenek3 napísal:
Jeho dřívější básňové výplody mě někdy přišly úsměvné a docela mě i pobavily.
Poslední dobou mě příjdou již mírně řečeno dětinské.
Navíc jeho "poznatky" nabraly z dřívějších velmi amatérských na "síle"a pozornějšímu čtenáři neujde,že se tak děje od velkého analogového třesku "sblížení" s Rožnovem.
Lépe řečeno mi přijde jako= povídám co jinde chtějí.

Sorry za OT.


Souhlasím. Vracím se do dětských let, chátrám a degeneruji. Díky tomuto dětinštění mě Renown adoptoval. Líbí se mi obchodní koliba Smile
Mám poprvé možnost vidět zrod nových výrobků. RPM1, Tube Box SE II., Phono Box SE II., Verdier, Ortofon Alpha...., Goldring 1012, Elektra.
Mám možnost být u znovuzrození chlouby Tesly NC440, 450, 470,600.
Naposledy jsem učinil šťastným kladenského hifistu tuněnou NC 440 s mou Grado blue a Tube Boxem SE s Tung-Sol gold pins ECC83. Je to neskutečně euforická kombinace, na kterou jsme přišli náhodou. V Rožnowě.
Spoustu prototypů, jež předchází finálním výrobkům. PMA sluchátkáč. Byli jste někdy v manufaktuře na gramofony? Já si uvědomuju, jak je těžké u nás něco vyrábět. Po té, co skončila velmi dobrá Aura.
Mé psaní na web ztrácí pel můzy. S ním odchází má nezaujatost. Jsem pod vlivem analogové drogy, jíž mě zásobuje v míře vrchovaté vzácný přítel z hor. Přemisťuji se s pocinkáváním vybíraných triod v kapsách. Tuto ztrátu nezávislosti rád otevřeně avizuju veřejnosti. Díky funkci tajemníka analogové akademie, tvořím prostředí pokročilé kultury v níž pak zkvétá poslech gramofonů. Dávám přednost domácím výrobkům. Ale líbí se mi drahá qualita SME, Regy, Michell a dalších.
Ale vlastní zkušenost je nejlepší. Učím se a nemám dostatek vědomostí z této nelehké oblasti. Chci jen psát o tom, co se mi líbí tak, jak to mají možnost ostatní členové. A je-li cítit má náklonnost k vzácnému příteli Renownovi, je to jen dobře. Co se krmení týká, je to analog, zajímavý svou proměnlivostí a tvárností. Každá součástka má svůj vliv a mnoho proměnných. Do převodníků se nepodívám. Zato analog je uchopitelný.
Je škoda nechat obě federativní audiofilské republiky na digitálu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 23:42:36    Predmet: Odpovedať s citátom

efičák

Neber to zle,ale jak sleduji tvůj vývoj,tak bych to charakerizoval.....
.... z tvé dlouhé pasáže bych "vytrhl" toto.

nemám dostatek vědomostí z této nelehké oblasti ....a....Každá součástka má svůj vliv a mnoho proměnných.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št január 03, 2008 09:12:41    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenek3 napísal:
efičák

Neber to zle,ale jak sleduji tvůj vývoj,tak bych to charakerizoval.....
.... z tvé dlouhé pasáže bych "vytrhl" toto.

nemám dostatek vědomostí z této nelehké oblasti ....a....Každá součástka má svůj vliv a mnoho proměnných.


Vysvětlím.
Přesto, že nerozumím fyzice, slyším vliv filcového slipmatu, skleněné podložky či gumového talíře pod LP.
Neznám rychlost šíření zvuku v jednotlivých materiálech. Přesto je rozdíl v hliníkovém Goldringu GR 2, NC440, plně hliníkovém ramínku Debutu, uhlíkoplastovém Xpression a plně uhlíkovým RPM9. Rozdíl v plně uhlíkových ramínkách RPM 9. 10 a 12. Stejný materiál, konstrukce a jiné vlastnosti.
Nedostatek vědomostí mám na zakoupenou učebnici: Elektroakustika do kapsy. Vzorečky jsou pro mě nepochopitelné. A to je jich přes půlku obsahu. Mám na to nedostatek vědomostí. Ten se pokouším zmírnit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Št január 03, 2008 16:07:04    Predmet: Odpovedať s citátom

efičák

Já ti to všechno věřím.
Ale jak se říká důvěřuj,ale prověřuj.

Docela by mne zajímal slepý test,jak by jsi slyšel tu samou Rottrovou,když bych ti měnil podložky na talíři pod LP.Třeba.

Ne že bych nevěřil netopejrům,ale .......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So január 12, 2008 15:21:25    Predmet: Odpovedať s citátom

:Zdenek3

Myslím že ti dost rozumím. Ani mě se nikdy jeho styl psaní nelíbil.
Ovšem co jsem si všiml, všichni ostatní byli dost nadšeni.
Každý má samozřejmě právo psát si a tvrdit co chce.
Tak to efimu neberme jinak znám osobně, nic mi nikdy neudělal, pozval mě k sobě, já jsem zatím zůstal dlužníkem. Taky víno co mi nabídl moc šmakovalo.
Pokud jde ale o nejen jeho nadšení s lamp (vyjimkou případných CD-playeru, např. AA)nejen s ním rozhodně kladný názor nesdílím, stejně tak s gramců.
Přesto často a rád vyvádím nezkušenější lidí kolem sebe z omylu, že se LP placky a gramce už dávno nevyrábějí. Nevěřil bys kolik lidí si to stále myslí.
Co se týče Renowna, osobně neznám, párkrát jsem jej dost nasral svými někdy razantnějšími názory k některým výrobkům apd. Tohle vše bejvávalo, každý občas ujede, každého občas něco vytočí, zvláště když je chváleno něco, co se tobě nebo mě vůbec nelíbí.
Určitě máš taky pravdu s tím, že jde často na těchto webech o obchod.
Sám jsem byl taky dostkrát obviňovaný z něčeho podobného, ale ve špalku. V mém případě jde ale jen o to, že jsem obyčejným zákazníkem, který už toho koupil dost v jednom místě a pochopitelně proto se ke mně přistupuje trošku jinak než k někomu kdo přijde k obchodníkovi po prvé(alespoň zatím teda).
Za sebe ale mohu jedině říct, že kdyby mě dotyčný naštval třeba u případné reklamaci, všichni by se to dozvěděli, protože sdílím názor, že tak jako si prodejci stejného zboží mezi sebou korygují ceny za jaké budou co prodávat si musíme i my ostatní, tedy zákazníci poradit mezi sebou.
Hlavu s tím, kam bych přístě šel si já rozhodné nelámu, stále jich je mnoho a stále jich mnoho prodává hodně dobrého i špatného. S tím bude snad souhlasit každý, kdo není sám prodejce, ono je to pochopitelně tím, že sami prodejci musí oslovit více cenových kategorijí, jinač by nemohli samosebou asi ani fungovat, že.
Takže závěrem: Ať žije jak prodej tak nákup. Laughing
Buďme už na sebe všichni hodní a zajděme si to co budeme doma poslouchat sami naprosto vždy poslechnout!
Alespoň dokud k tomu máme příležitost, protože se může stát, že jednou ty kamenné obchody zabijeme a to bude hodně špatné pro nás všechny co blijeme s toho komprimovaného a spotřebního světa kolem. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: So január 12, 2008 16:06:10    Predmet: Odpovedať s citátom

calvus

Trochu nevím,proč zrovna tvoje "zpověď" byla adresována mne.
Ale rozumím jí a ztotožňuji se v podstatě s ní.

Sice nerozumím elektrozapojení a neumím postavit zesilovač,mám docela slušný přehled o hudbě a dost často chodím poslouchat především do studií (nerad chodím do soukromí,protože ho ctím).Protože jsem veskrze pragmatik,nenechávám si nic kukat,buď slyším a nebo ne.Ať to stojí co to stojí.
Proto se musím usmívat nad výlevy některých hifistů.Mnohdy si říkám,že musí mít absoulutní sluch a ani kdejakej dirigent by jim nestačil.Čímž netvrdím,že vyposlouchaný hifista není schopen to či ono porovnat a posoudit.
Ale co je moc,je moc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So január 12, 2008 16:52:16    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenek3
Souhlas, taky buď slyším nebo ne a taky za ne se nikdy nestydím.
Myslím, že se hodně toho údajného slyšení dost přehání.
Třeba takové puky, či jiné blbosti pod komponenty se hodně nadnášejí, samozřejmě, pokud slyším, že mi něco jen minimálně rezonuje, či přímo vibruje, pak je třeba něco provést, ale beru už za samozřejmost, že takové značky a komponenty jaké mám doma tohle prostě neznají.
Dalším takovým mini mini nuančním rozdílem jsou signální kabely, pokud se nejedná přímo o šunt, jsou rozdíly opravdu tak minimální, že je za předpokladu, že mám doma to co mám vůbec není třeba řešit.
O psychoakustice asi tolik: Je to nic víc než skutečnost!
Osobně se přistihuji často u toho, že při poslechu si říkám kurňa, dneska to nějak není ono a na druhý den bez jakékoli změny při poslechu stejné desky se rozplývám a vznáším blahem. Celé je to závislé např. na tom, že prostě ten první den v práci kurevsky vymrznu nebo celý den dělám s vrtačkou, kterou valím do betonu přes plech(už dávno nosím jako jediný u nás na firmě hi-fi špunty do uší abych si doma poslech užil). Na druhý den si doma odpočinu, navíc se vyspím a všechno je jinak, někdy stačí taky aby tě nasrala druhá polovička a zase stojí poslech za prt. Takže asi tak k nuancím.
Někdy pak stojí zbytečně moc peněz nebo jiných investic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: So január 12, 2008 17:35:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Prt se neříká.

Když tak P R D.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St december 01, 2010 18:48:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak hrají nové bedny, Aleši? A rýma už povolila?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi december 03, 2010 12:22:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba praví, že mám příspěvek v mém zanedbaném vláknu.

Po výborné zkušenosti s DIY Pipisovými sloupy, jsem viděl forku Dawsoo dvoupásem v ozvučnici podobné XN250.

Nadchl mne použitý tkaný nekovový středobas Seas Excel.
Znám jeho zvuk, nebo jeho možnosti od německé firmy Ascendo.
Ascendo jej skompletovali s páskovým výškáčem a výsledek byl vynikající. Cena mimo. 550t.

Podrobnosti a fotky dodám později. Stojánky se každou hodinou rozehrávají,
Dawsoo jim udělal rozsah do velkorysých 35 Hz.
Basreflex dozadu.

Výškáče jsou párované Seasy s difuzorem - ring radiator XT-25.

Právě tyto mají SF Auditor, jen difuzor je na nich pozlacený.



Dojem mám jednopásmový. Nevnímám "děličku", středy a výšky.
Navarová má krásně temperovaný hlas.
Jako s KOA v ostravském Parníku.

Ačkoli je krmící zesilovač velmi neutrální, zpěv Bobby McFerrina má euforickou barvu, doprovody jsou nezvykle plné, reprodukce přechází ze "zvuku" do pocitu živáku.

Pokoj je plný hudby, až se ucho zkalibruje na menší plnost basů danou návykem na sloupové P4 o 8-mi reproduktorech, mohu se těšit na skutečné hudební hody, přenosu energie z konzerv do pokoje. Energie je plný pokoj, poslech mě baví.

Nechávám si je, jsou zaplaceny a budu je energicky bránit, před nenechavým potomkem.
Neboť středobasy i výškáče se už nevyrábějí.


Nepřeji si měřácké a konstruktérské připomínky .


Klidně o těch bednách udělám vlákno, tam to rozjedete i s měřením, a Dawsoo se může k tomu indiferentně vyjadřovat a možná i přivítá docentskou oponenturu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 342
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Pi december 03, 2010 17:19:16    Predmet: Odpovedať s citátom

XT25 nie je Seas ale Vifa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Ut február 15, 2011 00:30:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Alešáku,pokud spokojenost nadále trvá tak jsem moc rád,protože je to alespoň na dlouhou dobu prozatím víceméně taková tečka za mou hifi tvorbou... Jinak výšky se sehnat samozřejmě kdyby se něco přihodilo nehezkého dají .... jsou to Scanspeak verze XT-25 ale vybírané z více kusů do páru na souběh.... vyhýbka je relativně jednoduchá zejména díky kvalitě použitých měničů .... vcelku mě mrzí že jsem raději nedal pryč ty větší 3p audaxy... sice mají větší zvuk a jsou díky 3p více vyrovnané, ale i přesto se mě subjektivně více líbily resp více mě bavily ty co máš ty Smile Rozsah k 35Hz je samože při vhodném umístění v místosti do 20m2 s poklesem -3dB samozřejmě v kategorii kompaktních regálovek a vzhledem k velikosti měniče při rozumném volume...

PS: To že speciálně tys je ocenil pro mne znamená více než dokáži říci... protože se jedná o budky který hlavně slušně měřej a za ty peníze jako vedlejší produkt i vcelku dobře hrajou... na itimčo blízkej poslech prostě jsou podobný 2p řešení dobrá volba. Smile pamatuji že jsem dělal i nějaká srovnání s továrnou .... a rozhodně to s nimi není vůbec zlé Very Happy Jen je třeba jim dopřát opravdu pořádný železo..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ne február 20, 2011 20:58:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Dawide, cooperky jsou ... pro mne to nejlepší a dokonce si troufám je pro sebe ocenit, před před obdivovanýma SF Auditor.

Takže cenová kategorie toho modelu dawcooper dle mě je 50-80t.

Je mi líto, že píšeš o tečce.
Je fakt, že se Excel Vitange W17 nevyrábějí a náhražky jejich kvalit nedosahují.

Nepochopitelné mi přijde, že jedny mé bedny měly Vify 25 se stejnou konstrukcí a parametry jako Scan Speak R2604/832000 , ale hrály příšerně suše...
Jamo D-430.


Už teď je šokující rozlišení zdroje zvuku.
CD slušné, Densen B-400+, překvapil kvalitou středů, která se předtím ven nedostala.

Kvalita MC přenosky ClearAudio Sigma - phono Audio Research P5 - a dobrá nahrávka na LP to je přes ty bedny něco !

Měniče nejen krásné, ale hlavně hrají !!!



Stejný, jen větší model Seas Excel W21 EX001 , použila švýcarská firma Ascendo, do beden za 550t.
Charakter toho měniče mě uvedl ve Vídni v úžas. Ovšem s zesilovači za mil.
Výškáč Scan Speak R2604/832000, je velejemný a jemně zapadá do charakteru wooferu.
http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=7770



http://www.hasaudio.co.nz/images/r2604-832000-front.jpg



Takže jednopásmové analytické, velejemné a dynamické.
Ideál.
Silič je od dánského Thule dělané Teac A BX-10.
Velmi rychlý, hraje dobře potichu, dynamika slušná 2 x 100 do 8 Ohm.

Bedny však po zapojená jednočinného elektronkového áčka, 2 x 5W ožily a hustý zvuk překvapil rozlišením.

Nemaje prostředků, zůstanu u věcí z druhé ruky, měl bys nějaký tip na zesilovač?
Možná postačí úprava předzesilovače, kterou navrhuje Dan Vrána.
Zvuk z předzesilovače byl oproti triodám syntetický, ale jen v přímém srovnání. Jinak mi to ani nepřijde.
Protože :
Velká obrovská spokojenost !!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist