Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

nefunkčný displej -tuner Sony ST-S555ES/pirit/

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 877
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2010 18:12:04    Predmet: nefunkčný displej -tuner Sony ST-S555ES/pirit/ Odpovedať s citátom

Zdravim setkych, stala sa mi smutna vec, vcera ked som bezne zapol tuner tak z nicoho nic nezasvietil displej (nie lcd,je tam bankový-fluorescenčný) ,tuner ale bezproblémov hrá,i reaguje na funkcie.Mam ho rok,som smutný ze taky cisty japonec a muselo sa mi toto stat. No pekne som zhodil kryt a skontroloval ci IC riadenia displeja nezhorel ,ci niesu opalene nejake trandy alebo rezistory v obvode displeja- ale všetko je na pohlad v poriadku a ani nič nezapachalo.Potom som stiahol servisný manual a pozrel ake maju byt napatia do jednotlivych segmentov displeja napr.(-50V na indikaciu MUTE , 25V na STEREO a pod.) a náhodne som pár premeral -napätia +- sedeli .Chcel by som poprosit vás skusenejších v elektronike či by ste mi podla servisneho nemohli poradiť kde by mohol byť problém alebo aspon nejak vytýčiť okruh kde merať, skôr než ho dám do servisu.Všimol som si podla servisáku že každy segment prechádza rezistorom a trandom(ale zaujímave je že nesvieti nič),možno bude chyba práve tam. Rád by som sa pokúsil nájsť chybu ako to dávat do servisu. Podľa druhu displeja sa nejedná pravdepodobne o jednotne napájanie osvetlenia ale každeho segmentu zvlášt , ak sa nemyslim , prosim mrknete ten servisák . Dakujem za snahu o pomoc vopred.

kód:
http://rapidshare.com/files/376414935/SONY_STS555ES.pdf


Pohlad na tuner a displej


Uploaded with ImageShack.us
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 877
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2010 20:23:11    Predmet: Odpovedať s citátom

zistil som že banska so žhaviacimi drotikmi je prasknutá a pravdepodobne tam nie je vákuum ... je to možné nejak zachrániť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2010 20:43:10    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
zistil som že banska so žhaviacimi drotikmi je prasknutá a pravdepodobne tam nie je vákuum ... je to možné nejak zachrániť?

Dnes rôzni "agenti s teplou vodou" ponúkajú vývevy na čerpanie vzduchu z mikroténových sáčkov. Takže najprv vysať a potom zalepiť sekundovým lepidlom. Laughing
A teraz vážne, buď servis alebo zohnať z iného tunera a vymeniť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 877
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2010 20:51:37    Predmet: Odpovedať s citátom

díky, tew náhradny tuner bude asi problém , tým servisom si myslel čo presne ? že by boli schopní tú banku oživiť ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2010 20:53:41    Predmet: Odpovedať s citátom

podla mna sotva to skor nahrada za daky ekvivalent ak to ide alebo pouzit "vybrak" z ineho tuneru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St jún 23, 2010 15:35:01    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
díky, tew náhradny tuner bude asi problém , tým servisom si myslel čo presne ? že by boli schopní tú banku oživiť ?

To určite nie, ale môžu mať dáky "zabudnutý" v šuplíku, alebo zadovážiť nový (náhradu). Lenže to nebude úplne lacná záležitosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 877
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St jún 23, 2010 19:49:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za vysvetlenie a rychle odpovedi , zistil som ze sa to bezne stava ,ze i pri mensej zmene okolitej teploty moze banka "explodovat"-rozumieme vystrelit odsávaciu zátku vzduchu tzv. /exhaust tip/ , budem dúfať že mi niečo lokálny servisák zoženie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ut jún 29, 2010 09:58:26    Predmet: Odpovedať s citátom

VFD display do podobného tuneru jsem sehnal v Polsku asi za 2000Kč. Je to dost, ale jinak to nešlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 877
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ne júl 18, 2010 22:02:48    Predmet: Odpovedať s citátom

To bol asi z pokazeného zvrakovaného tuneru že ?? to si kupoval cez allegro.pl ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 877
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut apríl 05, 2011 22:23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Displej som úspešne nahradil bankou podobného typu zo starej platovej veže Samsung , je to jednoduchý číselník , vo výsledku to vezerá super , ak bude záujem zašlem foto
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Po apríl 11, 2011 00:22:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Vystav foto, to mne zajímá Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 877
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut apríl 12, 2011 16:44:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ospravedlňujem sa za kvalitu foto (all in one v mobile Evil or Very Mad )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 20:03:08    Predmet: Odpovedať s citátom

ja mam tento tuner a plne funkcny..chvalabohu...u novsich tuneroch nema konkurenciu...konkurencia by sa nasla u starsich analogovych.
Co sa tyka toho displaya, je asi sledovat ebay a narazit na nejaky ,,pokazeny, s dobrym displayom.Alebo kupit rovno funkcny kusok.Tento display je dost zlozity,neda sa nahradit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist