Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Co jste naposled poslouchali a jak vám to hrálo?
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 23, 2007 14:56:08    Predmet: Co jste naposled poslouchali a jak vám to hrálo? Odpovedať s citátom

Dovoluji si (s jistou omluvou SUKovi za kradení know-how) okopírovat toto téma z fóra, kam vás většina (již) nechodí nebo nechodila nikdy.

Stíháte poslouchat hudbu? Jakou?
Napište, co to bylo naposled (prosím ne žádné "seznamy" za delší období), třeba budete mít někteří co napsat každý den.

Zjistíme, kdo poslouchá nám něco blízkého, můžeme se inspirovat a tak vůbec... I koncerty klidně zmiňte, i když na jejich recenze je tu samostatné vlákno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 23, 2007 14:56:45    Predmet: Odpovedať s citátom

koncert v Rudolfinu - Maďarský orchestr - Dohnányi, Rachmaninov a Bartóg

Hudba nádherná a hráli hlasitěji než obvykle Česká filharmonie, takže jsem i na balkóně dobře slyšel...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 23, 2007 15:02:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera z kazetového walkmana CAVE NICK-LET LOVE IN - 6timinutová píseň Red Right Hand je magická záležitost.

Dneska 1. strana dvojdesky Crosby, Stills, Nash & Young - 4 way street - i ze starší praskající desky mě tyhle bardi velmi dostávají...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Pi marec 23, 2007 15:30:05    Predmet: Odpovedať s citátom

manicka

Díky VB už třetí den poslouchám Ramases,Steeleye Span,Cowboy Junkies a hlavně Evu Cassidy.
Na ni se zaměřím do budoucna.Ta mě Arrow moc líbí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi marec 23, 2007 18:03:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Bob Marley & The Wailers - Exodus (1977)


Viz http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=10:bye997ijkrst

Tenhle žánr jsem nikdy nežral a CD jsem si pořídil náhodou a ze zvědavosti. Teď už ale pár dnů doma nehraju skoro nic jiného Thumbs up Sálá z toho teploučko a nakažlivá pohodová atmosféra. A ta rytmika a ženské backing vokály 2 thumbs up Prostě velice doporučuji. Přinejhorším pro ověření, jak vám aparatura/místnost hrají basy Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Pi marec 23, 2007 18:47:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem si konečně sehnal alespoň mp3 album Neurosis- Enemy of the Sun ,protože CD není k sehnání.A opět mě to na hodinu a něco přikovalo do křesla Guitar Drums
První track k sosnutí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So marec 24, 2007 11:25:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera večer som si na USB klúči doniesol "Antony and The Johnsons" príjemný šansón postavený na hlavne na textovej poetickej rovine hoci tam znejú aj orchestrálne telesá až sólové partitúry pre husle a klavír veľmi príjemne sa mi to teraz počúva. Ďalej vo Foobar mám do poradia zaradených, "Damien Rice", "Babyshambles", "Talk Talk", nejaké jednotlivé od "Human League - The Being boiled.
Všetko to mám vo formáte MP3 256kbps. Necítim žiaden stres - zvuk je úplne v pohode, nemám pamäť ani porovnanie na tieto nové, pre mňa neprepočúvané pesničky. Samozrejme pri cene médii či HDD priestoru preferujem z princípu nekomprimované formáty CDA. Kamaráti zas naopak striktne komprimované formáty, nemám si možnosť vybrať. Keď sa mi niečo extrémne páči tak si to zoženiem v originále:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Leroj
Hifi obsluha


Založený: 07 december 2006
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: So marec 24, 2007 18:43:34    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
Já jsem si konečně sehnal alespoň mp3 album Neurosis- Enemy of the Sun ,protože CD není k sehnání.A opět mě to na hodinu a něco přikovalo do křesla


Neurosis jsou Thumb up

před pár dny jsem sehnal Neurosis- Given To The Rising /v mp3/ a řekl bych, že opět nezklamali !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So marec 24, 2007 22:39:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Já na to narazil taky,ale nestáhnul jsem si to,ani neposlechl...chci si koupit originál CD...Kvůli zvuku a taky protože jsem do nich úplně blázen.
Mám všechny alba od roku 1993,starší alba se nedají nikde sehnat,má vyjít reedice,ale ta bude s bonusovým obsahem,a protože většina alb Neurosis má přes hodinu,tak netuším kam ty bonusy narvou...snad na druhé CD...
Máš nějaké oblíbené album Neurosis?Já bych vybíral hodně těžce...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mac
Hifista - zaslúžilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 572
Bydlisko: Znojmo, ČR

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2007 07:29:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Snowy White - Highway to the Sun - CD
Chris Rea - On the Beach - z LP perfektní phodovka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2007 10:12:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Arctic Monkeys - Whatever People Say I Am, ...



Přestože jsou v GB velmi populární, hudba je to velmi pestrá a živá. Mně se nejvíc líbí, že občas jdou do punkových rytmů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2007 13:19:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Dostal jsem nedávno sbírku kazet, tak sjíždím toto zastaralé medium: unikátní nahrávka starého koncertu Marsyas, Precedens, 2 hod. J. Brela, General Lee, T.Rex, Jefferson airplane, Van der graaf generator
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2007 13:30:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk: jojo Marley z LP taky basuje hustě...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Po marec 26, 2007 15:29:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Marley jo jo basuje...až z bassreflexu čoudí mariuana Mr. Green
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Leroj
Hifi obsluha


Založený: 07 december 2006
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2007 10:04:58    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
Mám všechny alba od roku 1993,starší alba se nedají nikde sehnat,má vyjít reedice,ale ta bude s bonusovým obsahem,a protože většina alb Neurosis má přes hodinu,tak netuším kam ty bonusy narvou...snad na druhé CD..Máš nějaké oblíbené album Neurosis?Já bych vybíral hodně těžce...


no to je těžko říct, zajímavý jsou všechny a hitový neni ani jedno...snad Through Silver In Blood, Enemy of The Sun nebo Souls At Zero ??? Nevim, to se nedá vybrat Confused

zrovna poslouchám Masterplan 2007 - MK II, to je takový opak Neurosis /líbivý melodický metal/ - kdo má rád tento žánr, tak mohu doporučit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2007 16:46:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Předevčírem jsem poslouchal Modrý Efekt&Radim Hladík a dnes Manowar-The triumph of steel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2007 20:26:15    Predmet: Odpovedať s citátom

simply red - home
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2007 22:31:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Kurvadrát, chlapi, tento thread se jmenuje "Co jste naposled poslouchali a jak vám to hrálo?" a ne jen "Co jste naposled poslouchali". Příspěvek obsahující jen interpreta a název desky je ku ničemu. Zkuste k tomu napsat ještě pár slov. Třeba že se vám o tom zdálo ještě týden, nebo že jste z toho dostali osypky.... Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2007 22:39:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes jsem poslouchal,kromě jiného,opět V.Bobovu E.Cassidy.A jsem opravdu osypanej.
Prošel jsem na netu Cd půjčovnu,CD bazar Krakowská,Jindřišská,Újezd,byl v Bontonlandu a nikde ani stopy. Shocked
Tak jdu objednávat.
P.S.Merku,Vltava a nebo raději někde jinde?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2007 22:43:35    Predmet: Odpovedať s citátom

zdeněk3

Hmmm.... co osvědčené cd-wow? 5x Eva Cassidy, poštovné do ČR v ceně: http://www13.cd-wow.com/searchresults_cd.php?searchfield=EVA+CASSIDY Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 08:41:06    Predmet: Odpovedať s citátom

CD-wow je super, naposledy jsem si objednal Amy Winehouse - Back to black, i s cestou o kilo levnější jak u nás bez poštovného.
Ukázka zde

Jinak poslední dobou si pouštím stále dokola poslední desku Hapka & Horáček - Strážce plamene, která je u mě z jejich tvorby na jednom z předních míst, opravdu povedená, jak obsahem, tak zvukem. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 09:50:17    Predmet: Odpovedať s citátom

V rámci propagace turné skupiny Heaven and Hell (Iommi, Dio, Butler, Appice) jsem byl vystaven přesvědčovací kampani, že Sabbati s Diem jsou lepší než Sabbati s Ozzym. Nástrojem byly především desky Heaven and Hell a Live Evil, ale taky něco z Mob Rules a Dehumanizeru.

Uvěřil jsem! Prosím, abyste přijali mou lásku k Velkému Diovi! Sestava z let 1980-82 opravdu trumfne desky z posledních let s čarodějem ze země Ozz. Žádné glamrockové měknutí, ale "poctivej nářez".

Ještě že k nám nepřijedou. Do Polska nebo Německa mě snad nebudu na nucený poslech vylákán. Wink Kdo z vás pojede? Zazpívá Dio "When I'm Sixty-Four" od Beatles?

Fingering Fingering Fingering Fingering Fingering Fingering (vzhledem k tomu, že admin je metalista, mne opravdu překvapuje, že tu chybí patřičný smajlík)
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 20:13:59    Predmet: Odpovedať s citátom

zadnej metal

nemuzu si pomoct, ale zase simply red - home
vynikajici zpev, supr aranzma, kvalitni hudebnici i nahravka ... jak zapalim ohen v krbu tak jdou simply red do prehravace automaticky, bud home nebo greatest hits (jiny nemam Smile), moje tracky jsou 'positively 4th street', 'home', 'money in my pocket' z alba home a z greatest hits (kde plati stejne superlativy jako u alba Home) treba 'holding back the years', 'money's too tight to mention', 'stars' a 'So beautiful'

... a to primarne posloucham uplne jinou hudbu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 09:17:31    Predmet: Odpovedať s citátom

koncert Marsyas ze 70. let i s bicíma - Skála, Nejezchleba, Šulc, Kalandra, Michnová - nahrávka na kazetu z mixpultu. Zvuk nedokonalý, ale pěkně syrový. Hudba parádní!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jester
Hifista


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 192
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 09:45:39    Predmet: Odpovedať s citátom

manicka napísal:
koncert Marsyas ze 70. let i s bicíma - Skála, Nejezchleba, Šulc, Kalandra, Michnová - nahrávka na kazetu z mixpultu. Zvuk nedokonalý, ale pěkně syrový. Hudba parádní!

Taky jsem míval ... Nemaje koutoučák, zbavil jsem se bohužel všech pásek s nahranými koncerty z vysokoškolských klubů. Dodnes mi chybí a občas nostalgicky zamáčku slzu, když si na ně vzpomenu - Marsyas, AGFlek, NEREZ, Merta, Rímský, Č.p.8, Nohavica, ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 14:32:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Jester napísal:
manicka napísal:
koncert Marsyas ze 70. let i s bicíma - Skála, Nejezchleba, Šulc, Kalandra, Michnová - nahrávka na kazetu z mixpultu. Zvuk nedokonalý, ale pěkně syrový. Hudba parádní!

Taky jsem míval ... Nemaje koutoučák, zbavil jsem se bohužel všech pásek s nahranými koncerty z vysokoškolských klubů. Dodnes mi chybí a občas nostalgicky zamáčku slzu, když si na ně vzpomenu - Marsyas, AGFlek, NEREZ, Merta, Rímský, Č.p.8, Nohavica, ...


Tak to je škoda! Tohle popravdě nechápu, vždyť ty záznamy, pokud jsou to přímo mastery nahrávek, můžou být cenné dokumenty. Buď se dá tak krabice schovat na později a nebo předat někomu, kdo to bude archivovat třeba digitalizací...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 15:10:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud jde o Evu Cassidy, mám dojem, že nejlepší zvukově je Wonderfull World. Bohužel se nedá nikde jednoduše sehnat, ale je to to, co jsem hodil do Koutku ve FLAC, čili bezeztrátová komprese. Musím se přiznat, že jsem při poslechu i slzu uronil.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jester
Hifista


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 192
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 17:48:48    Predmet: Odpovedať s citátom

manicka napísal:

Tak to je škoda! Tohle popravdě nechápu, vždyť ty záznamy, pokud jsou to přímo mastery nahrávek, můžou být cenné dokumenty. Buď se dá tak krabice schovat na později a nebo předat někomu, kdo to bude archivovat třeba digitalizací...

Mastery to nebyly, pouze kopie. No a o digitalizaci si člověk mohl před 12 lety nechat jenom zdát. Ale uznávám, byla to blbost.
Třeba Merta měl jednoho skalního fandu ze Slovenska, který ponahrával spousty jeho koncertů. Díky němu mohly potom tyto koncerty později vyjít i na CD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jester
Hifista


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 192
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po apríl 02, 2007 07:12:25    Predmet: Arcade Fire Odpovedať s citátom

Arcade Fire - Funeral & Neon Bible. Zvuk není bůhví co, ale ti kluci jsou opravdu dobří. Už se těším na další poslech.
Výborná recenze je na newmusic.cz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 02, 2007 16:22:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Joan Boaz - Farewell Angelina
Z LP fantasticky autentické Smile
Příprava na dnes večer!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Ďalšia
Strana 1 z 30

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist