Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

actidamp mk2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2012 19:25:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Onu lakonickou větu "nikdy jsme vlatně nepochopil, k čemu je dobrý" je možné napsat k leckteré součástce. Já jej v kombinaci velmi nízkého šumu, velmi malého nap. offsetu, snesitelných vstupních proudů a ne úplně malé rychlosti (2.8V/us ve srovnání s velmi pomalými 07 a 177) při stabilitě pro jednotkový zisk považuji za kvalitní OZ. Mám s ním velmi dobré zkušenosti v přístrojové technice, zejména v integrátorech, kde FETové OZ pohořely (zřejmě pro nevypočitatelný a teplotně závislý napěťový offset). I proto jej doporučuji do serva. V řadě preampů jsem jej v servu úspěšně použil.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2012 21:11:51    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Pokud mě paměť neklame, svého času byl vyzdvihován nízký šum OP27/OP37.


To je pravda, a taky se v oněch časech tolik nešílelo kolem rychlosti přeběhu a zkreslení. Od té doby se samozřejmě objevily lepší obvody, třebas AD8671 nebo OPA209. Jinak - oproti NE5532/4 není OP27/37 pro audio až tak velká výhra, i když lepší je samozřejmě v DC parametrech a trochu v šumu. Ovšem oproti třebas NE5532 má asi dvacetkrát větší zkreslení.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
staffy
Nádejný hifista


Založený: 19 november 2011
Príspevky: 90
Bydlisko: Brno, občas Zvolen(SR)

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 21:59:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Pár dní práce. Druhá doska sa zmestí do krabičky 140x78x43, tretia sa zmestí do 120x78x43, zdroj sa zmestí do krabičky KPZ 7. Na druhej a tretej doske je vyhodené trimovanie DC serva, upravené rozostupy, trochu cestičky, na tretej doske je vyhodená filtrácia do zdroja, prvá doska je prekreslená od dhaman-a.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne október 28, 2012 06:45:13    Predmet: Odpovedať s citátom

A můžou se testovat operáky ... velmi by mne zajímaly případné výsledky.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhaman
Hifista - pokročilec


Založený: 07 marec 2008
Príspevky: 441
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Ne október 28, 2012 07:29:13    Predmet: Odpovedať s citátom

staffy: pekna pracicka Cheers Guitar
_________________
OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x Hypa10
pasiv CW DAC1 - HYPA17 - KEF LS50 meta
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne jún 21, 2015 14:02:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Inovovaná verze Mk2 oživena Smile

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
archeo
Hifi obsluha


Založený: 15 apríl 2015
Príspevky: 36
Bydlisko: dca

PríspevokZaslal: Ne jún 21, 2015 17:03:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako to hrá? Smile Doporučuješ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
archeo
Hifi obsluha


Založený: 15 apríl 2015
Príspevky: 36
Bydlisko: dca

PríspevokZaslal: Po január 25, 2016 19:58:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som to objednal od Roba a skompletoval súčiastky. Postavené v nízkej krabičke 30mm. Hral na prvý šup. A veľmi pekne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po január 25, 2016 20:24:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Užívej poslechu.. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po jún 19, 2017 21:53:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Přátelé,

první dotaz zní, jaký operák kam. Mám 2ks AD825, 2ks AD8671 a 4ks ADA4610-1 (6ks AD797 je mi pro MM asi k ničemu). Můj návrh:
OZ1 - ADA4610-1
OZ2 - ADA4610-1
OZ3 - AD825
či
OZ1 - ADA4610-1
OZ2 - AD8671
OZ3 - ADA4610-1
OPA134 se mi nechce zbytečně kupovat a kvalitní NE5534AN nikde neseženu.
Druhý dotaz, zda někdo zkoušel to předělat na čistě pasivní RIAA ala datasheet LME49710 či OPA606 (W. Jung), samozřejmě se zachováním aktivního tlumení.
Děkuji.

Mějte se, Petr
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut jún 20, 2017 21:51:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Byl by prosím někdo té dobroty, kdo se v tom vyzná a napsal mi, zda to má cenu vůbec zkoušet? Je to tak, aby šla použít původní i deska o Reeba. Je to taková má myšlenka, ale když já tomu zas tak moc dobře nerozumím. Na vstupu má být v cestě signálu kondík, musí tam být? Je tam kvůli DC servu/aktivnímu tlumení? V mk4 již není.
Díky, Petr
https://www.zonerama.com/karafiat/Photo/3103297/105951780
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 21, 2017 11:08:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro osazení a funkce Actidampu je podstatný typ (=technologie) operačního zesilovače nikoli typové označení (nevím jak to jinak napsat). Navíc si komplikuješ život SMD-čkama přes patice - to je zbytečné, navíc u relativně rychlých OZ mohou být problémy se stabilitou (pamatuješ na "mlhu" na osciloskopu?). Hlavně, že je to drahý - to se potom hraje...
Ale k věci :
Na pozici OZ1 FETový typ. Důvodem je minimalizace vstupních proudů (proudového šumu), tedy umožnění - maximálního využití principu aktivního tlumení.Tady je opravdu nejlepší OPA134. To že je OZ FETový je podstatnější než cokoli jiného. (No a OPA134 je dnes obyčejný brouk, žádná exotika - tak co řešíš?) V době vzniku nebyl běžně dostupný FETový typ (jen MAC15x, ale ten nebyl zrovna OK pro audio), tak tam autoři do Amára "napsali" NE5534. Stačí si ale přepíchnout nějaký FET a bipolár (třeba i velmi dobrý), a je hned jasné vo čem to je - jak použití FETu "vypne šum".
Na pozici OZ2 zase FET, ale na kvalitě nezáleží. Zde byl původně MAC156. Zde je jen potřeba zajistit vysoký vstupní odpor (+ pro bipolár to nemá vyřešenou symetrii vstupní impedance). Pokud používáš nastavení trimrem, tak si dej pozor na zapojení (vůči plusu /mínusu). A nebo se na trimování ofsete rovnou vy...
Na výstupní OZ3 pak klasika NE5534 - nevím co řešíš za "kvalitu" (myslíš, že se někomu vyplatí pajcovat švába za 20 centů? A přitom to funguje - ověřeno - jen to umět použít. A to, že stařina od Signeticsu "hráááje" líp, tvrdí kažbý blb, ale nikdo to OBJEKTIVNĚ NEPROKÁZAL. Z hlediska stability (kapacitní zátěž) pak můžeš dát do série s výstupem oddělovací R cca 100Ohm.
Já mám ve vzorku osazeno: (OZ1; OZ2; OZ3 = OPA134; LF411 (obráceně trim); NE5534.
Zajímavé je, že v těch nekonečných pajcech ještě nikoho nenapadlo sloučit (z hlediska funkce optimálně) první dva brouky do dvojitého OPA2134 (AD8620, OP275 atp) - lidi jsou tupí - jen přešívají starou vestu.
Mimochodem, Karfíku, hraješ si s Hi-Fi už dlouho, co se taky trochu učit? Souvislosti Ti pak budou jasné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St jún 21, 2017 12:27:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Karle, já ty operáky mám, proto bych je rád použil, neřeš patice, cenu, atd. Kdybych je neměl, tak tam koupím stejně jako ty 3x OPA134 a hotovo.
Máš pravdu, učit se, učit se, učit se, RIAA je v pořadí, ale první se musím naučit střílet ze vzduchovky, dokud je počasí, dál ostřit nože, navrhovat/upravovat výhybky do beden za 2Mega, ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 21, 2017 13:15:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Karfi, já (často narozdíl od druhých) nikomu nic nenutím. Co, a hlavně PROČ jsem napsal. Tvé operáky jsou FETy - takže OK. Jsou rychlé přes redukce - opakovat se nechci. Možná jsou trochu drahé na to, co od nich chceš, ale to je Tvůj boj - nepředpokládám, že ty brouky máš v šupleti (jako já třeba ty OPA134/2134, AD745/746 - je taky dobrá).
No, a "pšoukadla" jsou taky príma. Ale -je to trochu podobné- klasika, jako Slavia630, sice uspokojí, avšak nenadchne. A to ani po náročném a drahém upgrade (nenapadá mne ekvivalent operáku). Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St jún 21, 2017 14:39:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty operáky právě mám doma v šupleti, proto je chci použít, abych zbytečně nekupoval další.
ADA4610-1 doporučil VB na vstupu pro MM, to je vyřešené, do aktivního tlumení tedy narvu nějaký FET, asi taky to ADA4610-1 a na výstup je to jedno, tam dám AD8671. Je však pravda, že to AD825 je rychlé, tak ho tam nedám, aby tam nekmitalo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: St jún 21, 2017 17:30:15    Predmet: Odpovedať s citátom

V čem je ten ADA4610 na vstupu lepší než OPA627 ? Šumí 2x tolik....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 21, 2017 19:35:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Stejně by mě zajímalo o kolik to bude hrát líp oproti klasickem osazeni 5534..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: St jún 21, 2017 19:47:53    Predmet: Odpovedať s citátom

IMHO o nic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St jún 21, 2017 19:51:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebude to hrát ani o prd líp, Roberte...to zapojení je natolik dobrý, že to prostě nejde...z takovejhle úvah jsem už dávno vyléčenej....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 21, 2017 20:03:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky si myslím..

Jinak v nove oboustranne verzi odpor na výstupu je

Karel S. napísal:
Z hlediska stability (kapacitní zátěž) pak můžeš dát do série s výstupem oddělovací R cca 100Ohm.


dát podle libosti 50-75-100 Ohm (dle impedance připojeného kabelu)

Taktéž se Karle vyrabějí a prodavaji pajcy 5534.


Naposledy upravil roberto dňa So máj 22, 2021 11:40:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
50MHz
Hifista


Založený: 02 apríl 2012
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne november 05, 2017 19:41:30    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Na výstupní OZ3 pak klasika NE5534 - nevím co řešíš za "kvalitu" (myslíš, že se někomu vyplatí pajcovat švába za 20 centů?


bohužel, i laciné brouky se pajcujou https://zeptobars.com/en/read/Ti-NE5532-real-vs-fake-opamp
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne november 05, 2017 20:16:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Zřejmě se to vyplatí kvůli jejich spotřebě, která je určitě v miliónech na sérii.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
odaz
Hifi obsluha


Založený: 23 máj 2012
Príspevky: 4
Bydlisko: ČR/Uh.Hradiště

PríspevokZaslal: So júl 25, 2020 10:18:05    Predmet: Jak Hraje Actidamp MK2 Odpovedať s citátom

Pokud by někoho zajímalo, jak hraje Actidamp MK2 V3(dps od Roberta) přikládám odkaz na video, které jsem natočil na moibil pro ilustraci(nemám bohužel přístup k digitálnímu rekordéru).Actidamp hraje moc pěkně, jsem spokojený.
Gramofon Toshiba SR-D33, Přenoska AT440Mla

https://www.youtube.com/watch?v=B2NDH0ww3Vo&feature=share&fbclid=IwAR3kiPygHEMh4ib-nIvzl2TrtVpn1HinoCeAJBMQVqmpqRoMh0gNdg4Jv0Y[/quote]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So júl 25, 2020 12:42:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Veľmi slušne znejúce vzhľadom ku spôsobu nahrávania Smile
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So júl 25, 2020 15:51:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejlepší pro MM je v současné době asi OPA1656 - nová generace TI/BB, vlestně dost univerzální, za podobnou cenu jako OPA134 ale o dost lepší. Až na ofset snad lepší i než OPA627...

... pozor, hodně rychlý !

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So júl 25, 2020 16:08:55    Predmet: Odpovedať s citátom

24V/us a GBW 53MHz mi zas tak schnell nepřijde, snad ten GBW.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So júl 25, 2020 16:49:33    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Nejlepší pro MM je v současné době asi OPA1656 - nová generace TI/BB


Díky za tip, testnem Smile škoda že je dvojitý..

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520


Naposledy upravil roberto dňa Po júl 27, 2020 12:53:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
odaz
Hifi obsluha


Založený: 23 máj 2012
Príspevky: 4
Bydlisko: ČR/Uh.Hradiště

PríspevokZaslal: Ne júl 26, 2020 11:56:41    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Veľmi slušne znejúce vzhľadom ku spôsobu nahrávania Smile


Díky, natočeno Xperií XZ1(cca před 3 lety to byl top model značky, předtím jsem měl model Z, který byl před 7mi lety top. Oba slušně nahrávají a koupené s 1-2 dvouletým odstupem jejich cena klesne na rozumnou uroveň a prvně jmenovaný mi s originální baterií, bez oprav vydržel 6let. Nemůžu si stěžovat)

Co se týká OZ, mám osazeno OPA827 na vstupu, OPA134 jako actidampovací a na výstupu NE5534. Jen skříňka je zatím provizorní, udělaná ze zbytků materiálu, chystám se na stavbu preampu, do kterého pak AD zabuduju. Teď řídím hlasitost přepínatelným odporovým děličem půjčeným od Roberta.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne júl 26, 2020 14:10:04    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
24V/us a GBW 53MHz mi zas tak schnell nepřijde, snad ten GBW.


A to myslíš, že je to málo ? Pro MM ?

Nicméně rychlejší samozřejmě jsou, třebas THS4601, ten má i celkem slušný šum, jen o trochu horší než OPA1656, stojí ovšem asi třikrát tolik. Kdybys chtěl přehrávat desky desetinásobnou rychlostí, tak by se možná uplatnil Twisted Evil. Inu, na hájendu se nesmí šetřit. Když se ještě na integrovaný obvod nalepí kousek sorbotanu proti vibracím (jak to kdysi dělali na DA převodnících i jiných broucích v jednom nejmenovaném pražském highend studiu), tak to bude určitě zvukově bezkonkurenční. Ovšem musí být stříbrné kabely (nebo ještě líp kabely ze sedmidevítkové LCC OFC mědi) a pro jistotu je ještě natřít česnekem a vykouřit čertovým lejnem a kadidlem, aby se zahnaly ty zlé mocnosti, co dělají jasně slyšitelné avšak neměřitelné zvukové nedokonalosti, žerou průzračnost a nepřípustně zpomalují basy.

Jen tak mimochodem, neuvažovals o použití LT3045 a LT3094 pro napájení ? Podle technických údajů jsou naprosto super, sice trochu dražší než LM317 a LM337, ale v tomto případě bych o nich snad uvažoval i já, kdybych tedy něco pořádného chtěl a mohl dělat.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 27, 2020 07:37:58    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:


Jen tak mimochodem, neuvažovals o použití LT3045 a LT3094 pro napájení ?


Vypadají dobře..stojí za zvážení do modernější konstrukce.
Tady je kvůli jednoduchosti/ceně jen 78/7818 + kapacitní násobič. V Mk3/4 už je zdroj s OZ ala PMA.

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 5 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist