Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DVD prehravac s vestavenym HDD s podporou mp3 (+ FLAC)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vitaberanek
Hifi obsluha


Založený: 03 apríl 2007
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Ut apríl 03, 2007 14:51:06    Predmet: DVD prehravac s vestavenym HDD s podporou mp3 (+ FLAC) Odpovedať s citátom

Dobry den,
chci se touto cestou zeptat, zda se da poridit DVD prehravac
s vestavenym HDD, na ktery by se daly(at uz z CD\DVD ci jeste lepe pres USB, resp podobny kabel primo z PC nahravat audio soubory -(zejmena mp3, FLAC by byl velkou vyhodou)???

Jak jsem vyrozumel, tak stavajici DVD rekordery s HDD toto nezvladaji, protoze disky maji jiny format nez FAt\NTSC, navic nevim, zda lze rekorder vubec propojit s PC??
Chtel bych si zaridit audio jednotku nezavislou na PC(pracuji s notebookem a kvalita intergrovane karty je rekneme nepresvedciva), ale pritom si zachoval pohodli, ktere skyta "nasysleni" audio fondu na pevnem disku - coz je v mem pripade (MP3+FLAC tvori cca 90%) vice nez zadouci. K ni pak predpokladam asi samostatny AR(AVR).

Dekuji za vase podnetne navrhy, resili jste nekdo podobnou situaci?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mimoklepes
Nádejný hifista


Založený: 03 apríl 2007
Príspevky: 74

PríspevokZaslal: Ut apríl 03, 2007 15:59:41    Predmet: Odpovedať s citátom

pred par dnami som s podobnym cielom kupil lacny dvd prehravac manta emperor IV. zvukovo je to samozrejme haraburda, chcel som pouzit len digitalny vystup. no a tento stroj ma usb port, ktory podporuje mass storage. vidina bola jasna: budem cez neho pozerat filmy a pocuvat mp3 (stolny prehravac s podporou FLAC asi nezozenies, pripadne bude stat minimalne 2 mesacne vyplaty) priamo z externeho harddisku. navrhari vsak ocividne nepocitali s tym, ze by tam niekto pripojil aj nieco vacsie ako nejaky gigovy usb kluc a teda je obmedzeny pocet adresarov, ktore precita. zo 40 gigoveho disku s niekolko stvokami albumov mi to precita len asi 70 adresarov, cize je to skoro nepouzitelne.

mozno by toto bola pre teba cesta, ale skus pohladat inu znacku. ja som vybral tento, lebo ma vga vystup (nemam TV, idem cez LCD monitor), ale asi ho vratim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vitaberanek
Hifi obsluha


Založený: 03 apríl 2007
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Ut apríl 03, 2007 19:36:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri hledani jsem narazil na tento odkaz, mozna to jako inspirace k necemu bude
http://flac.sourceforge.net/links.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Donuts
Hifista


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Ut apríl 03, 2007 22:54:35    Predmet: Odpovedať s citátom

vitaberanek napísal:
Pri hledani jsem narazil na tento odkaz, mozna to jako inspirace k necemu bude
http://flac.sourceforge.net/links.html


Doporucuji se zamerit na Helios 5000, kazdou chvili by se mel zacit prodavat i v Evrope.

_________________
Můžu z toho udělat článeček na titulku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: St apríl 04, 2007 23:38:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Přehrávač i Flac je v pánském dvoře v Ostravě.Má to BurrBrown převodník a myslím že Analog Device OZ na výstupu.A nebo naopak.Už nevím.Ale flac to určitě přehrává.Cena je trochu high end.Ale žádná katastrofa...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 00:32:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Mediabox (viz Panský Dvůr) je hezká hračka, ale cena bez disku se mi zdá trochu přehnaná - je ovšem jasné, že to zatím není žádná masovka a přístroje tohoto druhu se budou množit, takže i ceny časem půjdou dolů.

Jinak silně pochybuji, že by se objevil nějaký přehrávač optických disků, který by uměl FLAC - račte si, vážení, uvědomit, že je to vlastně amatérský formát (nebo možná spíš nadšenecký). Pokud mohu posoudit, tak v bezeztrátových formátech jednoznačně vede APE, FLAC je ani ne deset procent materiálu s lossless kompresí dostupného na netu. Ani ten Helios ho neumí, neumí ostatně ani APE, ba ani OGG. A některé firmy ignorují i XviD. Mám dojem, že OGG umí nějaký KISS, ale ani ten neumí FLAC.

Kdybych si chtěl pořídit nějaké specializované zařízení, šal bych asi na nějaký mikroboard, třebas VIA, a kdyby to mělo být jó high end, tak bych ho doplnil nějakým externím převodníkem. Pokud by ten board měl DVI výstup, bylo by bez problémů i digitální video - ostatně nové televizory mívají i VGA vstup. A přinejmenším existují boardy s S-Video výstupem, Fakt je, že taková sestava by asi přišla dráž než Mediabox, ale uměla by toho taky o hodně víc,

Zatím ale nic takového v plánu nemám, berte to jenom jako popíchnutí do pranice (popř. do zadnice).

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 08:03:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Napadá mě v tomto vlákně vzpomenout klasický notebook s digitálním výstupem (znalci by mohli upřesnit třeba výběr kvalitního digitálního výstupu, má-li to vůbec smysl). "Noťas" monstrozního výkonu z pohledu potřeb pro media obecně přijde na mrzkých 15tis. a zabíjíme několik much jednou ranou. Předně čtení dat z HDD začíná mít tak nějak navrch i kvalitativně. Odpadá přenos dat z PC do HDD zařízení, noťas může běžně fungovat jako domácí PC připojené na NET. Správa hudebních dat je absolutně bezkonkurenční s klasickým PC systémem s displejem velikosti A4 a příslušným softem. Jakékoliv operace s mediálními daty lze dělat přímo na místě bez dalšího nutného přenosu odněkud někam. Stejně tak lze samozřejmě okamžitě pálit, nebo data načítat v podstatě z čehokoliv. Při udržování systému v "hybernaci" je start téměř okamžitý, hybernovaný noťas toho moc nesežere, takže ho není nutné vlastně ani vypínat. Je to malý a dá se to schovat kamkoliv. Lze to modifikovat externími DACany podle vlastního vkusu a potřeb a to vč. třeba externích dekodérů HDCD, které nejspíš stoupají v oblibě, HDCD tak nějak "jede". Tuhle hromadu možností podle mně tedy nepřebije žádné zařízení a-lá něco s hadrem co přehrává FLAC. Kompatibilita s jakýmkoliv kompresním formátem je otázkou několika minut vyhledání příslušného kodeku na netu. Snadno to lze propojit s dalším domácím PC třeba pomocí wi-fi, takže žádné dráty. V případě přeplnění interního disku stačí jakýkoliv externí, třeba síťový s LAN připojením, (přístupný ke všem dalším PC strojům v domácí síti) a jede se dál. Pro přehrávání DVD pak exceluje jeden konkrétní čipset, novinka od AMD čipset 690 s plnou podporou technologií od ATI - AVIVO, která bezkonkurenčně válcuje všechno integrované od konkurence. Model 690G (M690T-notebooky) plně podporuje dokonce HDMI s HDCP, co víc si od PC systémů přát. Ale berte to jen jako můj pohled na tuto problematiku, třeba v tom někdo vidí kardinální problém a já jen o něm nevím. Přístroje za desítky tisíc, které rychle zestárnou a v podstatě toho zase tolik neumožňují mi připadají jako slepá ulička.
_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Donuts
Hifista


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 18:26:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim si, tech zarizeni s podporou flac je dost.

http://flac.sourceforge.net/links.html

_________________
Můžu z toho udělat článeček na titulku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 06, 2007 21:47:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem rád, že jsem se mýlil. Nicméně do Austrálie asi nakupovat nepojedu.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2007 21:15:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja pouzivam Ziovu CS-510. Nema sice HDD, ale data taham po siti, nebo pripojenim HDD pres USB (ma usb vstup). www.ziova.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut december 04, 2007 17:30:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Narazil jsem na recenzi výše zmiňovaného HD Mediabox MB100

http://www.cedesigner.com/wordpress/?p=20&pp=1

Závěr nechám na čtenářích, cena 13k bez HDD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut december 04, 2007 17:46:21    Predmet: Odpovedať s citátom

13k bez HDD?? A není pak lepší třeba něco takovýho - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51125?
Podobnej stroj mám zrovna na kolenou a myslím že to vysoce převyšuje všechny požadavky v tomto vlákně kladené ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Yradak
Hifista


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 134
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 15:11:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Postnem tu časť svojej odpovede na f-sporte, vychádzal som z ceny 16k za audiofilský mediabox HD na unas.panskydvur.cz
PC bez harddisku za cenu 16k , ktoré (PC) sa konektivitou a kvalitou týchto konektivít eventuálne vyrovná Mediabox-u HD.
Mediabox je prosto multimediálny prehrávač z istými výstupmi a vstupmi, ktorý môže svoje dáta ťahať z vlastného interného, alebo nejakou formou k nemu pripojeného externého HDD.
Tak skúsme
Procesor - AMD Athlon 64 X2 4000+ EE 1630,-kč
základná doska - Biostar TA690G AM2 1797,-kč (HDCP- DVI, VGA, HDMI, TV-out, 4xUSB, Firewire )
operačná pamäť - A-Data DIMM 1024MB DDR II 800MHz Extreme Edition 707,-kč
klávesnica + myš, bezdrátové - Genius SlimStar Laser 600 625,-kč
skriňa - Gigabyte GZ-M1 Black 1079,-kč
zdroj - Fortron FSP300-60THN-P 699,-kč

dokopy cca 6500 kč

Ak ideme Linux, tj cestou mediaboxu, máme 9500kč na zvukovku....

pridajme Microsoft Windows XP Home Edition 1964,-kč

Máme cca 7500 kč na zvukovku...

Áno, teoreticky ešte môžeme odpočítať 500kč na DVD-RW

Je to bez diskusie. Počtom výstupov, rozšíriteľnosťou, podporou AKÉHOKOĽVEK formátu ale hlavne rýchlosťou a užívateľskou príjemnosťou jednoznačne vedie PC.....

Adekvátne zvukovky sa mi už fakt nechce hľadať, ale myslím že cena, ktorú za nich môžeme vysoliť je jednoznačná sama o sebe....
Ceny zodpovedajú www.czechcomputer.cz

_________________
ALC883 toslink out - Sony TA-F650ESD - Mission 771E
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 21:23:26    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:

Jinak silně pochybuji, že by se objevil nějaký přehrávač optických disků, který by uměl FLAC - račte si, vážení, uvědomit, že je to vlastně amatérský formát (nebo možná spíš nadšenecký). Pokud mohu posoudit, tak v bezeztrátových formátech jednoznačně vede APE, FLAC je ani ne deset procent materiálu s lossless kompresí dostupného na netu. Ani ten Helios ho neumí, neumí ostatně ani APE, ba ani OGG. A některé firmy ignorují i XviD. Mám dojem, že OGG umí nějaký KISS, ale ani ten neumí FLAC.

Ono problem nie je v (ne)rozsirenosti, ale APE ma znacne vyssie poziadavky ako FLAC,ci wavpack na spracovanie/vykon prehravaca, ktorym zrovna prenosne, ci stolne zariadenia (nie PC) nejako neprekypuju.

OGG vie prekvapivo dost strojov, len je zaujimave, ze sa tym vyrobcovia oficialne moc nechvalia (napr. H&B). Ale kedze ide stratovy format, nie je az tak zaujimavy - tam je alternativ dost.


Naposledy upravil Troton dňa St december 05, 2007 21:48:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 260
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 21:30:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Riešenie prehrávača ako jednoúčelové PC je dobré, ale ako vyriešiť jeho ovládanie? Chcel by som vynechať klávesnicu, myš, aj monitor, riadenie po sieti (VNC a pod.) tiež - čiste stand-alone prehrávač. Malý dotykový display je super http://atechfabrication.com/products/touchscreen_display.htm, len cena je kdesi mimo. Poznáte kdesi na nete overený projekt s malým LCD displejom a pár tlačidlami na paneli na ovládanie (pohyb po adresároch,...)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zbyneksk
Nádejný hifista


Založený: 19 november 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 22:33:56    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
.... Mám dojem, že OGG umí nějaký KISS, ale ani ten neumí FLAC. ...

Mno, jeste pokud to prijde do vanoc, tak bych chtel otestovat - Network MediaPlayer-350 WLAN viz.:
http://www.freecom.com/ecproduct_detail.asp?ID=3403&CatID=8060&sCatID=1147073&ssCatID=1147073
respektive jeho verzi bez disku - Network MediaPlayer-350 WLAN Drive-In.

No chci to hlavne kvuli videu, nicmene jsem zvedav co to svede se zvukem.
Oproti tomu mediaboxu je cena o neco nizsi.
Bohuzel verzi bez HD rozliseni za 99 EURo jsem jiz prosvihnul.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 10:14:23    Predmet: Odpovedať s citátom

zelenac napísal:
Riešenie prehrávača ako jednoúčelové PC je dobré, ale ako vyriešiť jeho ovládanie? Chcel by som vynechať klávesnicu, myš, aj monitor, riadenie po sieti (VNC a pod.) tiež - čiste stand-alone prehrávač.



Vím, že to není dokonalé, ale mně se zatím zdá jako rozumné řešení toto

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36672

15" monitor s dotykovou obrazovkou umístěný na dostupném místě, samotný počítač schovaný někde "v nábytku", ještě nějaké rozumné dálkové ovládání.

Ale stále je to hudba budoucnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Yradak
Hifista


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 134
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 13:09:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Diaľkové ovládanie suplujúce aj myš napríklad toto
http://www.mach4.cz/dalkove-ovladace/imon-inside-vfd-vitany-doplnek-kazdeho-pocitace-2.html

Alebo toto
http://www.svethardware.cz/art_doc-41D859D4AAC1DAE0C12573660031517F.html

_________________
ALC883 toslink out - Sony TA-F650ESD - Mission 771E
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 18:15:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Při vší úctě, tady, IMHO, předpověď (co se týče FLAC) Bobovi nevyšla Smile

A ze mě se stal příznivec přehrávání z PC, ovšem kvalitních dat Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zbyneksk
Nádejný hifista


Založený: 19 november 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 18:50:59    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
A ze mě se stal příznivec přehrávání z PC, ovšem kvalitních dat Wink

No, kolega mi dnes vychvalil donebe zvukovku E-MU 0202 USB 2.0 viz www.emu.com ...
Ma to pripojene k malinke krabicce MacMini s jabkem http://www.apple.cz/cze/apple/hardware/macmini/ a rikal, ze je to parada.
Doufam, ze brzo si to půjdu poslechnout.

Prosimte, pokud to neni tajne, jakou zvukovku pouzivas?
Docela me to zajima, nebot i ja bych si taky rad poridil nejakou kartu, ktera to se zvukem umi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 18:55:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám úplně jednoduchou M-Audio Fast Track USB (24-bit/48kHz), měření mám na stránce. Je to zvukově lepší, než můj SONY CDP-XA2ES, a hlavně to umožňuje reprodukci ve vyšším rozlišení. Původně jsem s tím pro poslech vůbec nepočítal. Ale chtělo by to jít výš, za současné jistoty, že karta má čisté a klidné pozadí, bez rušivých digi artefaktů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zbyneksk
Nádejný hifista


Založený: 19 november 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 19:00:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za info, chtělo by to porovnat, možná až bude HighEnd či nějaká podobná příležitost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vitaberanek
Hifi obsluha


Založený: 03 apríl 2007
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 20:14:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Predem diky vsem za prispevky k teto diskuzi. S uplynulym casem a nove nabytymi poznatky jsem se jiz rovnez priklonil k notebooku jako audio zdroji. Veskery audio fond tvori FLAC - SACD/HDCD/DVDAUDIO mam zatim nepatrne mnozstvi a jejich prehravani je mimo tuto diskuzi. S tim souvisi dotaz - jak se resi zvukova karta u NB? U PC jiz existuje nekolik odpovidajicih internich karet,ale u NB je to vetsinou integrovana zalezitost,tudiz ne prilis presveciva. Nebo se mylim? Jde mi o to - jak dostat FLAC soubor z HDD do sluchatkoveho zesilovace:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zbyneksk
Nádejný hifista


Založený: 19 november 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 22:00:19    Predmet: Odpovedať s citátom

vitaberanek napísal:
Jde mi o to - jak dostat FLAC soubor z HDD do sluchatkoveho zesilovace:-)

Ze by pres externi zvukovou kartu?
Napr. http://www.emu.com/products/product.asp?category=610&subcategory=611&product=15186&nav=introduction
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nishaknapp02
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 18 máj 2022
Príspevky: 103

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2022 01:12:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Why not settling on games that is fun and at the same time your earning. Well it'll make suspense because of the game as well but dude just try it and it gave me hope while pandemic is real rn. Boost Your Odds By Using Baccarat Formula
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist