Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Otázka pro zkušené HIFI harcovníky - historie se opakuje?!?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> História hifi v Česko-Slovensku
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2007 06:37:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážným soupeřem ohledně autorství toho bonmotu by byl tenhle divný chlapík:

http://en.wikipedia.org/wiki/H._L._Mencken
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2007 07:27:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, nejsem autorem.

Dovolil bych si ještě ocitovat (volně) Arthura Clarkea:

Jestliže nějaký postarší uznávaný vědec trvdí, že něco je možné, pak má pravděpodobně pravdu. Jestliže však tento vědec tvrdí, že něco možné není, pak se téměř určitě mýlí.

Nejsem postarší uznávaný vědec, nicméně tento Clarkeův axiom mne značně brzdí v pronášení výroků na adresu hifistů. Dovedete si představit, jak bych psal, kdybych ho nerespektoval? Kazzatel hadr!

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2007 07:40:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už jsme v tom citování, tak ještě jedna perla principiálního významu:

Všechno je jinak !

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2007 08:11:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsme se tu nějak rozofftopičili. Omlouvám se, že jsem k tomu taky přispěl. Již opět způsobně sedím a napjatě poslouchám zkazky starších.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2007 09:48:48    Predmet: Odpovedať s citátom

A trošku z jiného konce Českého HiFi?

Jakou spojitost mají Pro-Ject, DPA a RI Audio? Proč se jim už nedaří, když přimhouřím oko nad skvělými gramofony. Opravdu není nikdo v ČR schopen vyrábět a prodávat zesilovače? Ale šlo to, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2007 10:11:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Cool

Příliš čerstvá, a ne ještě mrtvá historie. To se probere za 20 let Smile

/A není pravda, že se jim nedaří. To platí jen o DPA/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2007 10:37:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Historie se píše až po smrti... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2007 10:50:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, mně si moc nevšímejte, já si jen sem tam rýpnu. Jsem rád, že to žije. Na smrt se snad nikdo nechystá. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2007 11:09:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to hrozný... Jsou to suprový zesilovače.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2007 19:47:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
A trošku z jiného konce Českého HiFi?

Jakou spojitost mají Pro-Ject, DPA a RI Audio? Proč se jim už nedaří, když přimhouřím oko nad skvělými gramofony. Opravdu není nikdo v ČR schopen vyrábět a prodávat zesilovače? Ale šlo to, ne?


Zesilovač Project byl dělaný na zakázku pro firmu Audio Tuning (Rakousko), o prodeji v tuzemsku se vůbec neuvažovalo. To bylo ještě pod hlavičkou FoxAudio. Na základě Projectu vznikl prapůvodní Brick. Opět jako FoxAudio. To pak se vším všudy (poté co majitel FoxAudio odešel z audio bussinesu) odkoupila firma Pekra a po nějakých trapných soudních tahanicích se od používání značky FoxAudio ustoupilo a byla vytvořena značka RíAudio. Pod touto značkou ještě bylo vyrobeno pár Bricků a malý koncák ve třídě A (horká cihla). V současné době je pod značkou RíAudio dostupný pouze miniaturní phono preamp Paschtica ze skladových zásob. Veškerá výrobní aktivita PEKRA je nyní orientována na export, hlavně pod značkou Clearaudio, přímý prodej do tuzemska není možný, i když u některých výrobků pokus o prezentaci byl (např. síťová pračka nebo A-čkový koncák Hroch), např. v Brně 2005, ale tam na to jaksi "nezbyl čas". Firma PEKRA v postatě o český trh nemá zájem, nikoli snad z principu, nýbrž proto, že jednak by ji neuživil, jednak není čas na stupidní dohady s českými highendisty - šéf firmy většinu svého času spotřebuje na to, aby osobně uhlídal své subdodavatele z řad "zlatých českých ručiček", které jsou bez dohledu schopny cokoli jakkoli zprasit (v současné době se už uvažuje i o nějaké výrobě ve východní Asii, poněvadž to přijde levněji než v Česku a kvalita je bez problémů). Proto taky v současné době nefunguje web - není proč.

Výroba DPA byla kdysi částečně zastřešena firmou FoxAudio, která dodávala tišťáky. To ale skončilo a tyto aktivity PEKRA/RíAudio nepřevzala - to zůstává v režii Pavla Dudka.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2007 20:28:29    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
(v současné době se už uvažuje i o nějaké výrobě ve východní Asii, poněvadž to přijde levněji než v Česku a kvalita je bez problémů). Proto taky v současné době nefunguje web - není proč.


o bezproblemove vyrobe v Cine muze povypravet nase velka americka firma
... velmi drahej a velmi velkej pruser co se kvality tyka (taktez preciznejsi elektronika)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2007 20:36:18    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
... DPA byla kdysi částečně zastřešena firmou FoxAudio, která dodávala tišťáky. To ale skončilo a tyto aktivity PEKRA/RíAudio nepřevzala - to zůstává v režii Pavla Dudka....


zrovna v tej dobe som konvertoval na Passoviny - vysvetlenie: Fox ma odkázal na UE, ktorý mi v telefóne oznámil, že už to nerobí. Dobrák z Moravy mi teda na inzerát predal DPS na DPA380, k tomu cca milióntu xero-kópiu osazovacího plánku (DPA do každej rodiny Cool )- Na základe patetickej ďakovačky slepého chlapca v AR a v naivnej domnienke, že som aspoň priemerný jedinec, som sa teda pustil do práce,- fungovalo to presne podľa očakávania: jeden kanál! V tej dobe a prostredí to ani nebolo s kým konzultovať... ľahko si domyslíte v akej nádobe to celé skončilo... Chlapíkovi čo predával tie DPS niet čo zazlievať- určite má dnes za to minimálne Wadiu.


Naposledy upravil Skipy dňa Ne máj 13, 2007 20:39:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2007 20:39:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Funguje i firma Pro-Ject. Vývoj v Čechách, firma je rakouská. Gramofony, phono předzesilovače, sluchátkové zesilovače. Prodej ve světě. Občas k nalezení v článcích ve Stereophile.

http://www.project-audio.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2007 20:53:37    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 08:42:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2007 21:01:07    Predmet: Odpovedať s citátom

To Skipi : Holt ti měl poradit ten člověk, co ti prodal ty desky a jemuž ty nic nezazlíváš....Tisícům lidí to chodilo a když ne, já poradil, což mi jistě mnozí dosvědčí, ale abych nesl zodpovědnost za všechno, to po mě nechtěj....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2007 21:09:39    Predmet: Odpovedať s citátom

dosvedčujem!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2007 23:20:35    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Funguje i firma Pro-Ject. Vývoj v Čechách, firma je rakouská. Gramofony, phono předzesilovače, sluchátkové zesilovače. Prodej ve světě. Občas k nalezení v článcích ve Stereophile.

http://www.project-audio.com/


Nejsem si tak docela jistý, zdali Pro-ject je firma, mám dojem , že je to spíš značka, kterou používá firma Audio Tuning ve Vídni - ale to je obchodní firma, která prodává kdeco - čert aby se v tom vyznal. Ostatně na tom nesejde. Jinak ta česká výroba Pro-ject jsou pohrobci TESLA Litovel, která jako taková přešla původně pod ETA a začala vyrábět žehličky apod., ale ty audio věci se nějak odštíply pod patronací pana Kroutila, který byl a zřejmě stále je kamarád s panem Lichteneggerem, majitelem fy Audio Tuning (nemá nic společného s p. Schwarzeneggerem, kromě rakouského původu). Jejich hlavním hitem byla gramošasi, ale dělají i nějaké preampy, mimo jiné tzv. Phonobox, což je Actidamp, který se na svět dostal tak, že byl vypreparován z původního Pro-jectu integrovaného zesilovače FoxAudio (což jsem vyvíjel já a nechtě a zadarmo se tak vlastně stal praotcem aktivní elektroniky Pro-Ject). V Česku se to prodává přes firmu AQ - rovněž Litovel.

Vzpomínám, jak kdysi ode mne někdo z téhle party požadoval pasivní phono předzesilovač, což jsem jaksi nechápal a došlo mi to až poté, co mi ukázali vzorek, jak se ukázalo, převodní trafo pro MC přenosku. Od té doby mám jakousi utkvělou nedůvěru ke všemu, co se nazývá pasivním předzesilovačem ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2007 00:11:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Kroutil ? Myslíš soudruha obchodního náměstka Kroutila, s největší pravděpodobností agenta Stb ? Velice schopný člověk.... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2007 00:58:49    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Kroutil ? Myslíš soudruha obchodního náměstka Kroutila, s největší pravděpodobností agenta Stb ? Velice schopný člověk.... Wink


No ovšemmm !

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2007 14:29:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Oni soudruzi jsou vůbec všehoschopni. Dřív by každýmu, který by chtěl soukromě podnikat, podepsali trest smrti. A dneska se stačí podívat na větší a největší podnikatele - téměř samej komanč, estébák a pár veksláků. Proto to tady taky tak vzkvétá, jsou to odborníci na svých místech. Ostatně jména jako Soudek, Stehlík, Procházka, Maroušek, Salzman a další budou určitě zapsaný zlatým písmem v dějinách téhle země.
A po obsazení všech možnej důležitejch postů od politiky, businesu až po média soudruhům zase narůstají křidýlka a jsou čím dál drzejší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2007 16:09:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Takhle se nic nevyřeší, navíc to tak trochu zní jako omluva pro vlastní neschopnost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2007 17:19:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosadit se lze dvěma způsoby. Buď vynikajícími výsledky a schopnostmi, nebo ostrými lokty a konexemi z minulosti. Zlepšení lze očekávat, až ti první převládnou nad těmi druhými. Asi to bude ještě nějaký čas trvat, ale nářky to nespraví.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2007 17:20:00    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA

Omlouvám se, ale asi to moc nechápu. Vím, že řečma se teď už nic nezmění. Ale nechápu, jak to douvisí s mojí schopností/neschopností. Naše rodina si s komoušema užila svoje a byť jsme nikdo neskončil na popravišti, třeba babi to soudruzi spočítali pěkně od podlahy. Proto když vidim, jak si hrajou na podnikatele, manažery, demokraty apod., otevírá se mi nůž v kapse.
Ale tohle sem nepatří, omlouvám se a tohle téma končím. Stejně, kdybych pokračoval, tak mě v tom dusnu klepne Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2007 18:02:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten Kroutil dělal náměstka ještě hluboce za bolševismu. Jezdil ven, dělal kšefty...A kšefty za valuty, to museli sjednávat jen ti echt prověřený...A tenhle člověk mi v dvaadevadesátým dělal " přednášku " o kapitalismu... Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2007 18:14:02    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel

Jo, to jsou přesně ti nepostradatelní odborníci na svých místech Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2007 18:17:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Odowakar napísal:
Ale nechápu, jak to douvisí s mojí schopností/neschopností.


Nijak, to je nepochopení. Mělo to znamenat jen tolik, že to záleží jen na nás a nemáme pořád brečet a vymlouvat se, ev. si stěžovat na osud a kolegy. Ty nářky zakrývají neschopnost, to jsem myslel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2007 19:27:13    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA

S tím souhlasím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2007 19:34:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Základní problém je halt v tom, že jsou dva druhy ekonomicky činných člověků: Ti,kteří pracují a ti, kteří vydělávají peníze.

Chtěl jsem k tomu vymyslet ještě něco chytrého, ale nějak mi pořád vycházel marxismus. Tak jsem toho radši nechal.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2007 19:35:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Odowakar napísal:
Ale nechápu, jak to douvisí s mojí schopností/neschopností.


Nijak, to je nepochopení. Mělo to znamenat jen tolik, že to záleží jen na nás a nemáme pořád brečet a vymlouvat se, ev. si stěžovat na osud a kolegy. Ty nářky zakrývají neschopnost, to jsem myslel.


Doufám, že se nepokoušíš popřít existenci zlodějny a lidské špíny vůbec. Na tvrzení typu "záleží jen na nás" už začínám být poněkud alergický. Je ovšem samozřejmě pravda, že záleží jen na mně, zdali se rozhodnu své problémy řešit poctivou prací nebo samopalem.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa Po máj 14, 2007 19:39:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2007 19:38:01    Predmet: Odpovedať s citátom

To jistě ne. Ale nevidím jako cíl se v tom babrat a tak trochu vymlouvat.

Napřílklad v řadě osudů v tomto oboru vidím jako velký kus jejich příčiny neschopnost komunikace a celkového odhadu, přizpůsobení se jiným podmínkám. Dávno to není o zásluhách. A odbornost samo o sobě nestačí, nebo ano, ale ne v byznysu. A tento obor je spojený s byznysem, není to o postu vědeckého pracovníka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> História hifi v Česko-Slovensku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist