Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

problém digitálnym signálom

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Po september 20, 2010 21:05:00    Predmet: problém digitálnym signálom Odpovedať s citátom

Zdravím vás. Chcem sa spýtať, či má niekto nielen teoretické, ale aj praktické skúsenosti so zapojením USB zvukovky na dlhý usb kábel - 7 metrov. Ja som kúpil kvalitnejší taký kábel, zapojil som zvukovku a strašne mi v nej praská. Predtým to nerobilo.
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut september 21, 2010 10:20:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkušenosti mám dlouhodobě pozitivní. M-Audio Fast Track USB zapojený na 4,5m kabel + 1,5m kabel, tedy 6m, navíc ne jako jeden kabel. Bez jakýchkoliv problémů. Na začátku jsem v ovladači zvýšil na maximum hodnotu bufferu, s defaultní hodnotou jsem měl výpadky zvuku při souběžné práci s PC (ale to může být dáno tím, že se jedná o obstarožní a výkonově dost slabý notebook). S ohledem na možnosti zvukovky ale přehrávám maximálně 24/48.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Ut september 21, 2010 18:38:58    Predmet: Odpovedať s citátom

mm no ja mám shitnú zvukovku - creative sound blaster x - fi 5.1
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut september 21, 2010 19:07:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Norma rika, ze USB musi zvladnout kabely do delky 5 m.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
peto413
Hifi obsluha


Založený: 26 február 2007
Príspevky: 49
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 21, 2010 19:29:45    Predmet: problém digitálnym signálom Odpovedať s citátom

odpoved je tu http://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus#Cables
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Ut september 21, 2010 20:46:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Páni, takže dnes som vykšeftoval čisto novú túto zvukovku a keď ju pichnem do usb, totálne mi mrzne comp. Odinštalovávam ovládače, vyčistím registre, nahodím nanovo, vyskúšam, predám, kupujem kvalitný dvd prehrávač. Seriem sa aj na zasraté low - end zvukové karty.
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Ut september 21, 2010 20:47:24    Predmet: Odpovedať s citátom

no a tej angličtine v tom linku absolútne nerozumiem, viem niečo len nemecky Sad
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut september 21, 2010 21:31:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Kecy v kleci, norma je jen šedivá teorie. USB zvukovka mi v pohodě jede na 6 metrech kabelu (4.5+1.5), USB tiskárna mi několik let jela na 9 metrech (4.5+4.5). Zdůrazňuju, že to všechno byly pasivní úplně obyčejné kabely, žádné pozlacení, žádné aktivní prvky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut september 21, 2010 22:12:21    Predmet: Odpovedať s citátom

matus_pigy napísal:
Páni, takže dnes som vykšeftoval čisto novú túto zvukovku a keď ju pichnem do usb, totálne mi mrzne comp. Odinštalovávam ovládače, vyčistím registre, nahodím nanovo, vyskúšam, predám, kupujem kvalitný dvd prehrávač. Seriem sa aj na zasraté low - end zvukové karty.

To nadseni ti vydrzi jen do prvniho preskakujiciho CD Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut september 21, 2010 22:13:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
Kecy v kleci, norma je jen šedivá teorie. USB zvukovka mi v pohodě jede na 6 metrech kabelu (4.5+1.5), USB tiskárna mi několik let jela na 9 metrech (4.5+4.5). Zdůrazňuju, že to všechno byly pasivní úplně obyčejné kabely, žádné pozlacení, žádné aktivní prvky.

Nikde jsem nerikal, ze to nebude (nejak) fungovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
peto413
Hifi obsluha


Založený: 26 február 2007
Príspevky: 49
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 22, 2010 08:27:15    Predmet: problém digitálnym signálom Odpovedať s citátom

Ja by som najrv vyskusal kabel mensej dlzky max. do 5 metrov USB 2.0 norma. Dalej skus pozriet logy vo windowse lahko zistis preco ti mrzne PC. Niektore zariadenia funguju aj s kablami nad 5m ale ine nie mam s tym skusenosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St september 22, 2010 09:20:43    Predmet: Re: problém digitálnym signálom Odpovedať s citátom

peto413 napísal:
Dalej skus pozriet logy vo windowse lahko zistis preco ti mrzne PC.


To vážně tak jde? S win nemám větší zkušenosti, ale když zamrzly, tak jsem se z jejich logů moc nedozvěděl. Ale asi to jenom neumím. Předem díky za osvětlení
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Št september 23, 2010 07:22:10    Predmet: Odpovedať s citátom

M2Tech zvukovka jede na jedné prodlužce 3m. Když jsem dal dvě, tedy 6m, tak to už nejelo. Prodlužky byly kvalitní USB2.0. Zvukovka je taky USB2.0. Je tu ještě jedna možnost a to aktivní kabel, ale je to vyšší cena: http://www.alza.cz/usb2-0-prodluzovaci-5-0-m-a-a-d114770.htm
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št september 23, 2010 09:10:45    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:
M2Tech zvukovka jede na jedné prodlužce 3m. Když jsem dal dvě, tedy 6m, tak to už nejelo. Prodlužky byly kvalitní USB2.0. Zvukovka je taky USB2.0. Je tu ještě jedna možnost a to aktivní kabel, ale je to vyšší cena: http://www.alza.cz/usb2-0-prodluzovaci-5-0-m-a-a-d114770.htm


Máš to s tím kabelem vyzkoušené? Protože zvukovky pracují trochu jiným protokolem než usb mass storage a pokud ty huby bufferují, nemusí to být úplně ideální.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jussi
Nádejný hifista


Založený: 13 august 2008
Príspevky: 73

PríspevokZaslal: Št september 23, 2010 15:00:18    Predmet: Re: problém digitálnym signálom Odpovedať s citátom

dustin napísal:
peto413 napísal:
Dalej skus pozriet logy vo windowse lahko zistis preco ti mrzne PC.


To vážně tak jde? S win nemám větší zkušenosti, ale když zamrzly, tak jsem se z jejich logů moc nedozvěděl. Ale asi to jenom neumím. Předem díky za osvětlení


logy su v Event Vieweri, rozdelene podla typov. priamo z nich sa vela nedozvies, ale vzdy je tam uvedeny Event Id a Source. podla toho je mozne na nete pohladat riesenie. zatial som nenarazil na nieco take, co by sa na nepodarilo vyriesit.
toto sa tyka systemu a systemovych veci, pripadne beziacich sluzieb. 3rd party ovladace su samozrejme cosi ine a tam je obvykla metoda "try and pray"Smile

sorry za offtopic

_________________
j.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št september 23, 2010 15:05:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za odpověď. O těch logách jsem věděl, ale když se hryzne systém kvůli ovladači, tak jsem předpokládal, že se tam nic neobjeví, sic systém vytuhl. A ono opravdu neobjeví Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist