Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Platí sa clo?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdiá , e-shopy, časopisy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ac3
Hifi obsluha


Založený: 17 máj 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: St september 21, 2011 15:04:17    Predmet: Platí sa clo? Odpovedať s citátom

Nevedel som kde to mám zaradiť tak som to dal sem. Chcem sa spýtať (ešte som nikdy nekupoval cez e-shop zo zahraničia) či budem platiť clo alebo nejakú DPH alebo nejaký skrytý poplatok o ktorom sa mi ani nesníva ak si objednám z Holandska alebo Nemecka 2 ks meničov v hodnote asi 120 Eur aj s poštovným. Zaplatil by som cez internet banking priamo na účet predajcu (obidve krajiny su EU), tam už mám zistené že ak mám ich IBAN a BIC/SWIFT tak by nemal byť žiadny problém s prevodom peňazí. Pýtam sa pre istotu aby som nebol prekvapený ak mi pri dverách zazvoní nejaký exekútor alebo zopár nafúknutých bulblín s prazdnou hlavou a vyhodia ma na ulicu. Díky za ochotu poradiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: St september 21, 2011 15:31:01    Predmet: Odpovedať s citátom

troška blbá otázka,ale ked je z eu ,tak jedine za tovar sa platí a za dopravu,a plus bankové poplatky za prevod.to treba prečítat presne všetko z eshopu odkial sa objednáva,ak je to overený eshop tak tovar by mal dojst ked nie tak su zbytočne vyhodené prachy
_________________
www.mobilshopsala.sk
https://www.facebook.com/mobilshopsala.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ac3
Hifi obsluha


Založený: 17 máj 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: St september 21, 2011 16:02:28    Predmet: Odpovedať s citátom

gsmservice3 napísal:
troška blbá otázka,ale ked je z eu ,tak jedine za tovar sa platí a za dopravu,a plus bankové poplatky za prevod.to treba prečítat presne všetko z eshopu odkial sa objednáva,ak je to overený eshop tak tovar by mal dojst ked nie tak su zbytočne vyhodené prachy


Ahooooj,
áno, je blbá, ako od začiatočníka ktorý ešte nikdy nekupoval v EU. Pýtam sa pre istotu aj ked si myslím že žiadne clo ani DPH by sa nemalo platiť. Dúfam že ten eshop je o.k. a tovar príde Smile. Chcem to z europe-audio a určite už veľa ľudí odtialto z fóra si odtiaľ objednávalo veľakrát. Možno aj Ty. Dík že si sa ozval.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: St september 21, 2011 17:18:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Blba otazka to rozhodne neni, naopak je na miste. Zalezi na cene. Zde je cely tema:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=2812&highlight=clo

A mozna neco bude zde: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=2869&highlight=clo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ac3
Hifi obsluha


Založený: 17 máj 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: St september 21, 2011 18:03:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak sa mi podarilo niečo vygúgliť. Ešte som sa v tom poriadne nezorientoval ale vyzerá to celkom sľubne: http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!ut/p/.cmd/cs/.ce/7_0_A/.s/7_0_35O/_th/J_0_9D/_s.7_0_A/7_0_1RL/_me/7_0_M6/_s.7_0_A/7_0_35O
Táto veta je najkrajšia: Zásielky z krajín Spoločenstva nepodliehajú colnému dohľadu, t.j. sú priamo doručované príjemcovi bez ohľadu na hodnotu zásielky. Toto platí aj pri zásielkách s tovarom, ktorý je objednávaný cez internet v krajinách Spoločenstva a tovar je z týchto krajín zasielaný príjemcovi na Slovensku.
Čo poviete?

Je treba ten odkaz celý skopírovať nie len colnú správu, inak to nefunguje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: St september 21, 2011 18:55:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedavno som bral menice z europe audio.nl (holandsko) ziadne clo som neplatil dokonca ani postovne kedze tover bol nad 250eur.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ac3
Hifi obsluha


Založený: 17 máj 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Št september 22, 2011 07:43:36    Predmet: Odpovedať s citátom

jeremysk napísal:
Nedavno som bral menice z europe audio.nl (holandsko) ziadne clo som neplatil dokonca ani postovne kedze tover bol nad 250eur.


Díky Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdiá , e-shopy, časopisy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist