Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pioneer HPM-700 - restaurovani repro

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2012 11:15:08    Predmet: Pioneer HPM-700 - restaurovani repro Odpovedať s citátom

Tak uz jsem to vsechno zdarne dokoncil, timto bych chtel podekovat za cenne rady Pavlovi (NA - Noble Audio) a Pioneer guru Foxovi Surprised)
Repro jsem hodil jsem to na stojany Atacama SL300.
Jeste je musim naplnit piskem a prisroubit k bednam. Prisroubit nebo by stacili ty gelove podlozky od Atacama.
Udajne by se meli pricucnout k reprakum, drzet je na miste a zaroven fungovat jako tlumice vybraci.
Tedy ja bych se zatim radeji priklanel k prisroubeni. Premyslel jsem o vysypani olovem,
ale ta moznost se mi zda velice financne narocna, takze zrejme ten pisek.

Tkanicky jsou domaci vyroby - Klotz 4mm, opravdu krasny kabel, vypada stejne jako 20 euro/m Furetech kabel. Na jednu stranu jsem supnul specialni koncovky, urcene pro vintage pristroje a na druhou kopie od WBT. Kabel vypada velice pekne, delka 3.5m Nejsem padlej na hlavu a nesnasim vyrobce predrazenych kabelu, takze se drzim DIY a selskeho rozumu. Tak obrovskou zmenu jsem pri zmene kabelu necekal. Ubylo basu, ale nadherne se to procistilo. Predtim to jenom hucelo a to bylo asi tak vsechno. Ted je bas mnohem pevnejsi a rychlejsi.

Vyhybky jsem prepajel a nove kondy Jantzen audio vypadaji opravdu majestatne, vymenil take konektory a vse slape jako hodinky.
Ma to novy kabel, supra 1.6mm, pro ST a Tweeter krouceny. Nahoru jsem nacpal vlnu, ktera smrdi jako zmokly pes
Repracky jsem vykitoval, nastrikal a odyhoval a vypadaji jako nove.






obrazky z restaurovani jeste dodam
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2012 15:18:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Super. Jakou si použil dýhu? Další foto z rekonstrukce uvítáme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2012 17:30:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Super. Jakou si použil dýhu? Další foto z rekonstrukce uvítáme.

Cus Kubo,
to neni dyha, je to vinyl koupeny z eBay. Dost me tedy prekvapila kvalita potisku. Ma to v sobe i take mini drazky, jakoze imitace dreva. V realu ty repraky vypadaji opravdu super.

P.S. tricka mam stale v mysli, neboj, budou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po máj 07, 2012 06:27:52    Predmet: Odpovedať s citátom

S trikem nespěchám, klidně vezmu 2 kusy, počítám s tím na 100%. Ty 700vky hrají dobře a jsou i konstrukčně docela normální, dobře, žes je dal dohromady. 100vky už jsou na tom konstruktérsky hůře, resp. dělit 12" na 3000Hz, dál je 4" jen 3-4 kHz je zvláštní. Jinak v GB oblíbené stojany Atacama jsou perfektní. Já vyrábím na míru stojany s nohou v dýze beden, proto jsem se na ni ptal, protože to nejde jednoduše "trefit".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Po máj 07, 2012 15:42:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
S trikem nespěchám, klidně vezmu 2 kusy, počítám s tím na 100%. Ty 700vky hrají dobře a jsou i konstrukčně docela normální, dobře, žes je dal dohromady. 100vky už jsou na tom konstruktérsky hůře, resp. dělit 12" na 3000Hz, dál je 4" jen 3-4 kHz je zvláštní. Jinak v GB oblíbené stojany Atacama jsou perfektní. Já vyrábím na míru stojany s nohou v dýze beden, proto jsem se na ni ptal, protože to nejde jednoduše "trefit".


Ja jsem dostal odbornou expertizu od NA, takze jsem mohl zacit rekonstrukci s klidnou mysli Smile Toto byl muj vubec prvni projekt s dyhovanim/ vinylem a vubec jsem nevedel jak se to ma delat, tak jsem se vsude vyptaval a hledal na forech. Predim jsem uz neco se drevem delal, ale to jsem strikal, takze tam se daji lehce zakryt nepresnosti.
Ty stojany vypadaji ve skutecnosti jeste mnohem lepe. Bohuzel jsem byl hodne limitovan vyskou, protoze vetsina ma kolem 600 - 700 mm. Jedny z nejhezcich stojanu jsou Partington dreadnought, ale bohuzel se uz nevyrabi (a take jsou zase moc vysoke).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2012 02:36:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Vytvoril jsem nove vlakno s dokumentaci rekonstrukce a pokracuje to na http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=162916#162916
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist