Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nastavenie Icq u STK2048

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BHM
Hifi obsluha


Založený: 15 október 2007
Príspevky: 40
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 16, 2012 13:00:03    Predmet: Nastavenie Icq u STK2048 Odpovedať s citátom

Priatelia, má niekto z vás skúsenosti s nastavovaním kľudového prúdu integrovaných koncových stupňov STK?
Dostal sa mi do rúk zosilňovač Technics SU-8, na ktorom odišiel do dymu jeden kanál STK 2048II a nenašiel som k nemu servisný manuál, ani zrozumiteľný katalógový list toho IO. Na nete som našiel schému, v ktorej sú označené aj nastavovacie trimre, aj testovacie body (TP) na nastavenie Icq, ale nie je tam ani náznak, čo treba na TP namerať...nerád by som to vrátil majiteľovi bez toho, aby som sa aspoň nepokúsil dostať obvod do optimálneho pracovného režimu.
Vie niekto poradiť? Dopredu ďakujem za prípadnú pomoc.
Tibor

_________________
JVC QL-Y3F, METZ TX4963, YAMAHA KX580, YAMAHA CDX880, YAMAHA TX530, YAMAHA AX490, DPA330, Monolog II, Dynaudio Pentamyd SE vo výstavbe
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Po september 17, 2012 09:23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj.
Koukni sem, snad to pomůže.
Ve schématu je tabulka s napětími na jednotlivých vývodech toho STK.

http://elektrotanya.com/technics_su-8_sch.pdf/download.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BHM
Hifi obsluha


Založený: 15 október 2007
Príspevky: 40
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 18, 2012 17:51:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka za tip, presne túto schému mám už vytlačenú, možno dokonca z rovnakého zdroja Smile Skúsim sa s tým pohrať, možno kľuďák nastavím na najmenšie prechodové skreslenie na ošklivoskope (ako to tu niekto vtipne nazval Very Happy ).
_________________
JVC QL-Y3F, METZ TX4963, YAMAHA KX580, YAMAHA CDX880, YAMAHA TX530, YAMAHA AX490, DPA330, Monolog II, Dynaudio Pentamyd SE vo výstavbe
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ut september 18, 2012 22:19:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono bývá vhodné nějakým způsobem změřit klidový proud původního obvodu, většinou je jeden kanál zdravý a dá se to provést. U nového, pokud je neoriginální, to často moc nepomůže, optimum bývá někde jinde a leckdy jsou problémy se stabilitou Iq.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BHM
Hifi obsluha


Založený: 15 október 2007
Príspevky: 40
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št september 20, 2012 23:31:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy napísal:
Ono bývá vhodné nějakým způsobem změřit klidový proud původního obvodu, většinou je jeden kanál zdravý a dá se to provést....


Jeden kanál STK žije, ale súdiac podľa okolia zaletovaných PIN-ov ubabraného od kolofónie, bol už menený. Tiež som tam našiel neoriginálne stabilizátory kľudového prúdu BC 639 namiesto 2SC2631 uvedených v schéme. Na vadnom kanále bol odídený aj ten spolu s odpormi určujúcimi jeho pracovný bod. Čo ma však prekvapilo najviac, aj tranzistory napäťového zosilňovača (2SA1123) predradeného tomu STK šli do skratu, a to na oboch kanáloch. Tie majú síce priamu väzbu s STK, ale iba na jeho vstupné tranzistory, ktoré ostali v oboch kanáloch STK živé.

_________________
JVC QL-Y3F, METZ TX4963, YAMAHA KX580, YAMAHA CDX880, YAMAHA TX530, YAMAHA AX490, DPA330, Monolog II, Dynaudio Pentamyd SE vo výstavbe
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist