Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DPA222 - I.
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 99, 100, 101  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
aula
Hifista


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Po august 06, 2007 21:08:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Dostat do limitace 70W ampík není takovej problém.

Docela rád bych se chtěl dovědět, jak se teda rozliší klasické zkreslení od toho limitačního. Pokud to vůbec jde takhle vysvětlit přes net...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po august 06, 2007 21:24:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, jsou handycapované výkonem a taky tím, že jsem je navrhoval v době, kdy koruna měla jinou hodnotu než teď, čili aby nestály přehnaně moc. Kdyby v tý době přišel třeba Šroll a řekl, že chce za zesík čtyři sta, lidi by si mysleli, že se zbláznil - no a dnes to berete jako normální a klepete mu na rameno, jakej je borec. Já bych taky dovedl udělat stroj 500-600 W a ten by hrál zase zcela jinak, ale kdo z vás by si ho koupil ? Já jsem vždycky tvrdil ( a tvrdím to dodnes ) : vezměte jakýkoliv stejně drahý a stejně výkonný stroj a proti němu ho postavte a já tvrdím, že obstojí se ctí. Nebo abych byl frajer, postavte proti němu dvojnásobně drahý, ale stejně výkonný a bude to to samý - já totiž zesilovače umím dělat, byť se učím stále...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marx
Hifista


Založený: 09 november 2006
Príspevky: 139
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2007 21:45:51    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
A... já totiž zesilovače umím dělat, byť se učím stále...


A to je právě v prdeli.

Až vyrostu a budu velkej, koupim si pořádnej zesík. Nojo, ale jakej, když jsou cesty dvě?
BV nebo DPA?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Po august 06, 2007 21:51:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Pustím se na tenký led, důvod je ten, že zbožšťování nemám rád. DPA je výborný zesilovač, ale je to zesilovač. Není to drát se ziskem, což neexistuje. DPA je výborný, ale ne nutně jej vždy i skupina zkušených posluchačů musí považovat za nejlepší. Má svůj charakter, a samozřejmě se liší nejen jednotlivé typy, ale i modifikace - jako u všech zesilovačů. Tady paradoxně souhlasím s fotolaikem. Není to "nej", "nej" neexistuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Po august 06, 2007 22:20:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Začíná se to tu zas mydlit Hammer

máte to už někdo postavený, nebo jste poslouchaly na těch kazzatelovejch?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2007 22:21:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem teď trochu na rozpacích. Mnoho let jsem byl přesvědčován, že nejlepší zesilovač musí mít koncové tranzistory mosfety a korekci přechodového zkreslení. Technické důvody byly srozumitelné, poslechové preference mnoha zkušených jednoznačné.

Když jsem se přiznal ke svému sklonu k bipolárům, bylo mi zdůrazněno, že když už, tak to musí být rychlé tranzistory - Toshiba či Motorola 30MHz.

A nyní se vynořila oprášená starší konstrukce s koncovými BD911 (fT 3MHz) za pár korun. Změnily se tři kondenzátory a rázem je z toho mistr světa. Nějak tomu fakt nerozumím.

Dovolím si drzou otázku: Jak by dopadlo DPA222New ve srovnání s TYA ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po august 06, 2007 22:34:17    Predmet: Odpovedať s citátom

no abych pravdu řekl použití BD9xx také považuji lehce za krok stranou, i když má asi velmi racionální důvody, neboť poslechově to IMHO nebude skoro znát a cena je někde jinde že, za další je zde daleko menší riziko oproti toshibě , že to bude fake
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5948
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po august 06, 2007 22:43:22    Predmet: Odpovedať s citátom

To je skutecne dobra zprava, ze se Pavel to zapojeni co pouziva snad 20. let naucil spravne kompenzovat Very Happy
Do toho VAS stupne vedou jaksi signalove cesty 2, jedna do baze, druha do emitoru, a ta do emitoru ma sice maly prenos ale je hodne rychla.
A to je duvod te male spicky pri buzeni obdelnikem.
Nakonec co byste chteli od koncaku na urovni 2n3055, se divim, ze to hraje tak dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po august 06, 2007 22:43:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Já netvrdím, že je to výkřik zesilovačový techniky...jen to, že se změněnejma kompenzacema hraje výrazně líp. Osobně stále preferuju mosy a TYA bude ještě lepší...nic jinýho netvrdím, nejsa korouhvička. S rychlejma bipolárama jsem já osobně měl vždy trochu problémů se stabilitou, takže vůči nim mám jistou averzi... A jak jsem v návodu předeslal, bédéčka jsem použil jako lacinou náhradu darlingtonů a netvrdím ale, že jsou ideální, jen zatraceně laciný ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2007 23:01:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tahle drobná epizodka vyvolává zajímavé otázky. Jako technici se s chutí zasmějeme občasným úletům v podobě napájecích kabelů průměru zahradní hadice, zázračným fóliím na CD a jiným vymyšlenostem. Ale co když celá řada "osvědčených pravd" z oblasti obvodových koncepcí či použitých součástek jsou vlastně náhodně vzniklá dogmata? Někdo to někdy v něčem použil, výsledek se líbil a tak to bylo stanoveno za etalon. Ale dal si někdo opravdu tu práci, aby postavil dva identické zesilovače, v jednom rychlé tranzistory, ve druhém pomalé a po odladění obou variant je důkladně poslechově otestoval? A to se bavíme o jediné součástce. Existuje řada dalších a potom zejména různá obvodová řešení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5948
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po august 06, 2007 23:13:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Hehe OPA pravdu diz, cela kompenzace VAS pres Cdom je dogma, jelikoz kdyz je to moc rychle, nejde sice VAS do saturace a do zaniku proudu, ale prenese se to na vstupni diferak.
Kromtoho napetova nelinearita prenosu VAS je tam pekne zazdena tim Cdom.
U toho rozkmitaku co pouziva DPA je navic ta rychla cesta, ktera umoznuje primou kompenzaci do vstupu, coz je to spravne reseni.
Pro vysoke frekvence se stava ale vzdy ze vstupu s rozkmitakem zesilovac s napetovym vystupem, a ten potom nestiha dobre opravu prechodovych nelinearit koncoveho stupne. Tady je pak na miste lokalni rychla zv v koncovem stupni, prip. err.cor. na principu mustkove zv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2007 07:13:29    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Tahle drobná epizodka vyvolává zajímavé otázky. Jako technici se s chutí zasmějeme občasným úletům v podobě napájecích kabelů průměru zahradní hadice, zázračným fóliím na CD a jiným vymyšlenostem. Ale co když celá řada "osvědčených pravd" z oblasti obvodových koncepcí či použitých součástek jsou vlastně náhodně vzniklá dogmata? Někdo to někdy v něčem použil, výsledek se líbil a tak to bylo stanoveno za etalon. Ale dal si někdo opravdu tu práci, aby postavil dva identické zesilovače, v jednom rychlé tranzistory, ve druhém pomalé a po odladění obou variant je důkladně poslechově otestoval? A to se bavíme o jediné součástce. Existuje řada dalších a potom zejména různá obvodová řešení.


Tím jsi nakousl známou skutečnost, že konstruktér (ne vědecký nebo výzkumný pracovník) se většinou drží "osahaných" a "osvědčených" řešení. Je to pochopitelné, jednou získaná důvěra zákazníka se dá rychle ztratit jedním špatným krokem. Na druhou stranu je tento přístup pochopitelně brzdou v hledání nových řešení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2007 09:00:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, dost věcí v tomto oboru je dogma...jedna z nich byla ta, že pokud nenechám přechodový zkreslení korigovat celkovou ZV, bude to špatně a z tohoto důvodu jsem se vždy snažil využívat ZV z VAS co nejmíň. S touto ideou byla navržena celá původní řada a protože měření zkreslení vycházela dobře, neměl jsem důvod o tom pochybovat. Nikdy jsem nezkusil postavit dvě verze a porovnat je poslechově, tak jak píše Vláďa. Je ale možný, že zkreslení na této poslední verzi bude vyšší než na původní, ale ucho jednoznačně hovoří pro ni. Jsem teď trochu za blbce a tak jak říká Vašek, trvalo mi to dost dlouho, než jsem se to naučil, ale myslím si, že i vám to něco dalo, takže snad nejsem za takovýho vola - měli byste alespoň ocenit, že jsem upřímnej a nic netutlám... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2007 09:39:36    Predmet: Kazzatel Odpovedať s citátom

Možná jsem to měl napsat už dřív, ale já tu otevřenost opravdu oceňuji a to že velmi. Mimo jiné i proto, že se tak otevírá cesta pro další možná vylepšení jinak osvědčeného zapojení.
A napadla mě celkem logická otázka. Nedala by se vylepšená metoda kompenzace využít i u mosfetových verzí DPA? Vždyť vstup i rozkmit jsou zapojeny stejně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2007 09:44:14    Predmet: Odpovedať s citátom

--
_________________
Všechno umřelo. Ale pak přišel šašek...


Naposledy upravil Timerobber dňa Ut september 11, 2007 10:03:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2007 10:01:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Vláďovi : no a kde myslíš, že jsem si to napřed ověřil ? Tahle verze pochází z TYA... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2007 10:13:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel: tak už nás nenapínej a to TYA předveď Pavle . ať je o čem povídat, doufám že to bude ještě dál než ostatní věci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2007 10:14:07    Predmet: kazzatel Odpovedať s citátom

Tak to jsem zvědav, jak budeš zvládat nápor zájemců o tunning, až se to trochu rozkřikne Smile))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2007 10:26:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tuning ? Myslím si, že většina by si spíš představovala doživotní apgrejd ( když bude něco novýho ), zadarmiko pochopitelně... Laughing
Den TYA ještě nenastal... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2007 10:44:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež sa chcem poďakovať za otvorenosť a zdielnosť.

Nemám čo do toho kecať, som len užívateľ, ktorý spája Vaše rôznorodé myšlienky, pričom som nič vlastné originálne nevymyslel (amatér - laik). Pritom sa rád vŕtam v zapojeniach.

Pre mňa je najväčším výdobytkom doby internet, simulačné programy a prekovené PCB dosky tak aby som vedel viackrát prepájkovať - prerobiť obvod Wink

Už veľmi dávno keď sa preberala téma Lavardin - Memory distortion, keď sa aliaz babaudio šikovne zhostil úlohy a aplikoval niektoré myšlienky do DPA380. Napríklad tam by sa dali robiť porovnania na jednej typovej vzorke. Rozvíjať takýto projekt je časovo a finančne náročné. To je ale problém nás všetkých Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 08, 2007 14:34:35    Predmet: Odpovedať s citátom

to timerobber : no, jako prodejce luxusni audiotechniky - jak na jednom webu uvadis jako sve zamestnani tomu urcite rozumis lepe, nez ja uplny amater v oboru hifi....dohadovat se nebudem, jasne se k tomu vyjadril i clovek nejpovolanejsi - autor ..j inak mas dobrou B12 a vypadas i normalne, proto nechapu Tve pomerne "drsne" vyjadrovani tady na foru/nejen v tomto vlakne/ ....na nas image drsnaka hrat nemusis, tady je to kazdemu fakt jedno...
_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marx
Hifista


Založený: 09 november 2006
Príspevky: 139
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 08, 2007 15:11:35    Predmet: Odpovedať s citátom

fotolaik napísal:
to timerobber : no, jako prodejce luxusni audiotechniky - jak na jednom webu uvadis jako sve zamestnani tomu urcite rozumis lepe, nez ja uplny amater v oboru hifi....dohadovat se nebudem, jasne se k tomu vyjadril i clovek nejpovolanejsi - autor ..j inak mas dobrou B12 a vypadas i normalne, proto nechapu Tve pomerne "drsne" vyjadrovani tady na foru/nejen v tomto vlakne/ ....na nas image drsnaka hrat nemusis, tady je to kazdemu fakt jedno...


A líbí se ti? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 08, 2007 15:43:29    Predmet: Odpovedať s citátom

to marx : jasne Very Happy ..ale neni to nic pro me...tak jako preferuju CD pred gramofonem, preferuju zensky pred chlapama ..
_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: St august 08, 2007 18:31:14    Predmet: Odpovedať s citátom

--
_________________
Všechno umřelo. Ale pak přišel šašek...


Naposledy upravil Timerobber dňa Ut september 11, 2007 10:04:12, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2007 08:42:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ptal jsem se už jednou a ptám se znovu : má to už někdo hotový ? Jestli dosud ne, pak kde je problém ? Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2007 09:18:24    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Ptal jsem se už jednou a ptám se znovu : má to už někdo hotový ? Jestli dosud ne, pak kde je problém ? Cool


cas .... a filtracni kondy (rikal muj dvorni dodavatel Very Happy)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2007 09:25:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky jsem to nikdy moc nechápal, pokud někdo CHCE, musí to mít hotové za víkend.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2007 09:27:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně tak - jeden modul se dá udělat v naprostý pohodě za jeden den...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2007 09:39:27    Predmet: Odpovedať s citátom

vidim tady dobre 2 nabidky na zitrejsi zabetonovani plotovych sloupku ...abych mel cas na DPAcko? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi august 10, 2007 09:49:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně, palisády mají prioritu...vyřezávaní hraček se dělá za dlouhých zimních večerů.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 99, 100, 101  Ďalšia
Strana 22 z 101

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist