Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Grado 60vs 80vs 125vs 225vs RS2

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: So február 22, 2014 08:37:29    Predmet: Grado 60vs 80vs 125vs 225vs RS2 Odpovedať s citátom

Nazdar ludia, zhanam sa po sluchadlach od Grado, a vyberam medzi 60,80,125,225. Poznam od nich RS2 a SR60. Ja viem, ze je to tazko s takymto rozptylom a este k tomu riesit co je lepsie ale ocenim nejaku skusenost. Ich priplatky su dost drahe a neviem co obnasaju kedze nie je ziadna moznost si ich pekne postupne dve hodinky niekde popocuvat. Ak by tato moznost bola tak ju hned vyuzijem ak teda vie niekto poradit budem rad.
Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So február 22, 2014 20:10:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Čumím na tu změť slov od rána a nevím, co mám napsat, přestože sluchátka Grado trochu znám. Žádná otázka, nic na co by se dalo rozumně odpovědět, je to tady napsáno jako nohama. Sorry. Co tedy vlastně chceš vědět? Proč vybíráš jen mezi sluchátky Grado? Všeobecně se přece ví, že firma moc seriózní není a její produkty jsou značně předražené. Ale vhodným tuningem se dá dosáhnou dobrého zvuku. Co tedy vlastně zamýšlíš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Ne február 23, 2014 07:35:03    Predmet: Odpovedať s citátom

mas pravdu, naozaj som to napisal akoby som musel utekat na zachod, takze dakujem, ze napriek tomu si sa mojmu dotazu venoval.
Chcem jedine Grado, ja si vlastne kupujem sluchadla pretoze existuju Grado.
Jedna sa mi o to, ze ich nie je kde vyskusat a pretoze si nechcem priplatit za nieco co sa mi mozno bude pacit menej rad by som si precital nejaku skusenost cloveka, ktory by vedel zhruba popisat rozdiely, pripadne povedat cosi o opodstatnenosti priplatku.
Kedysi som Grada mal ale sli do sveta, no casom mi zacal chybat ich zvuk a preto by som si rad jedny kupil ma obcasne pocuvanie, vacsinu casu budu lezat v sufliku a niekedy ked dostanem chut na Grado sound tak si ich pustim. Na to mi mozno budu stacit SR60 a usetrim kopec penazi len neviem ci sa neoplati priuplatit si za 80. A udajne 125 maju byt najostrejsie, co ked to je este viac ten Grado sound, ktory mne sa tolko paci, na druhej strane 225 su vraj kultivovanejsie a z z grado zvuku nestratili nic. Z RS2 uz zase lezie naozaj vazny zvuk ale je to dost odskok od 225, teda myslim cenovy, na druhej strane nechce sa mi ich za pol roka predavat...ale vacsinou budu lezat v sufliku.
Keby som si to mal kde vypocut takto sa musim obratit na teoriu.
Kazdopadne dakujem za ochotu poradit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Ne február 23, 2014 13:18:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Je plno testov, z čoho sa dá usúdiť charakter konkrétnych modelov. Tu na fóre je malá pravdepodobnosť, že niekto má naraz všetky tebou menované modely a presne sa ti vyjadrí.
_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 23, 2014 14:03:44    Predmet: Odpovedať s citátom

zober si alessandro MS1
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1872&t=1202975
zvukovo su niekde medzi 80 a 225, za tu cenu fakt bomba...

_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne február 23, 2014 20:02:56    Predmet: Odpovedať s citátom

fojo má přehled, to může být dobrá volba. Každopičopádně to vidím na secondhand.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Po február 24, 2014 07:29:04    Predmet: Odpovedať s citátom

musim povedat, ze vobec neviem ako hraju alessandro, je tam stale ten grado zvuk?
Medzi sr80a sr225 su podla mna aj 125, takze tie alessandro budu podobne im?
V com su ine SR 80 od SR 60, teraz myslim zvukovo.
Dakujem zatial za odpovede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
partizan
Hifi obsluha


Založený: 05 november 2013
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Po február 24, 2014 08:22:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Servus, som vlastnikom Grado SR80, a vyberal som si ich oproti SR60 koli tomu ze na forach (head-fi, atd.) ich opisovali ako s lepsimi a plnsimi basmi.
Zial SR60 som este nepocul nazivo, takze ti neviem povedat aky je ten rozdiel naozaj. Dnes ich pouzivam uz v podstate len u rodicov ku kompu a sem tam do mobilu, kedze doma mam Audeze LCD2 (a Grado zvuk mi prestal chybat Laughing ).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Po február 24, 2014 08:30:08    Predmet: Odpovedať s citátom

no tak tie LCD2 su trochu ine sluchadla
trochu extremisticky, skus ich porovnat 80 a lcd Smile
kolko chces za tie 80?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
partizan
Hifi obsluha


Založený: 05 november 2013
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Po február 24, 2014 08:43:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ja som ich neporovnaval, len som vravel ze odkedy mam LCD2 tak uz po nich moc nesaham s vynimkou ked som u rodicov Laughing Pravdupovediac som moc nerozmyslal nad ich predajom, ale ked uz si to navodil, tak za nejakych 90e su tvoje - su este cca pol roka v zaruke, kupovane boli tu: http://sk.sluchatka.net/139-grado-prestige-sr80i---top-cena/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 24, 2014 15:12:14    Predmet: Odpovedať s citátom

alessandro su rozhodne lepsie ako SR80, uz ked si pozries na ich stranke tak menice maju vinutie z bezkyslikatej medi, co ma az 225, oproti 60/80 su menej zahuhlane a nemaju tak agresivne vysky, celkovo mi pridu vyrovnanejsie, za tu cenu fakt neni co riesit, tipek k tomu dava este aj dva typy nausnikov, lahoda..

PS ak nepoznas alessandro tak tu je stranka http://www.alessandro-products.com/main.php?p=headphones su to vlastne modifikovane grado, myslim ze sa vyrabaju priamo v brooklyne spolu s ostatnymi gradami, viac urcite najdes na headfi.org

_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Po február 24, 2014 17:58:19    Predmet: Odpovedať s citátom

diky za info, trochu sa obavam aby som neprisiel o ten zvuk pre ktory ich chcem

to je zle ked sa to neda nikde porovnat, takto musim nad tym este uvazovat a tipnut si co vlastne chcem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 24, 2014 18:27:34    Predmet: Odpovedať s citátom

mal som grado 80, 60i aj alessandro MS1, vypocul som si aj 325, 225 a mam doma HF2, o grado zvuk urcite s alessandrom neprides, je sice naladeny trochu viac do presna by som povedal ale stredy ma tie same, akurat na vyskach je to lepsie, nezlievaju sa tak a basy su menej dunive, proste pohodka, nemat moju zbierku sluchatok a financnu tiesen, skocim po nich, nech ich mam do zbierky a na tunning, moje MS1 skoncili pri spolubyvajucom (prechadzal z 60i a chvali si MS1) co viac dodat, nespekuluj kym su..
_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Po február 24, 2014 18:58:11    Predmet: Odpovedať s citátom

fojo napísal:
mal som grado 80, 60i aj alessandro MS1, vypocul som si aj 325, 225 a mam doma HF2, o grado zvuk urcite s alessandrom neprides, je sice naladeny trochu viac do presna by som povedal ale stredy ma tie same, akurat na vyskach je to lepsie, nezlievaju sa tak a basy su menej dunive, proste pohodka, nemat moju zbierku sluchatok a financnu tiesen, skocim po nich, nech ich mam do zbierky a na tunning, moje MS1 skoncili pri spolubyvajucom (prechadzal z 60i a chvali si MS1) co viac dodat, nespekuluj kym su..



tak som mu napisal este je otazne v akom to ma stave ale presvedcil si ma trochu asi to stoji za experiment.
Dakujem zatial dam info ako to prebieha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Pi február 28, 2014 08:10:45    Predmet: Odpovedať s citátom

tak ten clovek z avfora sa neozyva a telefon tam nema, takze pokracujem dalej vo vyberani. Teraz by mi trochu pomohlo keby niekto mohol porovnat alebo opisat rozdiel medzi SR60i a 125i alebo 225i. Dakujem za kazdu odozvu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut marec 18, 2014 17:20:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak to dopadlo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 23:43:15    Predmet: info Odpovedať s citátom

Ja som Gradám na chuť asi nikdy neprišiel preto ich moc nemusím. Mne prídu také onaké nijaké a hlavne brutálne drahé. Čím vyšší model tým viac šialene predražený.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist