Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Slepý test káblov.
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Považujete investíciu do kabeláže za rozumnú?
Investícia do 2000 eur
70%
 70%  [ 14 ]
Investícia nad 2000eur
30%
 30%  [ 6 ]
Celkom hlasov : 20

Autor Správa
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1412

PríspevokZaslal: Po jún 23, 2014 18:43:21    Predmet: Odpovedať s citátom

...


hifi2.jpg
 Description:
 Filesize:  37.13 KB
 Viewed:  251 Time(s)

hifi2.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Po jún 23, 2014 19:18:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Od Josefa:


Rodrigues_cartoon_-_precious_cartridge.jpg
 Description:
 Filesize:  92.11 KB
 Viewed:  273 Time(s)

Rodrigues_cartoon_-_precious_cartridge.jpg



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po jún 23, 2014 19:39:38    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 --> Prepac, ale ja neviem kto si, co si, nikdy si u mna nebol, nikdy som sa s tebou osobne nerozpraval, ani telefonicky. Ak sa niekedy v buducnosti stretneme, kludne mozeme pokecat, kludne ti mozem aj povedat, co som kedy mal doma, co som nemal, preco som nemal, co som kupil, co som predal, dovody, preco som tak urobil, preco som tak neurobil. No problem.

Ale sprav mi radost - nesir na fore informacie, ktore nemas z prvej ruky a dostali sa k tebe vo forme klebiet, ktore su 10 X prekrutene. Snad nechcem od teba tak vela. Je to nefer nie len voci mne, ale aj inym slusnym ludom, ktori sa spoliehaju na slusnost inych.

Dakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5953
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po jún 23, 2014 19:50:11    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 má asi nejaký "kyslý", problém, nakoniec tá líška bude on sám. Len aby nedopadol navyše aj ako ten havran so syrom, keď už tak obľubuje rôzne bájky (a najviac verí tým od Mr. Kimbera.). Laughing
Niečo o slepých testoch káblov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Po jún 23, 2014 20:18:02    Predmet: Odpovedať s citátom

To BV,
Nemám žiadny kyslý problém, Kimber kábel nemám ani jeden. A už vôbec neverím ich bájkam Very Happy To video Ste na forum hodil asi už tretí krát. Niečo neopozerané nemáte?

To Odar,
Je mi jedno čo doma máš, a čo nemáš. Reagoval som iba na Tvoju posmešnú poznámku ohľadne môjho príspevku na Cardas káble. -> Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.
Už v minulosti som Ti napísal aby si si ma nevšímal, že ja vždy na Teba reagujem až ako druhý. Nedal si si povedať tak sa nečuduj. Za každou akciou nasleduje reakcia. Toto ak budeš schopný pochopiť tak sa Ti bude ľahšie žiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Po jún 23, 2014 22:26:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ďakujem za info tým, ktorý sa aspoň približne trafili do témy a skúsili mi čo to objasniť.
Basstl, Boxer, Slimak, bogino, vlado222, miero, BlackBerry, cough, Mirec a tiež tým čo sa unúvali napísať mi SS.
ipyks, tebe sa ospravedlňujem za ten výpad.

Káble sú káble a ješitnosť je ješitnosť - je úplne jedno či ide o veriaceho hifistu alebo neveriaceho Laughing Preto si "najviac cením príspevky" od tých, čo nepočujú, neskúšajú, nerobili slepý test, prípadne tomu ani nerozumejú len mali potrebu niečo napísať, tento typ hifistov ja radím k veriacim, pretože to tiež nemajú ničím podložené.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
syrienko
Hifi obsluha


Založený: 10 október 2012
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Št september 25, 2014 21:13:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim, ja som asi pred 15 rokmi robil vlastny test 3 signalovych nesymetrickych kablov (prepojenie cd player a integrovany zosik).
Jeden bol Cardas (med), druhy Van del Hul (tusim nejaky grafitovy) a treti si nepamatam znacku, ale vodic bol striebro. Repro Dynaudio Audience 50. Nebol to slepy test ale iba test zo zvedavosti, lebo v tych casoch som neveril, ze moze kabel nieco vobec ovplyvnit. A dodnes si pamatam, ze som pocul rozdiely, najmarkantnejsie boli medzi tym striebornym a Cardas-om. Ten strieborny sa mi zdal, ze mal menej pevny bas, ale zase vysky boli akoby zretelnejsie, cela nahravka taka "cinkavejsia" akoby "zasumenejsia", tazko sa to popisuje. Mozno v tom hrala aj psychika a vedomost konstrukcie jednotlivych kablov a mozno by slepy test odhalil, ze tam nie je vobec rozdiel, ale pamatam sa, ze som sam krutil vtedy hlavou, ze jak je to mozne, lebo som bol presvedceny, ze rozdiel pocut nebudem.

Vtedy som vybral Cardas Microtwin (stal vtedy tusim 5000 SKK)


Naposledy upravil syrienko dňa Št september 25, 2014 21:38:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
syrienko
Hifi obsluha


Založený: 10 október 2012
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Št september 25, 2014 21:28:09    Predmet: Sommer Cable Odpovedať s citátom

Mozno trosku off topic, ale podla mna kvalitne profi kable za rozumnu cenu ma Sommer Cable:
http://shop.sommercable.com/en/Cables/

A vyber je obrovsky... pouzivaju ich hudobnici a studia.

Poznate niekto?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sakytu
Hifista


Založený: 05 január 2014
Príspevky: 175
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Št september 25, 2014 22:34:52    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
A tu http://medalux-eshop.webnode.sk/products/quadrax-single-wire-2x2m/ je další predajca RG , konkurencia pre Kábelguru

Bobuxin zaspal si.Ale možno mu to vyrábaš, kdovie?
Ak nie, tak komoru, špajzu si nechal otvorenu a škodná ti povynášala skoro všetku slaninu aj kobásky preč.


Asi som to tu niekde uz spominal, mam tento kabel a s CA740A co som mal bol rozdiel oproti medenej dvojlinke tusim 4mm (najaka nemecka znacka) jasne pocutelny. Ovsem domnievam sa ze velku rolu tu zohravaju konektory co podla mna ma najvacsi vpliv na kvalitu zvuku. Na dvojlinke su klasicke banany a na tychto "supra" su nakamichi take pekne Laughing ale hlavne som si ich chcel dat kvoli velkej stycnej ploche v konektore reproduktora. Na klasickom banane je styk viac menej obmedzeny na pritlacne miesta styroch "pruzin"+ nejaka cast kolika. Kto chce skusat nech vymeni banany za tieto a uvidi ci to nieco prinesie.
http://www.nakamichiplug.com/product-0534E12.html

PS: Ked bude cas vyskusam tie stare kable na novom zosiku ze ci bude opat pocut rozdiel.... alebo tie kable len umocnili skreslenie CA740ky...

Mam obavy ze vacsina ludi ktori su zvyknuti na vsadeokolo sustiace budky ci uz v autach, nakupnych centrach nebodaj aj doma, su uz tak zvyknuti na skreslenie ze cisty zvuk im bude vadit. Priznam ze zo zaciatku som s tym mal problem aj ja. A tak isto som si overil na sebe ako je to s ladenim frekvencie na 432Hz (od davna prirodzena frekvencia nastrojov). Na slepom youtube teste som na 90% zvolil za prijemnejsie dnesne klasicke ladenie 440Hz Rolling Eyes z coho som bol sklamany ale zial som "dieta" dnesnej zkazenej doby Guitar

_________________
BVA PRE1, PA300SSE, VMA I-SL, CW DAC1 cez USB, DIY Sommer Cable MAGELLAN SPK240
ESI Juli@, Beyerdynamic DT880PRO
Measurement tools: Begringer ECM8000, Tube Ultragain MIC200
ex. B&W DM605 S2, kopia Quadraxu, CA Azur 740A + 740C, NAD 356BEE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2014 21:55:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Sommer je dobrá značka, ale reprákové kabely dělají bohužel jen s PVC izolací, takže třebas koaxy Magellan mají poměrně velkou kapacitu. Faktem ovšem je, že kabely s polyetylenem jsou dost výjimka - dělá je třebas Shark http://www.sharkwire.cz/sharkwire/eshop/2-1-METRAZ/11-2-Reproduktorove-kabely/5/64-Sharkvire-MUSICAL-LOVE anebo bývalý Musical Dream, ale nevím, zdali se ještě vyrábí.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 10:08:22    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:38:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sakytu
Hifista


Založený: 05 január 2014
Príspevky: 175
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 12:10:13    Predmet: Odpovedať s citátom

No zaujimave ze pri BV to az tak vysku nekoriguje Rolling Eyes
_________________
BVA PRE1, PA300SSE, VMA I-SL, CW DAC1 cez USB, DIY Sommer Cable MAGELLAN SPK240
ESI Juli@, Beyerdynamic DT880PRO
Measurement tools: Begringer ECM8000, Tube Ultragain MIC200
ex. B&W DM605 S2, kopia Quadraxu, CA Azur 740A + 740C, NAD 356BEE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: Po október 13, 2014 12:25:01    Predmet: reprokábel a výšky Odpovedať s citátom

Osobná skúsenosť: mal so reprokáble s rezervou pre vonkajší posluch dlžky cca 4m - pre posluch na záhrade s väčšou bázou.
Nie som nejak fajnový, tak to boli obyčajé "miešačkové". Potom som zmenil umiestnenie reprakov a začali mi káble zavadzať, tak som ich "ufikol" na 1,5m. Bez najmenšieho očakávania zmeny v reprodukcii.
No a Ajhľa! Doslova mi to udrelo do uší. Ono to začalo mať peknejšie výšky, lepšie to cinkalo (konkrétne som počúval ETC a Mišíka aj krátko pred aj po skrátení....).
... takže aj v reprokábloch je trochu toho Hi Endu....
, ale mp3 na flac iba kábel neprerobí.....

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist