Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Navrh HTPC - jake komponenty?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 29, 30, 31  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
syrienko
Hifi obsluha


Založený: 10 október 2012
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 09:00:26    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
A davat do HTPC Pentium s TDP cez 50W nema vyznam, skor je vhodne pouzit SoC (ci uz J1900/J2900 s nizkym TDP), pripadne konkurenciu od AMD (Athlon 5350) s lepsou GPU. Vsetky tieto systemy "zeru" v idle ~12-15W, co je oproti ostatnemu zelezu absolutne zanedbatelne.


Podla mna bude mat G3258 ovela nizsie max TDP ako 50W (typujem pod 30W), ak ho podtaktujem z 3.2 GHz na napr. 2 GHz ako ma to J1900.
A bude mat vykonnejsiu grafiku, kde mam zarucene, ze to stiha vsetko.
V idle a malom zatazeni sa moze kludne dostat cely system na celkom zaujimavu spotrebu (typujem 20-25W).

Ale je mi jasne ze system zalozeny na SoC bude mat este nizsiu spotrebu, lebo nie len CPU, ale aj zakladna doska bude zrat menej.

Kazdopadne v tejto dobe uz ja ocakavam od mojho buduceho HTPC (rok 2015), aby vedelo bez problemov prehrat audio, HD video (aj 4K) a zvladalo popripade aj nejake hry. Proste multimedialne centrum.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 09:57:59    Predmet: Odpovedať s citátom

2 syrienko: Hiface, pripadne dalsi transporty nebo kvalitnejsi zvukovky v roli transportu se pouzivaji z toho duvodu, ze SPDIF out (toslink) je vetsinou optika v kvalite spotrebni elektroniky. Jednak s mizernou kvalitou hodin, nemene mizernou kvalitou opt. vysilace i prijimace a plastovyho svetlovodu. Prenesena informace do d/a prevodniku je sice stejna jako na vstupu do transportu, ale s se slusnou porci jitteru. SPDIF el. kabelem je na tom o dost lip + kvalitni zdroje hodina na hiface a spol.
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
syrienko
Hifi obsluha


Založený: 10 október 2012
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 13:32:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico napísal:
2 syrienko: Hiface, pripadne dalsi transporty nebo kvalitnejsi zvukovky v roli transportu se pouzivaji z toho duvodu, ze SPDIF out (toslink) je vetsinou optika v kvalite spotrebni elektroniky. Jednak s mizernou kvalitou hodin, nemene mizernou kvalitou opt. vysilace i prijimace a plastovyho svetlovodu. Prenesena informace do d/a prevodniku je sice stejna jako na vstupu do transportu, ale s se slusnou porci jitteru. SPDIF el. kabelem je na tom o dost lip + kvalitni zdroje hodina na hiface a spol.


No toto zdovodnenie u mna neobstoji. Kvalita optiky Toslinkov urcite postacuje na tu vzdialenost (1-2 metre), navyse odolnost optiky voci ruseniu je vynikajuca (metalika sa nechyta), taktiez digitalny prenos ma aj korekciu chyb, takze tu by som sa nebal. Prijimac zase ma vstupny buffer a ak je DAC navrhnuty, ze ma vlastny master clock a nepouziva clock zakodovany od zdroja, tak jitter bude zavisly od kvality hodin v externom DAC.

Takze mne ostava iba konstatovat, ze hiFace je uplna zbytocnost. To je moj nazor. Ak niekto ma lepsie vysvetlenie jeho uzitku, tak sem s nim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4864
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 14:10:31    Predmet: Odpovedať s citátom

syrienko napísal:
Prijimac zase ma vstupny buffer a ak je DAC navrhnuty, ze ma vlastny master clock a nepouziva clock zakodovany od zdroja, tak jitter bude zavisly od kvality hodin v externom DAC.


Pořád opakovaná klasika. SPDIF je synchronní přenos a hodiny se obnovují z příchozího signálu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 14:13:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Kvalita optiky Toslinkov urcite postacuje na tu vzdialenost (1-2 metre)

Nejde len o optiku kabla, ale aj o kvalitu prevodu z metaliky na optiku a spat.

taktiez digitalny prenos ma aj korekciu chyb

S/PDIF nema ziadnu korekciu chyb

Prijimac zase ma vstupny buffer a ak je DAC navrhnuty, ze ma vlastny master clock a nepouziva clock zakodovany od zdroja, tak jitter bude zavisly od kvality hodin v externom DAC.

Ked sa (u coax alebo USB) odrazy signalu zo zakonceni kabla stretnu s "pravymi" vzorkami akurat v case snimania a tak sa nasnimaju, v tom buffri uz nebudu originalne data.

Takze mne ostava iba konstatovat, ze hiFace je uplna zbytocnost.

Mam skusenost s viacerymi USB to S/PDIF prevodnikmi, vratane hiFace Two. Voci digitalnemu vystupu integrovanej zvukovky je to podstatny rozdiel. S tvrdenim, zeby malo ist o zbytocnost, nesuhlasim. hiFace Two je dobry, ale tiez to nie je high end. Je dost lepsich USB to S/PDIF prevodnikov.

To je moj nazor. Ak niekto ma lepsie vysvetlenie jeho uzitku, tak sem s nim.

Snazil som sa ... Co som napisal, je nazor podlozeny posluchovou skusenostou.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11555
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 14:34:40    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino napísal:
Ked sa (u coax alebo USB) odrazy signalu zo zakonceni kabla stretnu s "pravymi" vzorkami akurat v case snimania a tak sa nasnimaju, v tom buffri uz nebudu originalne data.


Mozes odkazat na lubovolnu literaturu kde sa o tom dozviem viac? Zatial mi to nedava ziaden zmysel... ani preco porovnavas coax a USB a nejaky signal a buffer. A este k tomu tie odrazy...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
syrienko
Hifi obsluha


Založený: 10 október 2012
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 15:05:37    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
syrienko napísal:
Prijimac zase ma vstupny buffer a ak je DAC navrhnuty, ze ma vlastny master clock a nepouziva clock zakodovany od zdroja, tak jitter bude zavisly od kvality hodin v externom DAC.


Pořád opakovaná klasika. SPDIF je synchronní přenos a hodiny se obnovují z příchozího signálu.


S tym bufferom som mal na mysli to, ze prijimac musi mat nejaky buffer (musi si odlozit postupnost viacerych bitov na nasledne spracovanie DAC-om). Je mi jasne, ze S/PDIF je synchronny prenos.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
syrienko
Hifi obsluha


Založený: 10 október 2012
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 15:09:38    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino napísal:

taktiez digitalny prenos ma aj korekciu chyb

S/PDIF nema ziadnu korekciu chyb


Nieco som si o tom S/PDIF pozrel a mate pravdu, nie je tu ziadna kontrola toku dat ani "znovuzasielanie" dat. To bol odo mna blabol.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 15:34:52    Predmet: Odpovedať s citátom

miero:
Beriem to len tak popularnovedecky. Myslim, ze sa viac vyznas, spytam sa preto ja teba. Uvazujme S/PDIF coax.
Ked je 75 ohm coax kabel nevhodne impedancne zakonceny, moze vzniknut odraz (dokonca seria) alebo nie?
Odraz moze vzniknut len v dosledku konektora kabla, alebo aj nevhodneho zakoncenia v pristroji?
Moze mat 1. odraz dostatocnu amplitudu na to, aby ovplyvnil snimane data?
Su dovody, preco by pre impedanciu a konektory USB kabla pre audio mali platit ine pravidla ci zakony ako pre coax?

Vsetko na nizsie uvedenych linkach nemoze byt "pravda", lebo ide o len o diskusie, kam prispievaju celkom rozni ludia, tak ako tu. Ale su tam aj zaujimave nazory.
O S/PDIF coaxe, odporucanej minimalnej dlzke kabla a moznych odrazoch:
http://www.computeraudiophile.com/f6-dac-digital-analog-conversion/minimum-length-75-coax-cable-revisited-17280/
O USB kabelazi - http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=208075#208075
Nizsie som v tom prispevku uviedol odkaz na forum jplay.eu a ku tomu vycuc myslienok cloveka, co skonstruoval najprv znamu bateriovu upravu hiFace, neskor vlastny S/PDIF konverter (na baze upraveneho hiFace) a potom aj vlastny DAC.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
syrienko
Hifi obsluha


Založený: 10 október 2012
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 16:04:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak samotny prenos dat pomocou S/PDIF nema korekciu chyb, tak mi prijde prenos cez opticky kabel (ktory je odolny voci ruseniu) kvalitnejsi prenos ako prenos metalikou, ktora je hakliva na rusenie,

a ak je externy DAC navrhnuty tak, ze ma vlastny master clock a synchronizuje si flow od zdroja, ktory je zakodovany v toku dat buffrovanim (ze ak je clock zdroja rychlejsi, naplni buffer, ak je pomalsi, tak ho vyprazdnuje), cim eliminuje vplyv hodin od zdroja (zlepsi sa jitter),

tak nevidim dovod niecoho ako hiFace, pretoze:
- si myslim, ze prenos dat po optike je lepsi (bod pre integrovanu zvukovku s optickym S/PDIF)
- a aj keby mal hiFace lepsi clock ako integrovana zvukovka, je to jedno, lebo externy DAC to kompenzuje
EDIT: - a taktiez vela DAC-ov ma uz aj USB vstup, cim sa stava hiFace zbytocnostou
EDIT2: - jedine vyuzitie hiFace a podobnych veci je pre pocitace bez zvukovky so S/PDIF out (notebooky a pod.)

Z daneho mi vyplyva, ze ak mam rozumne dizajnovany externy DAC (s vlasnym master clock), tak postacuje opticky S/PDIF out z integrovanej zvukovky (dokonca by mal byt lepsi ako hiFace).

Ak tu pisem bludy, tak mi oponujte a vysvetlite v com je teda ten rozdiel, zatial som presvedceny, ze hiFace a podobne veci nie su potrebne a staci integrovana zvukovka s optickym S/PDIF.


Naposledy upravil syrienko dňa So september 27, 2014 16:42:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11555
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 16:34:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som tiez laik...

Zakoncenie S/PDIF je vnutri pristroja, takze ak ma kabel i konektory 75 Ohm, tak uz skoro nie je co pokazit.

Problem u jednoduchsich prevodnikov berucich hodiny zo S/PDIF je ze su presne len tak ako bol presny S/PDIF signal.

Ale napriklad u ESS Sabre32 je to ale skoro uplne jedno, pretoze ten hodinovy signal ma vlastny, a data zo S/PDIF si uklada do buffru a ten potom "konzumuje" vlastnymi hodinami.

USB je uplne ina zbernica a da sa porovnat napriklad ku SATA. Tam tiez clovek nekupuje zlatene kable a pod...

S elektrickym prepojenim komponentov (coax i USB) je problem, ze sa prepajaju elektricke potencialy pristrojov a moze vznikat/vznika slucka(antena) cez napajanie a ta chyta vsetko mozne.

Riesi sa to s roznym uspechom galvanickym oddelovanim. Jedna forma je i S/PDIF optika TOSLINK.

Ako s akymkolvek oddelovanim je problem i s TOSLINKom, ze kvalita prenosu nie je 100% v zmysle ze neprenesie vsetok signal (a rusenie), ale len istu cast signalu (a rusenia) a k tomu si prida este vlastne rusenie a nepresnost.

Lepsie prevodniky (napr. to ESS) podla mna nepotrebuju super transport. Ja bez starosti pouzivam TOSLINK z onboard zvukovky a DAC s ESS Sabre32.

EDIT: mimochodom ten TOSLINK na tej onboard zvukovke je da sa povedat ze lepsi ako ten na ESI Juli@, lebo prehra i 192kHz ... s Juli to ide max. 96kHz

No cakam na embedded zariadenie (nieco ako network streamer) s I2S vystupom, ktory bude pripojeny priamo na DAC. Viac vo vlakne http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=18698

Urcite dam potom vediet, ak to bude lepsie ako ten TOSLINK...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
syrienko
Hifi obsluha


Založený: 10 október 2012
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 16:59:35    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:

Problem u jednoduchsich prevodnikov berucich hodiny zo S/PDIF je ze su presne len tak ako bol presny S/PDIF signal.

Ale napriklad u ESS Sabre32 je to ale skoro uplne jedno, pretoze ten hodinovy signal ma vlastny, a data zo S/PDIF si uklada do buffru a ten potom "konzumuje" vlastnymi hodinami.


Presne ako som pisal, ak je rozumne spraveny externy DAC, podla mna staci aj toslink S/PDIF.

miero napísal:

S elektrickym prepojenim komponentov (coax i USB) je problem, ze sa prepajaju elektricke potencialy pristrojov a moze vznikat/vznika slucka(antena) cez napajanie a ta chyta vsetko mozne.

Riesi sa to s roznym uspechom galvanickym oddelovanim. Jedna forma je i S/PDIF optika TOSLINK.


Minus bod pre koaxial S/PDIF, plus bod pre Toslink S/PDIF.

miero napísal:

Ako s akymkolvek oddelovanim je problem i s TOSLINKom, ze kvalita prenosu nie je 100% v zmysle ze neprenesie vsetok signal (a rusenie), ale len istu cast signalu (a rusenia) a k tomu si prida este vlastne rusenie a nepresnost.


To iste by sa dalo povedat aj o koaxiale.

miero napísal:

Lepsie prevodniky (napr. to ESS) podla mna nepotrebuju super transport. Ja bez starosti pouzivam TOSLINK z onboard zvukovky a DAC s ESS Sabre32.

EDIT: mimochodom ten TOSLINK na tej onboard zvukovke je da sa povedat ze lepsi ako ten na ESI Juli@, lebo prehra i 192kHz ... s Juli to ide max. 96kHz


Toto som chcel "pocut".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 17:13:30    Predmet: Odpovedať s citátom

2 syrienko: Taky jsem laik Smile Ale v pripade kvalitniho vlastniho clocku v DACu je jaksi problem s tim, kterak ten clock poslat napr. integrovane zvukovce (toslink in jsem moc na MB nevidel Smile. Ten optickej prenos se samozrejme muze jevit jako naprosto idealni, kdyz si si clovek predstavi, ze v telco se v pohode synchronne po optice prenasi GB/s na stovky km, ale...implementace ve spotrebni elektronice je proste humus fialovej, kde se puvodne obdelnikovej signal po pruchodu trasou meni na roztresenou změt patvaru. I bez korekcnich mechanizmu to sice muze prenest signal s minimalni chybovosti, ale v okamziku prechodu z "D" do "A", kde sakra zalezi na timingu nastava pruser.
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 17:14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
No cakam na embedded zariadenie (nieco ako network streamer) s I2S vystupom, ktory bude pripojeny priamo na DAC. Viac vo vlakne http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=18698

Cital som na viaceruch miestach nazory, ze I2S je vhodny len na velmi kratke spojenie vramci krabice DACu a nie na spajanie zariadeni, na ktory nebol navrhnuty. Galvanicke oddelenie I2S neriesi a chapem ot tak, ze cim vyssia frekvencia, tym viac tazkosti s rusenim, odrazmi, zakoncenim atd.

Autor HQPlayera vyvinul vlastne riesenie, ktore je trocha ine, nez ake pouzivaju tunajsi privrzenci HTPC:

1) Dostatocne vykonne PC, ktore moze byt ovladane cez WiFi a nemusi sa nachadzat v posluchovej miestnosti. Na tomto PC bezi softverovy audio player. PC moze byt pouzivane aj na ine veci, trebarz browsovanie na internete, nie su nan kladene zvlastne poziadavky, vlastne len dostatocny vykon. Moze to byt aj Mac alebo Linux.

2) Specialny tichy pocitac, ktory bezi pod optimalizovanym Linuxom a funguje len ako buffer audio dat voci priamo pripojenemu DACu (typicky cez USB alebo FireWire). Ziaden SW player atd. v nom nebezi. Malo rusenia a jednoucelove pouzitie. Staci malo vykonny pocitac, napr. CuBox-i za $100. S 1) je prepojeny cez LAN.

Riesenie 2) je tak male, ze sa da zabudovat aj do krabic DACov, taky DAC ma potom LAN vstup namiesto USB. To je hlavna myslienka, co som chcel nacrtnut. Podla mna tu je buducnost, nahradenie vsetkych doterajsich (S/PDIF a USB) rozhrani LAN rozhranim (vyhoda galvanickeho oddelenia) a vo vnutri krabice DACu pouzit inteligentnejsie zariadenie na prevod do I2S.

S/PDIF so svojou obmedzenou datovou rychlostou upada na dolezitosti a momentalne je na vzostupe hlavne USB, ktore zvlada nielen 384k, ale kludne aj dvojnasobok, prip. DSD256 ci DSD512.

OK, pytate sa, naco vobec take velke prenosove rychlosti, ked take nahravky nie su, resp. zaberali by neskutocne vela miesta. Pretoze lebo: Typicke dnesne DACy upsampluju tak ci onak a mnohe "hraju" lepie v DSD rezime. Vykonne PC vie upsampling a prip. aj prevod z PCM do DSD v realnom case spravit aj "zadarmo" a kvalitnejsie, nez to robi DAC. Dolezite je, co lepsie hra. To je zasadny argument, nad ktorym nic nezvitazi.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com


Naposledy upravil bogino dňa So september 27, 2014 18:29:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
syrienko
Hifi obsluha


Založený: 10 október 2012
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 17:24:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Prave som sa docital, ze ten Realtek ALC1150 co sa dava do niektorych lepsich zakladnych dosiek je celkom dobry chip:

"Support for 16/20/24-bit SPDIF and I2S (Master mode) output with up to 192kHz sample rate offers easy connection of PCs to consumer electronic products such as digital decoders and speakers. The ALC1150 also features secondary SPDIF-OUT output and converter to transport digital audio output to a High Definition Media Interface (HDMI) transmitter."

Skoda, ze vyrobcovia zakladnych dosiek neimplementuju I2S, inak by to bolo super.

Kazdopadne zakladne dosky s ALC1150 podporuju audio vystup cez optical S/PDIF alebo cez HDMI (Dolby True HD, DTS HD Master Audio a 192KHz/24bit 8-channel LPCM).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11555
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 17:29:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, I2S je na kratke vzdialenosti. Umiestnit BBB chcem par cm k DACu do spolocnej skatule.

S rusenim je problem so vsetkym. Napr. i s takym toslink prijimacom v pristroji, ktory pri nespravnom kablovani kludne zarusi cely pristroj.

HQplayer nie je ziadna revolucna myslienka, akurat par chytrych veci danych dohromady, takze je to povedzme ze uzivatelsky pohodlne. A ten jeho klient by mal ist spusit potom i na BBB, no pouzivat neplanujem.

Inak 96kHz a 24bitov je podla mna dostatocnych az az, a ten ide v pohode i po S/PDIF.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11555
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 17:32:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Tato rok-dva roky stara doska mala ako opticky tak i elektricky S/PDIF (i 192kHz), akurat nebola stabilna s Celeronom, no s iCore i3 je uz ok -- http://www.alza.cz/gigabyte-h61n-usb3-d521093.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 17:39:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Realtek ALC1150 nepoznam a kludne pripustim, ze moze byt ovela lepsi, nez opticky vystup mojho predosleho notebooku. Ten bol ale v priamom porovnani s hiFace zvukovo o triedu slabsi, menej detailny, rozmazanejsi zvuk.

Preto v dobrom upozornujem, ze jasanie nad kvalitami Realteku moze byt predcasne. Treba to naozaj posluchovo porovnat. Na maticnej doske PC je zarusene prostredie. Jeden maly chip integrovanej zvukovky robi velmi vela veci, z ktorych ked len par je robenych poriadne mimo PC, je z toho zrazu samostatna krabica s mnozstvom elektroniky.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com


Naposledy upravil bogino dňa So september 27, 2014 17:39:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
syrienko
Hifi obsluha


Založený: 10 október 2012
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 17:39:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico napísal:
2 syrienko: Taky jsem laik Smile Ale v pripade kvalitniho vlastniho clocku v DACu je jaksi problem s tim, kterak ten clock poslat napr. integrovane zvukovce (toslink in jsem moc na MB nevidel Smile.


A naco sa potrebuje poslat clock integrovanej zvukovke? Ja to chapem tak, ze clock je zakodovany v datovom toku od zdroja a ten si synchronizuje externy DAC vlasnymi hodinami. Sice prenos je synchronny, ale implementacia dekodovania v externom DAC je uz asynchronna (pouzivaju sa buffre na kompenzaciu rozdielnej presnosti hodin). Externy DAC za predpokladu, ze ma presnejsie hodiny ako zdroj zmensi jitter signalu (ak ma horsie hodiny ako zdroj, tak ho zvacsi).

Tico napísal:
Ten optickej prenos se samozrejme muze jevit jako naprosto idealni, kdyz si si clovek predstavi, ze v telco se v pohode synchronne po optice prenasi GB/s na stovky km, ale...implementace ve spotrebni elektronice je proste humus fialovej, kde se puvodne obdelnikovej signal po pruchodu trasou meni na roztresenou změt patvaru. I bez korekcnich mechanizmu to sice muze prenest signal s minimalni chybovosti, ale v okamziku prechodu z "D" do "A", kde sakra zalezi na timingu nastava pruser.


No cez S/PDIF prenasame signal cez 1-2 metrovy kabel, nie cez kilometrove, takze nepotrebujeme taku kvalitu optiky ako pri podmorskych optickych kabloch.
Spravny timing zabezpecuje externy DAC a nesuvisi s kvalitou prenosu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11555
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 17:56:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak hodiny nie su rovnako presne, tak raz buffer pretecie ci podtecie. No pri kratkych skladbach sa to nestava (ak je medzi nimi prestavka). U gaplesss prehravania ten jav moze nastat i v strede skladby.

Ku S/PDIF a jeho kvalite... takto sa zhruba lisi kvalitny >>>digitalny<<< signal od superkvalitneho. V beznych pristrojoch byva i vyrazne horsi.

To su jeho hrany. V prevodniku sa musi rozhodnut, kedy to vlastne ta hrana zacala ci skoncila. Cim su strmejsie, tym je to presnejsie... Ak ma buffer a vlastne hodiny, tak je to jedno.

Zdroj obrazkov: http://audiopraise.com/vanityhd/details.php



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4864
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 18:11:26    Predmet: Odpovedať s citátom

syrienko napísal:

A naco sa potrebuje poslat clock integrovanej zvukovke? Ja to chapem tak, ze clock je zakodovany v datovom toku od zdroja a ten si synchronizuje externy DAC vlasnymi hodinami. Sice prenos je synchronny, ale implementacia dekodovania v externom DAC je uz asynchronna (pouzivaju sa buffre na kompenzaciu rozdielnej presnosti hodin). Externy DAC za predpokladu, ze ma presnejsie hodiny ako zdroj zmensi jitter signalu (ak ma horsie hodiny ako zdroj, tak ho zvacsi).


Omíláme to tu pořád dokola. I sebedelší buffer mezi dvěma nezávislými hodinami jednou přeteče/podteče, protože žádné hodiny neběží stejně rychle (ok, atomové v DACu a ve zvukovce obvykle nebývají). Takže buď se použijí stejné vzorky a hodiny obnovené z SPDIF, nebo se použijí přesné nezávislé hodiny, ale pak se vzorky přepočítávají v asynchronním resamplingu - přesně jak to dělá ten ESS. Ano, vliv jitteru se tím trochu omezí, ale není nulový. Zatím nikdo nenašel způsob, jak nulového vlivu docílit.

Tím ale neříkám, že by byl SPDIF ze základní desky špatný. To je potřeba porovnat u konkrétních variant poctivým slepým poslechovým testem pro daného uživatele, vše ostatní je teorie.


Jinak k těm Intel HDA kodekům. Již řadu let umí každý NTB i základní deska 192/24, to je již nějakou dobu u IntelHDA standard. Je to ale stejně jedno, protože čistotou výstupu se prostředí uvnitř PC stejně nedostane ani na 16. bit, natož na nějaký 20. Ale vypadá to pěkně v popisu desky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11555
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 27, 2014 18:22:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Cim presnejsie vieme merat, tym sme nachylnejsi sa sustredit na nepodstatne veci. Ako priklad si mozeme predstavit polnohospodara, ktory sa snazi zvysit urodu tym, ze sadi paradajky v rozostupoch 20cm s presnostou na milimetre... :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1412

PríspevokZaslal: Ne september 28, 2014 18:10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Má tady někdo konkrétní zkušenost s fanless zdroji od Fortronu ? Jak jsou na tom v porovnání s obdobnými produkty od Seasonicu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne september 28, 2014 19:54:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Modre fanless Fortron zdroje casto piskali, ale to nemusi platit univerzalne pre vsetky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne september 28, 2014 22:06:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Potvrdzujem pískanie. Mal som dva fanless Fortron, obidva pískali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po september 29, 2014 11:24:56    Predmet: Odpovedať s citátom

mám fanless 400w od Seasonicu, při odběru 38w je naprosto tichý
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po september 29, 2014 11:34:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Presli mi rukami 2 kusy Super Flower, nekricia, nebrblu Laughing Keby sa nahodou niekto pohraval s myslienkou kupit pasivny SilverStone - vygooglite si ako to meria a hned vas to prejde (zvlast za tu cenu). Cize skrtnut z nakupneho zoznamu tak isto, ako Fortron.

BTW nema niekto tip na overeny zdroj na styl PicoPSU (redukcia + "notebookovy" adapter)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1412

PríspevokZaslal: Po september 29, 2014 14:09:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za reakce. Koupím tedy Seasonic..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1412

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 19:34:21    Predmet: Odpovedať s citátom

V návaznosti na předchozí příspěvek bych se rád zeptal zkušenějších, je-li možné běžný domací počítač (platforma Intel G3258), používaný i coby substituci HiFi, uchladit celopasivně. Je nepoužití jakýchkoli větráků ve větší skříni už dnes možné nebo je to apriori nesmysl ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 19:50:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Záleží od skrinky, chladiča, airflow... možné to je. Ale musí sa ísť na to s rozumom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 29, 30, 31  Ďalšia
Strana 19 z 31

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist