Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

hladam regalovky s normalnym basom

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Pi február 20, 2015 22:47:51    Predmet: hladam regalovky s normalnym basom Odpovedať s citátom

Rolling Eyes mam na odbornú verejnosť tu na fore vlastne dve otázky:

- v prvom rade sa mi zdá, že tých pár repro, ktoré som mal možnosť počuť v poslednej dobe to preháňa na basoch a to bez ohladu na cenu. V živej pamäti mam napr. výstavu highend v Ba: - platan audio kalí zostavu vo hviezdnej cene, hotelová miestnosť šalie, očividne to nezvláda, ludia šomrú, moderátor odmieta hlasitosť stlmiť s tým, že prezentovaná hlasitosť zodpovedá akustickému tlaku živého akustického koncertu...

alebo iná skúsenosť, ale tá istá téma: kupujem si denon picolo v bisaudiu v BB, predavač mi ho skúša na nejakých regáloch od Bowers, bedne bučia o preteky, na moju otázku, či ten bas nie je prehnaný mi predavač vraví, že práve z predajne odišli dvaja majetný klienti ktorým v celej predajni nenašli dostatočne basujúce repro...

denon je OK, lebo aj NAD315bee aj HK 970 hrali +- rovnako (na požiadanie rozpíšem podrobnejšie , v každom prípade už išli z domu)

otázka teda je: u ktorej značky dnes hladať normálny striedmi a pekný bas (a zbytok spektra samozrejme).

alebo tá istá otázka inak: sú regálové bedne svojou konštrukciou predurčené ten bas krotiť? - ako píšem vyššie, presvedčil som sa na vlastné uši že asi nie.

z tých rýchlych odpovedí čo tu čítam po fóre tuším že sa niekto poponáhľa mi odpovedať, že chyba je v akustike mojej miestnosti. Nie je. (vyše 35štvorcov, strop
drevo na originál 16cm guliačoch, rozlahlá sofa, koberec dlhý vlas a ja neviem čo ešte, počul som o veľa horšie miestnosti) sub velodyne mi hrá ukážkovo, proste od repro chcem toho basu menej.

druhá otázka kde absolútne netuším odpoveď:vedia regálové bedne (pri ktorých teda čakám kultivovanejší bass) ozvučiť velkú miestnosť? Pod tým ozvučiť sa myslí bass? Viem že keď prisadnem k repro bližšie, rozlíšenie sa zvýši. Ale je táto veličina ("schopnosť ozvučiť") vlastnosťou reproduktorov? Ak áno tak ktorých, tých čo vyžadujú silnejší zosilovač?

...fuuuh text ako sviňa!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11531
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So február 21, 2015 00:30:41    Predmet: Odpovedať s citátom

najviac basov je ak das repro do rohu, potom je ich dost ak ich mas hned u steny, ak odsuvas repro dalej od steny tak basov ubuda... pokial teda netrafis spravne miesto v izbe, kde sa ti basy miestnostou zosilnuju...

nejaky obrazok o tom ake frekvencie su zosilnene zistis z tejto kalkulacky: http://www.bobgolds.com/Mode/RoomModes.htm ... skus si porovnat rozmery pre miestnost 5x4x3 metrov a pre tvoju miestnost ... cim viac cervenej uvidis, tym horsie

male repro casto hraju basov neprimerane viac nez je potrebne (asi aby sa v miestnosti nestratili a aspon duneli)

ak budu tie regalove dostatocne velke, tak zahraju hocico, napriklad takyto regalik:
- http://www.dynaudioprofessional.com/en/m-series/monitors/m3ve/

nejake slusnejsie co som pocul a za dostupnejsiu cenu, ktore ich hraju tak akurat napr. tuto:
- http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2_mikro.php
- http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_3.php

inak tuto na fore najdes temu o dospelom hifi, kde regalovky moc nefiguruju ... zato ale inde sa dozvies, ze je treba aspon tak 10" basak ... v horsom pripade 2x 8" ... no dospele hifi je este o niecom inom :-))
- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=492
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: So február 21, 2015 07:32:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tieto su jedny na predaj s uzavretou ozvucnicou:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=20303

To by mohlo riesit to "bucanie" basov.

M.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So február 21, 2015 14:45:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozdeliť to len všeobecne na stojanové ("regálová" patrí na stojan) a stĺpové reprosústavy je nereálne. Pri obidvoch typoch sa dá zostrojiť kvalitná reprosústava. Len pri stojanovej je to lacnejšie. Je ľahšie a lacnejšie vyrobiť malú pevnú ozvučnicu a v rámci cenového limitu sa dajú požiť kvalitnejšie meniče v menšom počte. Aj niektoré stĺpové reprosústavy nevyužívajú celý objem ozvučnice, ale spodná časť len nahrádza stojan. V súčasnosti by sa pri nových reprosústavách dal určiť cenový limit cca 500 EUR pri stojanových a cca 1000 EUR pri stĺpových (s malým počtom meničov).

Prečo to namiesto basových tónov duní, môže mať viacej príčin.
1. Dôležitý je aj kvalitný zosilňovač. To skúšaš s tým Denon Piccolo? Lebo to nevyzerá ako plnohodnotný zosilňovač. Už NAD C315 musí hrať kvalitnejšie (pri priemeranej hlasitosti). Ak nie, niekde sa stala chyba. Ten Denon Piccolo by mohol mať aj zabudovanú korekciu.
2. Ako už spomínal miero, veľmi dôležitá je akustika. Reprosústavy do kútov nepatria vôbec a mali by mať aj dostatočný odstup od zadnej steny. S predným basreflexom aspoň 0,5 metra a so zadným aspoň 1 meter. Stojanové reprosústavy patria na stojan. Reprosústava musí byť pevne fixovaná, pri ľahkých reprosústavách majú hroty svoj význam.
3. Význam majú aj prepojovacie káble. Nemusí ísť o predražený high-end, ale kvalitné vodiče so solídnym priemerom a primeranej dĺžky sú dôležité.

Dali by sa hľadať aj ďalšie príčiny, ale ak ide v Tvojom prípade o Piccolo, tak zázraky sa čakať nedajú. V každom prípade však k tomuto "systému" je vhodná nejaká jednoduchá dvojpásmová reprosústava s menším stredobasovým meničom a jednoduchšou výhybkou.
Na obrázkoch som našiel takúto kombináciu, mohol by to byť tip:

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: So február 21, 2015 19:03:59    Predmet: denon Odpovedať s citátom

moja otázka skôr bola na to ci sa výrobcovia reprosústav nesnažia predbiehať v tom kto viac basuje na úkor stredov.

asi si pojdem vypocut do hlohovca toto: http://www.hifi.nl/gfx/pd_audiophysic_spark3_180106.jpg

niekde na nete som videl frequency response, bas v grafe nepredbieha stredy. V recenzii sa ďalej písalo, že je repro zámerne navrhnute s menším objemom basu.

Na tvojom obr. je DALI zensor3 - na YouTube sa jeden vytešuje ako na tom lieta membrana, video nazval "zensor loves bass".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So február 21, 2015 20:28:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie, na obrázku sú menšie Zensor 1.
Tie stĺpy Audio Physic budú náročnejšie na zosilňovač, to asi nebude dobrá voľba. Ale vyskúšaj...
Radšej zájdi do Trnavy, BV audio má v ponuke aj malé stojanové reprosústavy. A porovnaním aspoň zistíš, čo môžeš od svojho zosilňovača očakávať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: So február 21, 2015 21:49:54    Predmet: trnava Odpovedať s citátom

Zajst do trnavy je tiez moj tip. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: So február 21, 2015 22:53:38    Predmet: maly denon Odpovedať s citátom

Tak ako vravim hore, HK970 mal 80W na kanal a 14kilov. Po prepnuti na tento maly denon som si mohol usi vyusit aby som pocul ten rozdiel vo vykone, a rozdiel nikde. Denon hral trosku zivsie...
NAD315bee hral dynamickejsie ako obidva hore.

Volakde na fore som cital, ze ludia ktori niekedy hodne pocuvali hudbu na nelinearnych repro si na linearne nevedia zvyknut, toto bude moj pripad. Proste hladam nieco co si basuje menej. I ked sub si k muzike zapinam...

Tie vsetky umiestnovania bedni dalej od rohov a stien, to uz mam za sebov. Najbest to hralo v podkrovy - kde sa zvazuje strop po stranach.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
goodfood
Hifi obsluha


Založený: 30 marec 2013
Príspevky: 20
Bydlisko: Levice

PríspevokZaslal: Ne február 22, 2015 08:45:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Tvoj tip zájsť do Trnavy je správny Exclamation
_________________
Šťastie je, keď Ťa ľudia chápu. 
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne február 22, 2015 08:46:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto hrá fajn, aj keď ťažko povedať, či aj trebárs pre teba fajn http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=214971#214971

Najjednoduchšie by bolo doladiť si to s ekvalizérom podľa tvojich preferencií - to si neskúšal?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne február 22, 2015 23:12:14    Predmet: to male Odpovedať s citátom

To male je tiez zaujimave, vdaka za tip.

Hravam tak ze mam stisene basy a do toho troska sub. Ked pocuvam nahlas tak aj bez subu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Po február 23, 2015 12:22:07    Predmet: takyto Odpovedať s citátom

Takyto priklad ak ma niekto chut: https://open.spotify.com/album/0FM9z0FtcniW5Esi1uPQbH

Prvy song "Black Light District" ... ambientik okolo toho piana dnes v kategorii do 1000EUR zvladne s prehladom všetko, bolestive miesto dnesnych repro je ten gitarovy nastup v 6:20.
V mieste ked by sa mal clovek zosunut do kolien to len pobzuci a to je vsetko. Vola sa to neunavny posluch. Ja nechcem aby sa moje reproduktory starali o to ci ma hudba neobtazuje nahodou, ma to proste zahrat s emociou. Na to je hudba.

S tym gitarovym solom maju reproduktori problem naprieč celym cenovym spektrom, bez ohľadu na cenu, je to nejaka modna vlna, potlacit obraz na dvoch kilohercoch aby to krasne odprezentovalo jazz, lebo jazz sa pekne prezentuje (nemam nic proti jazzu).[/list]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: Po február 23, 2015 13:05:45    Predmet: Odpovedať s citátom

obecne plati ze neplnorozsahove bedne (teda aj stlpove s mensimi basak-mi - ktore su specialne oblubene) aby nehrali bez basov maju tie basy co maju (60-120hz) obohatene. Aj vdaka tomu to potom "patla" aj stredy (ono to nie je jedina vec co ich patla). Reprodukcia sa stava nevyvazenou a prave tam kde je zastupeny najvaci podiel zakladych tonov nastrojov a hlasu (plus minus stredy) to maskuje, skresluje a celkovo zneprehladnuje reprodukciu. Preto su pre mna dodnes vacsinou lepsou volbou malicke dvojpasma ktore sa na ziadne basy nehraju (daleko viac sa mi preto pacili Dynaudio Audience 40 ako Audience 50), alebo potom skutocne plnorozsahova bedna. To ze to miestnost vie este cele zhorsit je dalsia vec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: St február 25, 2015 23:57:17    Predmet: bv e1.2 Odpovedať s citátom

No to je Bomba!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Št február 26, 2015 08:50:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam s tym skreslenim skusenost, pocuval som BV audio S 1.2 roky a lubilo sa mi to, hralo to fayn. Ked som pocuval velmi nahlas tak to bolo trochu ukricane ako kazde dvojpasmo.
Pred rokom som si dal k tym bedniam urobit basove boxy s 12" Beyma, cele v zapojeni poloaktiv ako ma F3A len s inymi stredmi.
V tomto trojpasmovom zapojeni su stredy ovela cistejsie a detailnejsie a nie je to len taky maly skok, je to zmena ktora sa neda prehliadnut.
Pritom to je ten isty reprobox, len ma odrezane spodne pasmo.
Hlasity posluch je teraz bezproblemovy, bez skreslenia a tym ze to je poloaktiv ma to skvely bas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Št február 26, 2015 10:02:15    Predmet: bv e1.2 Odpovedať s citátom

A na tom malom denone je to este zivsie! Prvy vecer som na tichej hlasitosti pocuval Vaya Con Dios dookola, normalne som sa nevedel odtrhnut. Ale vsetko co pustim vyraza dych, Callin Elvis od DireStires, Bruse Springsteen Streets Of Philadelphia,Tanita Tikaram Twist In My Sobriety, Shakespeare Sisters *Stay,ale aj Nirvana Smels Like Teen Spirits ...
Vcera vecer zena kalila Madonnu, chodil som k tomu denonu privoniavat, ci nehori. Zije to vsetko na plno.
Je to ako ked clovek prvykrat ochutna Pereg, volade som na pereg cital recenziu. Hodim ju sem, lebo sa to hodí:

Cuvé Čierny Pereg je vzácne víno vyrobené kupážou vína z liečivých plodov Arónie čiernoplodej a vína z čiernych ríbezlí. Scelením týchto dvoch starostlivo vyberaných vín z čierneho bobuľového ovocia vzniklo excelentné cuveé s intenzívnou rubínovo-červenou farbou, s podmanivou vôňou plnou ríbezľových tónov a čiernych bobúľ Arónie. Jedinečná zmyselná chuť je presvedčivo ovocná, so zvodne dováženou harmóniou prírodných kyselín, s vnemom príjemného zbytkového cukru, ktorý spolu s vysokým obsahom bukétnych a extraktívnych látok vytvára hlboký, výnimočne dlhý chuťový vnem. Víno plné prírodných antioxiadantov zabraňujúcich starnutiu buniek, polyfenolov znižujúcich riziko kôrnatenia tepien a látok, kt.priaznivo vplývaju na hladinu cholesterolu. Z čierneho bobuľového ovocia pochádzajúce mikroelementy a vitamíny, pozitívne vplývajú na imunitný systém a rovnováhu doležitú pre zdravie...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: Št február 26, 2015 17:22:47    Predmet: Odpovedať s citátom

no asi si to trafil:-)
Teda ze s jedlom rastie chut. Skutocne hodnotne vino je len z hrozna. Najdu sa aj prijemne Cuve a pil som aj velmi prijemny ribezlak od Malokarpatskej Perly (Vinar pan Sebo) jej nazov "Cierna Perla" napriek tomu by som to neoznacil za nejaky zlaty vinny gral skor velmi prilezitostne a okrajove spestrenie.
Rovnako ak sa chces priblizit reprodukcnemu zlatemu gralu tak na ten Denon zabudni. Nase navrhy tu uz myslim v ramci cenoveho limitu zazneli


Naposledy upravil blesk666 dňa Št február 26, 2015 18:55:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne marec 01, 2015 14:35:03    Predmet: stojany Odpovedať s citátom

E-jednotky dostali stojany.

Denon este musi dostať regál Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne marec 01, 2015 15:15:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie "E-jednotky" sú BV audio E 1.2?
S čím si to ešte porovnával?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne marec 01, 2015 17:52:30    Predmet: bv audio e1.2 Odpovedať s citátom

Je to bv audio e1.2

Trochu som pocuval po vystavach v Ba aj v Kosicoch. Prilezitostne v studiach. Z toho co som pocul mi bolo blyzke MonitorAudio pl200, alebo Thiel SCS4 - vo hviezdnych cenach. JBL LS80 napr.vobec nie.

Doma som mal mission m33i na HK, HD970.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: St marec 11, 2015 20:41:19    Predmet: pereg Odpovedať s citátom

To blesk666: pozor pereg je 7EUR sedmička! aby sme to tu nezjednodušovali nejak.

ku tým BV 1.2E by pasovalo založiť extra vlákno, podla mna absolutne zaslúžene. Počul to niekto na živo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So marec 14, 2015 18:33:41    Predmet: Odpovedať s citátom

BV audio E1.2 som nepočul, ale verím, že k Tvojmu zosilňovaču budú dobrou voľnou.
Porovnával si ich aj s typom S1.2? A čo tie Audio Physic, na posluch ktorých si sa chystal?

Inak nejaký ten regál (polička...) je nevyhnutný. Zosilňovač nepatrí priamo na subwoofer, ktorý je zdrojom vibrácií a elektromagnetického vyžarovania.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Po marec 16, 2015 20:34:27    Predmet: E1.2 Odpovedať s citátom

S1.2 ani F2.2 v študiu vtedy neboli, boli M1 - ktore vyrazne zaostavali za E1.2. Možno zle píšem, možno mam napisat že mali ine prednosti, ktore ma nezaujali.

E1.2 majú živý, naliehavý prejav vyžadujúci pozornosť. Audiophisic sú kludnejšie. V ten den som v hlohovci nebol,posluch E1.2 mi stačil. Aj stačí doteraz.

Pre zaujimavosť som skúsil signal prehnať subom a odfiltrovať nizke frekvencie pred zosílením. Paradoxne, pri tichom posluchu to hrá fajn. Pri hlasitej reprodukcii ten odstrihnutý bas chýba. - ale to sú len také moje bavkačky, nedôležité. Napr, že satelitne radio sa mi zdá kvalitnejšie ako internetové...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po marec 16, 2015 21:03:12    Predmet: Re: E1.2 Odpovedať s citátom

vincent napísal:
...Napr, že satelitne radio sa mi zdá kvalitnejšie ako internetové...

Tak to aj je. Internetové rádiá majú mizerný dátový tok (pripúšťam, že možno existujú výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo). Tiež počúvam rádio cez DVB-S, nejaké skúsenosti som opísal tu:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=15789
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist