Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Šroll (Lyric mini)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 34, 35, 36  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 23:13:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl/Sekal

Mně vadí, když někdo schválně kecá a oblbuje lidi. Luděk píše jen to, co si skutečně myslí a navíc jeho "vynálezy" fungují velmi dobře, takže mi nepřipadá na místě, pošklebovat se mu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2343
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 23:31:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Sycak napísal:
Basstl/Sekal

Mně vadí, když někdo schválně kecá a oblbuje lidi. Luděk píše jen to, co si skutečně myslí a navíc jeho "vynálezy" fungují velmi dobře, takže mi nepřipadá na místě, pošklebovat se mu.

Mě zase přijde, že já se sekalem nejsme ti "co schválně kecají a oblbují lidi".
Věřím, že Sroll je výbornej konstruktér, ale nevěřím všemu, co tu napsal.

S tímhle souhlasím:
opa napísal:

Jsou to pouhá tvrzení, konstatování faktu, podložená roky tvrdé práce, milionovými náklady, ale bez slůvka vysvětlení, bez důkazů.

Abych něčemu uvěřil, tak mi nestačí, když věhlasnej konstruktér řekne, že to tak je.
V hifi světě jsou potřeba důkazy.
Měření
Slepý test s prokazatelným výsledkem.
Technické vysvětlení.
Na pocity nevěřím...

S kabeli mám opačnou zkušenost, ale je možný, že jsem hluchej, nebo poslouchám na "aparátu s jednoduchým a slitým zvukem". Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 00:17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě nechci nikomu vnucovat, že to co Luděk tvrdí, je zaručeně pravda. Sám vím pendrek. Ale připadá mi hloupé, jak mnoho místních začne hned šílet, jakmile někdo napíše cokoliv, co jen trochu vybočuje ze zavedených zvyklostí. Hned se na dotyčného útočí, zvrací a je v tu chvíli úplně jedno, jestli ty "divné věci" tvrdí provařený pomatenec Fffff, nebo někdo, kdo má za sebou slušné výsledky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5953
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 05:59:01    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Ale když máte z Luďka takovou srandu, tak máte teda dojem, že mu ty přístroje hrají blbě?

Nie, hrajú dobre, povedal by som "normálne", asi ako mnoho iných prístrojov s podobnými parametrami. Počul som len starší typ, na výstave, na zraze v Brne, hral normálne, žiadny prúser, ale ani zázrak. Tie sa totiž nedejú.
Sú to normálne, kvalitne urobené zosilňovače, ktoré robia to čo majú robiť. Akurát majú okolo seba viac "hmly" ako je zdravé, ale okruh zákazníkov, pre ktorých je to určené, to vyžaduje, tak to dostanú a pocit výnimočnosti sa dostaví.
2 Sycak
citácia:
Mně vadí, když někdo schválně kecá a oblbuje lidi. Luděk píše jen to, co si skutečně myslí a navíc jeho "vynálezy" fungují velmi dobře,

To vadí aj ostatným, čo na to reagujú. Pretože tie "vysvetlenia" a vízie nie sú nič iné. Niekedy už len čakám, kedy príde tá o Karkulke..


Naposledy upravil BV dňa Št máj 07, 2015 06:03:27, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20475

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 06:01:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruší to "jistoty", proto ty reakce. Komunita potřebuje jednoduchá, uznávaná, snadno ověřitelná pravidla.

Pro pana Buntu - u Vás žádný pokrok od BP2008? (počul som to v Brně)
Třeba v preampech, tehdejší P1 už byla konečná? Má se podle něj posuzovat zvuk Vašich dnešních preampů?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20475

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 06:30:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:

Abych něčemu uvěřil, tak mi nestačí, když věhlasnej konstruktér řekne, že to tak je.
V hifi světě jsou potřeba důkazy.
Měření
Slepý test s prokazatelným výsledkem.
Technické vysvětlení.
Na pocity nevěřím...

S kabeli mám opačnou zkušenost, ale je možný, že jsem hluchej, nebo poslouchám na "aparátu s jednoduchým a slitým zvukem". Smile


Super. Jednak, abys něčemu uvěřil tak o to snad nejde. Máš potřebu uvěřit?

K těm důkazům v hifi světě. Zdají se logické a jasné, že. Dobře. Zkusil sis test
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=20833&highlight=

Máš tam:
- měření, víš jak je hudební ukázka dodatečně zkreslená. Cca 5% druhou harmonickou v hlasitých pasážích. Asi 1000x - 10000x víc, než se posuzuje třeba při srovnání (podle grafů) BV x Šroll x SPaudio.

- máš tam soubory a můžeš si udělat slepý test. Jak dopadl? Hlasoval jsi? Který soubor je s přidaným zkreslením?

Pokud mi řada lidí, a to i vyhlášených a uznávaných kapacit přes poslech, píše chybný výsledek, na zkreslení 5%, co potom poznáš z těch požadavoných exaktních údajů, konkrétně z nelineárního zkreslení, o zvuku?
Já se vůbec nedivím, že to vedle dopadá statistickou plichtou. Protože to tak je. Sluch není oko a co je na grafu jasné, nemusí být slyšet a naopak. Takže, volání po exaktnosti jsou hezká, jenom tak vědět, po čem volat a jak to vyhodnotit.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 06:51:26    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ruší to "jistoty", proto ty reakce. Komunita potřebuje jednoduchá, uznávaná, snadno ověřitelná pravidla.


If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Ovšem toto je o mlžení, respektive o pokusu zacílit na určitou skupinu zákazníků.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5953
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 07:22:14    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Pro pana Buntu - u Vás žádný pokrok od BP2008? (počul som to v Brně

Pre pána Macuru
Mám sem napísať, čo ste napísal o zvuku PA300SE po Brne? Niekde tu na fóre sa to dá dohladať.
A druhá časť vašej otázky je obvyklé prekrúcanie faktov. P1 nebola "konečná", preto robím novší typ. Mieru pokroku si môže každý overiť z faktov a aj posluchom.
A čo vaše bipolárne dispre po nadšení v Brne (na čom ste to prezentoval??)Tiež to bola konečná, len sa neskoršie zistilo, že to má tendencie kmitať. Prečo potom x ďaľších verzií? Pokus a omyl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 07:24:17    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Mně vadí, když někdo schválně kecá a oblbuje lidi. Luděk píše jen to, co si skutečně myslí a navíc jeho "vynálezy" fungují velmi dobře,

To vadí aj ostatným, čo na to reagujú. Pretože tie "vysvetlenia" a vízie nie sú nič iné. Niekedy už len čakám, kedy príde tá o Karkulke..[/quote]

Vy tedy pane Bunto veřejně prohlašujete, že Luděk Šroll je lhář. To je pěkná sprosťárna, ale říká se, že podle sebe soudím tebe a tak mě napadá, že právě Vaše "názory" jsou nejspíš mlžení a pokus, zacílit na určitou skupinu zákazníků.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5953
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 07:33:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak pozor, toto
citácia:
že Luděk Šroll je lhář
ste povedal len Vy, ale to je vaša vec. Ja som len potvrdil, že mi (ako aj vám) vadí , keď niekto kecá a oblbuje ľudí.
Reči o "zložitosti" hudobného signálu, ako sa musí spracovať súčasne množstvo rôzne veľkých signálov a podobné "mlženie" pre laikov sú skutočne len kecy...
Vy (aj boxer a iní..) reagujete na moje tvrdenia, zrejme máte pocit že kecám a oblbujem. Myslíte si, že klamem? Ak ano, tak v čom?


Naposledy upravil BV dňa Št máj 07, 2015 10:05:08, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20475

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 07:34:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Luděk je dost velká výjimka v tom, jak otevřeně sem píše svoje názory. Znám tu dost lidí, kteří soukromě říkají něco (o zvuku, vlivu kabelů, vypovídací schopnosti parametrů), co by tu nezveřejnili, jelikož drží jakousi virtuální "tvář".
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2343
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 07:48:12    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Super. Jednak, abys něčemu uvěřil tak o to snad nejde. Máš potřebu uvěřit?

Pokud jde o zesilovač, tak naměřeným parametrům věřím a věřím taky, že hraje výborně.
Pokud jde o kabeli, tak nevěřím a nemám potřebu uvěřit, ale třeba se časem přesvědčím o tom, že to tak opravdu je.
Zatím jsem ještě neviděl a hlavně neslyšel kabel, kterej by něco zázračně vylepšoval a rozdíl byl slyšet přes zavřený dveře.
Nikde netvrdím, že rozdíl v kabelech není. Sám jsem si to vyzkoušel několikrát, ve slepým testu.
Pokud to ale není vyloženej průser, tak jsou to rozdíly minimální.


PMA napísal:
K těm důkazům v hifi světě. Zdají se logické a jasné, že. Dobře. Zkusil sis test
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=20833&highlight=

Ano, zkusil.
Hlasoval jsem za "a". Bohužel ale momentálně nemám adekvátní reprobedny, tak si nejsem jistej. Až budu mít lepší bedny a čas, tak si test chci udělat ještě jednou a pořádně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 08:20:02    Predmet: Jediný a jedinečný Odpovedať s citátom

Mne je prístup Luďka Šrolla sympatický v tom, že je neutrálny a samozrejmý ako zvuk jeho zosilňovačov. Je rozumný aj v tom, že netrávi polovičku konštruktérskeho času sedením pri počítači, aby nevypadol zo žiadnej diskusie
na žiadnom relevantnom fóre, vniesol do nej kus svojej filozofie a v rámci jedinej (či jedinečnej) pravdy sa decentne, alebo rovno bezohľadne zviditeľnil.
Že si drží khow-how je tiež v prezieravé - jednoducho si váži svoju prácu. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 08:39:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Bezohledně se tímto příspěvkem zviditelňuji.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 08:40:42    Predmet: Re: Jediný a jedinečný Odpovedať s citátom

palipol napísal:
Mne je prístup Luďka Šrolla sympatický v tom, že je neutrálny a samozrejmý ako zvuk jeho zosilňovačov. Je rozumný aj v tom, že netrávi polovičku konštruktérskeho času sedením pri počítači, aby nevypadol zo žiadnej diskusie
na žiadnom relevantnom fóre, vniesol do nej kus svojej filozofie a v rámci jedinej (či jedinečnej) pravdy sa decentne, alebo rovno bezohľadne zviditeľnil.
Že si drží khow-how je tiež v prezieravé - jednoducho si váži svoju prácu. Thumbs up

Alebo prosto len vytvára "to správne" tajemno... To je tiež forma marketingu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 08:50:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Já se zabývám magičností. Svých pocitů. Dělám celkem pokroky. Asi bych měl začít taky něco prodávat.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 09:03:00    Predmet: Re: Jediný a jedinečný Odpovedať s citátom

cestmir napísal:

Alebo prosto len vytvára "to správne" tajemno... To je tiež forma marketingu.


A čo si myslíš, že by mal robiť - ukázať prirodzenie, doložiť to meraniami, aby sa mudrlanti mohli zabávať a leštiť si svoje vlastné klacky??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5953
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 09:10:31    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Znám tu dost lidí, kteří soukromě říkají něco (o zvuku, vlivu kabelů, vypovídací schopnosti parametrů), co by tu nezveřejnili, jelikož drží jakousi virtuální "tvář"

Pozoruhodný pohľad na udržanie tváre, názory ad hoc. Len tá tvár je potom asi na "odvrátenej strane".
2 palipol
Pri počítači trávim "nekonštruktérsky" čas pri súčasnom počúvaní hudby, mám ho pomerne dosť, pretože nevyvíjam v posteli a na WC ale pri prístrojoch a počúvaní hudby ,pretože ma hudba aj technická problematika zaujíma. Nevnášam "svoju" filozofiu , ale normálny realistický, technický pohľad. A nakoniec mám na to čas preto, že nevyvíjam modul pre let na Mars ani perpetuum mobile, takže to nie je "rocket science" a môžem sa riadiť známymi fyzikálnymi princípmi , takže to netrvá roky a nestojí milióny.
A trúfam si povedať, že výsledok je rovnako "neutrálny a samozrejmý". Niečo o tom ste napísali aj Vy, že ste svoj názor neskoršie zmazali, je tiež pokus o "udržanie tváre"?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 09:11:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo si ja alebo ktokoľvek myslí o tom, čo by "mal robiť" nie je podstatné. Môže robiť čo uzná za vhodné a prezentovať to rovnako podľa ľubovôle. Ostatní ale zase majú právo bez servítky a zbožného obdivu napísať, čo si o tom myslia, o tom je fórum.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tall
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2008
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 09:21:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Keby v roku 1905 existoval Slovanet, tak by ste Einsteina za Teoriu relativity posielali do prdele, do blázinca, nazvali by ste ho luhárom a na konci by ste ho určite ukrižovali.
Zmierte sa s tým, že na svet prichádzajú ľudia, ktorí i napriek nepochopeniu a často i nevôle väčšiny, prinášajú svetu nové veci a pokrok.

Veľké osobnosti vždy narážali na odpor priemerných ľudí. Priemerná osobnosť nie je schopná rozumieť človeku, ktorý odmietol slepo sa držať konvenčných zvyklostí a namiesto toho sa rozhodol vyjadrovať svoj názor odvážne a úprimne.
Albert Einstein


Čas ukáže, či sa budeme chváliť tým, že sme boli súčasníkmi pána Šrolla.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 09:30:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasné. Teď jsem dotelefonoval s jedním člověkem. Bylo mu špatně rozumět. Nejprve jsem si myslel, že jede v autě, pak, že se jedná o jeho foniatrický problém nebo můj sluchový problém (něco na tom bude). A přitom je to jasné - můžou za to koaxiály v BTSkách...
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20475

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 09:38:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Velice vtipné Ivo, podobně jako řada dalších Tvých příspěvků a nová terminologie (hifi newspeak? Laughing ).

Nejsem si úplně jistý, že to máš zapotřebí. Řekl bych, že osvětou na poli klasické hudby nebo postřehy k jednotlivým nahrávkám boduješ víc. Tohle je cheap shot.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5953
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 10:03:54    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Tall
Ale iste, názor sa môže a má vyjadrovať slobodne a úprimne, nakoniec tu ani nič iné nerobíme (až na tých, ktorí trpia autocenzúrou, aby "držali tvár") . Ale aby sa názor stal faktom, musí byť podložený aj nejakým dôkazom , inak je to stále len názor.
Einstein to v dobe, kedy to tvrdil ako teóriu aj dokázal, minimálne teoreticky (matematicky) , pretože neboli možnosti to overiť experimentálne (meraním).
Lenže pokiaľ ide o tvrdenia p. Šrolla, takéto možnosti overenia sú a dávno boli. Ak je reč o nejakých záhadných, nemerateľných zmenách signálu (zmeny zvuku nemôžu byť nič iné..), ktoré je ale zreteľne počuť (aj cez zavreté dvere..), tak minimálne slepý test to musí jasne potvrdiť a dvere sú slušná plenta. Dovtedy sú to len nepodložené teórie a marketing, aj keď 10-20-xx ľudí tvrdí, že však to počuje, tak načo slepý test. Ten by asi dopadol ako posledný "test" od PMA. Niekedy stačí nenápadná otázka "no nepočuješ to?" a hluchí zrazu počujú... ale len kým im nezakryjú oči Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 10:11:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Je zřejmé, že zážitek a závěry zde prezentované z výměny kabelů na hifisrazu v roce 2013 jsou srovnatelné s publikací Einsteinovy teorie relativity. Tak daleko jsme se posunuli. Minimálně o třídu.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 10:16:45    Predmet: Odpovedať s citátom

vcera som bol po case na posluch u Iva a musim konstatovat dve veci:
1.hra mu to prakticky v kazdom smere vynikajuco
2.najlepsi zazitok bol vsak jeho nahravka bicich s 90dB dynamikou to mi padla sanka.
3.pri naslednom posluchu beznych (aj vcelku kvalitnych) nahravok s dynamikou 10-16dB to bolo zrazu vsetko proti Ivovej nahravke docela obycajne a pocutelne viac "nudne" a menej realne. O to viac som si opat uvedomil ze ak sa aj vyriesi aparat, upravi akustika (co u Iva je) tak najlimtujucejsim faktorom je (ne)kvalita nahravky. Preto si myslim ze aj najlepsi aparat (technicky) sa nam mnohym moze javit ako obycajny a malo vyzivny a hladame zvuk urcitym sposobom upraveny aby sme dohnali nedostatocnost v dynamike (a nemusi zo byt len nou) nahravky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 10:24:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Na čom ste počúvali? Dvoj pásmo, alebo má späť prevodníky a počúvali ste stenu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11548
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 10:30:40    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim, ze ti co na Machaci videli ako skromne boli repro dratovane pred tym, nez sa zapojil mnohovrstevnaty placaty kabel prineseny LS tak by sa i tej pripadnej zmene zvuku nedivili

a uz ani nie som si isty, ci sa pripajal na basovu, alebo stredovyskovu sekciu reprobedni

rozhodne to nebol slepy test, ani nezaujaty a vypovedacia hodnota je velmi nizka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20475

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 10:39:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Šlo to na výšky a středy (zapojoval jsem to, takže si to pamatuju, kabel byl na A3). Ten test bych nechal stranou, rozdíl jsem tam slyšel, ale nehodnotil bych to jako z nehrající sestavy skvělá. Prostě tam byl nějaký rozdíl k lepšímu.

Basová sekce šla přes Behringer výhybku a symasym, mongolův komplet. Pasivně ta bedna zapojit nešla, jelikož basák byl napřímo. Celá drátařina byla divočina, jelikož se to muselo zapojit zcela improvizovaně, když mongol odpálil dpa manipulací s kabelem na jeho vstupu, pak nešlo použít ani jeho preamp. Zapojení bylo viz

http://web.telecom.cz/macura/Machac2013_zapojeni.pdf

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20475

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 10:52:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jev, o kterém mluví Luděk v souvislosti s kabelem a šířením více frekvenčních složek, je disperze. Neumím to ani měřit, ani posoudit.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2015 11:05:59    Predmet: Sroll vs svet Odpovedať s citátom

BV napísal:

Pozoruhodný pohľad na udržanie tváre, názory ad hoc. Len tá tvár je potom asi na "odvrátenej strane".
2 palipol
Pri počítači trávim "nekonštruktérsky" čas pri súčasnom počúvaní hudby, mám ho pomerne dosť, pretože nevyvíjam v posteli a na WC ale pri prístrojoch a počúvaní hudby ,pretože ma hudba aj technická problematika zaujíma. Nevnášam "svoju" filozofiu , ale normálny realistický, technický pohľad. A nakoniec mám na to čas preto, že nevyvíjam modul pre let na Mars ani perpetuum mobile, takže to nie je "rocket science" a môžem sa riadiť známymi fyzikálnymi princípmi , takže to netrvá roky a nestojí milióny.
A trúfam si povedať, že výsledok je rovnako "neutrálny a samozrejmý". Niečo o tom ste napísali aj Vy, že ste svoj názor neskoršie zmazali, je tiež pokus o "udržanie tváre"?


Ja som nemyslel Vás, ja som myslel tých iných, ale keď ste sa už ozvali - nuž ja celú kauzu Šroll mini, či maxi vidím tak, ako som napísal. A som o tom čím ďalej tým viac presvedčený, že napriek konštruktívnym myšlienkam sa tu nič konštruktívneho nerieši, len sa trávi čas výmenou názorov, ktorých sa po rokoch ani prasa nevyzná a človek nevie, komu má nakoniec veriť a čo je správne, keď už sa chce niečomu priučiť. Občas niekto drzejší, či nasratejší povie TOTO JE SPRÁVNE, ale výpovednú hodnotu to má len dočasnú a len pre zasvätených - myslím tým konštruktérske dohady aj zvady.

Našťastie sú tu obyčajní užívatelia s laickými a ľahko vyvrátiteľnými názormi, ktorých Cough aj posmešne definoval a - v srande netušiac - vložil do rúk mnohým senzáciechtivým, či neuznaným jedincom inkvizičný nástroj na poukázanie skutočného triedneho nepriateľa a postrčenie diskuzie, ktorá viazne, keď už zachádza do neurotických detailov, alebo osobnosti diskutujúcich. Tam zrazu panuje absolútna zhoda názorov.

Potom príde Šroll, uvedie sa a nechce diskutovať o svojom prirodzení, na rozdiel od veľkohubého robí marketing mlčky a dokonca spomenie kabeli...no to by naštvalo aj mŕtvolu...

Aj Vy pracujete na sebe - rovnako ako Šroll, len máte iné prístupy k tej istej veci - takže prečo to nepochopiť a volať po obnažovaní. Je to len jeho vec a má na to právo. Nikoho nepadá, ani nikoho a nič nekonfrontuje - tak čo.

Aj Vaše zosilňovače zosilňujú neutrálne a samozrejme Thumbs up - ak len na tomto to stojí - nech sa páči. Myslím to vážne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 34, 35, 36  Ďalšia
Strana 20 z 36

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist