Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sonus Faber Concerto home

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Po október 30, 2006 22:56:59    Predmet: Sonus Faber Concerto home Odpovedať s citátom

Product Specifications

System:
13 Litre two-way system with front reflex port
Cabinet:
Constructed with decoupled side panels for resonance control
Mid/Bass:
Sunus-Faber designed ultra-dynamic linearity driver, 180mm fibreglass multi-coating cone, magnetically shielded
Tweeter:
Sonus-Faber designed neodymium ultra-dynamic linearity driver, 26mm silk dome, ferrofluid, magnetically shielded
Crossover:
First order attenuated, cross-point: 2.5KHz
Sensitivity:
88dB @ 1W @ 1m
Impedance:
6 ohms nominal
Power Handling:
30W - 200W without clipping
Frequency Response:
40Hz - 20KHz, tuning port included
Finish:
Combination of black leather and solid walnut or black piano lacquer


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aula
Hifista


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Po október 30, 2006 23:42:29    Predmet: Odpovedať s citátom

No a jak to hraje? Design se mi celkem líbí, nosím dokonce fotku v peněžence Embarassed . 40Hz je celkem slušnej údaj, ale myslím, že díky vhodně laděnému BR se nevyskytuje pouze na papíře. No ale bohužel i díky tomu bude pokles citlivosti pod 40Hz velmi strmý.
_________________
aula .... audio lacně Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Ut október 31, 2006 12:35:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno by som len spomenul nedostatky, ktoré som si všimol behom pár mesiacov.
Bedne sú ceĺkom citlivé na posluchové miesto. Miestami sa mi zdá zvuk byť plochší ako by som si želal (možno nahrávka?) a niekedy cítim slabú absenciu stredného pásma.
Páči sa mi, že vobec nemajú sklon k zaduneniu a skutočne im sedia akustické nastroje ako už bolo veĺa krát písané.

Inak dizajnovo veĺmi podarené repro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut október 31, 2006 12:47:04    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa St jún 02, 2010 16:47:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne november 26, 2006 09:27:29    Predmet: Odpovedať s citátom

4Coques

A původní variantu Concert si slyšel? Jaké jsou v porovnání s těmi s přídavkem Home?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Št december 14, 2006 09:23:46    Predmet: Odpovedať s citátom

tieto SF donedávna počúval môj brat.Vymenil ich za stĺpy ProAc. Hnal to elektrónkovým zosíkom EDGAR. Súhlasím s tým, že sú mimoriadne citlivé na akustické pomery miestnosti. Zvuk majú skutočne vynikajúci, tak isto priestor. Síce trochu menej informácií a hlavne mi u nich chýba sila stĺpov. Posledná struna na kontrabase znie ako na španielke. Skrátka tie spodné frekvencie mi chýbajú. Remeselné vypracovanie - voskovaný orech + koža - je... no, jedno z najkrajších aké som videl.
Čo sa týka hodnotenia zvuku,nie som dosť objektývny, moje ucho je naučené na domácu zostavu a nedokážem objektívne zhodnotiť túto kategóriu. Tak mi moju kritiku nemajte za zlé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: St december 27, 2006 22:41:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak sme mali pocas sviatkov moznost priamo porovnat SF Concerto Home + C&J CAV50 a AudioPhysic Yara + Creek (2 vyk. zos. + predzosilovac, nenapada ma presne oznacenie, tusim rada 43) a zhodli sme sa na tom, ze prva kombinacia hra lepsie v podstate vo vsetkych zanroch az na rock a metal.

Co sa tyka detailov, z toho tazilo Concerto ako stojanove repro, boli o chlp ostrejsie a prinasali viac detailov. Hlavne pri pocuvani strunovych nastrojov. Takisto si SF lepsie poradil s priestorom, aj ked upravou miestnosti by sa mohlo kadeco zlepsit.

Skusali sme prepojit aj AP Yara s lampami od C&J ale vysledok bol viac ako rozpacity. Z bedni rozpravalo drevo a boli v istom zmysle zadunene.

Ako zdroj bol pouzity CD prehravac takisto od Creek.

Mozem len povedat, ze akakolvek ina kombinacia spomedzi vypocutych komponentov - ako som uviedol na zaciatku by pre mna bola stratou zvuku a ze SF + lampy skutocne stoji za to si vypocut. Takisto si velmi rozumeli AP + Creek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist