Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

napatie na linkovom vystupe DAC

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mimoklepes
Nádejný hifista


Založený: 03 apríl 2007
Príspevky: 74

PríspevokZaslal: Ne január 13, 2008 22:17:40    Predmet: napatie na linkovom vystupe DAC Odpovedať s citátom

existuje nejaka norma, ake napatie ma byt na linkovom vystupe zariadeni?

mam DA prevodnik pripojeny k pc. ak je v pc nastavena hlasitost na 100%, obcas pocut zretelne skreslenie, ak ju znizim na 90%, je to ok. skusal som DAC pripojit k 2 roznym zosilovacom a subjektivne to skreslenie znie na oboch odlisne. z toho som usudil, ze chyba by nemusela vznikat pri samotnom DA prevode, ale mozno kvoli vysokemu napatiu na vystupe, co sposobi skreslenie v zosilovaci.

multimeter ukazuje pri hlasitosti 100% napatie 2.3V, pri 90% 1.5V (signal 1kHz sinus). moze byt problem v tomto? alebo som uplne mimo misu?

btw DAC ma aj symetricke vystupy a tie nesymetricke su pravdepodobne vyvedene z nich. symetriku som nemal moznost otestovat, nemam zodpovedajuci zosilovac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mimoklepes
Nádejný hifista


Založený: 03 apríl 2007
Príspevky: 74

PríspevokZaslal: Št január 24, 2008 22:56:16    Predmet: Odpovedať s citátom

takze vyrobca DAC tvrdi, ze pravdepodobne ide naozaj o clipping v zosilovaci. odporucal mi kupit inline rca attenuatory medzi dac a zosilovac. za nejake "audiofilske" sa mi nechce platit 40 libier, radsej skusim nejake DIY.

takze:
vyhovuje obycajny odporovy delic? na skusku som narychlo spravil jeden z 22k a 47k rezistorov, co by malo byt zhruba -6dB. pri velmi rychlom teste to skreslenie zmizlo, napatie pri plnej amplitude je teraz 1.4V.

ake hodnoty rezistorov su idealne? a aky druh rezistorov pouzit? niekdo na nete odporucal 2wattove, je to naozaj nutne? tie su dost velke a nezmestia sa priamo do puzdra RCA konektora, co by bolo idealne...

neznizi to kvalitu signalu? ci nie je lepsie vykaslat sa na to a zmierit sa s tym, ze prichadzam o cast informacii regulaciou hlasitosti este v digitalnych datach?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi január 25, 2008 16:41:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Boha na co 2W? 0207 - 0,6W budou bohatě stačit. No a na jakou impedanci to postavit může bejt docela problém...

A co takhle přestat tlachat po netu a poslechnout si rozdíl dělič X digi útlum a vybrat si lepší variantu?

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mimoklepes
Nádejný hifista


Založený: 03 apríl 2007
Príspevky: 74

PríspevokZaslal: Pi január 25, 2008 18:54:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
A co takhle přestat tlachat po netu a poslechnout si rozdíl dělič X digi útlum a vybrat si lepší variantu?


jasne, ze to tak skonci. len ak by niektory z miestnych skusenych povedal, ze sa mam na to rovno vyprdnut, pretoze to bude zakonite zniet horsie nez nejake zaokruhlovacie straty v digitalnej domene, tak by mi to usetrilo zbytocnu robotu a peniaze Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist