Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

"koaxialni" 2p

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
luikas
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 10:31:25    Predmet: "koaxialni" 2p Odpovedať s citátom

tak sem zase ve volny chvili vymyslel jednu docela silenou koncepci a rad bych znal Vas nazor na ni. Usporadani je asi nejlip videt z obrazku. na vejskach je Neo8 a na stredobasech 8-10" profi stredobas. vyhody jsou evidentni a vicemene vychazeji z usporadani. Kazdopadne ma samozrejme tahle koncepce nekolik trhlin. Nejvetsim problemem je volba delici frekvence. optimalni mi pripada kolem 1000-1200Hz a co nejstrmejsi, ale je tu trochu problem s frekvencni charakteristikou tesne nad delici frekvenci a pak mam obavy o zatizitelnost Neo8 pri nizkym deleni. Predozadni pozici by nemel bejt problem vykompenzovat (staci o trochu, precijen si vemte vlnovou delku na delicce...). Trosku problem by dale mohlo byt narocnejsi se vyporadat s ponekud "zastinenym" stredobasem. IMO by to vzhledem k rozmerum "prekazky" a frekvencich, ktere se tam vyskytuji nemuselo bejt tak strasny, ale precijen je zakryta pomerne velka cast otvoru a pouzdro(hlinikovej jekl) vejskace je pomerne blizko. mozna by pomohla nejaka optimalizace tvaru a pohltivosti zadni casti casti onoho pouzdra... (je to podobny jakoby hral repro magnetem ven...) kdyz tak zavzpominam na cabbase na lonskym high-endu, tak trpely podobnym neduhem a hraly vyborne. Jo, a jeste jeden problem- jestli by Neo8 stacil jako pracovni objem melkej mrnavej profil. Vzhledem k tomu, ze by stejne byl akustickej tlak omezenej zatizitelnosti Neo8 pri takovemto deleni, bylo by mozne vyuzit vykonovou rezervu stredobasu a vyekvalizovat nejnizsi frekvence. V pripade 10" by se dalo dostat klidne ke 30Hz. Puvodne jsem uvazoval 8", ale ten by byl schovanej na muj vkus az moc... Mam-li byt konkretni, docela mi do te koncepce pasuje 10G40 a 10MW/Nd od Beymy.Jelikoz si koncepce stejne zada aktivni vyhybku, melo by to byt bez problemu. Dalsi otazka je pak jak kvalitne zahraje 10" na kHz a do jake miry splyne s paskem. Take by se asi bylo potreba vyporadat s tim, aby se nechoval system jako band-pass lazenej na vysokou frekvenci, ktera by se mohla klidne trefit do oblasti delici frekvence... to by se dalo samozrejme resit umistenim vyskace dal od stredobasu. Nektery kompromisy by se daly vyresit pomerne snadno, ale za cenu neprimerenyho narustu vysedny ceny...
http://img239.imageshack.us/my.php?image=obraz127kd4.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 19:51:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Zastínění středobasu sežere výšky a to, co je pod nimi, se zvlní. Otázka je, jak nízko by šel použít ten výškáč, aby se to dalo navázat. A druhý problém - fázový rozdíl mezi středobasem a výškáčem. To se v daném uspořádání dá řešit buďto velmi brutálním kompromisem anebo elektronickým zpožděním, které se pasivně realizuje dost krkolomně.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luikas
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 20:35:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ze sezere vysky mi az tak nevadi, ted jde spis o to, pro jake frekvence to jeste vadit nebude... Co se tyce zvlneni, to maji oba menice relativne velke i tak, takze by se to muselo vychytat tak, aby se alespon castecne kompenzovalo. pasivni reseni sem zavrhnul uz davno. Myslim ze na HTGuide ho nekdo tahal od 800 a nemel nejmensi problem ani pri vysokych hlasitostech. Je mi jasny, ze cim niz by sel delit, tim lip. Koneckoncu uz tady s nim par lidi pracovalo, takze bych ocenil i jejich nazor...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 266
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2008 14:32:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavý téma, s koaxama si hraju taky. Hledám vhodnej 6-8" středobas s dostatečně velkou kmitkou - 2" a víc, tak aby šla pod prachovku umistit tato 3/4" kalotka . Zatím jsem to zkoušel jen s ARN 6618, která je ovšem nevhodná (1" kmitačka). Výškáč musel být na "nožičce", umiístěný víc dopředu. Druhá věc je jestli má cenu se tím zabývat. Když totiž změřím kalotu umístěnou takhle v jakoby "zvukovodu" je fr. průběh dost zvlněnej.
_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
luikas
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2008 18:41:40    Predmet: Odpovedať s citátom

no nevim, jestli neni 3/4" k 6-8" moc malej... jakou by sis predstavoval delicku? velky civky mas u repro typu morel, hivi D rada, jantzen, dynaudio, dynavox... no a pak u nekterejch profiku... spis bude ale problem najit nejakej s vetranym magnetem a vhodnym tvarem membrany. taky se tim urcite zmeni parametry toho reproduktoru. proste neco za neco. me by spis zajimalo, jestli je to krok dopredu, nebo zpatky (jak s tim klasickym koaxialnim usporadanim, tak v ty moji koncepci). jo, jinak docela zajimavy koaxy ma BC. a taky se podivej na to koaxialni 3p od Hi-vi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2008 18:54:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Když totiž změřím kalotu umístěnou takhle v jakoby "zvukovodu" je fr. průběh dost zvlněnej.

Navyse ten zvukovod sa bude hybat a tym dalej modulovat zvuk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 266
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2008 21:07:56    Predmet: Odpovedať s citátom

No to bude, ale s tím se nedá nic dělat. Taky by asi pomohlo mít středobas s obráceným horním závěsem. Viděl jsem to nejen tady T18RE/XFCTV2

Kolem 10 kHz je krásně vidět zvlnění, který jsem popisoval. Jenže ke koaxům to asi patří.

Pořád mi připadá, že koaxy hrají celkově líp, přesněji. Ale jsou spíš na nearfieldový poslechy, mimo osu bývá chára dost divoká.

No je pravda, že na 8" je ta 3/4" kalota dost málo. Dá se dělit na 3kHz. Pokud bych do něčeho takovýho šel, tak by šlo spíš o osovej poslech. S 6,5" už by nemusela být výhybka takovej průšvih. Spíš jde o to, jestli to není slepá ulička, no..

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
luikas
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: So máj 24, 2008 10:26:34    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.partsexpress.com/pe/showdetl.cfm?&Partnumber=264-866
tenhle mi pripada na takovy usporadani vhodnejsi. musela by se rochu oriznout priruba a upravit chamber, aby se vesel na hloubku, ale jinak vypada zajimave... sel by dat napr doprostred jiz mnou jednou zminovany novinky beyma 6P200Nd. ale i tak se mi reseni s Neo8 libi vic Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist