Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

TOP Reproduktory malé+střední.

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 09:17:42    Predmet: TOP Reproduktory malé+střední. Odpovedať s citátom

Protože na každý na tomoto fóru má bedny s hajzldeklama,jak si to pořád myslí Machalík,tak jsem založil toto téma.
Pro všechny,co mají TOP bedny s velikostí basového měniče od 50 do 250mm.
2p,3p,4p...Jednopásma ne,na to ať si kucí udělají jiny vlákno.
A TOP myslím pořizavací cena 2p. kolem 100.000 3p. cca200.000 a pokud možno tak aby to bylo z tohoto tisíciletí...
Rád bych potkal někoho,kdo má špičkové 2.p (měl jsem taky Totem Forest).

Osobně teď vlastním Totem Acoustic Wind,pořizovačka cca 250.000kč.
Je tady někdo s 2p. za 100k a 3p. nad 200k ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 10:29:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrej nápad. Mně vždycky fascinuje, jak někdo své pocity a preference povýší na etalon, všechno kolem je na hovno, přivlastní si přívlastky typu dospělé hifi a pak se diví, že mu to leckdo nežere ...

Franta má Dynaudio Confidence C1, ten do tvého zadání zapadá. Pasul má Reference 3A Veena, MSW má Manger Zerobox 107 ... aspoň 3 kousky máš ...

Sám uvažuju o pořízení špičkového 2.pásma, zatím mám mezi favority vše vyjmenované, plus jsem velmi zvědav na ty rakušáky WML u Dioka v Ostravě ...

Dost mně proto bude toto vlákno zajímat ... budete hoši takový můj předvoj, vyšlapávající pro mne cestičku Smile

Na úvod by mně zajímalo jak se špičkaři 2.pásmáči vyrovnávají s argumenty typu chybějící subbasy 16-32Hz ... já tvrdím, že spodní dvě oktávy 16-64Hz přinášejí 20% požitku a 80% problémů, o vysoké ceně - vždy logicky na úkor kvality středů a výšek - nemluvě ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 10:48:46    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa St jún 02, 2010 17:44:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 11:39:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Coffee
Ty filuto,alou do DIY Wink
Tady je to pro ty co si věci poctivě kupujou za statisíce Twisted Evil

merhaut
Jo jo,to je přesně ta kategorie co jsem myslel... a klidně i dražší.Ty Reference3A nejsou myslím nejdražší z řady...ale to nevím snad mě někdo opraví.K Dynaudiim mám trochu předsudky k hadrovým výškáčům,ale rád bych si poslechl ty Confidence a ten psychopředsudek změnil,protože středobasy jsou perfektní,minimálně zabarvené...Manger ano,pokud to nebude DIY,ale oficiální výrobek k dostání na trhu.Každý si bedny neukuchtí doma.WML líbí moc.
K High Fidelity v pravém smyslu,asi 2p. nebude nejlepší,pokud to nebude nějaký ultra extrém,ale můžou hrát nádherně detailně,kouzelně,magicky.
Mimochodem,včera jsem byl na Lopuchu něco hledat a Myšpulín byl zrovinka přihlášený v klubu "Magie" Laughing ...zajímavé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 12:21:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Merhaut
Já sem nezapadám. Ty Z109 nejsou moje, používám tyhle drobečky http://www.diyaudio.com/forums/attachment.php?s=&postid=1075366&stamp=1165502942
s aktivním basovým modulem Subsonice. Zvažuji ještě druhý stejný bas, ale ani nemám potřebu. Spíš jen pro čisté svědomí, že basák bude hrát slaběji a měl by tím pádem mít neúměrně nižší zkreslení.

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 12:26:14    Predmet: Odpovedať s citátom

ten odkaz chce heslo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 12:30:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Kamarád čeká na Manger MSM c1 aktivní studiové monitory, tak to sem pak také bude patřit. Cena cca 220 000. Konečně něco s předimenzovaným zdrojem 750VA. Mad
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 12:31:15    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
ten odkaz chce heslo Smile


Jistě, všechny přílohy na diyaudio.com jsou přes heslo. Zaregistruj se na diyaudio.com a bude ti to chodit. flame: Tady ještě nemají všichni na diyaudio registraci? Smile Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 12:31:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Merhaut
No jo no, dyť je to DIY. Poraďte mi, kam umístit snadno a rychle a na první pokus obrázek a já ho tam hodím.

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 12:32:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Manger MSM c1 budou někde ke slyšení? Už od pohledu jsou skvostné ...



Naposledy upravil merhaut dňa Št január 18, 2007 12:45:52, celkom upravené 5 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 12:35:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Budou brzy. Jsou to takové klasické nevzhledné černé krabice, které ani nemají pořádnou kuři nohu, prostě hnus co se hodí jen do studia zvukaři co nemá vkus Very Happy
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 12:37:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Coffee
Nezdráhej se, nasaď třičtvrtě ceny Dvořáka, ale pozor, v Praze to chce někdo dělat ještě levněji Confused

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 12:41:31    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa St jún 02, 2010 17:45:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 12:41:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Reference 3A VEENA.2 pásmo za 100 tisíc.Nevím jestli špičkové ,ale mně se zvuk líbí.K čemu je takové vlákno???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 12:45:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul
Protože Machalík to pár lidí namíchnul, tak ho chce dhfool trochu uklidnit, ale asi to nebude mít patřičný efekt.

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 12:49:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě by spíše zajímaly zkušenosti lidí s planárními měniči (hotovými výrobky), ne Dawsoo, ten mě nadchl dokonale. Hned bych se za ním rozjel, kdyby nebyl tak daleko.
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 12:50:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem se zařek ,že na tohle nemá cenu reagovat a každý by mněl udělat to samé.Nakonec si všichni vyberou podle sebe a to co se dotyčnému líbí.Proč to piplat?Zavání to zase dokazováním kdo ho má většího(Myslím teď pindíka) a tak už končím a nebudu tady rušit myšlenkové pochody....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 12:53:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě je to taky putna, jen jsem využil skulinky jak podpořit Manger.
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 15:23:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pašule,
pro mě je zajímavé zjistit kolik lidí tady má zaplatitelné malé bedny vyšší třídy.Nechci,aby tady někdo psal jak mu to hraje a co u poslechu pYje a jestli zavírá oči nebo otevírá hubu.
Já bych si ty bedýnky rád poslechl byť nemám potřebu měnit... Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
matto
Hifista - pokročilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 429
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 17:34:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,
tak som sa zaregistroval na tomto novom fore.
Doma mi hraju Dynaudio Confidence C1 s podporou najhlbsich oktav infrasubikom Velodyne DD-15.

dhfool
Textilneho vyskaca v modeloch Confidence a Evidence sa obavat nemusis, je to totiz vylepseny (hlavne odozva) legendarny vynikajuci Esotar, ktory pouziva hodne High-end vyrobcov sustav. Tento ma oznacenie Esotar2 a Dynaudio si ho nechava len pre seba. Hra absolutne neutralne a dynamicky aj na tych najvyssich frekvenciach. Kto nepocul, nikdy neuveri aku ma dynamicku kompresiu na vyskacoch svojich repro. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 17:42:01    Predmet: Odpovedať s citátom

matto: "Doma mi hraju Dynaudio Confidence C1 s podporou najhlbsich oktav infrasubikom Velodyne DD-15." - tys můj člověk!

Fotečky nebudou? A jaké máš zkušenosti s krocením subbasů v místnosti a jaké máš konkrétní zkušenosti se sladěním subu a 2.pásem pomocí mikrofonu a sw, jak to probíhalo, jak to bylo hrbaté před nasazením systému, jak po něm, dělící frekvenci ...

Povídej, přeháněj Smile Tebe už neopustím ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št január 18, 2007 17:44:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukám, si někdy udělám výlet do Bratislavy Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
matto
Hifista - pokročilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 429
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 19, 2007 00:49:31    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut
Fotecky budu, no musim to pofotit ked bude cas.
Miestnost je primerane vytlmena, no bohuzial je skoro stvorec. Prejavuje sa to celkovym poklesom basov, hlavne v okoli 100Hz v mieste pocuvania. No myslim ze je to ale mensie zlo ako opak - basova boule. Casom pribudol subik Velodyne SPL-1200R a bol slusnym partakom k Dynaudiam. Po zhruba pol roku sa podarilo dosetrit na vysnivany DD-15. Uz s SPL-kom som nasiel zhruba najidealnejsiu polohu (cca 70cm nalavo od lavej bedne). Pri nastavovani DD mi moc pomohol CD-generator pre zladenie fazy (150°). Dynaudia hraju plny signal, subik hra do 56Hz/30db/okt (asi najlepsie vysledky). Velodyne ma dobre vymyslene nastavenie EQ subu pri zohladneni aj hlavnych repro - signal z generatora v subiku ide do preampu do hlavnych repro a naspat do subu. Signal je merany mikrofonom a doladuje sa len sub (hlavne repro sa neovplyvnuju) a tym sa da dokonale zladit s hlav repro. Ja bohuzial nemam preamp, preto som zrovnaval len frekvencku subu. Vychadzal mi trochu zdvih na 25-30Hz to som zrovnal (dost velke korekcie). V mieste pocuvania to hralo fantasticky no kuchynska linka sa pri urcitych nahravkach skoro rozpadla (20Hz a nizsie). Tak som spravil kompromis a korekcie som zmensil. Ten EQ treba pouzivat jemne a nie za kazdu cenu chciet vodorovnu lajnu. Funguje to len v mieste pocuvania. Cim nizsia frekvencia tym vacsi problem v obycajnej miestnosti. Po tomto doladeni som ale so zvukom velmi spokojny (az na ten mierny pokles v oblasti 100Hz). Subik dokaze riadne shaikrovat (pri nahravkach co obsahuju 10-25Hz), brutalne trase s celou sedackou a troma osobami na nej, citit ako plapolaju nohavice na nohach (urcite poznate ten pocit z velkych stadionovych koncertov) a to vsetko bez skreslenia ci akehokolvek dunenia. No vlastne duniet mi duni kuchynska linka.

dhfool
Kludne prid popocuvat ked nahodou budes v BA.[/b]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi január 19, 2007 00:55:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak sem se olízl až za ušima ... na fotečky se těším a jakmile pojedeme se zlínskou Dynaudio klikou (já a Franta) na audienci do Blavy, určitě se budeme snažit se k tobě vetřít Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
matto
Hifista - pokročilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 429
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 21, 2007 19:54:06    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut
Takze na fotecky sa mozes pozriet v sekcii clenovia - matto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist