Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Juli vs. HD2

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ivho
Nádejný hifista


Založený: 06 máj 2008
Príspevky: 67

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2008 19:15:31    Predmet: Juli vs. HD2 Odpovedať s citátom

Prosím o radu. Vyberám si medzi ESI Juli a Audiotrak Prodigy HD 2.
Máte niekto skúsenosti s týmito zvukovkami. Výstup budem ťahať z SPDIF.
Ide mi predovšetkým o dynamiku na výstupe, u HD2 je az 120dB. Juli má iba 112dB, ale možno vačšiu kvalitu zvuku. Poprípade inú v tejto cenovej kategorii.

Dík.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2008 20:02:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Dynamika SPDIF výstupu je určena signálem a bude pro všechny zvukovky bez interního převzorkování stejná. Uvedené údaje se týkají analogového výstupu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 12:37:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedině vyzkoušet. Audiotrak a Egosys je jeden spolek. Juli je technicky "čistší", dají se tam nastavit symetrické vstupy a výstupy a víc režimů digitálního propojení. Prodigy je víc pro "hračičky" - možnost výměny operáků, zvukové efekty apod. Vstupní dynamika Prodigy je 102 dB, výstupní 120. Juli má vstupní dynamiku 114 a výstupní 112. Takže by se dalo říci, že Prodigy je lepší pro přehrávání a Juli pro nahrávání popř. měření. Ale to jsou stejně chiméry, poněvadž skutečný odstup závisí na tom, co tam odkud proleze z počítače za rušení.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 14:25:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Vycházel jsem z toho, že tazatel psal, že bude tahat výstup z SPDIF. U analogu to samozřejmě záleží na spoustě faktorů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivho
Nádejný hifista


Založený: 06 máj 2008
Príspevky: 67

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 14:59:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako by ste porovnali Audiotrak HD2 s player HD 970 (taktiež dynamika.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 01:49:25    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Vycházel jsem z toho, že tazatel psal, že bude tahat výstup z SPDIF. U analogu to samozřejmě záleží na spoustě faktorů.


Pokud se použije pouze výstup SPDIF, je úplně fuk, jaké jsou parametry analogového výstupu. Ovšem pokud to má sloužit jen pro přehrávání, určitě by se našlo něco třeba i bez analogového vstupu, co vyprodukuje kvalitní SPDIF s použitím nějakého hodinářského triku. Nějaké takové heblo požívá tuším cough.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 09:04:22    Predmet: Odpovedať s citátom

cough ma tu samou kartu co ja, cili Lynx AES 16-SRC ktera ma 8 digitalnich vstupu a 8 digitalnich vystupu ve formatu AES/EBU plus synchronizaci na externi zarizeni, nebo interni na povicero tech karticek kdyz je 16 kanalu malo. Alternativa k ni je RME AES-32.Tim ze je to studiovy standart je cena nekde zcela jinde nez je cena prodigiy a julie.

Spis bych bral julinu nez prodigy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 13:49:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukám, že Juli je o cca 800Kč dražší než HD2. Na druhou stranu má oba typy digitálního výstupu a současně koax digitální vstup se samostatným oscilátorem, umožňujícím spolehlivou detekci vstupní frekvence. Navíc má z čipu vyvedené MIDI I/O, HD2 pro ně konektory nemá. Rovněž zvládá SPDIF 176,4kHz, což u HD2 nepředpokládám (možná ale jde o inovovanější Envy24 HT, ve kterém již výrobce bug opravil).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maxxes
Hifi obsluha


Založený: 22 september 2007
Príspevky: 48
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut január 13, 2009 14:23:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám v PC zvukovú kartu ESI Juli@ a neviem ako k nej pripojiť jednoduché sluchátka (3,5" jack) s mikrofónom (3,5" jack) na SKYPE.

Neskôr budem počúvať aj hudbu napr. cez Koss Porta Pro alebo Sennhaiser PMX100, preto by som rád využil najkvalitnejšie pripojenie (ak je viac možností).

Druhá otázka sa týka možnosti využitia integrovanej zvukovky na doske pre sluchátka. Neda sa niekde v PC prepinat/nastavit, aby raz isiel zvuk cez integrovanu (sluchatka) a raz cez Juli@ (HD970) ? Cez koaxiál mám ESI pripojenú na Harman Kardon HD970.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut január 13, 2009 21:56:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Maxxes napísal:

Druhá otázka sa týka možnosti využitia integrovanej zvukovky na doske pre sluchátka. Neda sa niekde v PC prepinat/nastavit, aby raz isiel zvuk cez integrovanu (sluchatka) a raz cez Juli@ (HD970) ? Cez koaxiál mám ESI pripojenú na Harman Kardon HD970.


Ak pouzivas windowsy, tak priamo v aplikacii ktorou prehravas hudbu volis vystup. Takze bud si zvolis vystup na onboard zvukovku, alebo vystup pre julii.

Bezne aplikacie pouzivaju tu zvukovku, ktoru oznacis v "Sound and audio devices" za default. Pokial sa ti nechce vzdy prepinat, tak sa si vytvor 2 konfuracie (.ini) (napr.) winampu a pouzi prave tu, ktory vystup prave potrebujes. Spustat ich mozes napriklad roznymi ikonkami na ploche.

Samozrejme, obe zvukovky musis mat v BIOSe zapnute - ale to je zrejme jasne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St január 14, 2009 08:22:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne idu obe naraz, jedna cez foobar a druha vseobecne na ostatok.
_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maxxes
Hifi obsluha


Založený: 22 september 2007
Príspevky: 48
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St január 14, 2009 12:52:06    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem vivi. Uz mi ide aj integrovana zvukovka. Stacilo to poprepinat v ovladacie panely/zvuky.
Pouzivam windows, ale v ziadnej aplikacii som nenasiel moznost vybrat si vystup. Ale to nevadi, mne sa viac pozdava ta skratka na ploche.
Len by som chcel taku univerzalne, nie len pre jednu aplikaciu.
Proste kliknem na plochu a prepne sa na integrovanu resp. na juliu Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St január 14, 2009 13:11:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Maxxes napísal:

Pouzivam windows, ale v ziadnej aplikacii som nenasiel moznost vybrat si vystup.


No třeba ve foobar2000 to jde. Obecně bych řekl, že v mediálních přehrávačích je to spíš pravidlem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St január 14, 2009 16:49:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Maxxes napísal:

Len by som chcel taku univerzalne, nie len pre jednu aplikaciu.


Ako pisal Merk, v hudobnych prehravacoch si mozes zvolit konkretnu zvukovku (bez ohladu na tu, ktora je nastavena v systeme ako primarna), alebo nechas, aby sa pouzival "primary sound driver" (konkretne WinAmp) - t.j. zvukovka, ktora je primarna.

Momentalne ma ale nenapadne ako rychlo menit default zvukovku (okrem klasickeho postupu start/setting/control panel/sound and audio devices/Audio).
Urcite vsak vygooglis nejaky rychlejsi sposob Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2009 03:28:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Já měl doma oboje současně jednu dobu jak Julinu tak i HD2,záleží co s ní... pokud bude hlavně v režimu přehrávání přes analog tak je na tom lépe HD2 (její jedinná nevýhoda je poměrně vysoký výstupní napětí který může přebudit vstup preampu) ,na digitál bych bral Julču... na měření julču na nahrávání rovněž julču... za tyhle peníze jsou to oboje velmi slušný karty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist