Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Notebook na mereni beden
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 13:37:01    Predmet: Odpovedať s citátom

miero: Sonarworks má v sobě nějaký předzesilovač? Tedy nějaký navíc, oproti tomu jednomu FET tranzistoru v kapsli?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 15:07:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty prodávané mikrofony (kromě M-1) jsou buď USB, takže s veškerou elektronikou, což mimochodem nepovažuju za výhodu a nebo s fantomovým napájením 48 V, takže nějaká elektronika tam je vždycky. Dá se koupit zvukovka s mikrofonním vstupem a fantomovým napájením, pak je to velmi jednoduché, zapojí se kabel a hotovo.
Pro naše "amatérské pokusy" se mi jeví výhodnější samotná kapsle, pro kterou lze udělat předzesilovač napájený devítivoltovou baterií a normální analogový výstup zpracovat kteroukoliv zvukovkou. Případně si lze i hrát s modifikací "Linkwitz" pro zvýšení linearity.
Mimochodem, ten předzesilovač lze udělat s přepínatelným ziskem, takže zvukovka pracuje vždy s optimální úrovní signálu. To u toho USB vůbec nejde a u fantomu 48V závisí na tom, jestli má zvukovka vstupní gain.
Ještě bych měl zmínit jednu variantu, totiž možnost udělat připojení kapsle na fantom 48 V. Velmi primitivní zapojení například použili v Prodance při kalibracích těch M-1. Ale moc se mi to nepozdává, raději bych volil něco poctivějšího.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1251
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 15:40:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj USB UMIK-1 má prepínateľný zisk.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 15:51:01    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: Tak já si právě představuju, že v mikrofonu Sonarworks je právě jenom ta kapsle, jeden rezistor a jeden kondenzátor. Tedy žádný předzesilovač.

Tady je víc info o použití dostupné kapsle CMA-4544 http://techtalk.parts-express.com/forum/tech-talk-forum/56373-diy-measuring-mic
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 17:04:16    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom Sonaworksu něco musí být, protože je na fantom 48 V. Ale může to být ošizené, to nevím.
Ta debata o CMA-4544, věřím, že to měří dobře, ale ono je to taková definice kruhem. Když změří dvěma mikrofony, odečte korekční křivky, tak mu musí vyjít, že měří stejně. Ale zase to visí na tom, jestli ta první křivka je správně.
Ale zachytil jsem tam údajný ekvivalent Panasonicu:
http://www.jlielectronics.com/microphone-capsules/jli-61a/

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 17:50:15    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: To je snad jedno, na jaké napětí to je. To pořeší napěťový dělič, na tom už snad není co ošidit.

To měření je srovnávací a docela dobře vypovídá, jaký je rozdím mezi mikrofonem za několik tisíc a mikrofonem za desetikorunu. Já tam vidím to, že i ta levná kapsle je použitelná, když se k ní udělá kalibrační křivka. Podle toho co jsem zatím našel, tak asi raději nakoupit kapsle ve větším a vybrat jen pár nejlepších. Rozptyl hodnot je dost velký. Ty zde probírané měřicí přípravky budou fajn, já si snad udělám oba Smile

Ty JLI-61A, to můžou být i ty kapsle "WM-61A" prodávané na ebay. Jsou tam toho tuny, ale dokud si to člověk sám nezměří, tak se tomu nedá věřit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5959
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 18:45:32    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
miero: Sonarworks má v sobě nějaký předzesilovač? Tedy nějaký navíc, oproti tomu jednomu FET tranzistoru v kapsli?

Však má (zrejme, XLR..) symetrický výstup. To by asi s jedným fetom nešlo..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 19:03:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslel jsem, že všechny "normální" mikrofony mají fantomové napájení 48V a symetrický výstup. Cožpak se mikrofonní signál někde tahá nesymetrickou linkou???
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 19:12:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to já netuším, co z toho leze. Ale asi máte pravdu a něco v tom ještě bude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 19:23:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdybych to měl nějak shrnout, ty prodávané mikrofony mají pro někoho výhodu, že přijde k hotovému. Ale domnívám se, že používají kapsle buď WM-61A, nějaký ekvivalent, nebo možná i horší. Navíc z mého hlediska nemají optimální geometrii, kvůli designu a ochraně před poškozením mají kapsli vsazenou do trubky většího průměru a opatřenou "cimbuřím", které má vizuálně napodobovat krycí mřížku profesionálních měřicích mikrofonů, která má ale zcela jiné uspořádání a funkci.
Takže pokud má někdo čas si s tím pohrát, opatrně připájí kablík aby nepoškodil mikrofon, nalepí kapsli na trubičku stejného průměru jako má kapsle (6mm) a opatří konektorem, tak už v tuto chvíli má lepší mikrofon, než ty prodávané. Jenom s tím musí zacházet opatrně, ale to se předpokládá tak jako tak. Potom zbývá jen udělat předzesilovač, který ve své základní podobě je naprosto jednoduché zapojení, ale umožňuje i další úpravy podle šikovnosti a potřeb konstruktéra.

Kardinální otázka je kalibrace, která podle některých indicií od výrobce nemusí být zcela "směroplatná". Takže pokud má mít člověk jistotu, musí to nějak ověřovat jak u vyrobeného, tak i koupeného mikrofonu.

Alternativou je nákup opravdu profesionálního mikrofonu od renomované firmy, kde se dá na kalibrační protokol (nikoliv jen soubor čísel stažený z netu) spolehnout. Ovšem cena vyletí nejméně o dva řády oproti DYI řešení.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 19:33:53    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Myslel jsem, že všechny "normální" mikrofony mají fantomové napájení 48V a symetrický výstup. Cožpak se mikrofonní signál někde tahá nesymetrickou linkou???

Všechny "normální" profi mikrofony samozřejmě ano. Mimo jiné i proto, že se předpokládá připojení kabelem na desítky metrů v zarušeném prostředí.
Ale amatérský mikrofon na měření repráků ten metrový kabel k předzesilovači přežije, výstup předzesilovače je z operáku na nízké impedanci a může jít například přímo do notebooku. Pokud nemáš externí USB zvukovku, tak notebook se symetrickými vstupy jsem ještě neviděl. Wink
Samotné levné kapsle jsou obvykle na napětí 3-10 Voltů, takže naopak máš starost, jak napájení snížit, aby je 48 Voltů neodprásklo. Optimální je napájení z 9Voltové baterie a všechno máš nezávislé, plovoucí, připojitelné kamkoliv.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 19:36:00    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: Otázka je, jestli ta krycí mřížka profesionálních mikrofonů funguje jinak, než prostá kapsle v trubce. Pokud ano, pak jak takovou mřížku navrhnout. Samotná výroba té mřížky by neměla být problém, je to jen pár zářezů kotoučovou frézou do polotovaru upnutého v děličce.

V tom mikrofonu může být něco jako tohle:


Naposledy upravil Zelený dňa Ne júl 15, 2018 19:43:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11551
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 19:42:17    Predmet: Odpovedať s citátom

nejak nechapem, preco by sonarworks predaval mikrofony so zlou kalibraciou... kto a kde to vlastne tvrdi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 19:45:29    Predmet: Odpovedať s citátom

miero: Třeba z toho důvodu, že profi kalibrace by stála víc jak mikrofon? Netuším jak to kalibrují, na jakém zařízení a jaká je dosažená přesnost. To by na slušném kalibračním protokolu mělo být ....... je to tam?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 20:00:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Žádný protokol není, je to soubor stažený z netu podle sériového čísla. Jelikož se živím měřením, tak mám určitou představu, jak má vypadat protokol o měření, natožpak kalibrační protokol.
A jak už tu někdo psal, opravdová kalibrace ČMI stojí přes pět litrů, to nejde dávat k mikrofonu za pár stovek.

Ty obrázky jsou dobré, dost možná to tak je. Malinko poctivější zapojení má Behringer MC8000, ale některým lidem to odešlo, tak vznikají alternativy.
https://www.mikrocontroller.net/topic/405309
Na spodní části stránky jsou další zapojení
A nebo obecné informace Elliott:
http://sound.whsites.net/project93.htm
Když už by to teda někdo chtěl mít kompatibilní s tím standardem symetrika/48 Volt Phantom.

Ta sofistikovaná krycí mřížka bývá u mikrofonů s větším průměrem, kde to má zřejmě větší význam. Nevím, jestli u 6mm kapsle by se to uplatnilo. Ale to je přesně jedna z věcí, kterou bych rád zkusil. Jde o vliv směrovosti mikrofonu, který je podle některých měření na 20 kHz už výrazný. Ta mřížka by to mohla omezit (nebo taky né) Wink
Obrázky jsem dával už dřív tady:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=266668#266668

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 20:06:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:


V tom mikrofonu může být něco jako tohle:


To jsou všechno zapojení pro symetrické propojení, s alespoň odporovým vyvážením pro odečet brumového signálu.

OPA: mám 2 externí zvukovky s 48V fantom vstupy, dvoukanálovou a čtyřkanálovou.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 20:14:52    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

To jsou všechno zapojení pro symetrické propojení, s alespoň odporovým vyvážením pro odečet brumového signálu.

OPA: mám 2 externí zvukovky s 48V fantom vstupy, dvoukanálovou a čtyřkanálovou.


Však víš, že mám taky jednu, plus další symetrické vstupy v mixážním pultu.
Ale může se hodit i to nesymetrické zapojení s napájením z baterky. Je to jednoduché a bezpečné.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 20:32:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady je výrobní rozptyl 130 kusů ECM-8000 s kapslí WM-61A. Otázka je, jestli pokles na nízkých kmitočtech je dán pouze kapslí, nebo také trochu omezují vazební kapacity v předzesilovači.

Tady je pak jiné měření, ze kterého je zřejmý vliv směrovosti:
http://www.cross-spectrum.com/cslmics/001_basic_mic_report.pdf

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 20:50:20    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Obrázek je z tohoto článku: http://sound.whsites.net/articles/mic-electret.htm Je tam o tom víc. Já to dával jen jako příklad, že něco takového může v těch levných mikrofonech být. Co tam je ve skutčnosti nevím. Žádný jsem nekuchal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 21:23:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
PMA: Obrázek je z tohoto článku: http://sound.whsites.net/articles/mic-electret.htm Je tam o tom víc. Já to dával jen jako příklad, že něco takového může v těch levných mikrofonech být. Co tam je ve skutčnosti nevím. Žádný jsem nekuchal.

Současně je tam taky vysvětleno, proč tyto obvody nejsou vhodné..

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 21:30:32    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: Ano, četl jsem to celé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
petrh
Hifi obsluha


Založený: 12 august 2013
Príspevky: 48
Bydlisko: Prague

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 21:33:27    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Myslel jsem, že všechny "normální" mikrofony mají fantomové napájení 48V a symetrický výstup. Cožpak se mikrofonní signál někde tahá nesymetrickou linkou???

Ano Pavle, je to tak. Zase jedna "diskuze" pro lidi, co nevědí, jak utratit čas...

_________________
RPi - hifiberry - Bang & Olufsen Beocenter 9000 - B&W Matrix 802
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 21:57:15    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA, petrh:
Tak abych vám udělal radost, jeden drobný důvod, proč použít symetriku a externí USB zvukovku (s vypnutým Phantomem 48V) jsem našel. Je to regulace zesílení na vstupu poťákem v širokém rozsahu bez nutnosti něco přepínat na předzesilovači.
Ovšem napájení předzesilovače 9V baterkou bych ponechal, rekonstrukce napájení ze signálových vodičů je složitá a do jisté míry nebezpečná (přechodové jevy při zapnutí atd.) Symetrika se udělá snadno invertorem s jedním OZ, použije se dvojitý operák, takže plošňák nebude výrazně větší.

Drobná potíž ještě spočívá v tom, že pro optimální funkci kapsle by na výstupu měla být polovička napájení, což lze snadno doladit odporem v "kolektoru" JFET. Bohužel, každá kapsle dává jiný proud, takže optimální velikost odporu není konstantní.
Případně tam lze dát nastavitelný zdroj konstantního proudu pro zvýšení linearity

Pro experimenty s různými kapslemi tam lze dát poťák.
Pro definitivní řešení by vzhledem k nepatrné ceně součástek bylo nejspíš vhodné, aby každá kapsle (tedy každý mikrofon) měla svůj vlastní předzesilovač s optimální velikostí odporu.

Teď bych možná požádal o radu, jaký by byl vhodný (nejlépe dvojitý) operák s nízkým šumem, rail to rail a pracující s malým napájecí napětím (+/- 4V) ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 22:13:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle není můj obor, tak možná hloupý dotaz. V čem by nevyhovovalo použítí nějakého z rodiny integrovaných předzesilovačů pro elektretové kapsle? Některý z těch MAX446X, nebo MAX981X ? Tedy do mikrofonu určeného pro integrovanou zvukovku, nebo pro pro zvukovku bez symetrického vstupu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11551
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2018 23:20:11    Predmet: Odpovedať s citátom

petrh napísal:
Zase jedna "diskuze" pro lidi, co nevědí, jak utratit čas...

Je to tak a pridavam svoj diel :-))

Vygenerovane z 50 tich nahodne stiahnutych kalibracnych suborov, ktorych maju na strankach odhadom 14 tisic.

Kazdy kalibracny subor obsahuje 300 frekvenci od 20Hz do 20kHz.



sonarworks-xref-20-mic-curves.png
 Description:
 Filesize:  145.9 KB
 Viewed:  68 Time(s)

sonarworks-xref-20-mic-curves.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 05:32:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Celkem typicke charakteristiky. A?
Jo, kalibrovat je nutnost.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 06:06:12    Predmet: Odpovedať s citátom

... a nebolo by súdruhovia podstatne jednoduchšie radšej zainvestovať do nejakého adekvátneho/normálneho meracieho vybavenia a nie tu stále dokola riešiť takéto DIY kokotiny?

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11551
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 06:30:28    Predmet: Odpovedať s citátom

netvrdim, ze netreba kalibrovat. len nejak nepoberam, preco musi mat kalibrovany mikrofon cenovku minimalne 5 tis. Kc. to ze to metrologicky ustav urobi za tu cenu je vec ina. podobne to tu Zeleny uvazuje vyrabat za cenu nizsiu. a dostal by opa k mikrofonu od Zeleneho doveryhodny meraci protokol? alebo ak to robi zalacno jednotlivec v malom, tak je to doveryhodnejsie nez zalacno firma v desattisicovom meritku? check si kalibroval mikrofony sam, ale ten ich potreboval na diplomku tusim 30. ale kolko mikrofonov sa vyuzije tu? setrit malo na jednorazovych nakladoch sa moc nevyplati...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 06:43:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Rolling Eyes
https://www.bksv.com/media/doc/Bp0100.pdf

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20483

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 07:06:49    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
netvrdim, ze netreba kalibrovat. len nejak nepoberam, preco musi mat kalibrovany mikrofon cenovku minimalne 5 tis. Kc. to ze to metrologicky ustav urobi za tu cenu je vec ina. podobne to tu Zeleny uvazuje vyrabat za cenu nizsiu. a dostal by opa k mikrofonu od Zeleneho doveryhodny meraci protokol? alebo ak to robi zalacno jednotlivec v malom, tak je to doveryhodnejsie nez zalacno firma v desattisicovom meritku? check si kalibroval mikrofony sam, ale ten ich potreboval na diplomku tusim 30. ale kolko mikrofonov sa vyuzije tu? setrit malo na jednorazovych nakladoch sa moc nevyplati...


Jednoduše, jelikož pro seriózní kalibraci musíš mít příslušné kalibrační zařízení, které se též musí ověřovat. Zase ta nesmyslná debata o cenách služeb.

https://en.wikipedia.org/wiki/Measurement_microphone_calibration

Nicméně, krásně rovné charakteristiky repro s křivým mikrofonem - co víc si přát, že?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 7 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist