Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

pls pomoc s celnici pro postu...

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 09:19:02    Predmet: pls pomoc s celnici pro postu... Odpovedať s citátom

aaaach chytli mi celníci redukci ad http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=20095

do práce namísto vytoužené krabičky dorazilo hafo papírů, čemu nerozumím, česká pošta mi nabízí že ji mám jako zmocnit aby za mě byla jakoby celní deklarant.

Mám to udělat, nebude to stát majlant? jinak bych musel někam na Košíře...máte někdo zkušenosti? lepší jít osobně (nemám čas), anebo zmocnit poštu? vím že mi napaří asi dph a clo (ví někdo celní sazbu na elektronické součástky z usa(? ale kolik si mohou účtovat za služby celního deklaranta? ty papíry jsou napsány byrokraticky, nedávají smysl, a kvuli práci nemám čas jim tam volat a řešit to....díky moc...
chtejí po mne naskenovat jakési prohlášení o tom co to je, kolik to stálo, dát screenshot platby, a podepsat jim plnou moc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 11:13:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Když nemáš čas, nech to ČP vyřešit za tebe. Pošli jim ty materiály. Zavolej jim, kolik si za to vezmou. V Košířích na p. 120 jsou další deklarantské firmy, berou myslím 250Kč za vyřízení (plus samozřejmě vše co ti stát naúčtuje). Na firmu bych tam poslal brigádníka, pošta je pro firemní deklaraci ukrutně drahá, na soukromé bych to nechal na poště.

Kdybys býval koupil převodník za pár dolarů z číny, ušetřil bys a na poště by se to pravděpodobně z důvodu nepřekročení limitu neseklo. Se zásilkami z US mám jen špatné zkušenosti (celnice, cena poštovného, arogantní a neschopné jednání obchodníků). Jenže holt nechceš shit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 11:16:10    Predmet: ad dustin Odpovedať s citátom

díky moc, pls mas zkusenosti , vyrobek z hong kong, ale dodal by to USA Amazon...ma smysl to nechat dorucit znamemu, do usa, ktery by to poslal osobne jako gift?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 11:45:40    Predmet: Odpovedať s citátom

A nenabízí se to taky na ebayi nebo aliexpressu? Z Číny bývá poštovné výrazně levnější, údajně je státní pošta pro tyhle účely dotovaná. Ve státech bych po zkušenostech a srovnání kupoval jen v krajní nouzi, když to vyrábí přímo amíci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 20:04:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Clo je v pohodě. Platí se až od 150 EURO a bývá v jednotkách procent. DPH se ale platí už od 22 EURO. Platí se přímo na celnici v Košířch. V Košířích zaplatíš ještě cca. 100 Kč manipulační poplatek poště. Celý proces trvá cca. 30 minut a odjíždíš s balíčkem. Pokud to nemáš na firmu, tak deklaranta nepotřebuješ, projedná to s tebou celnice. Vezmi si sebou jen doklad o platbě (stačí výtisk stránky transakce z pay-palu z webu).

Pokud zplnomocníš poštu k vyřízení, tak ti ke clu a DPH připočtou ještě asi 400 Kč za zastupování a trvá to v řádech týdnů. Ale zase ti to doručej až pod nos.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 20:19:32    Predmet: gnat Odpovedať s citátom

díky moc...netušil jsem že to jsou TÝDNY to jsou kokoti. Pujdu tam osobně.

pondělí a středu do páty, jinak do pul čtvrtý.....nas*at česká pošta. aby je čert vzal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Po január 19, 2015 14:34:59    Predmet: tak to je doma:) Odpovedať s citátom

Ani to nebylo tak hrozné. Poznámka Dustina, že když dám plnou moc poště tak
to trvá tydni, asi neplatí..mně tvrdili že jsou jedinou vyclívací poštou pro celou republiku,
tak prý max 10 dní.
za hračku za 100 usd jsem platil méně než 500 za dph, kilo za službu pošty, od cla 3% jsem byl osvobozen z titulu že hodnota je pod 150 euro.
- Bazmek dorazil s jakýmsi asijským nebo US wall wart zdrojem. 9V...snad mám doma nějaký regulovatelný s měnitelnými konektory, abych to vubec zapnul.


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po január 19, 2015 17:22:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak pokud si objednáváš z US amazonu, lze celkem očekávat, že pokud si nezažádáš jinak, dostaneš adaptér s US zástrčkou. Znovu opakuji - kupuj příště přímo z ćíny, kde si domluvíš model zástrčky rovnou, jsou na to zvyklí. V US se ti na zástrčku nikdo nezeptá, většina ani nebude vědět, že existují i jiné modely.

Já jsem o týdnech nepsal, ale je to pár let, co v Košířích trvalo proclení jeden až dva měsíce. Pak jim prý nějak posílili stavy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Po január 19, 2015 22:54:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ja si tam osobne zajit netrouf Smile. Jo, na Ruzyni je jedina vyclivaci posta, vsechny zasilky ze zahranici jdou skrz ne. Zmocneni stoji 100, 150? A trva to par dni, 2-3 z my zkusenosti. Co uz je horsi, ze driv byl limit jednak hodne velkej, jednak to nechavali bejt. Pak to zmenili a ted jdou po kazdy zasilce. Cimz padem balicek z USA jde 5 tejdnu misto treba tri, coz je zpusobeny tim, ze to u nas na poste trva dyl, kdyz ted musej resit vic balicku.
Ale jednou jsem koupil z US Amazonu Kindla, neda se jinak nez to vzit s jejich shippingem, co se k tomu musi koupit a z USA jsem to mel v praci za 4 dny. Amazon k tomu rovnou pirpocet vse co bylo potreba a asi prostrednictvim UPS to bylo automaticky poreseny Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Po január 19, 2015 22:58:26    Predmet: gabi Odpovedať s citátom

nejsou to Ruzyně...oficiálně se to jmenuje celnice ruzyně, je to na razítku, ale je to fyzicky na Smíchově, Košíře. Takovej Kafka jak prase...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Ut január 20, 2015 00:23:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile Ja vychazel z toho jejich nazvu. No radsi jsem naskenoval podepsanou plnou moc Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist