Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Realizace akustiky stropu.
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Po marec 15, 2010 17:31:37    Predmet: Realizace akustiky stropu. Odpovedať s citátom

Neví někdo na zdejším fóru o firmě, která by realizovala akustickou úpravu stropu? Projekt od velkého Boba mám, představu o provedení taky ale nějak se nemůžu vejít do peněz co jsem do toho ochotný investovat.
Obývák s kychyní plocha cca 35 až 48 m2 (dle zakrytí plochy).
Všechny nabídky, které sem zatím obdržel vycházejí tak na od cca: 1700,-Kč za m2. To mi příjde sakra dost. No Nono
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po marec 15, 2010 23:13:43    Predmet: Odpovedať s citátom

materiál (profily a sadrokartovove a pohltive desky Polar) vem z Obifonu, teda mimo ten Nobasil, ten maji drahy, nakup misto nej Rockwool LD, ten maji treba v Hornbachu, takze vyjde 0,6m3 za asi 500kc, staci tak 1 baleni na 5m2, kdyz to prokladas sachovnicove.

delal jsem obyval 26m2 a vyslo to asi na 13tisíc. takze 500kc/m2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 11:14:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob napísal:
materiál (profily a sadrokartovove a pohltive desky Polar) vem z Obifonu, teda mimo ten Nobasil, ten maji drahy, nakup misto nej Rockwool LD, ten maji treba v Hornbachu, takze vyjde 0,6m3 za asi 500kc, staci tak 1 baleni na 5m2, kdyz to prokladas sachovnicove.

dělal jsem obyval 26m2 a vyslo to asi na 13tisíc. takze 500kc/m2

O firmě Obifon.sk samozřejmě vím, mají to nejlevnější. Ale já taky chci aby to trochu vypadalo je to přeci jen do obýváku s kuchyní. Nechci to mít jako někde v kanclu. Obifon nedělá desky se skrytými neb poloskrytými profily co bych já chtěl použít. Sad
Navíc dělá desky jen v rastru 60x60cm. Já bych chtěl použít desky 120x120cm od firmy Ecophon. Jsem v jednání ještě s jedním člověkem z firmy Ecophon přes známého tak uvidíme jakou mi udělá cenu. Smile
Chtěl bych použít toto s deskami 120x120cm:
http://www.ecophon.cz/templates/WebProductSystemPage____82252.aspx
Ve skutečnosti to vypadá moc dobře. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 11:36:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Čiže aj tie panely Focus v oficialnej cene, vychádzajú > 1700kc/m2 ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 11:39:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Focus Dg v rozměru 120x120cm stojí dle ceníku 831,-Kč za m2.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 17:26:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavé riešenie, tento rok malujem tak by som rád niečo podobné použil hoci ideál je pohľadovo nepriznať žiadnu mriežku či štruktúru.

Vďaka za odkaz na výrobok...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 17:41:13    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Zaujímavé riešenie, tento rok malujem tak by som rád niečo podobné použil hoci ideál je pohľadovo nepriznať žiadnu mriežku či štruktúru.


To taky ty montážní firmy dovedou vypadá to jako strop celoplošně. Taky sem to tak chtěl udělat. Ale spolehlivě tě odradí cena kolem 2500,-Kč za 1m2 bez DPH a dalších nákladů (cesta, práce, vata...). Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Ne marec 21, 2010 16:14:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Nestacil by Ecophon Master S panel podveseny pod stropom, pripadne s integrovanym osvetlenim? Robi sa v rozmeroch 1200x1200 a 1200x2400mm.

http://www.ecophon.cz/templates/webnormalpage____93738.aspx
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Ne marec 21, 2010 18:45:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver napísal:
Nestacil by Ecophon Master S panel podveseny pod stropom, pripadne s integrovanym osvetlenim? Robi sa v rozmeroch 1200x1200 a 1200x2400mm.

http://www.ecophon.cz/templates/webnormalpage____93738.aspx


Bohužel nestačil. Vše konzulotováno s velkým BOBO (Bohumil Sýkora). Aby to fungobvalo panely musí být minimálně cca 0,5m od sebe. Pak se ještě dále uplatňují odrazy od stropu. Sad (0,5 m mezery). Navíc jeden panel stojí cca 5000,-Kč + DPH při 13 panelech do mé místnosti cca: 80000,- s DPH. Takže taky nic moc.
Původně sem to tak chtěl udělat ale po vizualizaci místnosti na PC se mi to moc nelíbylo. Sad
Posuďte sami.
Panely jsem viděl ve skutečnosti, špatně to nevypadá, ale chce to hóóódně vysoké stropy. V běžném obýváku to už tak efektně nevypadá. Confused



03.jpg
 Description:
 Filesize:  98.37 KB
 Viewed:  936 Time(s)

03.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Ne marec 21, 2010 20:05:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Zda sa mi ze strop by mal byt striedavo odrazivy a pohltivy, takze tie medzery by nemali vadit. Nestacia tie panely len nad posluchovym miestom? Aka je vyska stropu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Piskot
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2007
Príspevky: 95
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 23, 2010 11:36:33    Predmet: stropni kazety Odpovedať s citátom

Ja jsem nakupoval akusticke podhledy Coral od firmy Liko-s http://www.liko-s.cz/cz/_podhledy_.html Vše jsem si dělal sám (ve dvou lidech). Šlo to snadno a metr čtvereční včetně všech prvků mě tenkrát (před cca 5ti lety) přišlo na cca 600,- Kč. Nějaké další odkazy podobné výrobce http://www.ecophon.cz/templates/webstartpage____83343.aspx a http://www.izolace.cz/index.asp?module=ActiveWeb&page=WebPage&DocumentID=987 Strop sice vypadá jako v kanceláři, ale pokud chceš něco lepšího / estetičtějšího, budeš si muset hodně připlatit. Nebo udělat několik samostatných podhledových ploch, tak jak máš na obrázku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut marec 23, 2010 16:55:03    Predmet: Odpovedať s citátom

..mozno len blba otazka ale ako si niekto predstavuje ze bude riesit ten prach co nasada na kazdu jednu takuto zavesenu plochu typu Ecophon Master podvesenu pod stropom Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Ut marec 23, 2010 20:18:24    Predmet: Re: stropni kazety Odpovedať s citátom

Piskot napísal:
Ja jsem nakupoval akusticke podhledy Coral od firmy Liko-s http://www.liko-s.cz/cz/_podhledy_.html Vše jsem si dělal sám (ve dvou lidech). Šlo to snadno a metr čtvereční včetně všech prvků mě tenkrát (před cca 5ti lety) přišlo na cca 600,- Kč. Nějaké další odkazy podobné výrobce http://www.ecophon.cz/templates/webstartpage____83343.aspx a http://www.izolace.cz/index.asp?module=ActiveWeb&page=WebPage&DocumentID=987 Strop sice vypadá jako v kanceláři, ale pokud chceš něco lepšího / estetičtějšího, budeš si muset hodně připlatit. Nebo udělat několik samostatných podhledových ploch, tak jak máš na obrázku.

Taky uvažuju o firmě Rockfon verze Sonar s poloskrytými profily, které trochu vypadají. Wink Firmu Ecophon taky znám je ale zhruba ve stejném provedení tak o jednu 4 až jednu 3 dražší. Od firmy Rockfon provedení Sonar s hranou M to vychází na cca 1000,- za m2 se vším všudy + vata nad podhled a montáž svépomocí.
Jaká je tvoje zkušenost z úpravou stropu? Je to hodně znát?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Ut marec 23, 2010 21:03:28    Predmet: Odpovedať s citátom

agustini napísal:
..mozno len blba otazka ale ako si niekto predstavuje ze bude riesit ten prach co nasada na kazdu jednu takuto zavesenu plochu typu Ecophon Master podvesenu pod stropom Question


S casu nacas povysavat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Ut marec 23, 2010 23:08:54    Predmet: Odpovedať s citátom

A co tak velkoformatove akusticke dosky Gyptone alebo Rigiton od Rigipsu? Rozmer 1200x2400, rozne dierovanie podla potreby, kasirovane textiliou, bezskarove prevedenie mozne.
Nad to samozrejme mineralnu vatu so vzduchovou medzerou.

http://www.rigips.sk/podhlady.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: St marec 24, 2010 07:21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver napísal:
A co tak velkoformatove akusticke dosky Gyptone alebo Rigiton od Rigipsu? Rozmer 1200x2400, rozne dierovanie podla potreby, kasirovane textiliou, bezskarove prevedenie mozne.
Nad to samozrejme mineralnu vatu so vzduchovou medzerou.

http://www.rigips.sk/podhlady.html


Sám velký BOBO toto řešení nedoporučoval. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: St marec 24, 2010 08:47:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta holá podlaha ve velké otevřené místnosti vypadá sice efektně, ale po stránce akustiky je to průser a podle mě skoro neřešitelnej problém. Podle té vizualizace by to možná šlo řešit posuvným těžkým zvlněným závěsem až na zem a kobercem po celé podlaze, ale to se asi manželce líbit nebude. Very Happy A když už strop, tak podle mě dobře fugují desky nebo komory zavěšené svisle dolů pod stropem - ale to musíš mít stop přes 3 metry. A nebo více nábytku a volně stojících vysokých polic - knihoven, třeba http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/60071358 a nebo něco takového nechat vyrobit na míru stropu a zavěsit naležato pod něj. Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: St marec 24, 2010 09:00:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle velkého Boba ti ani koberec moc nepomůže. (to by asi musel být s chlupem 10 cm). Akustickou úpravu stropu mi doporučil právě velký Bobo. Uvidíme po realizaci mám domluvené další přeměření. Ještě to chce zatlumit nějaké frekvence od cca 200Hz níže ale to až po přeměření. Budou asi třeba rezonátory neb kmitající panely. Smile
PS: uvedenou knihovnu z IKEA mám koupenou do pracovny, kde mám další poslechové místo. Docela se to zlepšilo. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 24, 2010 10:03:19    Predmet: Odpovedať s citátom

to Guliver: chcel by som vidiet niekoho ako vysava lahku dosku na styroch lankach zavesenu pol metra pod stropom Laughing

to hcrevize: ak ti robi navrh VB, preco sa ho priamo nespytas co by bolo pre teba vhodne na ten strop a pytas sa na to ludi na webe..? Kazdy clovek ktory sa venuje akustike priestorov a ma uz neaky ten projekt za sebou ti bude urcite vediet doporucit nielen konkretny vhodny vyrobok v ramci tvojho rozpoctu, ale aj kde ho zozenies..urcite aj firmu ktora ti to nainstaluje ak by si to nezvladol sam Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: St marec 24, 2010 11:04:24    Predmet: Odpovedať s citátom

agustini napísal:

to hcrevize: ak ti robi navrh VB, preco sa ho priamo nespytas co by bolo pre teba vhodne na ten strop a pytas sa na to ludi na webe..? Kazdy clovek ktory sa venuje akustike priestorov a ma uz neaky ten projekt za sebou ti bude urcite vediet doporucit nielen konkretny vhodny vyrobok v ramci tvojho rozpoctu, ale aj kde ho zozenies..urcite aj firmu ktora ti to nainstaluje ak by si to nezvladol sam Idea

No taky to s velkým Bobem vše konzultuju! Můj cíl je najít takové řešení, aby to trochu vypadalo a nestálo mě to majlant. Proto taky ta moje otázka na začátku vlákna. BoBo samozřejmě něco doporučil ale zrovna ty materiály co doporučil nedělají v provedení hran co si představuju. Najít firmu, která by to namontovala za nějaký rozumný peníz taky není zrovna snadné proto se ptám zde. Dopadne to ale určitě tak, že to budu montovat sám. Vezmu tedy jen materiál od nějaké firmy. Pravděpodobně Rockfon. Laughing (poloskryté hrany, montáž ze spodní části profilů-není třeba moc místa pro montáž nad podhledem).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: St marec 24, 2010 13:50:47    Predmet: Odpovedať s citátom

hcrevize napísal:
Sám velký BOBO toto řešení nedoporučoval. Sad


Prezradis preco?

to agustini: vzhladom na hmotnost a uchytenie panelu nie je nic jednoduchsie ako ho zvesit Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: St marec 24, 2010 14:45:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver napísal:
hcrevize napísal:
Sám velký BOBO toto řešení nedoporučoval. Sad


Prezradis preco?

Laughing

Tady je odpověď:
myslím, že cenově by to moc výhodné nebylo a akusticky to taky není žádná
velká výhra, používá se to především tam, kde je zapotřebí, aby ten podhled
byl "tvrdý" - takže to můžete klidně vynechat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: St marec 24, 2010 17:14:39    Predmet: Odpovedať s citátom

... akusticky to taky neni žádná velka výhra.

Tak to by asi chcelo trochu rozviest. Obifon robi drevene kazety Acufon kde pri 20% nadierovani - podobne ako pri Rigipse, udavaju tieto data (predpokladam ze bez vaty):


Ak sa navyse nad to da nobasil v com to nie je uspokojive?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: St marec 24, 2010 17:53:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je spíše dotaz na velkého Boba. Mě to nedoporučil viz výše jeho odpověď. Udělám to tak jak mi navrhuje, přeci jen zkušenosti s akustikou přes 30let asi musí být někde znát! Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: St marec 24, 2010 18:01:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ved nikdo nespochybnuje VB, len mi neuveritelne vadia tie kancelarske stropy a zatial som sa nikde nedopatral kvalifikovaneho vysvetlenia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: St marec 24, 2010 18:35:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver napísal:
Ved nikdo nespochybnuje VB, len mi neuveritelne vadia tie kancelarske stropy a zatial som sa nikde nedopatral kvalifikovaneho vysvetlenia.

To mě taky vadí ty kancelářské stropy! Proto už asi 2 měsíce hledám nějakou přijatelnou variantu, která by trochu vypydala. Zatím nejvíce se mi líbyly poloskryté profily (tedy u desek 60x60cm) vypadá to tak trochu jako když desky visí samostatně v prostoru. (takový malý Master Solo od Ecophonu). Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Piskot
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2007
Príspevky: 95
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 25, 2010 17:26:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Viditelné hrany a rohy zavesenych podhledu jsem skryl pod ozdobnym sikmim rohem/hrankou z polystirenu co se prodava jako ozdobny roh pro stropni pouziti v bytech / interieru. Je jich nekolik verzi a druhu, podle toho co se Ti hodi. U mne to krasne navazalo na hranu konstrukce a vypada to jak soucast podhledu od vyrobce. Prach nad podhledem moc neresim, bud jednou za rok sundam a vysaju a nebo vysaju/setru rovnou ze stafli. Pokud budes mit podhled po celem strope od zdi ke zdi, vysavani a prach neresis, na hlavu Ti padat nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Št marec 25, 2010 18:48:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Piskot napísal:
Viditelné hrany a rohy zavesenych podhledu jsem skryl pod ozdobnym sikmim rohem/hrankou z polystirenu co se prodava jako ozdobny roh pro stropni pouziti v bytech / interieru. Je jich nekolik verzi a druhu, podle toho co se Ti hodi. U mne to krasne navazalo na hranu konstrukce a vypada to jak soucast podhledu od vyrobce. Prach nad podhledem moc neresim, bud jednou za rok sundam a vysaju a nebo vysaju/setru rovnou ze stafli. Pokud budes mit podhled po celem strope od zdi ke zdi, vysavani a prach neresis, na hlavu Ti padat nebude.


Hoď sem nějaké foto ať vidíme jak to vypadá. Smile
Dík.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Št marec 25, 2010 19:24:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiez som zvedavy!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Piskot
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2007
Príspevky: 95
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 26, 2010 11:35:41    Predmet: Odpovedať s citátom



Přikládám sem zadní pohled pokojíku. Pod obrazy které tvoří čveřici ročního období jsou skryty akustické jehlany. Basové pasti vidíte dvě, jedna pod poličkou vlevo a druhá vpravo, další dvě jsou na protější stěně vpředu. Stropní podhled není po celém stropě ale je to zavěšený kus který vyplňuje strop z cca 1/3 cca 3,5x3,5m. Do podhledu jsem dal bodová světla a uprotřed je kruhový lustr. Bohužel detai foto nemohu dodat. Protože jsem se poté přestěhoval do jiného bytu a tento v současnosti pronajímám. Tak při některé návštěvě mohu vyfoti detail rohu podhledu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist