Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Actidamp Mk IV - úprava pre MC
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
brdlo
Hifi obsluha


Založený: 19 január 2008
Príspevky: 16
Bydlisko: Hradec Králové

PríspevokZaslal: Ne október 10, 2010 20:16:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím o radu, kde se nechá sehnat zemnící svorka (šroub) na zadní panel. Děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut október 12, 2010 06:57:29    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Pokud si někdo hodlá postavit Actidamp IV anebo ho už má a měl by zájem o mírné upgrade, mohu uvolnit do oběhu JFETy 2SK363 (už jsem se o tom kdesi zmiňoval, ale teď je to definitivní, je to šumově nejlepší verze nízkošumových FETů Toshiba). Upgrade je vhodné zejména v případě použití s MC přenoskou. Hlašte se mi do pošty, počkám do konce září - bude nutné aspoň přibližné párování, tak abych to udělal všechno najednou. Krámská cena v Anglii je 1,99 libry za kus, já nabízím čtveřici za 200 Kč plus poštovné (dobírka).


Omlouvám se za mírné zdržení expedice, materiál je připraven, ale odesílání se trochu zadrhlo, takže vydržte, pošlu jak nejdřív bude možné. Samozřejmě pokud by někdo ještě měl zájem, má možnost.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kodls
Nádejný hifista


Založený: 28 január 2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Štěpánovice

PríspevokZaslal: Ut október 12, 2010 16:59:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zájem by byl,jen na Vás nemám maila.Posílal jsem soukromou zprávu,zatím bez odpovědi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kodls
Nádejný hifista


Založený: 28 január 2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Štěpánovice

PríspevokZaslal: Št október 14, 2010 11:18:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Už je to vyřešeno,mail poslán,děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dusan
Hifi obsluha


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 22
Bydlisko: Orlovice

PríspevokZaslal: Ne november 07, 2010 22:29:58    Predmet: Odpovedať s citátom

tak jsem se marně pokoušel spojit s L.V. s prosbou o zaslání desek pro Actidamp MK IV-MC.Jak jsem zjistil L.V. tu již bohužel s námi není.....
Není tu někdo kdo by mi pomohl?Děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tom
Hifista


Založený: 17 jún 2007
Príspevky: 100

PríspevokZaslal: Po november 08, 2010 10:40:16    Predmet: Odpovedať s citátom

dusan :
tak to jsi opravdu projel, zrovna dnes ráno psal sinclair na audiowebu, že prodal 2ks.
Ale pokud jsem dobře četl, tak úprava je možná i na původní desce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
johnyj
Hifista


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 172
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po november 08, 2010 11:13:03    Predmet: Odpovedať s citátom

2 dusan:
skús kontaktovať jmd, možno Ti dokäže nejako pomôcť, alebo aspoň vysvetliť čo s tým
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po november 08, 2010 14:17:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta část úpravy, kterou jsem navrhoval já, spočívala ve vypuštění nějakých součástek a změnách hodnot, takže na původní desce určitě proveditelná je. To bych snad ještě dokázal dohledat ... ale radši bych dělal Actidamp V Cool
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po november 08, 2010 15:29:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Máte v hlavě? Chcete (trochu zpomalenýho) kresliče?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dusan
Hifi obsluha


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 22
Bydlisko: Orlovice

PríspevokZaslal: Po november 08, 2010 18:09:11    Predmet: Odpovedať s citátom

pokud by bylo schéma tak to překreslím.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Po november 08, 2010 21:09:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by VB nemal nič proti tomu, tak mám všetky tie PDF súbory, ktoré vtedy LV rozoslal (úprava odporúčaná VB) v PC a môžem to sem vyvesiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 09, 2010 07:56:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim,
volne dosky Lubo nezanechal, len foto predlohy pre vyrobu. Pravdupovediac som ich ani nekontroloval a ani neskumal k tomuto projektu podklady. Nezostava mi dostatok casu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Pi november 12, 2010 18:58:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte raz týmto prosím o vyjadrenie VB a PD či sem môžem "vyvesiť" podklady od LV, ktoré svojho času rozposlal záujemcom o úpravy na Actidampe a tiež úpravy na plošáku, ktorý dal vyrábať. Viacerí totiž majú o tieto veci záujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi november 19, 2010 00:02:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Já námitky nemám, komerčně mne to už nezajímá, kazzatele taky asi ne, ale samozřejmě za něj mluvit nemohu.

Dneska (vlastně už včera) jsem rozeslal přislíbené 2SK363BL - jsou ve čtveřicích, takže do párů se mohou kombinovat libovolně. Gate je uprostřed, jinak se mohou otočit - jsou symetrické. Pozor na pájení, pistolkou se dají zničit, na elektrostatický náboj moc citlivé nejsou, ale samozřejmě všechno taky nevydrží. Tím je pro mne tato akce uzavřená, v budoucnu už jedině Actidamp V Cool .

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Napster050
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Turčianske Teplice

PríspevokZaslal: Pi november 19, 2010 17:24:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Actidamp V ale predsa neni... či mi niečo uniklo ? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi november 19, 2010 18:23:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Vymyslel I, II, III...myslíš si, že V nevymyslí ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 19, 2010 20:32:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Actidamp je názov spojený s aktívnym tlmenim použitým v obvode. To Vás toto obvodové riešenie ešte stále baví? Mne sa ten obvod páči, mám III. postavenú v gramci. Som v podstate len zvedaví, či ste nenašli niečo dokonalejšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20467

PríspevokZaslal: Pi november 19, 2010 20:59:05    Predmet: Odpovedať s citátom

I kdyby, tak kdo by to pouštěl ven ........ Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi november 19, 2010 21:07:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Já to chápu tak, že Actidamp je zavedená značka a uvnitř může být cokoliv, stejně se to už nedozvíme.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So november 20, 2010 02:12:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to teda vubec nechápu. (A ta věta, co jsem napsal, je dvousmyslná.)
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opamp
Hifista


Založený: 12 február 2010
Príspevky: 204
Bydlisko: Černé /rudé Kladno

PríspevokZaslal: St november 24, 2010 11:57:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaká je šance, že Actidamp Mk.5 spatří světlo světa? Rád bych si koupil desku nebo set nebo tak...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 24, 2010 13:06:58    Predmet: Odpovedať s citátom

opamp napísal:
Jaká je šance, že Actidamp Mk.5 spatří světlo světa? Rád bych si koupil desku nebo set nebo tak...

Dost by mě překvapilo, kdyby Actidamp 5 byl k dispozici v jiné podobě, než jako finální výrobek renomované firmy.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St november 24, 2010 14:22:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Na domněnky kašli, otázka zní jinak: kdo a jak se zaplatí vývoj ? Pár stovkama z prodeje plošňáků amatérům a nouhau grátis k tomu ? A jako prémii poslouchat ještě kecy, že těch pár stovek je kurevsky mnoho, neb Kohout by to udělal levnějc ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 24, 2010 14:28:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle, já jsem jinými slovy řekl totéž. Pravda, vynechal jsem to podrobné vysvětlení.
Takže asi takhle: Děkuji za doplnění. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20467

PríspevokZaslal: St november 24, 2010 14:39:53    Predmet: Odpovedať s citátom

No je to tak, musíme s tím počítat od začátku a podle toho se rozhodnout Very Happy

Když jsem teď předělával AB1, tak mi to bylo naprosto jasné. 3 týdny práce na návrhu, měření a ověřování, náklady na podklady (filmy) pro nové DPS. Prodej DPS 3 (třem) zákazníkům. Mělo to ale úplně jiný přínos, týkající se zlepšení metodiky měření a ověření nových OZ, což bych jinak neudělal. Takže to hodnotím pozitivně Wink . Jsem sice starej pes, ale moc rád se učím nové věci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St november 24, 2010 15:12:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Actidamp V zatím neexistuje - dělal jsem pouze technickou studii na toto téma a zatím není žádný zájem o dotažení do konce za přijatelných podmínek. Nasmolit schéma do simulátoru je práce na hodinu, převést to na plošňák je ovšem problém, poněvadž bych musel dělat knihovny součástek, které normálně v editoru nejsou, kromě toho není možné nechat všechno na autorouteru a nastavit mu okrajové podmínku tak, aby z něj vypadlo něco použitelného, dá skoro víc práce než to ostatní. Výsledkem by byla deska, ovšem pak by to chtělo ještě nějakou kastli a to já v podstatě neumím.

S ohledem na ochranu proti kopírování bych to pravděpodobně chtěl udělat na čtyřech vrstvách, takže výrobní náklady v řádově tisících korun, musí se zaplatit práce na vývoji, kritické součástky bych do toho musel dodávat vybrané - takže za předpokladu, že by se našlo aspoň deset zájemců, by cena desky plus kritických součástek (které vůbec není jednoduché sehnat, viděl jsem odpověď na jedn velkou objednávku s nabízenou dodací lhůtou 119 týdnů) nebyla menší než 5000 Kč. Kdo by si to v Česku asi tak koupil ?

Ostatně ani v zahraničí by to nebylo jednoduché, přímý prodej nepřichází v úvahu, prodavát to přes někoho jako subdodavatel znamená pro koncovku znásobit výrobní cenu deseti a na to hned tak někdo neskočí. Potíž je totiž v tom, že ti špičkoví zahraniční výrobci si rádi nechávají věci dělat v Česku, poněvadž zjistili, že když to nechají udělat v Číně, tak do dvou měsíců je na trhu kopie za pár šupů, ovšem chtějí to pořád dostávat za peníze odpovídající těm čínským. A to samozřejmě nefunguje.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St november 24, 2010 15:22:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen tak mimochodem, zaslechl jsem, že na nějakém českém webu se objevila nabídka zesilovače v A třídě, který jsem kdysi dělal pro Rí Audio snad ještě když to bylo Fox Audio a žádnou dokumentaci jsem nikdy nikde nepublikoval. Samozřejmě kopie a mám upřímný soucit s tím, kdo se to pokusí realizovat, poněvadž bez příslušného know-how mu to nebude fungovat, nemluvě o tom, že některé součástky už se normální cestou nedají sehnat. Ale jak vidno, vykrádá se zcela veřejně i na téhle úrovni (že se krade na miliardové úrovni, to už patří ke každodennímu životu dávno).
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 24, 2010 15:33:05    Predmet: Odpovedať s citátom

On bude taky problém v tom, že gramofon používá velmi úzká skupina nadšenců. Pro běžnou populaci je to pravěk.

Na autorouter v tomto případě zapomeň. I kdyby to byl profisystém za x miliónů, průměrně tupý návrhář odvede mnohem lepší práci.

Čtyřvrstvá deska ochrání zapojení proti amatérovi, který si nechce pokazit desku, za kterou dal velké peníze.
Pokud by o produkt stála větší firma, koupí třeba pět kousků najednou, rozebere na prvočinitele, součástky proměří, plošňák po vrstvách odbrousí nebo šoupne pod rentgen. Pořád je to vyjde na zlomek ceny vlastního vývoje a zvládnou to za pár hodin, druhý den můžou spustit přípravu výroby. Nebuďme naivní.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20467

PríspevokZaslal: St november 24, 2010 15:57:47    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
On bude taky problém v tom, že gramofon používá velmi úzká skupina nadšenců. Pro běžnou populaci je to pravěk.


To je zase jen Tvůj dojem. Gramofony slaví ve světě renesanci a prodej desek v posledních letech rychle roste.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11183
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 24, 2010 16:38:29    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
opa napísal:
On bude taky problém v tom, že gramofon používá velmi úzká skupina nadšenců. Pro běžnou populaci je to pravěk.


To je zase jen Tvůj dojem. Gramofony slaví ve světě renesanci a prodej desek v posledních letech rychle roste.


Obojí je pravda. Zájem roste, desky se prodávají, gramofony taky. Ale i tak, absolutní číslo je malé. Vždyť obrovské procento lidí ani ty CD nekupuje. Akorát stahují z netu, nebo kopírují s kamarády. Natož aby se párali s gramofonem.
A pak je tu zásadní limit na který dojelo i SACD a další. Vinyl se nedá kopírovat 1:1, pouze nahrát přes analog a to ještě pouze v reálném čase. Takže je to opravdu pro fanoušky nebo nostalgiky, normální lidi to mají na háku.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 2 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist