Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AKG K-701
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po september 20, 2010 22:48:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak z tohoto
"take on an unnatural, artificial and plasticky sound" je vysoko pravedepodobne, ze ma chlapik niekde problem.

Odhliadnuc od toho, ze som pocul nieco ine, uz prva recenzia, co som nahodne vybral, hovori "The K1000 disappoints with a disjointed image and a top heavy voice, but the K701 nails it, with a warm rich voice and colorful strings, much like I remember from the superb SoundFusion Hyperion active speakers at around 20 times the price."

Prvykrat som teraz cital aj recenziu na sterophile http://www.stereophile.com/headphones/806akg/index1.html
Zaujimave, ze tam nemaju ani tu niektorymi spominane problemy a v podstate sa zhoduju s tym, co som pocul ja.
"Midrange? Oy! Such a midrange they have!"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Po september 20, 2010 23:39:26    Predmet: mmm Odpovedať s citátom

je pravda že podľa "strýka Erika" sú z tej AKG trojice naj práve K501...

ale aj toto je zaujímavé Rolling Eyes

http://www.head-fi.org/forum/thread/352297/akg-experts-k501-k601-k701

síce je to pčovina, ale najviac sa mi páčia K501 Embarassed ale asi najviac by sme získali, keby sa vypočuli všecky tri side by side.

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ut september 21, 2010 05:51:26    Predmet: info Odpovedať s citátom

To by bol dobrý nápad lebo človek môže porovnávať. Blíži sa High End Slovakia a uvidíme čo bude vystavené. Na viac sú to sluchátka rôznych cenových hladín, hoci pri kvalitatívnej úrovni je to rozdiel. Pri AKG viacero modelov majú veľmi dobrý pomer výkonu k cene čo je naozaj určitá prestíž AKG. Taký Grado s modelmi nad SR 225 (aj to v USA) je v tomto smere dosť zle. Čím vyšší model tým o to horšie. K 701 sú naozaj vo svete high endu fenomén. Cena spadá do kategórie sluchátok o tredu nižšie (vyššej kvality), sekond hand (streda trieda) a pritom je to kvalitný (klasický) high end. Ovšem ako stále vravím, K 701 headband a výšky. Niekomu sadne inému proste nie. Ak nesadne, tak ich nevydržíte počúvať viac než 5 minút. V tom smere naozaj AKG by mohlo zabrať a niečo s tým urobiť.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Ut september 21, 2010 07:31:30    Predmet: všetky tri... Odpovedať s citátom

to excelia-hifi.cz / ostatní:

nemáte ich k dispozicíí, všetky 3 kusy?


Respektíve nepoznáte niekto SK dovozcu, či by sa to na High End Slovakia 2010 nedalo zabezpečiť, mať ich naraz poruke Question

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut september 21, 2010 08:09:50    Predmet: Odpovedať s citátom

k501 su este stale v predaji ?
mal som dojem ze sa tento model je uz discontinued

inak podla mna rozdiely medzi K701/601 nie su tak zasadne, urcite to nie je nejaky zasadny rozdiel jednej triedy a pod..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 25, 2010 00:53:06    Predmet: oprava Odpovedať s citátom

po nejakej dobe som si zadovazil ,,naozajstny,, sluchatkovy zosilovac a sice mos fet Aclass, a musim uznat ze 701 potrebuju zosilovac na urovni, momentalne prehraju moje domace stereo..
_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So september 25, 2010 02:18:59    Predmet: info Odpovedať s citátom

Áno, s tým súhlasím. Oni potrebujú zosík ktorý dodá šťavu a „skrotí“ ich dosť ostré výšky. Je však otázkou či takýto zosík sadne pre iné modely pokiaľ výrobca nerobí žiadne „setupy“.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 25, 2010 03:25:03    Predmet: Re: info Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Áno, s tým súhlasím. Oni potrebujú zosík ktorý dodá šťavu a „skrotí“ ich dosť ostré výšky. Je však otázkou či takýto zosík sadne pre iné modely pokiaľ výrobca nerobí žiadne „setupy“.

tranzistorovy zosilovac 2x1W v triede A si poradi nielen s AKG701..
Ing. Korytiak

_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So september 25, 2010 04:11:45    Predmet: info Odpovedať s citátom

Áno, je pravda že keď zosilovač dá 1W tak dodá „šťavu“ pre veľmi širokú skupinu sluchátok a skvele zvládne nízko impedančné. Ovšem otázka znie optimálnosti pre konkrétne modely. To je nekonečný problém. U K 701 nastavenia sú stavané tak aby riešili výšky. U HD 650 alebo D-5000 sa riešia bassy. Veľa top zosilovačov sú robené tak že sa u nich dá nastaviť kľúdový prúd a pod. Pre Beyery platí že musia mať výstupný odpor 45-47 ohmov a obecne 0. Potom hrajú Beyery skvele. Ak by bola možnosť vypočuť si sluchátka s týmto zosíkom, veľmi rád prídem. Môžem doniesť niečo svoje a môžeme porovnávať.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: So september 25, 2010 23:19:45    Predmet: Re: info Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Áno, je pravda že keď zosilovač dá 1W tak dodá „šťavu“ pre veľmi širokú skupinu sluchátok a skvele zvládne nízko impedančné. Ovšem otázka znie optimálnosti pre konkrétne modely. To je nekonečný problém. U K 701 nastavenia sú stavané tak aby riešili výšky. U HD 650 alebo D-5000 sa riešia bassy. Veľa top zosilovačov sú robené tak že sa u nich dá nastaviť kľúdový prúd a pod. Pre Beyery platí že musia mať výstupný odpor 45-47 ohmov a obecne 0. Potom hrajú Beyery skvele. Ak by bola možnosť vypočuť si sluchátka s týmto zosíkom, veľmi rád prídem. Môžem doniesť niečo svoje a môžeme porovnávať.


vidis problem, tam kde nie je.....na tvojej propagacii so symetrickym zapojenim sluchatok som sa velmi pobavil

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne september 26, 2010 04:10:51    Predmet: info Odpovedať s citátom

nema.dj – je skvelé, že aj ty sa zapájaš do diskusie. Spomenul sa tu MOSFET zosilovač:

http://diyaudioprojects.com/Solid/ZCA/index.htm

ktorý je ale single ended. Ako to myslíš s tým symetrickým zapojením. Ono symetrické zapojenie naozaj má zmysel a pomôže zvuku, ovšem ak je celý reťazec symetrický. Skákanie zmysel nemá. Mňa by zaujímalo ako hrajú K 701 s lampovými modelmi lebo tam vraj K 701 dostávajú dobrý hudobný nádych.

PS: Blíži sa high end Slovakia. Veľmi sa teším na zostavy a možnosti vypočuť si sluchátka a hlavne na stretnutie so skvelými hifistami. Osobne zaiste na výstave budem. Takže verím že mnohých stretnem.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 26, 2010 10:24:14    Predmet: Odpovedať s citátom

ten moj je skor nieco na tento styl http://www.ibiblio.org/tkan/audio/beta18.html
_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne september 26, 2010 13:45:28    Predmet: info Odpovedať s citátom

Aha. Tie bety sú zaujímavé modely. DIY je určitá móda, lebo ak človek dostane kompletný popis zariadenia, vrátane súčiastok aké treba, tak si môže naozaj sám ho zhotoviť. Prípadne ak má veľmi dobré skúsenosti môže si ho sám lepšie „nastaviť“. Na druhej strane je možné ich dať niekomu zostrojiť ovšem to je drahšie. Je to skvelá voľba pre ľudí čo majú technické znalosti a môžu si urobiť svoj model. Pasul kedysi spomenul že rád by si poskladal vlastný. Pre neho tieto stránky sú iste skvelá vec. Ja som zatiaľ tieto modely nepočul. Ak na high end Slovakia bude niečo k dispozícii tak rád si vypočujem.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 00:47:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Bude na K701 stačiť DispreII v4 (BJT), podľa možností aby to ostalo v A-čku? Mám v pláne ich zakúpiť, ak má niekto túto kombináciu, prosím podeľte sa o posluchové skúsenosti.

Sorry, ak sa to už riešilo, v tomto vlákne som o tom nič nenašiel...

Ďakujem.

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 15:45:51    Predmet: Odpovedať s citátom

D2 BJT je s K701 naprosto exkluzivní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 16:39:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujíma ma to z dôvodu ich nízkej impedancie. V dokumentácii D2 sa uvádza, že do 600ohm je to v A do 6V výstupného napätia. Ako sa to bude správať v prípade 62ohm záťaže? Keď opustí A triedu, bude prechodové skreslenie počuteľné v AB? Nemá zmysel preto pozerať radšej po slúchatkách s vyššou impedanciou?
_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nolwendil
Hifi obsluha


Založený: 29 apríl 2010
Príspevky: 40
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 21:33:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tohle by Ti fundovaně dokázal odpovědět PMA, autor Dispre, takže mu můžeš napsat SZ. Každopádně do sluchátek půjde napětí daleko menší, než 6V.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky MSN Messenger
dusan
Hifi obsluha


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 22
Bydlisko: Orlovice

PríspevokZaslal: St november 17, 2010 00:33:55    Predmet: Odpovedať s citátom

O zvukovém projevu sluchátek má myslím i dost co říct graf frekvenční charakteristiky....
Pro srovnání AKG K701,AKG 702,Sennheiser HD 650 a HD 800
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mimoklepes
Nádejný hifista


Založený: 03 apríl 2007
Príspevky: 74

PríspevokZaslal: Št január 27, 2011 22:16:01    Predmet: mod Odpovedať s citátom

pre tych, ktorym sa zvuk K701 zda agresivny - skuste ho niecim utlmit/zrovnat. inspiraciou moze byt tento thread. jednoduchy vratny mod bez straty zaruky. chlapik to na moj vkus az velmi kombinuje, ja som len vystrihol 2 kruhy o rozmere toho spodneho molitanu v tvare O z prveho, co mi prislo pod ruku - papierovej kuchynskej utierky.

zhodnotim to strucne - kym predtym som si hudbu pri pocuvani cez 701ky vyberal, teraz uz nemusim. nebojim sa, ze mi to po par minutach zacne rezat usi ako predtym (len pri niektorych styloch, pochopitelne). je mozne, ze som tym stratil trochu detailov, ale nemam to ako posudit - kym tie papiere odstranim, uz si hodnoverne nepamatam, ako to znelo predtym. subjektivne mi nic nechyba.

dufam, ze sa to tu nezvrhne na komentovanie osobnych preferencii alebo aparatury. ak mi chcete napisat, ze problem je v mojom zosilovaci alebo nebodaj kabloch (mgr. zahoransky sa dufam zdrzi), dakujem, viac do sluchatkoveho retazca ale zatial investovat nemienim. pocuvam cez ESI Juli@ - PS Audio DLIII - BVAudio HeadAmp - K701 a myslim ze tie 2 kusky papiera su v tejto chvili najadekvatnejsia investicia Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Št január 27, 2011 22:32:56    Predmet: Re: mod Odpovedať s citátom

mimoklepes napísal:
pre tych, ktorym sa zvuk K701 zda agresivny - skuste ho niecim utlmit/zrovnat. inspiraciou moze byt tento thread. jednoduchy vratny mod bez straty zaruky. chlapik to na moj vkus az velmi kombinuje, ja som len vystrihol 2 kruhy o rozmere toho spodneho molitanu v tvare O z prveho, co mi prislo pod ruku - papierovej kuchynskej utierky.

zhodnotim to strucne - kym predtym som si hudbu pri pocuvani cez 701ky vyberal, teraz uz nemusim. nebojim sa, ze mi to po par minutach zacne rezat usi ako predtym (len pri niektorych styloch, pochopitelne). je mozne, ze som tym stratil trochu detailov, ale nemam to ako posudit - kym tie papiere odstranim, uz si hodnoverne nepamatam, ako to znelo predtym. subjektivne mi nic nechyba.


dufam, ze sa to tu nezvrhne na komentovanie osobnych preferencii alebo aparatury. ak mi chcete napisat, ze problem je v mojom zosilovaci alebo nebodaj kabloch (mgr. zahoransky sa dufam zdrzi), dakujem, viac do sluchatkoveho retazca ale zatial investovat nemienim. pocuvam cez ESI Juli@ - PS Audio DLIII - BVAudio HeadAmp - K701 a myslim ze tie 2 kusky papiera su v tejto chvili najadekvatnejsia investicia Very Happy


mgr sa nezdrzi Laughing Laughing .... paci sa mi, ze niekto aj uvazuje....a nielen cita a rozmysla ako manzelke vysvetli, ze preco bola vyplata o 100evri mensia lebo chcel investovat do sluchatok.....tato alchymia sa mi vzdy pacila.....neviem posudit ci K701 su agrasivne...teraz pouzivam Denon DN-HP500...mal som pozicane aj tie Kacka a nejaky zasadny rozdiel som nespozoroval ani s BVa headampom ani s pultom Denon dn-x1600

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Št január 27, 2011 22:40:04    Predmet: Odpovedať s citátom

To je rozumný mod. Mělo by to i přidat basy.
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 28, 2011 07:03:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocmeister napísal:
D2 BJT je s K701 naprosto exkluzivní.
Pridavam sa k tomuto nazoru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Pi január 28, 2011 10:55:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten "molitan" mod jsem zkoušel a zvuk to zhoršilo. Jinými slovy to beru jako jakýsi pokus utlumit nedostatky řetězce. Určitě se to může lišit podle toho jakou/z jakýho materiálu vycpávku použiješ, ale přiznejme si narovinu, že to má udělat z principu věci deku na zvuk. Což taky udělá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jibu
Hifista - pokročilec


Založený: 23 február 2010
Príspevky: 280
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Po január 31, 2011 14:49:42    Predmet: akg Odpovedať s citátom

Na téma 701 už tady zaznělo značné množství příspěvků dovolím si přidat svůj naprosto subjektivní názor. AKG 701 mám poměrně dobře naposlouchané a bohužel se nemůžu zbavit jednoho negativního pocitu. Sluchátka po prvních 10 minutách poslechu hodnotím jako skvělá, vynikající zvuk, po dalších 10 min. už to tak skvělé není, ale dobrý, po 30 min. zcela pravidelně usnu.
Když poslouchám Grada nebo HD 600 vydržím klidně do druhé hodiny ranní a pokud bych druhý den nemusel do práce zřejmě i déle. Mám pocit že 701 vůbec nevtahují do děje, pořád jako bych se díval na muziku z venku, nebyl její součástí, asi jsou zcela bezchybná na práci se zvukem ale na pohový poslech, který baví se mi vůbec neosvědčily. Znovu opakuji že je to jen můj subjektivní pocit ale přesto mě zajímá zda tuto " úchylku " mám sám nebo je nás víc.


Naposledy upravil Jibu dňa Po január 31, 2011 14:57:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Po január 31, 2011 14:52:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš to uplně správně. Na netu je hodně lidí co říkají "AKG 701 na práci, HD600 na poslech" Na poslech by byly asi 601. Ty mají cháru jako HD600.
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Po január 31, 2011 15:42:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmm, já to mám naopak, HD600 i 650 hrozně nudné, K701 mnohem víc zajímavé a poutavé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po január 31, 2011 15:44:41    Predmet: Re: akg Odpovedať s citátom

Jibu napísal:
Na téma 701 už tady zaznělo značné množství příspěvků dovolím si přidat svůj naprosto subjektivní názor. AKG 701 mám poměrně dobře naposlouchané a bohužel se nemůžu zbavit jednoho negativního pocitu. Sluchátka po prvních 10 minutách poslechu hodnotím jako skvělá, vynikající zvuk, po dalších 10 min. už to tak skvělé není, ale dobrý, po 30 min. zcela pravidelně usnu.
Když poslouchám Grada nebo HD 600 vydržím klidně do druhé hodiny ranní a pokud bych druhý den nemusel do práce zřejmě i déle. Mám pocit že 701 vůbec nevtahují do děje, pořád jako bych se díval na muziku z venku, nebyl její součástí, asi jsou zcela bezchybná na práci se zvukem ale na pohový poslech, který baví se mi vůbec neosvědčily. Znovu opakuji že je to jen můj subjektivní pocit ale přesto mě zajímá zda tuto " úchylku " mám sám nebo je nás víc.

A co ten podivny a rozsireny nazor, ze 701 maju agresivne vysky ? To by snad neslo spat Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po január 31, 2011 15:47:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Bína napísal:
Hmm, já to mám naopak, HD600 i 650 hrozně nudné, K701 mnohem víc zajímavé a poutavé.

Tie mam ten pocit. HD su "dull", 701 su stavnatejsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Po január 31, 2011 17:52:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Bína napísal:
Hmm, já to mám naopak, HD600 i 650 hrozně nudné, K701 mnohem víc zajímavé a poutavé.


Však píše, že pár minut jsou zajímavá. Tipuju, že to může být hodně výšek. Sice vyniknou detaily, ale časem je to únavné. U beden mám výšek spíše méně než více a je to fajn poslech.
Zkusil jsem si u sluchátek equalizerem stáhnout kmitočty od 7kHz. Na 14kHz cca 8dB a zvuk je o něco příjemnější.

http://avmania.e15.cz/akg-k-701-test-high-end-sluchatek/?showforum=1&
Poslední koment

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Po január 31, 2011 20:49:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Co furtmáte s těma výškama. Na kvalitnim řetězci jsou úplně "v pohodě". Tím myslím třeba Dispre II s odpovídajícim zdrojem. Teď si vemte, že o poznání lepší a vyrovnanější Senn HD800 i Beyery T1 mají výšek určitě více a přitom to působí správně. Prostě máš pocit, že to tak má být. Pak zapojim K701 do nějakýho humusu, zvukovky, a najednou basy nikde. Všude jen samý cinky linky a agresivní vyšší středy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Ďalšia
Strana 6 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist