Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Elektronkovy zesilovac - zvuk?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 13:47:57    Predmet: Odpovedať s citátom

JSem lama, dovolte Vážení jeden příspěvek...

Přenoskový předzesilovač / phono je dle mě nejpříjemnější elektronkový.

Ono tam zkreslení je a dost velké už z principu snímání, (1-3%) úhlovou chybou ramene a skoro nemožným přesným nastavením, bez dobrého softwaru jako Freickertův Adujst Plus.

Kdo totéž umí z desek Suprafonu nebo současných nastavovací LP, je borec, technik a odborník.

Třeba opravdu přesný azimut přenosky, (L a P kanál) je jen o měření. Vodováhou či doporučovaným zrcátkem nic nenastavíme. Ono do toho totiž mluví, jak se ve fabrice trefili s hrotem a chvějkou

Jeden pokus už byl v Prešově, phono mohlo na display azimut ukazovat, podobně jako to má Adjust plus na PC. Ale ve finálu zvítězila jednoduchost.
Třeba příště...

Výsledek přes dobrou elektronku je příjemný, možná lepší než dokonalá informace o nedokonalém formátu...

Beru to jako relaxační koníček, nikoli jako vědeckou strašně prestižní disciplínu, kdo je slavnější konstruktér...

A linkový preamp ?
Opravdu dobré preampy jsou velmi drahé.
Taky bych rád takový co má Ciby od PMA. To je šupa a sese opravdu kvalitní zdroj signálu, využije ho.

Já to fakt neberu vážně, spíš ať do dokreslí a zvuk je hezčí než na nahrávce.
Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 13:59:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkreslení na LP z principu samozřejmě je, a tak velké, že slušně zkonstruovaný lampový pre ho už moc nepřidá. Nicméně, je obtížné až nemožné docílit s lampovým phono tak nízkého vlastního šumu, jak s tranzistorovým, nebo kombinovaným tranzistory + IC. Takže opět je to o redukci detailů lampami (jako v případě linkových preampů a koncových zesilovačů), i když, paradoxně, to ucho subjektivně může vnímat právě opačně, jelikož v přítomnosti šumu nebo zkreslení se detaily mohou subjektivně zvýrazňovat.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 14:27:13    Predmet: Odpovedať s citátom

ad dzyan :
"Fascinuje" mě, když člověk, který - soudě dle jeho písemného projevu - nemá ani maturitu, zde poučuje osoby s VŠ vzděláním a mnohaletou praxí v oboru. Je rovněž zajímavé, jaký vliv může mít na některé jedince několikaletý pobyt v zahraničí a trocha tam nabyvšího majetku..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dzyan
Hifista - pokročilec


Založený: 05 marec 2008
Príspevky: 407
Bydlisko: Pardubicko

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 14:39:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad.Sekal,to máš pravdu.Maturita z češtiny za 4,nechala mne projít díky nadstandartnímu obsahu ve slohové práci,měla mne ráda,dodnes na ní vzpomínám,měla mne profesorka Morvajová ráda(neměla to lehké,za své politické názory musela učit hlupáky a lajdáky jako jsem byl já) .No a v USA za 20 let jsem si té češtiny taky moc neužil.Omlouvám se těm perfektním a taky se omlouvám za nabitý majetek,to mne fakt mrzí. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 14:52:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže za sebe nevidím přínosy žádné, kromě odolnosti vůči gama záření.


No ale to není vůbec málo.
----------------------------------------------------

Michal

díky nadstandartnímu obsahu

To je pak pochopitelné Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 15:03:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta nedorozumění podle mě způsobuje to, že někteří laici nejsou schopní a/nebo ochotní připustit, že skutečnou technickou podstatu toho, co slyší (nebo si myslí že slyší) nejsou schopní skutečně pochopit, ale že reálně žijí v marketingových a hospodských pseudotechnických bludech typu "TéDéíčko táhne vcpoda".

Třeba já mám sice SŠ elektro a VŠ v příbuzném oboru, takže základní záležitosti kolem "elektriky" znám, ale audio obvody ani akustikou jsem se nikdy nezabýval, takže by mě v životě nenapadlo oponovat někomu z konstruktérů ohledně vztahu konstrukce-zvuk.

Nemám žádný problém se zeptat laickým stylem "Lampy prý mají teplý zvuk a tranzistory zrnitý - proč to tak je?", a když mě konstruktér odpoví, že je to kravina a že víc záleží například na konkrétním zapojení než typu aktivní součástky, tak mu poděkuji za jeho čas a ochotu mě-diletanta poučit, a "šoupu nohama".

Pokud se bude debatovat o tom, co a jak slyším na vlastní uši, tedy co se mi líbí a nelíbí, tak má samozřejmě můj názor určitou váhu danou mými poslechovými zkušenostmi. A domnívám se, že můj "uchometrický" názor laika může být přínosný i pro konstruktéra jako zpětná vazba, protože on potřebuje své konstrukce prodávat zejména laikům, protože odborníků je v populaci "milióntina promile".

Ale pouštět se do hádanic o konstrukcích s někým z odborníků a pokoušet se poměřovat moje bludy s jejich znalostmi, by mě fakt nenapadlo ani po desátém pivu ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 15:43:47    Predmet: Odpovedať s citátom

dzyan napísal:
..Maturita z češtiny za 4.. Omlouvám se těm perfektním a taky se omlouvám za nabitý majetek,to mne fakt mrzí..
Známka 4 byla v tvém případě ještě značným nadržováním, sebestředný chlapče. U mě bys propadl a dělal reparát, a žádná omluva by ti nepomohla..Twisted Evil

P.S. A co jsi vlastně studoval ? Matlání pizz ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 15:55:37    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
dzyan napísal:
..Maturita z češtiny za 4.. Omlouvám se těm perfektním a taky se omlouvám za nabitý majetek,to mne fakt mrzí..
Známka 4 byla v tvém případě ještě značným nadržováním, sebestředný chlapče. U mě bys propadl a dělal reparát, a žádná omluva by ti nepomohla..Twisted Evil

P.S. A co jsi vlastně studoval ? Matlání pizz ? Laughing



Sekal:
Ani se už nedivím že jsi dostal vedle trvalýho banána,nestojíš ani za další písmena Puke Thumb down Banned trošku přes čáru nemyslíš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 16:26:30    Predmet: Odpovedať s citátom

dzyan napísal:
..Konstruktér tranzistorových zesilovačů ani nemůže jinak odpovědět. Takový konstruktér to má opravdu těžké,aby dosáhl lampového zvuku musí bastlit a bastlit a stejně to nedokáže..
dawsoo : Tyto věty, zvláště v kontextu předchozího příspěvku, nejsou přes čáru ? Nejsou urážlivé ? To snad není pravda..Headbang Jsi pokrytecký a servilní až běda, Dawsoo.. Je mi z tebe na nic.. Fuj...

Naposledy upravil sekal dňa Pi apríl 12, 2013 16:38:24, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 16:38:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Dzyanovy názory a technické postřehy nestojí za rozčilování, nechte to plavat. Není to člověk, který by mohl přispět do věcné diskuse.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 17:03:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Není to krása? Zkreslení jenom 0,29%.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 17:14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie, neni to krasa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 17:17:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Není, a to je pořád dost "slušné".
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 17:24:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja ked si pustim priebeh kmitoctov od 20Hz do 20kHz z CD prehravaca, tak ich POCUJEM od 20 do 15-16kHz v jednej kraaasnej rovine.
Doteraz sa mi nikdy nestalo, ze by mi hralo nieco ostro , alebo zrnito.
Verite tomu?
Nelinearita reprosustav moze byt problem vasej ostrosti.
Laloky a hrby ked su v stredovom a vyskovom pasme, je to co vas picha.


Naposledy upravil furto dňa Pi apríl 12, 2013 17:46:17, celkom upravené 6 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 17:26:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak to souvisí s tím zkreslením lamp na obrázku?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 17:30:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Nenarazam na obrazok, pisane vyssie o ostrosti a zrnitosti a lampy s trafakama maju byt masticka na problem.
Naco by sa mal konstrukter snazit napodobnit etektronkovy zvuk, ak by tak limitaciu.
Reprodukcne zariadenie by malo byt neutralne.
Ked idete citat noviny si date ruzove okulare?
Nie zeby vam bolo odopierane vase farebne potesenie ..., je to len vasa nevedomost, uzke poznanie veciii.
Ked sa prestanu lampy vyrabat, by nebolo v nahravkach zajimaveho zvuku. Wink


Naposledy upravil furto dňa Pi apríl 12, 2013 18:26:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 18:24:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch --> Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 18:57:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha Very Happy...

PMA : Pokud budeme spravdeliví upřímně myslíš sám když si to po sobě znovu přečteš že tvoje velkovezírské plky tady v tom vlákně jsou Pavle o něčem? Řekl bych že mnohem více zkušeností s flaškáčema s NÁZVEM VLÁKNA JAK HRAJÍ ELEKTRONKOVÉ ZESILOVAČE a jejich zvukem v domácích podmínkách má Zappa protože narozdíl od tebe flaškáče doma různý měl a nadále má (dalo by se říci že špičkové) + má i DLOUHODOBÝ srovnání přímý s obecně uznávaným bipolárním řešením (Šroll) A toto vše vedle sebe ve svejch podmínkách... ... takže si i přesto myslíš že by k tématu JAK HRAJÍ ELEKTRONKOVÉ ZESILOVAČE on neměl právo nebo nedejbože nesměl cokoliv říci?... nediv se pak že na vás "KONSTRUKTÉRY" tzv pocitáři co maj nějakou zlatku z vejšky prděj,děláte si to sami svým přístupem....

Sekal:
Servilní? Very Happy Very Happy Tak jo zlomil jsi mě,utíkám bez boje , mam vod zappy slíbenej zájezd do karibiku pro šest osob, za to že po tobě pudu Very Happy Sice jsem ho nikdy neviděl a ani se neznáme osobně,ale kápls na to máš pravdu omlouvám se že sjem si dovolil odplivnout.... budu se modlit abych se za to nesmažil v pekle a nebo se domluvme že jakoby se budeš kát a podlehneš mému nátlku a budeš moci jet také ještě tři místa jsou volné Dancing happy A proto použiji větu z fimu Nuda v Brně "promiň jsem pitomec" a slibuji že se to již nebude opakovat Very Happy


Ontopic:¨
Lampáče hrají jinak, ale jsou lampy a zejména pak jejich zapojení dobré a mizerné,jejich plus je že se nemusí tak úzkostlivě chladit jako polovodiče,a jsou odolnější vůdči RF smogu, nevýhodou že není opačná polarita a že výkonové většinou potřebují na klasické impedance reprosoustav výstupní trafa které jsou hlavním zdrojem zkreslení... nesouhlasim s paušalizováním PMA ... je to vždy o topologii... srovnávat učebnicové zapojení elektronek s pokročilejším polovodičovým není fér... fér by bylo srovnat SE tranzistor v zapojení PASS s flaškou v podobné konfigurqaci...a nebo ss vázanej diferenční zesilovač s elektronkama s klasickou celkovou zpětnou vazbou kde jednotlivé stupně jsou realizovány CSS + SA nebo SC. Pak by takové srovnání mělo význam.


Naposledy upravil rip1 dňa Pi apríl 12, 2013 19:04:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 19:03:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Zase se potýkáme se zkreslujícím zjednodušením.
Zkreslení desetiny procenta (to, že na jmenovitém výkonu je u elek podstatné - zde podmínky měření neuvedeny - technikem - proč? ...) Z dnešního hlediska je to jistě parametrově děs. Ale kdo ty desetiny slyší?
aké je pravda, že v obecné rovině se oproti tranzistorům vždy jedná o velejednouchá zapojení. Ani by to jinak při ceně a spolehlivosti elektronek nebylo možné. Celková výsledná kvalita ale stojí na jinýchch základech než u moderním konstruktérském přístupu. Na zcela nekompromisním provedení jednotlivých komponentů (impedanční převodníky, napájení, vliv má i mechanická konstrukce). Lecccos z toho se se nedá přesně vypočítat / stáhnout z internetu / ošidit kompenzací. Vývoj je o zkušenostech, o nekonečném zkoušení a hlavně o ceně. To mnoho konstruktérů a hlavně výrobců není ochotno akceptovat.
Samozřejmě je pak poukazováno na zkreslující, bručící a přesto stále drahé mršby. Nebo chce snad někdo říci, že všechna polovodičová zapojení (leckdy i oceňovaná a konstruovaná odbornými firmami) jsou vždy bezvaná?
Důvodem k jisté až protielektronkové hysterii je nutno hledat jinde. Každopádně, komu se flašky líbí, je to alespoň hezká dekorace. Komu se to nelíbí, tak ať nesere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 19:09:05    Predmet: Odpovedať s citátom

...docela synchronicita Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 19:35:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Slyšet je to velice dobře, jelikož takovýto profil vytváří při složitějším signálu jasně slyšitelný podkres. Prekvapují mě ty amatérské úvahy rádoby odborných mudrlantů, nechte si to na pivo.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 19:39:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejde "jen" o desetiny THD. Jedná se také o IMD, jehož hodnoty se u elektronkových zesilovačů pohybují mnohdy řádově v jednotkách procent. A to je již nepřijatelné, zvláště vezmeme-li v úvahu cenu těchto zesilovačů..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 19:41:49    Predmet: Odpovedať s citátom

To je jedno a totéž /jinak popsaná nelinearita/.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 19:48:33    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Ale kdo ty desetiny slyší?

Ale však tie zdanlivo bezvýznamné "desetiny" vyrobia aj intermoduláciami "smog" na úrovni cca -60dB, takže asi na túto úroveň zmenšia reálnu dynamiku a rozlíšenie (slabé signály zamaskujú do skreslení tých silných, hudba nie je jeden tón). Pustite si multitón do lampového konca a dno pozadia FFT analýzy významne stúpne..Toto je to, čo zložitejšiu a dynamickú hudbu zleje (a s ohľadom na vlastnosti lámp aj čiastočne skomprimuje),hlavne pri menšom výkone lampového konca- potom vznikajú fámy o rozdieloch v "lampových a tranzistorových" watoch. Výsledkom je "hluk" bez rozlíšenia a detailov. Pre rock alebo metal to nemusí vadiť, pre symfonický orchester je to katastrofa. Ak niekto počúva skoro výlučne tie prvé dva žánre, tak žiadna skúsenosť s lampami (bez ohľadu na ich množstvo a cenu) mu nepovie, čo to urobí s iným žánrom. Naopak, SS koniec s malými skresleniami , bez takéhoto "vylepšenia" obľúbeného žánru, sa mu zdá nudný a šedivý..
Edit-než som to napísal,v podstate dva identické príspevky Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 20:02:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Upřímně se obávám, že to je příčina obliby elektronkových komponentů a jiných mršítek zvuku. Výsledek je omezení detailů a návrat rozlišení na úroveň mgf. pásku a vinylové desky + kolorizace zvuku.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 20:30:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Niečo s elektronkami hraje lepšie-krajšie. Toď moj názor.
_________________
Vo výstavbe: KT88 SE, Jensen Troels, SPX A40
Meditujem pri:pasiv HTPC, Primare CD31, Gustard x22, DAC1794 NOS 8xPCM1794, SPX2010, 2xDPA380MK2, Hypa17,SPX A40, Ekta Grande
Sluchadlá: Hifiman HE6, Grado SR325, SPX DHA1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 20:55:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Krajšie-pre niekoho-možno. Lepšie určite nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 20:58:34    Predmet: Odpovedať s citátom

jeremysk napísal:
Niečo s elektronkami hraje lepšie-krajšie. Toď moj názor.

BV napísal:
Krajšie-pre niekoho-možno. Lepšie určite nie.

To je přesně to, oč tu běží. Někdo má v hlavě rovnici líbivější=lepší, někdo zase reálnější=lepší.

Já mám taky radši líbivější (tedy líbivě zkreslený) zvuk, ale nikdy bych se nikomu neodvážil vnucovat, že je to tak správně, a že když ten někdo jiný nemá v palici tu samou rovnici jako já i se stejnými konstantami osobního (ne)vkusu, tak že je tetřev hlušec nebo něco podobného. Zrovna tak si ale nenechám zakazovat moje oblíbené "omalovánky" ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 21:12:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikdo nikomu nic nezakazuje, proti gustu nic. Problém je v tom, že když se na to poukáže, že si takové komponenty vymýšlejí a že nereprodukují signál věrně, tak se to nerado slyší a většinou je oheň na střeše. Nic proti "vymýšlí si to a to se mi líbí".
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 21:17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Líbivý zvuk, (ve smyslu neuřvanosti a neuječenosti), lze dosáhnout i s některými tranzist. zesilovači, které mají podstatně nižší nelin. zkreslení, než jejich elektronk. protějšky.. V současné době již není nutno za tímto účelem kupovat poměrně dosti drahé elektronk. zesilovače..Cool

Naposledy upravil sekal dňa Pi apríl 12, 2013 22:39:18, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 2 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist