Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

sluchadla na HK 3490
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
masarv
Hifi obsluha


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: St december 18, 2013 20:24:37    Predmet: sluchadla na HK 3490 Odpovedať s citátom

Vie niekto poradiť aké slúchadlá by sedeli k HK 3490. Neviem sa dopátrať k impedancii sluchádlovému výstupu (za postrehy, rady, skúsenosti ďakujem). Skúšal som pripojiť KostaPortaPro - hrali na môj vkus dosť biedne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: St december 18, 2013 22:52:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Sluchatkovy vystup bezneho A/V receivera nie je nic moc, je to velmi okrajova vec v takomto zariadeni. Mozno by bolo lepsie ist na to inac. Z coho chces najcastejsie hrat? Z CD, z PC, alebo?
_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St december 18, 2013 23:41:01    Predmet: Odpovedať s citátom

... sluchátkový výstup HK3490 je pripojený priamo na výstup koncového stupňa cez 270-ohmový odpor ...pre použitie s koss porta pro je to určite nevhodné riešenie (malo by byť jasne počuť zvýraznené basové dunenie na frekvencii cca 100Hz)

Na tak vysokú výstupnú impedanciu je vhodné použiť buď nejaké orthodynamiky (hifiman HE400/500, fostex T20/T40/T50RP ...) alebo nejaké staršie 600-ohmové sluchátka ... aj napríklad NAD Viso HP50 alebo Audiotechnica ATH M-50 sú prakticky necitlivé na výstupnú impedanciu.

...inak samozrejme najelegantnejšie riešenie by bolo použiť samostatný sluchátkový zosilovač

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št december 19, 2013 09:20:46    Predmet: Odpovedať s citátom

zkus Beyery DT880, 600ohm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
masarv
Hifi obsluha


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št december 19, 2013 11:56:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Na prehrávanie používam HD 970 a občas evolve blade (z hardisku). Nebránim sa ani sluchátkovému zosilovaču. Poradíte nejakú slušnú kombináciu (zosik +slúchadlá) k HK 3490.
Tie kossy porta pro hrali tak ako napísal bacil2 zvýraznené basové dunenenie a slabo. Za rady ďakujem.
(HD970,HK3490,JBL L880)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Št december 19, 2013 13:36:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ide o rozpocet a ten si neuviedol.

Pozri do mojho podpisu ... HE-500 hraju s tymto retazcom vyborne, som velmi spokojny. Keby sa naslo viac zaujemcov pre HeadAmplifier HA610, na svetelektro.com spravia group buy a moze sa dat dohodnut aj na postaveni kompletky, aku mam ja.

Alternativne a kusok lacnejsie napr. BVaudio Headamp alebo FiiO E09K - tieto 2 maju velmi podobne zapojenie aj zvuk.

Mozno sa v inzeratoch objavi nejaka verzia Dispre alebo PRE4 od PMA. Alebo nova Hypa 1, ale to je uz za viac penazi.

A tisic veci od zahranicnych vyrobcov ...
Z toho, co som mal doma, najlepsi pomer cena/vykon ponuka HA610.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
masarv
Hifi obsluha


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št december 19, 2013 20:15:27    Predmet: Odpovedať s citátom

500€ zosik a sluchadla - môj rozpočet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Št december 19, 2013 20:26:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozes kupit 600 Ohm DT880 ako radil Kuba4 a vyskusat ich priamo z toho sluchatkoveho vystupu, ktory mas. Mozno budes takto spokojny. Mozny vyber sluchatkoveho zosilnovaca mozes nechat na neskor. Nehori, mozes si pockat na vyhodnu bazarovu ponuku. Vsetky, ktore som vyssie spominal, sa ku DT880/600 hodia (sam som tieto kombinacie pocul).
_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Št december 19, 2013 21:51:47    Predmet: Odpovedať s citátom

...za tie prachy si kúp radšej NAD Viso HP50. Sú to špičkové univerzálne slúchadlá modernej koncepcie s vysokou účinnosťou a sú dostatočne necitlivé na výstupnú impedanciu zosilovača.

DT880/600 je typický sluchátkový „dinosaurus“ zastaralý zvukovo aj koncepčne, ktorý má v dnešnej dobe značne obmedzenú kompatibilitu bez použitia „stolného“ zosilovača.

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2013 19:28:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Praktická zkušenost:

HD 970 + HK 970
HD 990 + HK 3490

AKG K-601, respektive novější AKG-K 612 PRO. Velká, nádherně zpracovaná, lehoulinká, komfortní. Made in Austria, žádná Čína.

Porovnáváno přímo např. se Sennheiser HD 600, HD 650. AKG jasně ve všem lepší - průzračnější středy, konturované a dynamické basy, detailní hladké a kultivované výšky. Nepotí se v nich ucho jako v HD 650, na hlavě je vůbec necítíte, za ty peníze naprostý luxus.

Sluchátkový zesilovač k HD 970 nemá žádný smysl. Chcete-li lepší zvuk, pořiďte si nejprve kvalitnější CDP.

HD 970 má své zvukové limity a uvedená sluchátka K-612 PRO v ceně 190 EUR jsou k němu ještě s rezervou naddimenzovaná...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2013 19:59:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, jsem konzerva, takže DT880 jsou tradiční, dobrá volba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
masarv
Hifi obsluha


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2013 20:37:12    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
Praktická zkušenost:

HD 970 + HK 970
HD 990 + HK 3490

AKG K-601, respektive novější AKG-K 612 PRO. Velká, nádherně zpracovaná, lehoulinká, komfortní. Made in Austria, žádná Čína.

Porovnáváno přímo např. se Sennheiser HD 600, HD 650. AKG jasně ve všem lepší - průzračnější středy, konturované a dynamické basy, detailní hladké a kultivované výšky. Nepotí se v nich ucho jako v HD 650, na hlavě je vůbec necítíte, za ty peníze naprostý luxus.

Sluchátkový zesilovač k HD 970 nemá žádný smysl. Chcete-li lepší zvuk, pořiďte si nejprve kvalitnější CDP.

HD 970 má své zvukové limity a uvedená sluchátka K-612 PRO v ceně 190 EUR jsou k němu ještě s rezervou naddimenzovaná...

To je všetko pekné no ja vlastním HD 970 a HK3490.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2013 20:53:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvukový rozdíl mezi HD 970 a HD 990 je minimální.

Raději ty peníze dejte do lepšího CDP, i hloupý blu-ray player Cambridge Audio Azur 650 BD hrál lépe než HD 990 ...

S těmi K-612 PRO budete spokojený. Sám mám už asi 7 let K-601 a neměnil bych Wink

K-701 jsou sice analytičtější a přesnější, ale kvůli výstupkům na hlavovém mostě také méně pohodlná, na levných "digitálně sušších" aparátech (HD 970) až příliš odhalující a chyby neodpouštějící.

HD 600, 650 jsou zabasované, zadekované bláto, malá a zapocená - to nepoznáte za 5 minut, ale za hodinu-dvě poslechu. Ucho v K-601/612 je i po třech hodinách polehu-poslechu jako v bavlnce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
masarv
Hifi obsluha


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2013 21:12:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Bez skuchátkového zosilovača budú AKG K612PRO na HK3490 počúvateľné?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2013 21:23:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano. K-601 / K-612 PRO hrají slušně prakticky s čímkoliv od Harmana... A když k nim připojíte v budoucnu ještě něco lepšího, určitě poznáte ještě výrazné zlepšení ve zvuku - tj. dokáží rozlišit kvalitu aparátu, ale na průměrných aparátech tolik "nenaštvou" jako ultra-odhalující K-701.

Je to ideální kompromis za překvapivě levné peníze. A určitě nebudou nejslabším článkem ani na aparátech 2 x dražších.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 10:00:13    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
Sluchátkový zesilovač k HD 970 nemá žádný smysl. Chcete-li lepší zvuk, pořiďte si nejprve kvalitnější CDP.

Nesuhlasim - vlastna prakticka skusenost. Uviedol rozpocet 500 EUR na sluchadla plus zelezo a vy mu ponukate vymenu CD playera, ked vlastni HD 970, nezmysel. Vasu vetu si viem vysvetlit len tak, ze sluchatkove zosilnovace nepredavate, resp. nemate s nimi skusenost a naopak CD playery predavate. Inak HD 970 krmim z notebooku cez M2Tech hiFace Two, ako CD player ho takmer vobec nepouzivam. V ulohe externeho DACu sa nejaky DACmagic, co predavate, moze s hanbou schovat do kuta. Ked uz efektivne minut nejake peniaze, poradim mu skor za 100-150 EUR rozsirit svoje moznosti kupou USB to S/PDIF transportu. Maloktory CD player ma digi vstupy, skoda to nevyuzit.

Ohladom sluchadiel, K612 PRO su vhodny tip na doplnenie. Ale nemozno si "mechanicky"zamienat 7 rocne K601 a novy model K612. Napr. K701 sa pred 7 rokmi robili v inej kvalite ako dnes, zial. Ci prave z jeho HK3490, zatazeneho vysokym vystupnym odporom 270 Ohm, zahraju K612 super len preto, ze "Harman a K612 idu spolu" ...

masarv, moj tip je najprv kupit alebo pozicat si dvojo-trojo sluchadiel a z nich si jedni vybrat. Zelezo zatial neries, temu sa da znova otvorit po vybere sluchadiel. Ked kupis cez internet, akekolvek sluchadla mozes do tyzdna vratit a dostanes plnu cenu. Vyhodnejsie moze byt vyuzit zapozickovu sluzbu sk.sluchatka.net, na tyzden ti poslu sadu sluchadiel v optimalnom pripade uz rozohratych (zistit dopredu), co by som nepodcenoval. Podla mna je to jasne lepsie, nez si vyberat z nerozohratych. Ak si jedni vyberies, za zapozicku neplatis nic a poslu ti nove. Ak si nevyberies, zapozicanie ta vyjde 15 EUR. To sa uz moc neoplati, lebo za vratenie cez internet standardnym sposobom kupeneho tovaru dostavas spat plnu sumu. Alternativne, na niektorych miestach sa da sluchadla vyskusat. Avsak to by si musel svoje dve HK zariadenia zobrat do predajne, co je dost neprakticke riesenie. Napr. v hifisluchadla.sk v Bratislave by aj to slo riesit, maju tam kutik na pocuvanie. Zapozicku sluchadiel sa moze dat dohodnut aj v niektorych hifi studiach, ktore to oficialne ako sluzbu neuvadzaju. Napr. mal som takto pozicane HiFiMany HE-400, HE-500 z Ketosu.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com


Naposledy upravil bogino dňa So december 21, 2013 10:47:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 10:45:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Především je tedy potřeba se rozhodnout, zda chci řešit sluchátka ke stávajícímu aparátu nebo chci řešit aparát kompletně nový.

Vždy je třeba sluchátka (reprosoustavy, kabely, cokoliv...) testovat a vybírat na tom aparátu, na kterém se budou poslouchat. Jinak je to jen ztráta času a tápání ve tmě s velmi malou pravděpodobností, že se trefím. Co se jeví nějak na jedné sestavě, se může jevit jinak (někdy i zcela opačně) na jiné sestavě.

O HD 970 si nedělejte iluze. Zvuk odpovídá ceně. V přímém porovnání ho přehrál i 20 let starý Tesla-Philips MCD 901. To si nedělám legraci, opravdu si ho jeden zákazník donesl na porovnání a překvapení jsme byli oba...

V přímém porovnání s Blu-ray(!) Cambridge Audio Azur 650 BD (cca 19 000 Kč), měl Azur čistší a průzračnější středy, celkově živější a reálnější zvuk. A to jsme testovali na zesilovači HK 970 - tj. HD 970 byl v teoretické výhodě, protože měl firemního partnera.

A když se posunu ještě o něco výše ... Azur 851 C nebo ještě výše Meridian G-serie, pak se ocitám ve zcela jiné dimenzi a jiném vesmíru.

Tedy když je na počátku diplomaticky řečeno "nic", na konci z toho nic žádný zázrak nevyrobím, ať tam zapojím cokoliv geniálního.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 10:52:45    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
V přímém porovnání s Blu-ray(!) Cambridge Audio Azur 650 BD (cca 19 000 Kč), měl Azur čistší a průzračnější středy, celkově živější a reálnější zvuk. A to jsme testovali na zesilovači HK 970 - tj. HD 970 byl v teoretické výhodě, protože měl firemního partnera.

OK, lenze znova opakujem, on uviedol rozpocet 500 EUR a v tomto rozpocte mu radit vymenu HD 970 za nieco ine mi pride ako nezmysel. Ked za tych 500 EUR kupi CD player, dokupi pecky za 1 EUR a zapoji ich do 270 Ohm odporu jeho HK3490? Operujte predsa s rieseniami, ktore jeho rozpocet zohladnuju. To nase nazory rozdeluje. Nie to, ci je nieco za $$$ lepsie, nez HD 970.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 11:18:46    Predmet: Odpovedať s citátom

OK. Tedy má-li HD 970 a chce-li si ho ponechat i do budoucna, bude bohatě stačit těch 190 EUR na K-612 PRO.

Sice můžete mít dobrý pocit, že jste investoval do sluchátkového zesilovače a skutečně to může o 1-2% lépe hrát než na sluchátkový výstup HK 3490, ale vtip je v tom, že kdyby jste k HK 3490 zapojil třeba ten Azur 650 BD, tak by to hrálo o 30% lépe.

Jde o to, finance investovat účelně tak, abych dostal co nejlepší poměr vynaložené prostředky/zvuk. A aby sestava byla kvalitativně vyvážená - nebyl v ní slabý článek.

Zbylých 310 EUR bych proto hodil do prasátka, časem došetřil a prioritně vyměnil ten CDP...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 12:00:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked uz K612, netreba platit 190, Muziker ich ma za 139. Je to len jedna z moznosti, vyssie su uvedene dalsie. Je zmysluplne z tych 500 dat vacsiu cast na sluchadla, pretoze kvalita sluchadiel v sluchatkovom retazci rozhoduje najviac, pravda ak ten retazec nie je celkom nevhodne postaveny, napr. impedancne.

excelia-hifi.cz, predpokladam, ze nemate ziadnu posluchovu skusenost s vyssie spominanymi napr. Dispre alebo HA610 a robite suverenne zavery. Vysoky vystupny odpor jeho zosilnovaca ho robi nevhodny ku mnozstvu sluchadiel, ktore maju impedanciu vyraznejsie zavislu od frekvencie a takych je vacsina. Videl ste impedancne grafy novych K612, ze ste taky suverenny, alebo ste K612 pocul s jeho zosilnovacom? Sluchatkovy zosilnovac mu zabezpeci prave bezproblemovu pripojitelnost sirokej skaly sluchadiel. Kvalitu DIY rieseni ako Dispre alebo HA610, ktore pochopitelne nepredavate, predpokladam vobec nepoznate. Bazarovy kusok Dispre sa tu moze kedykolvek zjavit za cca 200 EUR. Pomer cena/vykon extra vyhodny, tazko nieco lepsie doporucit.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 12:32:22    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino napísal:
ste K612 pocul s jeho zosilnovacom?


Kupodivu ano. A Vy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 12:59:49    Predmet: Odpovedať s citátom

OK. K612 mozu byt dobry tip.
_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 13:29:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepotřebujete-li mechaniku a použáváte-li HD 970 jen jako DAC, dám tip na laciný upgrade...

Zkuste nějaký bazarový kousek DAT magnetofonu Sony. Jdou dnes pořídit za hubičku (150-200 EUR), mechanika bude asi na odpis, ale jako DAC jde o velmi povedené mašinky. I základní Sony DTC-690 (vlastním dodnes), je oproti HD 970 ohromný skok nahoru Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 13:42:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka za tip. Mozno budem mat prilezitost to vyskusat. HK HD 970 mam z rakuskeho bazaru za rovnych 100 aj s dopravou, priviezol mi ho kamos z Viedne.
HD 970 z CD a cez coax + slusny transport nehraju ale celkom rovnako. Charakter je samozrejme ten isty, ale v detaile, dynamike, tiez v stupnici svetlost/tmavost to nie je to iste. Na transporte tiez velmi zalezi.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
masarv
Hifi obsluha


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 16:21:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem všetkým HIFISTOM za tipy, návrhy a podnetnú diskusiu, ani som nedúfal takúto diskusiu, keď som toto vlákno otváral. Ešte raz ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po december 23, 2013 13:45:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Taktéž doporučuji spíše sluchátka s vysokou impedancí. Rozhodně nešlápneš vedle s osvědčenými Sennheisery HD580/600/650. Máš-li napjatější rozpočet, dobře poslouží nižší řada HD555/558/595/598. Všechna uvedená sluchátka bych označil za univerzální, tj. slušně zahrají jakýkoliv žánr, nejsou příliš ostrá při zapojení do horších komponentů a při přehrávání zvukově odfláknutých nahrávek. Sluchátka řady AKG K501/601/701 mají oproti Sennheiserům světlejší témbr, odhalí více detailů a působí analytičteji. Avšak to může být i nevýhoda a rozhodně bych nedoporučoval kupovat třeba 701čky jen tak na blind, mohl bys být zklamán.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Št december 26, 2013 23:01:10    Predmet: Odpovedať s citátom

HD555/558/595/598 maju impedanciu len 50 Ohm, bez zosika tieto nie.
_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 26, 2013 23:22:49    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino napísal:
HD555/558/595/598 maju impedanciu len 50 Ohm, bez zosika tieto nie.


Tato sluchátka znějí (vzdor své nízké impedanci) dobře i bez samostatného zesilovače. Navíc existuje i verze HD595 s vyšší impedancí, tuším 250 ohmů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Št december 26, 2013 23:39:41    Predmet: Odpovedať s citátom

TigiGold napísal:
Tato sluchátka znějí (vzdor své nízké impedanci) dobře i bez samostatného zesilovače.

Ano, ale treba rozumiet kontext ... 270 Ohm vystupny odpor jeho HK3490.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 26, 2013 23:55:02    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino napísal:
TigiGold napísal:
Tato sluchátka znějí (vzdor své nízké impedanci) dobře i bez samostatného zesilovače.

Ano, ale treba rozumiet kontext ... 270 Ohm vystupny odpor jeho HK3490.


Konkrétně tento receiver neznám, ale zkoušel jsem HD555 na výstupu CD přehrávače, starého zesilovače nebo PC a ve všech případech to bylo OK. Samostatný zesilovač zpřesnil basy a zvýšil dynamiku, ale nic zásadního nezměnil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist