Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

TV na pozeranie TV
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Plutotype
Hifi obsluha


Založený: 24 december 2014
Príspevky: 29
Bydlisko: Praha / Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Pi december 26, 2014 18:22:30    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Plutotype napísal:
PS: Referenčné podmienky môžeš aj ty mať doma. Kúpiš si 65" TV, stenú namaľuješ na 50% šedú s 18% odrazivosťou a sadneš si priamo pred stred nakalibrovaného panelu vo vzdialenosti 2.4m. Smile


Promiň, opravdu to neber vůbec osobně, ale přesně například touto větou prozrazuješ, že jsi nasál hodně vědomostí, bohužel bez znalosti souvislostí a hlubšího pochopení.

Odrazivost stěny může být 50%, může být 18%, ale nikoliv současně, jsou to dvě rozdílné hodnoty.
Uměl bys třeba vysvětlit, proč zrovna 18% ? Je to hodnota odrazivosti běžně prodávaných "šedých tabulek", které dnes slouží při fotografování (a třeba i filmování) pro "korekci na bílou" - tedy jako etalon barevně neutrální plochy, podle které se buď nastaví korekce přímo ve foťáku, nebo později při zpracování v PC.
Ale kde se vzalo těch 18% ? Tyto tabulky původně sloužily k tomu, aby se na nich pomocí expozimetru určila správná expozice ještě v dobách, kdy se fotilo na film a kdosi spočítal, že 18% je průměrná odrazivost běžné scény.
Nemá to tedy naprosto nic společného s projekcí filmů.
Kromě toho, pokud se při promítání zhasne, nejlepší by bylo černé vymalování. Naopak, pokud vymaluješ neutrální šedou a pak rozsvítíš žárovky, které se svým žlutým světlem (2800 K) jsou vzdáleny bílému bodu TV (6500 K), neutralita je ta tam. Dochází Ti tyhle souvislosti, nebo jen papouškuješ z různých doporučení, manuálů a školení ? Wink


Ide o neutralitu prostredia, aby naše oči mali neutrálne prostredie a toto prostredie neutrálne reflektovalo to čo sa odráža z plátna alebo prichádza z displeja. Samozrejme, že časť miestnosti okolo TV by mala byť čierna, ale ideálne stále neutrálna. Doporučenia na stavbu domáceho kina si kľudne môžeme prebrať v inom vlákne. Každopádne 50% šedá s 18% odrazivosťou je farba, ktorá sa používa pri dizajne color grading miestností, postprodukčných štúdii, ale aj v print a fotopriemysle.
http://www.verivide.com/start/en/products/light-cabinets

_________________
THX certified video calibrator Level I+II
www.smakvideotech.com/blog
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Pi december 26, 2014 18:24:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Plutotype: možno si budeš musieť trošku zvyknúť, že na tomto fóre sú ľudia, ktorí radi lezú pod povrch vecí a sú imúnni voči marketingovým kecom Smile (myslím všeobecne, nie že to vezmeš osobne). Z Tvojich príspevkov by som Ťa k nim zatiaľ zaradil, to čo píšeš má hlavu aj pätu (nejaká chybička sa občas podarí každému, veď nikto nie je dokonalý). Určite bude rozdiel medzi kalibráciou pomocou sondy a kalibráciou okometrickou. Je už na zvážení každého, či kalibrácia sondou stojí za to. Pokiaľ investujem do kina rádovo tisíce €, tak sa v tom pár stovák za profi kalibráciu stratí a viem, že mám to najlepšie, čo môže byť. Ak však kupujem TV za 400€ určený prevažne na sledovanie TV novín, tak za kalibráciu 200€ nedám, proste nie je to prínos adekvátny vynaloženým prostriedkom (a to aj napriek tomu, že z Tvojej strany je náročnosť rovnaká, ak nie väčšia). Ale stále si viem pomôcť použitím niektorého zo spomínaných diskov s obrazcami...

Netreba to brať priveľmi vážne, možno je niekedy diskusia trochu vyhrotená, lebo každý k tomu pristupuje zo svojho pohľadu (a na základe nejakých skúseností) - ale výmena názorov je nakoniec účelom každej diskusie.


A teraz nazad k môjmu výberovému konaniu - stále študujem uvedené TV a momentálne sa prikláňam k Philipsu, aj keď bol v podstate najviac hanený. Prečo?
1. IPS panel - TV má byť na pozeranie TV, nie na filmy, preto sú pozorovacie uhly pre mňa dôležitejšie, ako čierna/kontrast. Tento Philips by mal mať Innolux IPS panel, ktorý by mal byť v porovnaní s "bežným IPS" podstatne kontrastnejší, takže ani s čiernou by to nakoniec nemuselo byť zlé. Nemá však CMS, čo je trochu blbé, ak nesadne niektorá predvoľba.
2. IPS panel - tentokrát z pohľadu fotografického - zobraziť si 8MPix foto v plnom rozlíšení by sa mi celkom páčilo, navyše na fotografické použitie je IPS technológia vhodnejšia ako PVA/MVA. Mám rád "retina" zobrazovače, takže 4K na 40 palcoch mi ani nepríde byť nejako veľa.
3. pozrel som si v obchode obraz a na to, že to bol nejaký "default" režim, to vôbec nevyzeralo zle (určite lepšie, ako u Samsungu, tie sú bez nastavenia otrasné). Hlavne v ňom bolo minimum "LCD artefaktov", pohyb plynulý, zmena farieb z uhlov minimálna. Nejako mi nevadí ani dizajn, je to taká nenápadná (matná) šedivá myška, čo je dobre (neznášam lesklé veci okolo obrazovky).

Pokiaľ by som chcel TV na sledovanie filmov, potom by bol favoritom asi Samsung, prípadne Sony (lebo nemám rád Samsungácke marketingové praktiky). Ale na môj účel mi zatiaľ pripadá byť vhodnejší Philips. Tož tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Plutotype
Hifi obsluha


Založený: 24 december 2014
Príspevky: 29
Bydlisko: Praha / Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Pi december 26, 2014 18:56:31    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
Plutotype: možno si budeš musieť trošku zvyknúť, že na tomto fóre sú ľudia, ktorí radi lezú pod povrch vecí a sú imúnni voči marketingovým kecom Smile (myslím všeobecne, nie že to vezmeš osobne). Z Tvojich príspevkov by som Ťa k nim zatiaľ zaradil, to čo píšeš má hlavu aj pätu (nejaká chybička sa občas podarí každému, veď nikto nie je dokonalý).


Neprezentujem marketingové kecy ale štandardy a technické pozadie vecí. Ja nechodím na fóra, kde neviem o čom píšem. Ak nerozumiem a chcem rozumieť, tak čitam najprv rok v kuse stovky článkov a potom možno napíšem niečo.

bedo napísal:

Netreba to brať priveľmi vážne, možno je niekedy diskusia trochu vyhrotená, lebo každý k tomu pristupuje zo svojho pohľadu (a na základe nejakých skúseností) - ale výmena názorov je nakoniec účelom každej diskusie.


Užívateľ ZdenekII sa ma pokúsil očierniť niekoľko krát urážkami. To sa stalo po mojom prvom príspevku. Navyše mi neodpovedal na zásadné otázky, ktoré som mu tu položil. Quality.

_________________
THX certified video calibrator Level I+II
www.smakvideotech.com/blog
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Plutotype
Hifi obsluha


Založený: 24 december 2014
Príspevky: 29
Bydlisko: Praha / Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Pi december 26, 2014 19:10:50    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Plutotype napísal:

Ukáž mi TV, ktorá podporuje internú kalibráciu na báze LUT.

Jukni na to video, není to ono ?
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-mwphqjqcsg


Nie. Toto je integrácia kontroly menu v TV do softwaru Calman od firmy Spectracal.

_________________
THX certified video calibrator Level I+II
www.smakvideotech.com/blog
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi december 26, 2014 19:11:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Plutotype:
“Ukáž mi TV, ktorá podporuje internú kalibráciu na báze LUT.“ Popravdě o žádné nevím, napsal jsem to jen z důvodu pokud by nějaké existovali. To by totiž byl relevantní důvod pro kalibraci sondou.

Zbytek je stále to stejné dokola, přečti si co jsem už odpověděl. Zatím si tu uvedl tolik nesmyslů že se můžeš rozčilovat jak chceš ale v tématu se prostě neorientuješ. A to včetně tvého posledního odkazu na světelné boxy. Mimochodem D65 není denní světlo odpovídající našim podmínkách. To je kolem D50. Ovšem celkově je to hovadina , stačí používat vhodné osvětlení se zářivkami s denním světlem (blízko D50). (With the use of nine phosphors the cabinets produce the best fluorescent D65 daylight simulator, with the highest Colour Rendering Index (CRI), available to the colour viewing world. - naštěstí umožňují i D50)

OPA – to video co si uvedl není o kalibraci přes LUT, je to je automatické nastavení TV. Hlavní/jediný přínos je v ušetření času.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Plutotype
Hifi obsluha


Založený: 24 december 2014
Príspevky: 29
Bydlisko: Praha / Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Pi december 26, 2014 19:31:57    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Plutotype:
Zbytek je stále to stejné dokola, přečti si co jsem už odpověděl.


Neodpovedal. Ignoruješ odpovedať na otázky položené v mojom príspevku z Št december 25, 2014 23:40:55.

ZdeNek II napísal:

Zatím si tu uvedl tolik nesmyslů že se můžeš rozčilovat jak chceš ale v tématu se prostě neorientuješ. A to včetně tvého posledního odkazu na světelné boxy. Mimochodem D65 není denní světlo odpovídající našim podmínkách. To je kolem D50.


D65 je biely bod v rámci REC.709 pre HD filmový obsah = teplota, ktorú generuje nakalibrovaný displej.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rec._709
Kto sa tu neorientuje?

_________________
THX certified video calibrator Level I+II
www.smakvideotech.com/blog
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi december 26, 2014 19:53:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tvůj odkaz nemá s videem nic společného, jedná se o zbytečnosti pro tisk. A ano pro tisk se v našich podmínkách jede na D50. Nikoliv na D65. U videa D65 není problém neboť video je samotný zdroj světla a tedy není porovnáváno pod denním světlem. To že jde o trochu více do modra není tedy naškodu – vizuálně přijde jen jasnější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi december 26, 2014 20:36:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to problém, lidi jsou zvyklý na svítivou bílou (tedy do modra). Kolik CRT monitorů dříve nepoznalo nic jiného, než z výroby přednastavených 9300 K.
Správně nastavený monitor na D50 bude hodnocen jako špinavě žlutý, zvyk je železná košile.
D65 je dokonce součástí sRGB, je to blbě, ale nic s tím nenaděláme.
Ono už je to "díky" optickým zjasňovačům i na papíře. Stačí trochu UV ve světle a obyčejný kancelářský papír je jak zářivka, samá modrá.
U těch televizí bych D65 skousnul, bez možnosti srovnání to oko hravě dokoriguje.

Ostatně, zkuste se večer projít po sídlišti, když je nějaký atraktivní film. Co uvidíte v oknech ? Modrou záři, kam oko dohlédne. Kéž by to bylo alespoň těch D65. Většina lidí to nechá vypálené domodra, co to dá - barvy jsou takové brilantní a jasné... Crying or Very sad

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi december 26, 2014 23:14:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejako sa to tu v vlakne rozbehlo, sice inym smerom, ako povodny dotaz, chcelo by to samostatne vlakno na tento ucel.

bedo napísal:
Nemá však CMS, čo je trochu blbé, ak nesadne niektorá predvoľba.


TV bez CMS by som vobec nebral. A lacny UHD tiez nie (ziadny, toboz nie Philips). Pri malej uhlopriecne ako je 40" je sotva vyuzitelny fullHD na bezne TV vysielanie (ktore spominas), nieto UHD. Z toho co pises mam trosku zmiesane pocity. Na jednej strane chces nejaku "slusnu" TV, ktoru planujes podomacky skalibrovat, na druhej starne uz "postaci" TV bez moznosti akokolvek ju rozumnejsie nastavit.

Ja by som v prvom rade spravil rozhodnutie ci VA alebo IPS. A az nasledne vyberal z konkretnych modelov TV.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi december 26, 2014 23:35:38    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

Velice dobře chápu, že opravdovou kalibraci lze provést pouze sondou a že je to nejpřesnější metoda.
...
Ale z druhého konce, nepochybně jsi své mamince zkalibroval televizi zadarmo.
Myslíš, že by si tu službu objednala, kdyby měla zaplatit obvyklou cenu ?
O tom je tu stále řeč, zkus to pochopit.


Cize ako som to pochopil, problem je len v cene za sluzbu? Za sluzby (nech su akehokolvek druhu a rozsahu) sa predsa vsade plati, pokial niekto pride a nastavi ti dokonale TV (v ramci moznosti CMS), tak je to sluzba ako akakolvek ina (zavolas si povedzme odbornika na akustiku, tiez nebude len tlieskat, ale zoberie mikrofon, pomeria ti to a nasledne urci, kde je problem).

Takisto sa da chapat argument, ze k TV za tri-styri stovky na pozeranie panelakov ci ordinacii to nieje nutne, ibaze su ludia, ktori v TV nepozeraju bezne vysielanie vobec (alebo len minimalne), ale vychutnaju si raz za cas dobry film v adekvatnej kvalite s dobrym zvukom. A pokial si dnes kupis pouzitelnu TV za ~ 1000 eur a chces mat istotu, ze je nastavena dokonale, tak si tu sluzbu jednorazovo zaplatis a vybavene. Koniec koncov, na hdtvtest.co.uk uz nejaky ten mesiac vpravo dole Vincent Teoh ponuka sluzbu kalibracie rovnako beznym zakaznikom. A rozhodne si nemyslim, ze pride s testovacim BD a zacne im tam od oka nastavovat farby Smile, s tym by ho kazdy poslal do prdele.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: So december 27, 2014 05:40:48    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
TV bez CMS by som vobec nebral. A lacny UHD tiez nie (ziadny, toboz nie Philips). Pri malej uhlopriecne ako je 40" je sotva vyuzitelny fullHD na bezne TV vysielanie (ktore spominas), nieto UHD. Z toho co pises mam trosku zmiesane pocity. Na jednej strane chces nejaku "slusnu" TV, ktoru planujes podomacky skalibrovat, na druhej starne uz "postaci" TV bez moznosti akokolvek ju rozumnejsie nastavit.

Ja by som v prvom rade spravil rozhodnutie ci VA alebo IPS. A az nasledne vyberal z konkretnych modelov TV.


preto tu "nahlas" uvažujem a spomínam aj dôvody. Kdežto z Tvojho "ziadny, toboz nie Philips" mi maximálne vyplýva, že nemáš z nejakého dôvodu rád značku Philips. Poprosím trošku konkrétnejšie, inak netreba písať vôbec.

Mám tiež pocit, že niektoré veci zbytočne "predpokladáš" podľa toho, čo vyhovuje Tebe. Aj Philips si viem skalibrovať po pripojení k PC a tam má zmysel aj 4K rozlíšenie (na fotky). Úplne na začiatku som písal, že primárnym zdrojom signálu bude STB od Antiku, takže CMS sa teoreticky dá presunúť aj do neho. Alebo si nakoniec vyrobím nejaké HTPC a tam nebude už vôbec žiadny problém. A úprimne povedané, na sledovanie TV novín kalibráciu nepotrebujem a na filmy mám projektor - to som tu už tiež spomínal.

Pôvodne som vyberal medzi Sony a Samsungom, neskôr som doplnil Philips a Panasonic, lebo boli za neočakávane dobrú cenu - 430€ za 4K TV, resp. 42' FullHD pod 400€, to sa už celkom dá, potom dokážem nad LCD prižmúriť oko a ignorovať niektoré ich nedostatky. Wink Takže tu sú moje aktuálne postrehy:

Sony 40W605 - PVA, direct LED, prakticky bez potreby kalibrácie, matný čierny rám, vlastne ani neviem, či má aj nejaké nevýhody
Samsung 40H6200 - PVA, direct LED, dobrý software a CMS, avšak prakticky nutné skalibrovať
Panasonic 42AS600 - PVA, trošku väčší obraz za nižšiu cenu, avšak (pre mňa) blbý dizajn (dvojfarebný a lesklý k tomu)
Philips 40PUS6809 - IPS, 4K (na foto), dobré interpolačné algoritmy, avšak nemá CMS a je to edge LED

Tož ešte trošku poštudujem, peňáze ma v peňaženke nijako nepália Smile, ale keď nenájdem nejaký deal breaker, tak to asi vyhrá Philips...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Plutotype
Hifi obsluha


Založený: 24 december 2014
Príspevky: 29
Bydlisko: Praha / Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: So december 27, 2014 10:43:08    Predmet: Odpovedať s citátom

@Bedo
Ako vieš že Philips má vernejší obraz z výroby a že nemá nejaké problémy?

Vivi má 55H7000 a kedže som kalibroval ten 4k Philips 55PUS8809 pred mesiacom, viem porovnať jednotlivé presety, motion a prípadné neduhy. A tie sú u Philips 55PUS8809 nasledovné:

1. Špatná uniformita, špatný filter. Ak 55H7000 ako VA panel má problém z uhla, tak tento Philips je brak. To sklo totálne kazí farby aj ked sa presunieš 10cm na sedačke. A nie je to problém len nočného pozerania. Neviem aké má sklo ten model 6x od Philipsu, ale logicky to asi nebude nič lepšie než 8x séria. Čiže je omyl šetriť na TV a nahovárať si, že IPS panel vyrieši pozeranie každého v domácnosti. Sklo/filter je rovnako dôležité. No ak panel má este cloluding, je to katastrofa.

2. Philips motion vs Samsung motion. Samsung možnosti nastavenia pre šport a 50Hz obsah omnoho lepšie. Philips MCFI je aj pri najnižšom nastavení brutálna telenovela. Aj keď 24p neriešiš, Philips napríklad blikal v 24p ako plazma. Proste nie je len výhra nastavič 24Hz ale aj mať podsvietenie poriešené. Možno Samsung beži pri 24Hz na 48 alebo 96, neviem potvrdiť.

3. Philips má pomalé a neprehľadné menu. Našiel som pár bugov ako napríklad keď som deaktivoval Perfect natural motion (MCFI), tak po reštarte TV sa znovu aktivovalo samo. Smile

http://www.supportforum.philips.com/en/forumdisplay.php?198-TV-Software-for-the-6xx9-series

_________________
THX certified video calibrator Level I+II
www.smakvideotech.com/blog


Naposledy upravil Plutotype dňa So december 27, 2014 11:44:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So december 27, 2014 10:55:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých záujemcov o kvalitný TV obraz. Sledujem túto tému od začiatku a musím povedať, že konečne po dlhom čase zaujímavá debata. Bolo tu napísaných veľa zaujímavých informácií, treba si len vedieť vybrať. Bol by som veľmi rád, keby sa táto debata nezvrhla na osobné inektívy.

Tiež uvažujem o kúpe nového TV prijímača (zobrazovača, pretože ako hlavný zdroj signálu zatiaľ uvažujem sat. príjem cez kvalitný sat. prijímač). Z toho čo sa tu doteraz napísalo, mi vychádzajú tri modely prijímačov :

48" Samsung UE48H6200 – momentálne veľmi príjemná cena okolo 500 €
40" Sony Bravia KDL-40W605B – cena momentálne niečo nad 400 €
48" Sony Bravia KDL-48W605B – aktuálna cena máličko cez 600 €

Podľa testu na http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl40w605b-201404233740.htm je to hádam jediný TV prijímač s vynikajúcou cenou (Sony KDL40W605), ktorý nepotrebuje kalibráciu, tak kvalitne ho výrobca navrhol a vyrobil, čiže jednoznačná voľba. Lenže sú tu ešte poznámky od odborníkov, že na kvalitný zážitok z HDTV je uhlopriečka 40” málo a treba aspoň 48”. Nenamietam, ale vtedy už prichádza do hry iba väčší brat toho Sony a Samsung, ktorý ale, podľa odborníkov, potrebuje kalibráciu. Môj názor na túto tému je ten, že sa to dá skutočne urobiť aj “okometricky” (neskôr dám svoj návrh ako na to), pretože v tejto cenovej kategórii by bolo neekonomické robiť prístrojové nastavenie , ale keďže voči značke Samsung mám určitú averziu, tak mi vychádza ako jediný vhodný model Sony Bravia KDL-48W605B. Tá cena je síce pre mňa už na hrane (spotrebný tovar, podliehajúci rýchlemu vývoju), ale je to, momentálne, asi jediná dobrá voľba. Dokonca ho momentálne v známom internetovom obchode ponúkajú aj s “darčekom” zadarmo:
Sony HT-CT60BT (SoundBar 2.1 kanálový, subwoofer, optický a koaxiálny vstup, v cene135 €). Pre mňa síce žiadne extra lákadlo, ale keď už dávajú…Takže prosím odborníkov o vyjadrenie, či sú moje závery správne, prípadne o doplňujúce rady. Vďaka za každú dobrú radu!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: So december 27, 2014 11:54:00    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
Poprosím trošku konkrétnejšie, inak netreba písať vôbec.


Ak odhliadnem od osobneho odporu k znacne, tak TV Philips nie su rovna stabilne (restarty TV su bezna vec), moznost nastavenie obrazu cez CMS je mizerna, rovnako ako aj rozne typy HW problemov s kompatibilitou (nevravim, ze prave tento, pisem celkovo). Takisto reakcie uzivatelov nie su prave najlepsie, ako jediny prinos pre urcitu skupinu vidim "Ambilight". Philipsu sa raz za cas podari vyrobit pouzitelny TV, treba vsak vidiet profesionalnu recenziu (v obchode nezistis nic), ak pouzije VA panel, ktory nebude extrem, bude sa dat na to divat. Ostatne uz naznacil Plutotype v prispevku vyssie. Aby som vsak len nekritizoval, velmi dobru recenziu ma model 55PFS8109 (VA panel).

Rovnaku odpoved dostanes, ak spomenies znacky typu "Sencor, Technika, Orava, Gogen, Hyundai, atp...", nebudem ti pisat dovody, "preco nie" - su to znacky, ktore ma pri serioznom vybere TV nezaujimaju.

JC> Sony v tomto roku zacina (a aj konci) az pri modeloch rady 8xx. V radach <=7 totiz dava zakladne 50/60Hz panely (ktore sice niesu zle), no rychlost panela patri k dolezitym aspektom, toboz pri LCD. Taktiez je zname, ze SONY ti nic neda zadarmo, takze ak chces nieco lepsie - treba si priplatit. Rovnako musim napisat, ze SONY panely (realne su tam panely od AUO, aj ked to nemusi byt pravidlo) tiez niesu absolutne idealne a najdes tam viac, ci menej presvetlene rozky TV (obdobne ako rada H6xxx pri Samsungu, kde je to pravidlo)

Pre mna plati zasada, ze panel (t.j. kvalita, rychlost, homogenita) a moznosti customizacie TV su dve zasadne veci, ktore treba brat do uvahy pri vybere TV. Hlavne, ak je TV ako hlavny zobrazovac v domacnosti (nie kazdy preferuje projektor na Home Cinema). Vacsina dnesnych TV poskytuje hromadu nastavenia, ktora sa da pouzit (obvykle povypinat) k nastaveniu obrazu a pokial TV ma moznost ju nastavit - tak ju treba vyuzit.
Pokial je to opacne, je to ten horsi pripad. Preto nehadz flintu do zita pri Samsungu, "Movie" preset je od vyroby celkom dobre nastaveny, pokial este poupravujes zopar poloziek, dostanes sa k naozaj velmi dobremu vysledku. Pozri si pre-calibration reporty napriklad na H7000 na hdtvtest.co.uk a budes milo prekvapeny.

Opacny extrem je vybalenie TV z krabice a ponechanie jeho nastaveni bez zmeny - ano v tomto pripade je SAMSUNG uplne peklo (ako v predajni). A to, ze mnoho uzivatelov TV takto aj pouziva (nebodaj sa im to aj paci) je smutna realita.


A aby som nezabudol - ani najlepsie skore v recenziach nezabrani tomu, ze si uzivatel moze priniest domov nevydareny kus (problem motaze / panela). A moze sa to stat aj druhy, ci treti x. Poznam uzivatelov, ktori boli spokojni az na stvrty pokus, ovsem, tolko trpezlivosti vacsina nema.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
1watt
Nádejný hifista


Založený: 03 január 2011
Príspevky: 57

PríspevokZaslal: So december 27, 2014 14:45:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Také přemýšlím o nějaké bedně...

Cena do 15 000kč

Úhlopříčka 40 palců

Čumět budu na kabelovku od UPC,dokumenty(SD i HD).

Na HD filmy mám PC

Chci telku postavit,zapojit,zapnout a čumět..

Dále nepotřebuji platit za další kraviny,jako je wifi,usb,jakýkoli tuner atd

Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So december 27, 2014 16:18:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatiaľ sa tu diskutovalo hlavne o obrazovej kvalite panelov a ich kalibrácii, ale využitie TV prijímača v praxi má jeden zásadný problém - upscaling

Aj keď sa situácia s vysielaním v HD rozlíšení postupne zlepšuje, stále je tu dosť obsahovo zaujímavých programov v SD rozlíšení. A záleží samozrejme aj na možnostiach príjmu. Takže upscaling SD rozlíšenia na HD je v našich končinách (žiaľ) bežnou realitou.

Viacerí tu spomenuli set-top-box (STB) ako zdroj signálu. Väčšinou sa rozlíšenie na výstupe nastavuje na full HD, takže upscaling zabezpečuje STB. Aj tu sa však na výslednej kvalite obrazu do značnej miery podpisuje TV. Na niektorých TV (s inak kvalitným HD obrazom) je výsledok hrozný. Samého ma rozdiely prekvapujú, keďže upscaling zabezpečuje STB, takže budem rád za vysvetlenie.
Tu by som sa vrátil k odporúčaniu zo začiatku diskusie - vziať si STB aj s nahrávkami na USB kľúči so sebou do predajne a vyskúšať výsledný obraz so zdrojom, s ktorým bude TV bežne používaný.

V tejto súvislosti mi príde aj 4K rozlíšenie za kontraproduktívne. Tu bude totiž nutné upscalovať už aj obraz v HD rozlíšení. Navyše prínos rozlíšenia 4K na uhlopriečke 40" bude zanedbateľný. Jemnejší raster sa môže prejaviť pri väčších uhlopriečkach a sledovaní z bližšej vzdialenosti, ale výsledok bude závislý hlavne na upscalingu z HD na 4K. Natívne vysielanie v 4K v našich končinách (kde stále má významné postavenie vysielanie v SD rozlíšení) asi tak skoro bežné nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So december 27, 2014 16:31:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Vivi:
Vďaka za ochotu reagovať na môj príspevok. Ja som ale skôr čakal konkrétne odpovede na konkrétne otázky. Medzi riadkami si mi síce odpovedal aj na moje otázky, ale čakal som skorej konkrétnejšiu odpoveď na moje konkrétne otázky. Či zobrať radšej Samsung s príjemnou cenou, ktorý sa dá “umravniť” aj v domácich podmienkach, alebo Sony, kde by som, podľa tunajších odporúčaní, aj testov u uznávanej autority, vsadil takmer na istotu výborne nastaveného displeja. Údajne ani po dodatočnej kalibrácii pri tej vzorke nebola očami pozorovateľná zmena. Pritom cena nie je až tak markantne rozdielna. Pozrel som si aj ten H7000, ale nie som ochotný vyhodiť 1000€ za spotrebný tovar, ktorý bude možno za dva roky už za zenitom. Okrem tohomi absolútne jasné, že mnou kúpený kus môže byť práve ten nevydarený. Takže ak môžem poprosím ešte raz, pre ktorý z tých dvoch by si sa sám rozhodol? Vďaka!

Bol by som rád, ak by sa vyjadril aj Plutotype.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So december 27, 2014 16:42:02    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Zatiaľ sa tu diskutovalo hlavne o obrazovej kvalite panelov a ich kalibrácii, ale využitie TV prijímača v praxi má jeden zásadný problém - upscaling

Aj keď sa situácia s vysielaním v HD rozlíšení postupne zlepšuje, stále je tu dosť obsahovo zaujímavých programov v SD rozlíšení. A záleží samozrejme aj na možnostiach príjmu. Takže upscaling SD rozlíšenia na HD je v našich končinách (žiaľ) bežnou realitou.

Viacerí tu spomenuli set-top-box (STB) ako zdroj signálu. Väčšinou sa rozlíšenie na výstupe nastavuje na full HD, takže upscaling zabezpečuje STB. Aj tu sa však na výslednej kvalite obrazu do značnej miery podpisuje TV. Na niektorých TV (s inak kvalitným HD obrazom) je výsledok hrozný. Samého ma rozdiely prekvapujú, keďže upscaling zabezpečuje STB, takže budem rád za vysvetlenie.

Súhlasím, preto je vhodné vyskúšať či upscaling robí lepšie sat. alebo TV prijímač a nechať ho robiť tomu, ktorý ho zvláda lepšie.
MaG napísal:

Tu by som sa vrátil k odporúčaniu zo začiatku diskusie - vziať si STB aj s nahrávkami na USB kľúči so sebou do predajne a vyskúšať výsledný obraz so zdrojom, s ktorým bude TV bežne používaný.

Zasa súhlasím, až na to, že nie v každom obchode sú ochotní túto službu urobiť (osobne overené). Okrem toho, práve ten prijímač, o ktorý máš záujem, just nemajú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: So december 27, 2014 17:39:58    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
...ktorý bude možno za dva roky už za zenitom.


Za zenitom nebude. Tento rok som vymenil obrazovo vybornu 40" CCFL LCD TV (ziadny clouding, banding, DSE, ci ine problemy panelu), cierna 0.04cd/m2 za novu len z jedineho dovodu - bola mala. Vsetko ostatne sa da riesit externe (HTPC, TV zdroj signalu, multimedia ....). Takze ak dnes kupis novu TV a pokial ti nejake 3-4 roky vydrzi, vymenis ju za UHD, kedze v tom case to bude mainstream a zrejme ti bude mala. To vsak neznamena, ze dnesne hi-end full HD LCD su (alebo budu) nanic. Nebudu, stale tu mame fyzicke zakony, ktore platia, UHD rozhodne zmysel ma, ale potrebujes dodrzat velkost uhlopriecky a sledovaciu vzdialenost a samozrejme - nativny filmovy UHD obsah, ktory dnes proste nieje.

Takze k vecnej odpovedi, ak by som si mal vybrat z dnesnych kompromisnych TV, kupil by som napriek vsetkemu uvedeny Samsung, dosledne ho prvych par noci otestoval (v horsom pripade vymenil za iny kus). Su to 100/120Hz nativne panely a nepoznam inu TV na trhu, kde by bol lepsi pomer cena/vykon ako prave tu. Dokonca aj bez ohladu na cenu pri vyssich modeloch (H7000/H8000) neziskas toho o tolko viac, co je adekvatne vyssej cene. Ale to uz je bezna vlastnost Hi-End segmentu, ze za top produkty, kde ziskas 10%-20% si priplacas polovicu ceny, naviac vsak ziskavas veci, ktore nie su moc marketingovo prezentovane:
- lepsi screen filter
- lepsi upscaler
- rychlejsi panel (200/240Hz nativ)
- dvojite tunery (defacto zbytocnost).
- zopar milych funkcii navyse (Cinema Black)
- lepsiu homogenitu panela (opat plati kus od kusu, fyzicky su to vsak panely najvyssej triedy, ktore sa montuju do takychto spotrebiek).

A aby som to ukoncil - ak ide primarne niekomu o cenu, nech nakupuje vo februari/marci, po oznameni novych modelov, prichadza vypredaj aktualnych modelov. Cena byva oproti uvadzacim aj o 50%, ci viac % nizsia, ale to si uz kazdy dohlada cez heureku, ktora zobrazuje grafy cien.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: So december 27, 2014 19:17:01    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
V tejto súvislosti mi príde aj 4K rozlíšenie za kontraproduktívne. Tu bude totiž nutné upscalovať už aj obraz v HD rozlíšení. Navyše prínos rozlíšenia 4K na uhlopriečke 40" bude zanedbateľný.

toto nie je problém, keďže ide presne o dvojnásobok 1080 (a trojnásobok 720), takže upscalovaný HD obraz by mohol na 4K vyzerať lepšie, ako na 2K vďaka tomu, že tam nevychádzajú žiadne zlomky.

Zbytočne sa všetci oháňate nedostatkom 4K videotitulov, mňa to 4K zaujíma hlavne ako monitor - pustiť si Lightroom na dvoch obrazovkách, pričom 4K panel by bol náhľadový, by mohlo byť celkom fajn. Za predpokladu, že je kvalitný a to sa asi nedozviem, kým ho nevyskúšam. Ono je celkom dobre možné, že by ten TV nakoniec fungoval u mňa prevažne ako monitor a pozeranie TV by bola len doplnková záležitosť. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Plutotype
Hifi obsluha


Založený: 24 december 2014
Príspevky: 29
Bydlisko: Praha / Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: So december 27, 2014 19:29:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Bedo, kladieš otázky a sám si odpovedáš. Keď vieš že chceš 4K displej a účel je špecifický, nie je správne hľadať podľa ceny.

PS: 1080p vs 2160p je 4x toľko pixelov. V podstate 75 percent pixelov je po upscalingu umelých.
http://www.smakvideotech.com/wp-content/uploads/UHD.png

_________________
THX certified video calibrator Level I+II
www.smakvideotech.com/blog
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So december 27, 2014 20:15:28    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi:
Vďaka, takto dáko som si predstavoval odpoveď na moje otázky. A čo sa týka toho zlacňovania, tak presne takto isto rozmýšľam aj ja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: So december 27, 2014 21:02:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Plutotype napísal:
Bedo, kladieš otázky a sám si odpovedáš. Keď vieš že chceš 4K displej a účel je špecifický, nie je správne hľadať podľa ceny.

PS: 1080p vs 2160p je 4x toľko pixelov. V podstate 75 percent pixelov je po upscalingu umelých.

ľudia, to je fakt také ťažké trochu sa odosobniť a skúsiť uvažovať mimo svojich mantinelov? Všetko som tu už popísal - vyberal som pôvodne medzi Sony a Samsungom (lebo sú zrejme v tejto kategórii "najlepšie"), 40-ku, lebo to má byť na normálne vysielanie. Potom ma zaujalo, že ten 4K Philips stojí len o nejakých 10% viac, tak som začal uvažovať aj o jeho využití k počítaču - 4K IPS panel by na fotky naozaj nebol zlý. Trochu som dúfal, že sa nájde niekto, kto s ním bude mať osobné skúsenosti. Tak ale som sa aspoň dozvedel, že Philips je na úrovni značiek Gogen, Orava a pod. Ničto na tom, že je to jedna z najstarších elektronických firiem na svete a stála prakticky za všetkým, čo dnes používame (CC, CD, DVD, BR, MPEG...). Niekedy pred 15-imi rokmi v časoch 100Hz CRT boli Philipsy jedny z mála, na ktoré sa dalo pozerať, tie ich Pixel Perfect a pod. algoritmy boli naozaj hodné svojho mena. Síce ich obrazovky na Trinitrony stále nemali, ale to je teraz vedľajšie.Wink Samozrejme je možné, že už to nie je to, čo bývalo - fakt sa nenájde niekto s osobnými skúsenosťami s týmito lacnými 4K Philipsami? Ja mám tiež obavu, že je to až príliš lacné, preto stále váham. A zbytočne platiť viac peňazí nechcem, hlavne keď nie je žiadna záruka, že drahšie bude aj lepšie. No nič, nechám to ešte trochu odležať. Smile

P.S. čo sa upscalingu týka, rovnaký princíp používa Apple pri "retina displejoch" a funguje to na počudovanie veľmi dobre. Pokiaľ sú to celočíselné násobky, nebývajú problémy a aj fyzická veľkosť (resp. malosť) pixlov je výhodou (napr. keď je niektorý vadný).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So december 27, 2014 22:59:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je Philips, ako Philips.
Už pred cca 2 rokmi došlo k zásadným zmenám:
http://ekonomika.idnes.cz/philips-se-zbavuje-vyroby-televizoru-preda-ji-cinanum-p1k-/eko-zahranicni.aspx?c=A120402_100640_eko-zahranicni_neh

A tiež nie je upscaling, ako upscaling. Existujú rôzne algoritmy pre dopočet pixelov a u TV je jeden zásadný problém - čas. TV musí (mala by) urobiť prepočet 50x za sekundu a k tomu používa procesor s oveľa nižším výkonom, ako má PC. A aj keď robí upscaling STB, niektoré TV ešte dokážu obraz vyhladiť, no niektoré nie.

Spomínaný "Pixel Perfect" sa zrejme netýkal CRT. CRT nemal pixely a teda ani tzv. natívne rozlíšenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 07:07:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Číňania vyrábajú aj Apple (a všetko ostatné - ok, Samsung vyrábajú Slováci Wink), v tom zásadný problém nevidím, kvalita závisí od iných vecí.

Čo sa interpolácie týka, pri celočíselných prepočtoch vlastne o žiadnu nejde, ide len o násobenie pixlov, teda pri zobrazení 1080 na 4K sa na 4 pixloch "do štvorca" zobrazí 1 pôvodný. U 720 to zasa bude "makropixel" 3x3. Teda prakticky žiadna strata kvality, výpočtovo triviálna záležitosť a žiadnych 75% dopočítaných pixlov, ako písal Plutotype, ale presne 0. Výpočtovo podstatne náročnejší bude ale upscaling 720 na 1080, kvôli problémom s aliasingom, a aj tak nebude výsledok taký kvalitný, ako pri "násobení" 720 na 4K.

Analógová TV nemá pixle, to je pravda, ale Philips tie algoritmy takto nejako volal, daj si pohľadať "Pixel Philips CRT" a Google určite niečo nájde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 08:48:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto by vas mohlo zaujimat:

Comparing upscaling algorithms from HD to Ultra HD by evaluating preference of experience -- https://hal.archives-ouvertes.fr/hal-01073920
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 11:02:07    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
teda pri zobrazení 1080 na 4K sa na 4 pixloch "do štvorca" zobrazí 1 pôvodný.

Nezmysel. Takto to nefunguje, to by bola velmi jedoducha matematika.

MaG napísal:

TV musí (mala by) urobiť prepočet 50x za sekundu a k tomu používa procesor s oveľa nižším výkonom, ako má PC.


Su to specialne procesory pre tieto ukony. Napriklad kvalitny VA deinterlace dnes spravi lacna GPU za par desiatok euro pri par percentnom vytazeni. Pokial by sme navrhli GPU len na upscale/deinterlace, jeho cena by bola minimalna. Nakoniec, taketo procesory existuju, a predavaju sa ako hotove riesenie napriklad do segmentu BD playerov, alebo AVR.

Proces, ktory je znacne narocnejsi je MCFI (kazda firma to vola inak, preto to nazyvam obecne). Dopocet snimkov na nativny refresh rate panela (obvykle 100/120 resp 200/240 Hz v zavislosti od panela) je znacne zlozitejsi, pretoze rovnako musiu pouzivat vektorovu analyzu snimkov. Marketing ho dokonca casto prezentuje v nasobkoch (200/400/600/800 atd ...), co je vsak nezmysel, pretoze pokial ma panel 120Hz, pseudo-vygenerovanych sninmkov moze byt (ale nemusi) kolko chce, zobrazi sa len pocet snimkov, ktore zvladne panel zobrazit. Oni tie TV v rade nejako rozlisit musia a zakaznik velmi rad "pocuva" na cisla.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 11:38:24    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
bedo napísal:
teda pri zobrazení 1080 na 4K sa na 4 pixloch "do štvorca" zobrazí 1 pôvodný.

Nezmysel. Takto to nefunguje, to by bola velmi jedoducha matematika.

pokiaľ to tak nie je, tak je to smutné a ostatné firmy by sa zasa raz mohli "inšpirovať" u Applu: Apple to enable pixel-doubled 'Retina' mode for 4K monitors in OS X 10.9.3

"The OS X 10.9.3 beta, released earlier today, allows for pixel-doubling, which makes content appear as it does on the late-2013 MacBook Pro with Retina display screen while maintaining sharpness. For most users, this new feature will make 4K displays easier to work with on a day-to-day basis."

Samozrejme sa to dá použiť len pre celočíselné násobky (prakticky zatiaľ len 4K), preto sa pri menších rozlíšeniach panelov používajú komplikované algoritmy, ktorých použitie je ale vynútené aliasingom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 11:53:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne, najprv vymyslime UHD displaye, aby sme namotali novych zakaznikov a potom tam budeme zobrazovat 4pixle rovnakym 1px zdrojom. Chory napad.

Pri UHD je postup rovnaky, ako platil doteraz, len sa zvacsila obrazova plocha 4x. Znamena to nutnost upscalingu na nativne rozlisenie, comu musi byt prisposobeny vypoctovy vykon CPU, ktory je navrhnuty na tento ucel.

Netreba tlacit na pilu, treba pockat nejaky cas, kym sa UHD TV dostanu do mainstreamu, vsetky detske chyby budu vychytane a pouzitelne TV sa dostanu do zaplatitelnych cisel (t.j. cenovo nahradia dnesne hi-end fullHD TV). Zatial na dalsie 3 roky postaci kvalitny fullHD TV. Jeho limit je cca 60"-65" z 2.5 metra, co je pre bezneho uzivatela pre dnesny obsah postacujuce. V opacnom pripade to pri setreni tam, kde sa setrit nema, moze dopadnut presne takto. TV totiz nieje len o rozliseni panela.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 11:58:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak, veď v našich končinách iba začína natívne full HD, takže pre 4K je ešte dosť času Rolling Eyes
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 4 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist