Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pokazený zosilovač DENON PMA-920

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
asnairs
Hifi obsluha


Založený: 27 marec 2015
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: So marec 28, 2015 11:00:00    Predmet: Pokazený zosilovač DENON PMA-920 Odpovedať s citátom

Dobrý deň.
Potreboval by som poradiť , mám s týmto zosilovačom taky problém , ked ho zapnem tak to relé čo pripojí bedne ich hned znova odpojí ked trosicku pridám hlasitost , zistil som ze len na pravom kanály to robí, ked hrá iba lavý kanál tak ide normálne rele neodpojí ,pravý ked zacne hrat, hned odpojí relé a už nepripojí, iba ked vypnem a zapnem. Skúšal som prepojiť bedne opačne tam neni chyba stále to robý pravý kanál a zdá sa my ze trosku aj chrčí.

Len som sa chcel opýtať či niekto nevie približne aká by to mohla byť chyba, či sa my to oplatí dať do servisu , bojím sa ze oprava bude dost drahá.
Lebo doteraz fungoval bezchybne, to zacalo odrazu.

Veľmi dakujem za radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So marec 28, 2015 12:35:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa schémy DC protect vybavuje jedno relé pre oba kanály. Tam chyba asi nebude, keďže vravíš o poruche jedného kanála s relé.

Upodozrieval by som Optischer A-Verst. Ten je riadený spojením signálov z pravého a ľavého vstupu koncového zosilňovača, avšak už výstup z tohto obvodu je zvlášť pre každý kanál. Hoci na druhej strane, optické brány nepatria medzi poruchové súčiastky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
asnairs
Hifi obsluha


Založený: 27 marec 2015
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Ne marec 29, 2015 16:18:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano lavý kanál , ked dám balanace úplne dolava ide úplne normálne a pravý ked dám úplne ticho a trochu pridám tak hrá tak chrcavo ako keby bol v neakom skrate a hned odpojí relé.
Optischer to je neaká optická prenoska ? Ak je chyba v tom , oplatí sa to opravovať ? Dam za opravu max 20-30€.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne marec 29, 2015 16:58:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Predpokladam ze pridanim hlasitosti sa odopnu prostrednictvom jedneho rele vystupy oboch kanalov. Alebo sa "zmutuje" signal opat oboch kanalov naraz?

Kazdopadne bude rozumne sa s tym na niekoho obratit. S tym budgetom skor studenta ako odborny servis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
asnairs
Hifi obsluha


Založený: 27 marec 2015
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Ne marec 29, 2015 18:38:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano rele odpojí oba kanály naraz.Myslíš tak že zmutuje signál oboch kanálov do právého a preto to odpojí ? To neviem možné to je.
Mysliš neakeho študenta elektroniky ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne marec 29, 2015 18:47:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Predpokladám, že v referenčnom servise je 20-30€ sadzba na 1-2 hodiny práce bez materiálu. Preto som myslel lacného lokálneho servisného technika alebo študenta so záujmom si privyrobiť opravou takejto elektroniky. Môžem sa však mýliť, nikdy som takúto službu nevyužil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
KB666
Nádejný hifista


Založený: 24 marec 2015
Príspevky: 73
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Ne marec 29, 2015 19:09:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam podobny problem s Denon PMA 535 a planujem ho poslat do BIS audia Zvolen- praskalo mi vo volume, dal som ho do obycajneho servisu, teraz mi hraju pravy a lavy reproduktor rozdielne hlasitosti. Ak prepnem balance na jeden reproduktor, tak je to ok, ak na druhy, tak mi praskne vo volume a zvysi sa hlasitost o 30%. Tak neviem, ci ma vobec vyznam investovat prachy do opravy alebo kupit rovno Denon 1500R ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
asnairs
Hifi obsluha


Založený: 27 marec 2015
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Ne marec 29, 2015 19:42:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Viem servis je dosť drahý, možno niekoho nájdem čo mi to pozre či to neni len neaka blbosť alebo či sa to oplatí . Uvidím mám další zosilovač takže mám čas na rozhodnutie. Nechcem sa unáhliť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KB666
Nádejný hifista


Založený: 24 marec 2015
Príspevky: 73
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Po marec 30, 2015 14:47:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne odporucili tento servis http://www.saservis.sk/ Volal som tam super ochota, posielam to postou priamo na adresu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
asnairs
Hifi obsluha


Založený: 27 marec 2015
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2015 21:14:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za rady. Ano vyzerá seriozne ten servis, keby nebol tak daleko. Trochu sa bojím to tam posielať poštou alebo kurierom . Už len poštovné min. 12€ tam a sem. Neviete niekto náhodou o niekom dobrom v Nitre a okolí ? Mám aj schému keby bolo treba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1412

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2015 23:42:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle vypadá celkem přijatelně : http://www.electrobeta.sk/?page_id=258#POZARUCNY Nicméně 30,- € je na požadovanou opravu skutečně velmi málo. Nemůžeš si od někoho vypůjčit ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
asnairs
Hifi obsluha


Založený: 27 marec 2015
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Pi júl 17, 2015 13:02:42    Predmet: DENON PMA 920 Odpovedať s citátom

Dakujem vám velmy pekne za rady zosik mám uz opravený Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist