Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Bufer

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: St november 21, 2007 01:11:05    Predmet: Bufer Odpovedať s citátom

Chtěl bych vědět,co říkáte na takovéto zapojení výstupního buferu(myšlen obvod s tranzistory za operačním zesilovačem Smile ).Uvedené tranzistory berte jen jako jedny ze spousty možných,jde mi o princip zapojení,jestli máte proti němu nějaké výhrady a pokud ano,tak jaké.Za odpovědi předem děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St november 21, 2007 11:26:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Není lepší tam prásknout BUF634 či LT1010 a máš to bez práce a zaručený výsledek Smile.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St november 21, 2007 16:11:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tomhle se dá ušetřit aspoň litr... Já ty BUFy v oblibě taky nemám a stavět s nima nechci, takže Obšáka chápu.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St november 21, 2007 20:53:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Františku, až budeš půl roku řešit problém proč to stále nehraje, když to vypadá tak jednoduše a né a né, pak pochopíš. Opravdu je lepší použít rovnou ověřené a výborné řešení. Ale pokud se chceš učit novým věcem a bádat nad mnohokrát probádaným, pak hurá do bádání Smile. Je to přeci náš koníček.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne november 25, 2007 12:44:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně tak... Ale stejně se mi BUF nelíbí Laughing
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Ne november 25, 2007 12:51:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Franto, určitě k tomu máš nějaký podložený důvod, a v záloze kvalitnější řešení, než je BUF634. Pak ovšem není nad to se pochlubit.

Obšák: problém je v optimálním předpětí koncové dvojice a jeho stabilitě, i kdyby bylo správné. Dále takto primitivní konec slušně zkresluje a OZ na snížení zkreslení pomocí NFB není všelék. Opravdu to není dobré řešení, pokud je ale cílem pohrát si, tak nic proti tomu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne november 25, 2007 13:04:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám nic, ale jednou se s tim "nic" pochlubim Smile Já vim, jak se Ti tohle plácání nelíbí, ale já mám takovej svůj pohled a postupně se blížim k nějakýmu hmotnýmu výsledku... Zatim se učim, ale jednou na něco přijdu.

Teď si hraju, stavim blikátko Smile

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Paco
Volný radikál


Založený: 15 september 2007
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ne november 25, 2007 17:08:54    Predmet: Odpovedať s citátom

K bádání třeba: Elliott Sound Products - Audio Articles, případně Opamps For Everyone.
Ale možná už to všichni znají.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Ne november 25, 2007 18:04:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové, pokud máte někdo opravdu hlubší zájem, prostudujte si články na

http://waltjung.org/Classic_Articles.html

Tady vám tak kvalitní informace nikdo neposkytne.

/co se týče Roda E., je to fajn a správně, ale jde jen o základy/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 18:05:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za odpovědi.Rozhodl jsem se,že předělám svůj předzesilovač,tak jsem teda řešil,co dát za op.amp. na posílení výstupu.Předzesilovač bude fungovat zároveň jako sluchátkový zesilovač(i když sluchátka zatím nemám,ale v budoucnu si něco koupím (asi HD600,650)).Nechci to předělávat kvůli tomu,že by se mi zdálo,že to špatně hraje,ale už jsem si pár let domů nic nepostavil a po tom,co jsem objevil toto forum, jsem zase dostal chuť si hrát Very Happy .Chlapi z toho holt asi nikdy nevyrostou Very Happy .
Rozhodl jsem se,že co se týká napájení,tak budu nekompromisní a předzesilovač bude napájen(při kritickém poslechu) z akumulátorů Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 18:26:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Na vaše doporučení tam tedy dám buf 634,před ním bude OPA 134.Před OPA 134 bude černej Alps(mimochodem-on už se nevyrábí???) a nevím,jestli mám před potenciometr dát ještě další operák.Podle toho,co jsem několikrát četl,se to tak normálně dělá(a docela chápu proč),ale zrovna na tomto foru jsem četl i příspěvek,že se to někomu nesedělo(karfik???) a radši použil zapojení bez vstupního oz(tak to mám ted i já).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 19:11:28    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA:stejně by mě ale zajímalo,proč to zapojení s těmi tranzistory jak jste napsal "slušně zkresluje".Mohl by jste mi to trochu víc objasnit?To zapojení těch tranzistorů má vstupní odpor 4k,oz tedy příliš nezatěžuje.Tranzistory pracují ve třídě A(s hodnotami součástek uvedenými ve schématu teče tranzistory proud přibližně 50mA).Pomalé to zapojení taky není,oz je rozhodně pomalejší.Tak v čem je tedy problém?
Neptám se proto,že bych Vám nevěřil(naopak),jen by mě to fakt zajímalo a rád se nechám poučit.Takže pokud napíšete pár řádků,budu rád.Odkaz na anglickou literaturu mi bohužel nepomůže,nevládnu totiž cizími jazyky(za což se hluboce stydím,zvlášt když vidím,že to tady všichni ovládají).Musím se sebou něco udělat a tu angličtinu se naučit(i když se svou sklerozou(a to je mi teprve 34let) o tom silně pochybuji Smile )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 19:16:54    Predmet: Odpovedať s citátom

No už jen kvůli té skleroze se ten jazyk musím začít učit,cvičit mozek je potřeba Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 19:22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkreslení atd. nemám bohužel na čem měřit,k dispozici mám(v práci) jen generátor signálu a osciloskop
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 19:30:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Přečti si toho Junga, jak ti doporučuje PMA...on je šéf vývoje analogových obvodů u Analog Devices, takže bezesporu autorita...tam jsou odpovědi na všechny tvý otázky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2007 14:58:35    Predmet: Obšák Odpovedať s citátom

To je jen můj subjektivní dojem. Možná tobě se to bude líbit i s tím operákem, jak táže teorie. Já slyším zhoršení, podobně jako při použití SR.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 15:56:00    Predmet: buffer Odpovedať s citátom

Princip konce v Áčku je určitě dobrá myšlenka, ale - proč nevyužít nabízené možnosti a převést do áčka taky konec v operáku. Takže zdroj proudu - z mínusu)( bude současně otvírat i předpěťové diody- tak to musí být raději větší). Emitorové odpory musí být dost velké, aby bylo zapojení teplotně stabilní. Takhle je zapojený sluchátkáč Audio Alchemy a s OPA 275 Hraje dobře ( líbí se mi).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist