Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aký nový gramofón ?

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Palo8642
Hifi obsluha

Založený: 15 október 2020

PríspevokZaslal: Št október 15, 2020 15:06:10    Predmet: Aký nový gramofón ? Odpovedať s citátom

Zdravím, chcem si kúpiť nový gramofón v cene 350-450e. Mám troch kandidátov
Audio-Technica AT-lp5x
Dual DT450-2M Red Version
Pro-Ject debut carbon 2M Red
Prosím o vaše postrehy k nim, prípadne tipy na iné značky v tejto cenovej relácii. Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifista - zaslúžilec

Založený: 24 september 2007

PríspevokZaslal: Pi október 16, 2020 06:47:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Cenovo by si sa ešte ako tak vliezol do Thorensu TD-190-2:
https://gramofony.heureka.sk/thorens-td-190-2/#prehlad
Myslím že v cene je o niečo slabšia prenoska, na druhú stranu by si získal automatické funkcie. Teda pokial nepotrebuješ vstavaný predzosilivač a podobné serepetičky.
Tu je recenzia: https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/gramofony-a-analog/135-thorens-td-190-2
Tento gramec bol dlho mojim favoritom ako náhrada za manuálny Project. Nakoniec som kúpil vyše 40 ročný gramec s M2 Blue a koncovým vypínaním (s návratom ramienka) za menej ako polovičnú sumu. Musím povedať že je to aj napriek veku ovela kvalitnejšie ako ten základný model od Projectu. Nehovoriac o tom koncovom vypínaní - bez toho by som už ďalší gramofón asi nekúpil. Tá automatika proste má niečo do seba, nech si hovorí kto chce, čo chce.
Návrat hore
Jurasato
Hifista

Založený: 30 január 2014

PríspevokZaslal: So október 17, 2020 05:47:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Palo, chceš si koupit nový gramofon kvůli tomu, že je nový nebo chceš gramofon kvůli zvuku? U analogu roste zvuk geometrickou řadou v symbioze s penězi. Dobrý zvuk na 350-ti eurech začíná.....za přenosku. Pokud zvuk a něco nového za tvé peníze- Rega Planar 1. Pokud o několik tříd lepší zvuk, tak starší kus po servisu. Za 450 éček už se dají koupit opravdu dobré gramofony, kde zjistíš, jestli tě to baví anebo ne. No a špičkový zvuk viz věta č.2. No a poté začne martirium s předzesem, kabelem, přenoskou, a .........
Takže jen za mě- koupit jetinu (a že jich je pěkných dost....) a poslouchat. Když to bude bavit, tak našetřit a koupit už něco daleko lepšího. Analog stojí hodně peněz a rozdíl ve zvuku je úplně jinak poznat, než u cedla.
Návrat hore
saboter
Nádejný hifista

Založený: 30 november 2015

PríspevokZaslal: So október 17, 2020 09:54:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Project Debut nestoji za tie prachy ani jazdeny nie to este novy.

Pomer cena/zvuk maju ovela lepsie starsie oservisovane kusy.
Návrat hore
Palo8642
Hifi obsluha

PríspevokZaslal: So október 17, 2020 16:37:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám starší oservisovaný Dual CS 528, od Emila z Bánoviec s neznámou prenoskou.
Chcem niečo nové, v cene ktorú som uviedol. Nezáleží či manuál alebo automat, skôr mi záleží na prenoske. Nečakám zázraky, skôr ma zaujíma pomer ceny a toho čo za ňu dostanem (zo súčasnej ponuky na trhu)
Návrat hore
Jurasato
Hifista

PríspevokZaslal: So október 17, 2020 21:53:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš plnoautomatický Dual se špičkovým ULM ramenem a jestli je tam origoš přenoska (a to asi je), tak je to Ortofon TKS 55 s eliptickým hrotem s vynikajícími vlastnostmi. V dobových recenzích byl hodnocen jako zvukově špičkový stroj. Za tvůj rozpočet v žádném případě nekoupíš lépe hrající věc. Na to, ale dojdeš bohužel pozdě. Když už, tak vem tu Regu co jsem psal a dej na ni Nagaoku Mp 110. To jediné by mě přesvědčilo k výměně toho Dualu. Já bych ho, ale neměnil........
Návrat hore
Palo8642
Hifi obsluha

PríspevokZaslal: So október 17, 2020 22:15:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za odpoved, porozmýšlam nad tým
Návrat hore
blesk666
Hifi expert

Založený: 18 jún 2012

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 08:39:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ak je ta prenoska fakt povodna, tak uz asi za tie roky nebude zdaleka to co bola nova
Návrat hore
Jurasato
Hifista

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 15:32:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Emil není jeliman. Určitě by mu tam nenechal přenosku se špatným hrotem (má jich na polici u pracovního stolu řádově 150). A pokud bych měl nějakou pochybnost, tak tady https://www.ortofonaudio.cz/ortofon/eshop/3-1-Nahradni-hroty/0/5/61-Ortofon-Stylus-DN-155E je náhradní hrot. Bez nějakého přehánění, je to hrot s vynikajícími parametry a bude to hrát jak z praku. Důležitým prvkem je tam to ultra lehké rameno. To se jim u Dualu velmi povedlo. Řemínkový pohon a máme analogovou radost. No a nějaký ten lampáček k tomu.........Sám vlastním Dual 704-ku s Shure V15 Mk.III s novým hrotem a to hraje sakra dobře. Přiznám se, že jsem odstavil i vytuněnou Regu Planar 3 s Mc přenoskou, protože z toho Dualu mám jaksi lepší pocit. A to ani nevzpomínám basy, které to umí zahrát.....
Návrat hore
blesk666
Hifi expert

Založený: 18 jún 2012

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 16:23:54    Predmet: Odpovedať s citátom

ok beriem ze konkretny pripad moze byt tak ako pises. Videl som dost velke mnozstvo tychto gramcov na ebay a hifisark a ceny su tak okolo 50,- Eur a ak sa da kupit tak super gramec za 50,- Eur tak parada a zbytocne utracat tisice nie? (repas u pana Emila neviem co zahrna, vycistenie/namazanie loziska a nova gumicka a zakladne nastavenie?)
Návrat hore
Jurasato
Hifista

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 18:19:53    Predmet: Odpovedať s citátom

A nová kabeláž (ve většině případů).
Co zrovna tobě (protože dobře víš, jak to tu s prodejem je) mám napsat ke zbytku. Téměř veškerá vintage technika je tu prodávaná za předražené peníze. Těch čtyřicet roků komunistů v nás zanechalo prostě semínko toho koupit si věc, kterou jsme obdivovali v dobových pašovaných katalozích ať to stojí co chce. A nedůvěra v poslání těžce vydělaných peněz někde v plastárně někam do prdele, nutí zdejší zájemce si to koupit tady za nekřesťanské peníze. Samozřejmě toho využívají překupníci, kteří loví ve sběrných dvorech za Krušnýma horama a napomáhá tomu taky ta mánie ohledně analogu. Někdy je mně až zle z toho, jak se na bazarech šroubují ceny. Napíše se pěkná omáčka o hájendu u plastového verglu co váží tři kila i s krabicí a kupci se mohou posrat. Zjištění informací o daném přístroji je pro ně neznámý pojem. Dobré a špičkové přístroje tu prostě za komanče nebyly a na západě (při jejich počtu obyvatel) toho bylo mraky a od toho se venku odvíjí cena. Na špičkový gramec dělal západní němec dva měsíce a tady dva roční platy. Teď je to na e-bay za 200 eur a tady dvacet tisíc. Rolling Eyes Berte tohle jenom jako můj názor a skromný povzdech nad situací tady v tom česko-slovenském bazarovém rybníčku.
Návrat hore
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: