Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Najlepšia voľba na počúvanie hlavne mp3 cez prehrávač
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
silvan
Hifi obsluha


Založený: 25 január 2008
Príspevky: 8
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St marec 26, 2008 09:29:41    Predmet: Odpovedať s citátom

pHp: mám podobnou zkušenost jako ZdenekII. Sice hrozně rád nakupuji v ČR, ale kupříkladu ne ebay.uk jsem teď koupil HD595 za 3tKč a v Brně by mne vyšly o 2tKč více...to už se mi zdá příliš velký rozdíl na podporu domácích obchodů. Z UK dorazilo za 3 dny s 2letou zárukou a placeno v pohodě kreditkou přes PayPal. A to nejde o HiEnd. Holt to musíte rozjet ve velkém, držím palce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pHp
Hifi obsluha


Založený: 12 marec 2007
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: St marec 26, 2008 18:46:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže abych to shrnul, ty "služby", "kvalita" a "důvěryhodnost" je vlastně jen nižší cena. Je mi líto, ale pokud někdo pracuje v právním rámci ČR, nebude mít nikdy ceny jako nejlevnější obchod třeba v GB, a už vůbec nemluvě o USA, ebay, Amazon, buy a pod. Prostě to není možné. Max. se tomu může trochu přiblížit u pár vybraných položek.

Kolegové ze zahr. serverů se také nesrovnávají s Amazonem. Ani oni nemají šanci hrát na diskontní cenu. My musíme nabízet znalosti, zkušenost, komplexnost nabídky,...

Samozřejmě, že si spousta lidí nakoupí "venku". Nic hrozného na tom nevidím, kromě toho, že tak vlastně platí daně mimo rozpočet ČR a všichni to pak lepí z daní jiných.

Nevím, jak se ti do toho dostali boty, s těma fakt nic nezmůžu. Ale je na nich dobře vidět pitomost povinné 2-leté záruky. Které boty vydrží 2 roky? U sluchátek je to zcela prosté: pokud nejsou zničená (třeba přetržený kabel) úplně normálně se opravují nebo vyměňují. (Já např. cca 50% reklamací řeším během asi tak minuty).

Schválně si přátelé někdy udělejte čas na prostudování obch. podmínek zahr. eshopů (pokud je vůbec zveřejní). O nějaké "no question asked" záruce nemůže být řeči (kromě obvyklé 30-denní na vrácení, ovšem zdaleka ne vždy zdarma). Někde nejsou záruky prakticky žádné.

S platbou kartou máš samo pravdu. Je to nejpohodlnější, bohužel taky nejdražší. Min. 3% nenažrané bance. PayPal má u nás minimum lidí, tam mě to až tak nepálí. Aspoň zvládáme PayPay. Naprostá většina českých lidí ale stejně chce jen dobírku. Naopak, venku tě s požadavkem na dobírku nebo platbu převodem zpravidla akorát tak pošlou do paďous.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št marec 27, 2008 08:57:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže když to dám dohromady tak:

-My musíme nabízet znalosti, zkušenost, komplexnost nabídky,..
mohl bych požádat o vysvětlení těchto termínů vzhledem k internetovému prodeji . V čem konkrétně maš větší nabídku , zkušenosti a znalosti než zahraniční internetový prodejci ?
-Samozřejmě, že si spousta lidí nakoupí "venku". Nic hrozného na tom nevidím, kromě toho, že tak vlastně platí daně mimo rozpočet ČR a všichni to pak lepí z daní jiných.
A to je problém zákazníka nebo prodejce ? Opravdu čekáš že zákazník z ČR/SK který vydělává max 1/2 tolik co na "západě" bude platit o 10% až 60% více než je cena v okolních státech ?
-Schválně si přátelé někdy udělejte čas na prostudování obch. podmínek zahr. eshopů (pokud je vůbec zveřejní). O nějaké "no question asked" záruce nemůže být řeči (kromě obvyklé 30-denní na vrácení, ovšem zdaleka ne vždy zdarma). Někde nejsou záruky prakticky žádné.
Stačí nakupovat v důvěryhodných obchodech a uvidíš co znamená v praxi "no question asked" . Naopak stačí nakupovat v českých obchodech a uvidíš co v praxi znamená ČESKÁ záruka .
-Platební karta
"Min. 3% nenažrané bance"
- při tvých cenách máš odvahu mluvit o 3% jako o nenažrané bance ? Co jsi potom ty ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pHp
Hifi obsluha


Založený: 12 marec 2007
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Pi marec 28, 2008 12:22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Internetový obchod je dnes pochopitelně nutnost. Kdo ho nemá, jakoby nebyl. To, že ho máš, přece neznamená, že nemáš žádnej jinej. Když má HP stránky, tak se to vlastně eshop? No asi ne. S náma je to zrovna tak. Co vlastně o nás doopravdy víš, když se takhle navážíš? Vidíš akorát stránky a jinak vlastně nic.

Co třeba pár tisíc kousků skladem? Možnost si jich cca 90% před nákupem vyzkoušet? Zkušenost s nějakými 500 modely? S mnoha tisíci zákazníků? Zkušenost se "slabými" místy? Schopnost poradit? Kontakt se servisy? Náhradní díly? Kontakt s výrobci? Zboží jen z autorizovaných zdrojů? Položky, které se třebas v Evropě vyskytují velmi sporadicky? .....

Které konkrétní zahraniční prodejce máš na mysli? Mám takový pocit, že si z každého obchodu vybereš něco, co se Ti hodí pro Tvoje teorie ošlivých českých imperialistů, z toho uděláš takový virtuálně-virtuální megaobchod a s tím chceš srovnávat něco konkrétního. Snad uznáš, že je to nesmysl.

Můžeš prosím popsat průběh posledních, dejme tomu tří, reklamací u "důvěryhodných" zahr. obchodů?

Neznám význam Tvého chápání české záruky. Já ho znám "jen" ze zákona. O něm nemá cenu diskutovat. Pro mě je podstatná záruka, kterou poskytuji já, né že Tě někde vyhodili s rozšmajdanýma botama, s čím Ti fakt nepomůžu - nech si boty šít na míru (nejlíp u nějakého důvěryhodného=levného britského ševce).Wink

Možná někoho překvapí, že dokonce ani sluchátka nerostou ve sklepě na pařezu. Že je obchody musí nakupovat (za peníze). A kupodivu je nakupují v různých zemích, místech a časech za různé peníze a za různých podmínek, ať už daňových, celních, zákonných, objemových, záručních,.....

Ano, min. 3% kterými v Česku bezpracně parazituje banka na práci někoho jiného, považuji za nemravné.

V Londýně jsou nájmy, služby, atd. několikanásobně vyšší než v Přerově. Je to problém zákazníka nebo prodejce?


Tak už se na to prosím vykašli a nech nás prosím už na pokoji. Odpusť jim už ty škrpále, nesháněj rohlíky za 0,90, vykašli se na mantru levně-levně-levně, věnuj čas práci a zábavě. Smile


(Moh bych se Tě zeptat čím se živíš?)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palinoch
Hifista


Založený: 29 december 2007
Príspevky: 109

PríspevokZaslal: Pi marec 28, 2008 13:21:16    Predmet: Odpovedať s citátom

pHp ja som s tvojm obchodom spokojny. ceny su take ake su. hold ked chcem nieco mat musim si za to ja zaplatit. niektore vyrobky u nas na slovensku ani nedostat, tak som rad, ze nejaky taky to shop je v CR, s novymi produktmi, rychli a flexibilny.ked je niekto nespokojny ma moznost objednavky v zahranici viz... prisevky vyssie pisane.

Naposledy upravil palinoch dňa Pi marec 28, 2008 14:59:20, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cumel30
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2008
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: Pi marec 28, 2008 13:44:00    Predmet: Odpovedať s citátom

pHp napísal:
Internetový obchod je dnes pochopitelně nutnost. Kdo ho nemá, jakoby nebyl. To, že ho máš, přece neznamená, že nemáš žádnej jinej. Když má HP stránky, tak se to vlastně eshop? No asi ne. S náma je to zrovna tak. Co vlastně o nás doopravdy víš, když se takhle navážíš? Vidíš akorát stránky a jinak vlastně nic.

Co třeba pár tisíc kousků skladem? Možnost si jich cca 90% před nákupem vyzkoušet? Zkušenost s nějakými 500 modely? S mnoha tisíci zákazníků? Zkušenost se "slabými" místy? Schopnost poradit? Kontakt se servisy? Náhradní díly? Kontakt s výrobci? Zboží jen z autorizovaných zdrojů? Položky, které se třebas v Evropě vyskytují velmi sporadicky? .....

Které konkrétní zahraniční prodejce máš na mysli? Mám takový pocit, že si z každého obchodu vybereš něco, co se Ti hodí pro Tvoje teorie ošlivých českých imperialistů, z toho uděláš takový virtuálně-virtuální megaobchod a s tím chceš srovnávat něco konkrétního. Snad uznáš, že je to nesmysl.

Můžeš prosím popsat průběh posledních, dejme tomu tří, reklamací u "důvěryhodných" zahr. obchodů?

Neznám význam Tvého chápání české záruky. Já ho znám "jen" ze zákona. O něm nemá cenu diskutovat. Pro mě je podstatná záruka, kterou poskytuji já, né že Tě někde vyhodili s rozšmajdanýma botama, s čím Ti fakt nepomůžu - nech si boty šít na míru (nejlíp u nějakého důvěryhodného=levného britského ševce).Wink

Možná někoho překvapí, že dokonce ani sluchátka nerostou ve sklepě na pařezu. Že je obchody musí nakupovat (za peníze). A kupodivu je nakupují v různých zemích, místech a časech za různé peníze a za různých podmínek, ať už daňových, celních, zákonných, objemových, záručních,.....

Ano, min. 3% kterými v Česku bezpracně parazituje banka na práci někoho jiného, považuji za nemravné.

V Londýně jsou nájmy, služby, atd. několikanásobně vyšší než v Přerově. Je to problém zákazníka nebo prodejce?


Tak už se na to prosím vykašli a nech nás prosím už na pokoji. Odpusť jim už ty škrpále, nesháněj rohlíky za 0,90, vykašli se na mantru levně-levně-levně, věnuj čas práci a zábavě. Smile


(Moh bych se Tě zeptat čím se živíš?)

Internetový obchod je dobrá vec s výnimkou predaja slúchadiel,tie si treba vyskúšať osobne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi marec 28, 2008 16:53:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Celá tvoje argumentace obsahuje jednu důležitou věc a to jsou peníze . Pouze zhruba jsem si spočítal že náklady na rozjezd kvalitního obchodu se sluchátky jsou cca 11M Kč . Tato částka by se dala označit jako vstupní bariéra pro vstup na trh , pokud se tolik neinvestuje tak samozřejmě něco bude chybět . Na západe se to nazývá amatérizmem u nás bohužel odvahou a tady začínají tvoje a moje nedorozumění . Firmu sám vlastním už nějaký ten rok a vím jak je těžké začít i samozřejmě pokračovat . Přišel jsem bohužel na několik poznatků které se mi nelíbí a to že ve výrobě jsme kvalitou dále než EU nebo USA ale v prodeji jsem daleko za nimi . Říkal si že se na stejné ceny (jako Německo , Anglie atd..) nelze dostat a proč jsou tedy v ČR obory kde tento problém není ? Namátkou prodej počítačů a počítačových komponentů ale už ne SW nebo hry . Je to jednoduché a ten rozdíl je KONKURENCE , tam kde se na sebe vrhlo několik velkých firem a šli si po krku tam se podařilo docílit konkurenčního prostředí a také cen . Ale kde je něco takového třeba v prodeji sluchátek ? Proč všichni obchodníci jak ovce nakupují u Českých zastoupení a ještě to hlásí jako výhodu ? Odpověď je jednoduchá a to že zákazníci si to nechávají líbit a zaplatí to . No je čas s tím něco udělat a přestat být ovcí . Já osobně už pozoruji jak mi rostou zuby a černá srst Smile . Je na čase aby se jak zákazníci tak prodejci rozhodli kterou cestou půjdou a to jestli budou ovce nebo vlci Smile . Až se rozhodneš co chceš být tak můžeme náš rozhovor dokončit a zatím zkus přemýšlet proč není možné na ČR trhu prodávat špičkové modely sluchátek z JP ( nemají certifikát ) a zároveň je možné prodávat "antiradary" a spol. .

---------
Čím se živím ? Reklamou . Každý den vidím ty ovce i ty vlky a také čím dál víc ovcí které vlci snědli ... . A bude to stále tvrdší a tvrdší .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pHp
Hifi obsluha


Založený: 12 marec 2007
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Pi marec 28, 2008 18:10:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, tak už to beru. Už to má hlavu i patu. Dejme tomu, že nevíš, jak konkrétně to chodí na cestě výrobci........prodejci zrovna u sluchátek, resp. těch významných značek. Pokud bys chtěl hrát celosvětově podstatnou roli, pak potřebuješ vcelku 2 věci: hóóódně prachů (o dost víc než uvádíš) a sídlo daleko od Česka, nejlíp US (Kajmani by taky nebyly marný). Pak máš už šanci vyjednávat s výrobci. Pak se můžeš pokusit vybudovat nějaký ten discont. Jo tak jo v pořádku. (I když bys nejspíš v první řadě začal prodávat něco jiného.)

Já, ale raději dělám, co mě baví, protože to chci a můži si to dovolit. Jestli to je amatérismus, ok proč tomu tak neříkat (slovník napoví)? On tomu může klidně někdo říkat blbost. Opět, proč ne. Ale promiň, to pro mě není nic nesolidního. Není proto někdo někde "dál" či "výš". Dělá si to po svým a opravdu nedokáže konkurovat Googlu (kdo dokáže?).

Schválně, když jsi mě tak vyprovovokoval, jsem si tak prošel pár našich kolegů (headroom, audiocubes). Jo, máme většinu věcí dražších, ale ne všechny. Dokonce i něco levnějšího. Rozhodně máme podstatně širší sortiment. Zcela srovnatelně položek skladem (s hr, ac je daleko za náma). Ovšem srovnání třeba záruk, tak to fakt promiň, to je zcela jiná planeta; jsme na míle vpředu - tedy pokud je kladná delší a jednodušší záruka.

Konkrétně se sluchátky z Japonska je to tak, že je výrobci mimo JPN zpravidla neprodávají (a ono je toho podstatně víc, nejen sluchátka). Japonští distributoři jsou vázáni na výrobce a mají s ním přísl. smlouvy. Když to zboží chceš, musíš to nějak "ošulit". (Třeba nakupovat od Jakuzi). To máme vstup. Pak to potřebuješ dostat do EU. EU má hranice, na hranici celnice, na celnici celníci. Celníci dbají na dodržování zákonů EU. Ty říkají: nemáš EU RoHS? Sorry, to nám sem vozit nemůžeš. (Ty jako občan to ale udělat můžeš!). Jo, i tohle se dá ošulit a třeba čínské fabriky ti to klidně zařídí (pak se nováci moc diví). ------------- No teď mi prosím pověz, pro se kvůli jpn sluchátkům dávat na takovouhle "cestu zločinu"? Fakt proč? ------------ Jen tak pro představu: trvalo mi 4 měsíce než jsem se domluvil s eu pobočkou jedné jpn značky, že nám budou ochotni prodat zboží (ještě musím zdůraznit prodat - ne prodávat, a ještě přes prostředníka). Budeme tak mít zase věci, kterých je v eu minimum a to prosím legálně! (jo, určitě strašně strašně draho - pro ty vovce) Smile

Už nebudu dál votravovat.... Život českého živnostníka jest životem pestrým!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi marec 28, 2008 19:16:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ať se ti daří ....(a začni si brousit zuby , protože pokud si budeš leštit kopýtka tak se daleko nedostaneš).
-----
Kolik velkých firem které dodávají zboží v reklamě odebírá od českých zastoupení ? Odpověď je jednoduchá , téměř žádné ! V tomto oboru už přišli (díky konkurenci) na to že žijeme v EU a tedy tu máme volný pohyb zboží .... . Tak alespoň u EU výrobců s tím také zkus něco udělat .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cumel30
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2008
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: So marec 29, 2008 01:46:50    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Tak ať se ti daří ....(a začni si brousit zuby , protože pokud si budeš leštit kopýtka tak se daleko nedostaneš).
-----
Kolik velkých firem které dodávají zboží v reklamě odebírá od českých zastoupení ? Odpověď je jednoduchá , téměř žádné ! V tomto oboru už přišli (díky konkurenci) na to že žijeme v EU a tedy tu máme volný pohyb zboží .... . Tak alespoň u EU výrobců s tím také zkus něco udělat .

Raz na to prídu,len aby nebolo neskoro!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 02:14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

cumel30
Už máš Audio-Technica ATH-ESW9 ??Zdají se mi být dobrá i jen na doma,ale nemůžu nikde vysondovat jak vlastně hrajou. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palinoch
Hifista


Založený: 29 december 2007
Príspevky: 109

PríspevokZaslal: Pi máj 09, 2008 14:22:43    Predmet: Odpovedať s citátom

cumel ma DENON 2000. najlepsie je ako radi ze sluchatka si treba oskusat a sam ich kupoval len podla odporucani. jeho prispevky su scestne a nezodpovedaju pravde. toť moj nazor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cumel30
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2008
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2008 16:02:41    Predmet: Odpovedať s citátom

dokken napísal:
cumel30
Už máš Audio-Technica ATH-ESW9 ??Zdají se mi být dobrá i jen na doma,ale nemůžu nikde vysondovat jak vlastně hrajou. Sad

D2000 hrajú excelentne výrazné basy,nádherné výšky,príjemne sedia na hlave,sú pohodlné aj pri dlhšom používaní,bol som milo prekvapkaný ich kvalitou,proste super kvalita.Tie Audio-Technica ATH-ESW9 som nezohnal,že vraj sa momentálne nedovážajú do Európy.
to palinoch:tvoje príspevky sú scestné,ale zodpovedajú pravde. Fingering
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palinoch
Hifista


Založený: 29 december 2007
Príspevky: 109

PríspevokZaslal: St máj 14, 2008 15:01:39    Predmet: Odpovedať s citátom

ospon raz napis nieco poriadne, lebo zatial tvoje prispevky su prispevky 13rocneho chalana zmietaneho kvitnucou pebertou Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cumel30
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2008
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: St máj 14, 2008 17:45:58    Predmet: Odpovedať s citátom

palinoch napísal:
ospon raz napis nieco poriadne, lebo zatial tvoje prispevky su prispevky 13rocneho chalana zmietaneho kvitnucou pebertou Idea

Fingering Dancing happy Hammer Red angry neviem čo je peberta? Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist