Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

XFi + BVAudio Headamp + K701?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Spondeo
Hifi obsluha


Založený: 30 jún 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2008 19:54:24    Predmet: XFi + BVAudio Headamp + K701? Odpovedať s citátom

Zdravím,
mám několik patrně velmi laických dotazů, tak mne prosím nekamenujte, kupuji si pořádná sluchátka poprvé.

Snažím se dát dohromady nějaký relativně slušný audiovýstup k počítači. Účelem bude poslech hudby (klasika - Bach, ale i třeba metal - Nightwish, Judas Priest ...), nicméně hraju na tom i počítačové hry a koukám na filmy. Zvukovou kartu již mám - SB XFi eXtreme Music (kompromis kvůli hrám) a v nejbližší době ji měnit nehodlám. K tomu bych si rád pořídil sluchátkový zesilovač (v tuhle chvíli je favorit BVAudio headamp) a kvalitní sluchátka, přičemž u sluchátek již nechci dělat kompromisy, takže v úvahu přicházejí Sennheiser HD595 a výš, nebo AKG K701. Poslech mám teprve v plánu až se někdy urvu z práce. Kabel ze zvukovky do zesilovače buď PROEL DIE HARD 3,5 Jack - Cinch nebo Profigold 3,5 Jack - Cinch.

Otázka zní: Bude to hrát? tj. nezapomněl jsem někde na něco (mé znalosti audiotechniky se limitně blíží nule a u sluchátek dělám "kvantový skok" z Koss UR29). Případně máte lepší návrhy v dané cenové kategorii?

Otázka 2: Pokud to bude hrát, mám někde výraznou "žábu na prameni"?

Díky za odpovědi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 09:52:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozhodně si sluchátka před koupí poslechni. Někoho pravdivý zvuk K701ček nemile překvapí. Ve zvukovce a zesilovači problém nevidím. Celkový charakter reprodukce zásadně ovlivní právě sluchátka, proto vyber dobře. Hodně štěstí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 13:49:53    Predmet: Odpovedať s citátom

HD595 a AKG K701 maji naprosto jiny zvuk. Prestoze hodnotim 701 jako kvalitnejsi sluchatka, nakonec jsem z urc. duvodu (vice viz vlakno porovnani 595-601-701) vybral HD595.

A ted zase uvazuju, ze bych si rad opetovne (ted uz na novem sluch.zesilavaci) poslechl 701. Dynamika a vernost 701 je jasny trumf oproti 595, ale bolela me z nich hlava. Mozna jednou skoncim u nich (nebo u novejsiho modelu, pripadne jine znacky), ta dynamika mi obcas chybi.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 15:20:31    Predmet: Odpovedať s citátom

K 701 treba urcite vyskusat,....vacsina /hlavne modernych komercnych CD/ je na nich uplne nepocuvatelna, no kvalitne nahravky ti pustia famozne,....
_________________
Harman/Kardon HD970; RG62+Dexon; Casea Lyra; Beyerdynamic T70; počúvam všetko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 18:01:22    Predmet: Odpovedať s citátom

IO napísal:
K 701 treba urcite vyskusat,....vacsina /hlavne modernych komercnych CD/ je na nich uplne nepocuvatelna, no kvalitne nahravky ti pustia famozne,....


hm, to bude asi tym dnesnym teplom vonku....

este mi vysvetli ako tie sluchatka rozpoznaju ktora nahravka je nemoderna alebo nekomercna..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 18:12:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Já hodnotím AKG K-601 lépe než Sennheiser HD 650. Pokud to někdo slyší jinak, OK. Ale problém bude jinde, ne ve sluchátkách. AKG-K 701 je zcela jiná liga - nelze s HD 650 vůbec srovnávat.

I na základních Harmanech, nebo teď naposled si zákazník donesl Denona DCD-700 AE, AKG K-601 naprosto v pohodě, lahodný neunavující zvuk, přitom rozlišený, detailní a rychlý. Jak poznamenal zájemce - otevřený a prostorový zvuk, jako byste ani neměli sluchátka na hlavě. Donesl si na porovnání své Grado - to bylo jako když vám muzikanti hrají v hlavě.

Pro MESIRES - šestkový Azur od CA je sušší, staženější a ostřejší - ale to je charakter CDP, nikoliv sluchátek.

Pro IO - RG62 (RCA) - syntetika, na výškách sss-sykavky, bez rozlišení. Dexon (RCA) snad nejhorší kabely jaké jsem tu kdy měl - za dekou, zabasované, zahuhňané, výšky jely na dovolenou, syntetika.

90% lidí vůbec neví, co má doma. To plyne z toho, že nakupují přes e-shopy nebo podle různých "rad" na internetu. Pak vznikají takovéto diskuze, jak něco hraje nebo nehraje. Přitom majitel popisuje zvuk CDP nebo kabelů, aniž by si to uvědomil.


Pod čarou
---
Můj obchod nestojí a nepadá s prodejem sluchátek. K AKG jsem dospěl poslechem a přiznávám, že tuhle značku mám rád. Kdysi jsem prodával Sennheiser, zastoupení Audiotechnika mám za barákem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 18:35:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro Spondeo - ten Proel/Profigold nemá rozlišení, z AKG-K 701 s tím nedostaneš 100%. O zvukovkách nemám takový přehled, ale obávám se, že bude hodně pod úrovní sluchátek. Nedávno u mě byl prodejce PC se svým vymazleným kompem, bezkompresní muzikou z HDD a údajně špičkovou zvukovkou(?), porovnávali jsme ho s Harmanem HD 970. Harman hrál o třídu lépe, hlavně byl rozdíl v čistotě, podání prostoru a v basech - na zvukovce se musel přidat ekvalizér, aby z ní vůbec nějaké basy šly.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Spondeo
Hifi obsluha


Založený: 30 jún 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 20:17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za reakce.

Sluchátka si každopádně zajdu před koupí poslechnout, o Sennheiserech jakous takous představu mám (měl jsem možnost vyzkoušet nižší model HD485), o ostatních vůbec (tedy kromě Koss, ale nad těmi jsem už zlomil hůl). U AKG K701 mám trochu obavu z možnosti nastavení hlavového mostu, mám spíš větší hlavu a pokud by mne jakkoliv tlačil, tak jdou z kola ven (občas používám sluchátka třeba 14hod denně). Rozdíl v ceně mne až tak netrápí.

Jsem si vědom toho, že zvukovka XFi není pro reprodukci hudby žádný velký zázrak (tj. opravdu je hodně pod úrovní sluchátek i zesilovače), nejspíš ji strčí do kapsy i M-Audio Revolution 5.1, nicméně dokud bude počítač sloužit i ke hrám, tak má své místo v sestavě jisté.

Kabel prozatím nechám ten PROEL nebo Profigold, větší brzda bude beztak zvukovka a pokud bych někdy měnil zvukovku za lepší nebo použil místo počítače jiný zdroj signálu, tak stejně budu kupovat nový kabel.

Ještě otázka na závěr: Kam v Brně na poslech sluchátek? V tuhle chvíli mi jde jenom o poslech, kupovat budu až později, klidně si za ten poslech i zaplatím, ale nechci, aby byl poslech podmíněn tím, že si pak některá ze zkoušených sluchátek musím v daném obchodě koupit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 20:28:37    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc netahaj za slovicka - to by som skor pripisal tomu teplu, ale radsej nebudem komentovat, kazdy kto trocha mysli, vie co som chcel povedat....no flame
_________________
Harman/Kardon HD970; RG62+Dexon; Casea Lyra; Beyerdynamic T70; počúvam všetko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 20:39:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Spondeo
To co napsal Honza z Excelia Hifi je naprosta pravda , pokud bych ja mohl neco doporucit a poradit z vlastni zkusenosti - pro tebe budou zcela vyhovujici sluchatka typu Sennheiser 595 a podobne , ty AKG 701 ve spojeni s kvalitnim sluch. zesilovacem a kvalitnim zdrojem signalu jsou vynikajici , ony totiz nic nezastiraji neupravuji, neprikrasluji a v plne nahote reprodukoji zvuk (na rozdil od Senn. HD 650), ktery do nich "leze" .
Pokud uz nechces menit zvk. kartu dalsi zlepseni by prineslo zakoupeni kvalitniho externiho prevodniku .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 20:56:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nevím, co tady pořád řešíte... poslech přes sluchátka je vždy " instantní ", potí se přitom uši, muzika zní uprostřed hlavy, obraz se stěhuje s otáčením hlavy, fyziologický pocit z hlasitýho poslechu chybí...je to jako " věrně lízat p... ", ale přes sklo...oponenturu vynechte, znám jí předem... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 21:07:59    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Tak nevím, co tady pořád řešíte... poslech přes sluchátka je vždy " instantní ", potí se přitom uši, muzika zní uprostřed hlavy, obraz se stěhuje s otáčením hlavy, fyziologický pocit z hlasitýho poslechu chybí...je to jako " věrně lízat p... ", ale přes sklo...oponenturu vynechte, znám jí předem... Laughing

Oponentúru vynechávam, ale s tým potením uší máš svätú pravdu! Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 21:08:32    Predmet: Odpovedať s citátom

No já bych rozhodně neřekl že K701 jsou jiná liga než HD650 . Není pochyb o tom že mají jiné podání zvuku než HD650 ale NENÍ pravda že neupravují atd... . Kdybych měl udělat žebříček TOP 10 tak sice K701 budou před HD650 ale budou tento žebříček uzavírat (tj. 9 a 10 místo) . Jak K701 tak HD650 mají své vážné nedostatky které jim brání v tom aby mohli být považované za špičku . Ovšem s přihlédnutí k ceně jsou tyto sluchátka výborná (cca 6500 Kč) . Co třeba vyzkoušet Audio-Technica ATH-AD1000 (cca 7000kč) ?

--------
kazzatel>
Tak jako sluchátka mají svoje problémy (a že jich není málo) tak i reproduktory mají své problémy (a taky jich není málo ) .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 21:15:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tim, že sis poslech HD485, sis neudělal představu o vyšších sennech. Mám to doma, je to "mírně" přebasovaný, ale na usínání je to akorát příjemný. Udělal sis představu jen o 485...

A Mistře, Vy odpůrče sluchátek... Já teď poslouchám zásadně na bedny a zvyk jsem si na to, ale na takovej relax i ty sluchátka bodnou. Je to otázka preferencí. Mně se zas líbilo, že je obraz pořád na stejnym místě (stěhuje se s hlavou) ono je to plus, když máte zavřený oči Smile a i přes mou vlasovou pokrývku se mi v nich uši nepotěj, aspoň ne víc než normálně Smile

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 21:24:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdybys je měl Františku jako já dva roky na uších ( na vojně ), taky by se ti znechutily... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: St júl 02, 2008 12:13:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Spondeo napísal:
občas používám sluchátka třeba 14hod denně...


K-601 jsou nejkomfortnější sluchátka, která jsem tu kdy měl, překvapivě komfortnější než K-701. Mají jemnější přítlak jak hlavového mostu, tak i "sevření". 2-3 hodiny bavlnka, doporučuji vyzkoušet. Naproti tomu u HD 650 se po 30 minutách potí uši. Jak se měří hlava - velikost uší nevím, ale nos mám č. 4, botu č. 11, výšku 188 cm.

K-701 mají jedinou chybu - hrají podobně jako např. Revely Ultima Studio2 a tomu MUSÍ odpovídat i zbytek řetězce, jinak je to jako jezdit s Formulí 1 po poli - na to opravdu stačí K-530 nebo zmiňované HD 595.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St júl 02, 2008 12:24:34    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
K-601 jsou nejkomfortnější sluchátka, která jsem tu kdy měl, překvapivě komfortnější než K-701. Mají jemnější přítlak jak hlavového mostu, tak i "sevření". 2-3 hodiny bavlnka, doporučuji vyzkoušet. Naproti tomu u HD 650 se po 30 minutách potí uši. Jak se měří hlava - velikost uší nevím, ale nos mám č. 4, botu č. 11, výšku 188 cm.

K-701 mají jedinou chybu - hrají podobně jako např. Revely Ultima Studio2 a tomu MUSÍ odpovídat i zbytek řetězce, jinak je to jako jezdit s Formulí 1 po poli - na to opravdu stačí K-530 nebo zmiňované HD 595.


Dovolím si zde nesouhlasit pokud jde o přirovnání formule 1 jezdící po oraném poli - jako alternativa K701 na řetězci ze slabších komponent.
Celá sestava bude hrát jen tak dobře jako její nejslabší článek. To že CDP, zes. apod. ze sluchátek nevytáhnou maximum je jasné. Ovšem bude to pořád hrát lépe při srovnání se slabšími sluchátky (KPP třeba pro extrém příkladu).
A navíc, při upgrade sestavy sluchátka pořád zůstanou. IMHO lepší mít skvělá sluchátka, než stále kupovat nová a nová. Podle mě se K701 neztratí. Otázkou je pouze, zda taková investice vzhledem ke zbytku řetězce a záměrům do budoucna má smysl.

BTW: jak srovnáte CPD od CA: 640 - 740 - 840 ?

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: St júl 02, 2008 13:42:24    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:
Otázkou je pouze, zda taková investice vzhledem ke zbytku řetězce a záměrům do budoucna má smysl.


Ano, přesně.

BTW: 840 C hraje úplně jinak než 640 C. Kdo zná Harmana HD 970, tak Azur 840 C hraje velmi podobně, ale je o fous čistší a průzračnější. Zvukový rozdíl mezi HD 970 a Azur 840 C je menší než např. mezi Azur 840 C a Meridian G 06. Rozdíl mezi 640 C a 840 C je ohromný. 740 C má blíže k 840 C. K AKG-K 701 bych volil minimálně Meridian G 06 + Cardas Golden Presence. Azur 840 C sice není pole, ale řekněme silnice I. třídy Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St júl 02, 2008 14:43:06    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
Azur 840 C sice není pole, ale řekněme silnice I. třídy Smile


V Česku nebo v Německu (ta silnice I. třídy)? Laughing
To už nechci zmiňovat Polsko...... Wink

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: St júl 02, 2008 16:05:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Na poli se lépe jezdí s traktorem. Pole má boule a traktor je krásně přejede. U kompromisních komponentů je to tak, že např. ostrost přehrávače vyrovná "zadekovanost" sluchátek. Celek pak může působit "hudebně", ale z pohledu hifi je to vyhánění čerta ďáblem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist